ΗΧΟΣΥΣΤΗΜΑ CAR

Μηνύματα
1.825
Reaction score
3.406
Και φυσικά δεν ξέρουμε τι φοράς.
Με το να λες φοράω mtx μπροστά δεν καταλαβαινουμε.
Ποιο mtx φοράς,τι δουλειά έχει γίνει στη πόρτα,τι Τουίτερ έχει,επίσης τα sica είναι από την Κύμη?
Ενισχυτή τι φοράς και ποιον?
Τι οδηγείς και πως με αυτόν
Ρεύματα τι έχουμε,καλώδια???
Αυτά τα λίγα για αρχή.
 

Μηνύματα
12
Reaction score
2
Και φυσικά δεν ξέρουμε τι φοράς.
Με το να λες φοράω mtx μπροστά δεν καταλαβαινουμε.
Ποιο mtx φοράς,τι δουλειά έχει γίνει στη πόρτα,τι Τουίτερ έχει,επίσης τα sica είναι από την Κύμη?
Ενισχυτή τι φοράς και ποιον?
Τι οδηγείς και πως με αυτόν
Ρεύματα τι έχουμε,καλώδια???
Αυτά τα λίγα για αρχή.
δεν ηξερα οτι θελει τοσες πολλες λεπτομερειες :D οκ
 

Μηνύματα
62
Reaction score
78
Καλησπέρα,

Για πηγή εγώ θα πρότεινα το Alpine CDE-W296BT το οποίο έχω βάλει εδώ και τρία χρόνια στο αυτοκίνητό μου και σε σχέση με το εργοστασιακό ραδιο-cd σε ποιότητα ήχου και ρυθμίσεις είναι η μέρα με τη νύχτα (βεβαια το εργοστσσιακό ραδιο-cd ήταν παλιό - περίπου μοντέλο του 2003). Αυτο το Alpine ειναι 2DIN, αλλά υπάρχει και το ακριβώς αντίστοιχο μοντέλο 1 DIN (είναι το CDE-195BT). Η μόνη έλλειψη που βρίσκω (μικρή κατα την αποψή μου) είναι οτι από την εισοδο USB δεν παίζει αρχεία FLAC (παιζει MP3 & AAC). Κόστος περίπου 270 Ευρώ + 30 - 40 Ευρώ ανταπτορ καλωδιο, βάση (αναλογα το αυτοκίνητο) και εγκατάσταση. To CDE-195BT 1DIN έχει κόστος περίπου 235 - 240 Ευρώ.

Επίσης η Alpine έχει και άλλα μοντέλα πολλά σε 1 DIN και κάποια είναι νεώτερα και παίζουν και FLAC.

Πχ. Alpine CDE-193BT (δες τα χαρακτηριστικά εδώ https://www.kosmasaudiovideo.gr/showprod.php?id=5266) εχει σχεδόν ότι και τα παραπάνω μοντέλα, παίζει από USB αρχεία FLAC με κόστος περίπου 185 Ευρώ.

Επίσης αν δεν χρειάζεσαι το CD player (εγώ εδω και 3 χρόνια ακούω μονο απο το USB stick) θα εξέταζα και τo Alpine UTE-92BT στα 150 Ευρω (π.χ. δες εδω για χαρακτηριστικά https://www.kosmasaudiovideo.gr/showprod.php?id=5267) .

Γενικά πιστεύω ότι στα 180 - 270 / 300 Ευρώ παιρνει κάποιος πολύ καλή πηγή.

Επίσης (προσωπικά πάντα) αν δεν πήγαινα σε Alpine θα κοίταζα τα Kenwood.
 

Μηνύματα
1.063
Reaction score
1.111
Alpine CDE-193BT .+-
τα κανει ολα . παιζει τα πάντα - εχει καλο DAC .
εχει και μικροφωνο για ανοιχτή συνομιλία.
 

Μηνύματα
12
Reaction score
2
ευχαριστω πολυ για την βοηθεια σας :)
[DOUBLEPOST=1547905175][/DOUBLEPOST]για να συνδεσω εναν ενισχυτη και ενα sabwoufer .ποσες εξοδους πρεπει να εχει μια πηγη?
 



Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.310
Μηνύματα
2.858.069
Members
37.892
Νεότερο μέλος
Nardo
Top