(Ηλεκτρικό μηχανάκι;) Next time, κι άλλη Vespuzza

daharis666

Επαγγελματίας Crystalator Μονολιθίξ
Moderator
Μηνύματα
37.841
Reaction score
77.421
Το μουσείο στο χωλ περιέχει άφθονα ληγμένα κράνη, κάτι θα βρω μέχρι να μου πάρει η Rosey το ασορτί. :p
δεν θέλω τσιγκουνιές όμως...
το πιο ακριβό να διαλέξεις!!
safety first :biggrin:
 

Zizik

Chauncey Gardiner * tl;dr *
Super Moderator
Μηνύματα
42.389
Reaction score
74.656
Είναι πάντως ασύλληπτοι γύφτουλες οι bean counters.

20201005_153107.jpg


Εκεί που βρίσκεται η σπείρα ήταν κενό και η ασφαλειοθήκη βρισκόταν πίσω απο το μαύρο αποπάνω. Τώρα ανοίγεις επάνω και έχει τάπα που αφαιρείται, υποθέτω για να το ξαναπάς αν θέλεις. :rolleyes: :rolleyes: Πρόσθεσαν ένα USB που θα μπορούσε να είναι σκέτο και να μην τρώει το μισό ντουλαπάκι. >:(>:(>:(
Στη γουρουνομύτη υπήρχε πλαστικός αφαιρούμενος πλενόμενος πάτος σε όλο το μήκος. Τώρα βάζεις τα κλειδιά και γδέρνουν τη μπογιά, τρίζοντας συνεχώς. >:(>:(
Στον ήλιο που τώρα είναι τρύπα υπήρχαν 2-3 εργαλεία με καπάκι. Πάνε, σου δίνουν χύμα γαντζόκλειδο και ασφαλειοαφαιρέτρια. Την τάπα τουλάχιστον ρεεεεε! >:(
Κάτω απο τη σέλα υπήρχε κάλυμμα για τη βροχή. Πάει κι αυτό, αλλά στις πλαστικές δεν έχει μεγάλη σημασία αν υπάρχει ένα πανί ή λίγο χαρτί.

Παράγγειλα πάτο και τάπα, να δούμε αν θα υπάρχουν.

Στη θέση αυτών προστέθηκε η μπούρδα με remote που ανοίγει τη σέλα απο μακριά και ανάβει φώτα μηκαιτοχάσεις.
 



Μηνύματα
2.674
Reaction score
1.393
Μωρή στριμμένη με τα τενεκεδοκούτια γύρω απ' τη μηχανή και τη χιλιοτρυπημένη πινακίδα, όλα ήταν original.
Διέγραψα αυτά που τοποθετούνται/ρυθμίζονται στα περισσότερα μηχανάκια.

Ήρθε το κουτάκι μα ξέχασε να μου δώσει τα βιδέλια της σχάρας και θα έρθουν αύριο με courier. >:(

Τηνε καμαρώνω ακουμπιστή... :tongue:


View attachment 181709


View attachment 181710


Needs some red/gold.

...και συνεχίζεις να είσαι ξετρελαμένος με αυτό ειπαμε

" Παράγγειλα πάτο και τάπα, να δούμε αν θα υπάρχουν. "
 

daharis666

Επαγγελματίας Crystalator Μονολιθίξ
Moderator
Μηνύματα
37.841
Reaction score
77.421
...και συνεχίζεις να είσαι ξετρελαμένος με αυτό ειπαμε

" Παράγγειλα πάτο και τάπα, να δούμε αν θα υπάρχουν. "
και ακόμα δεν την έχει περάσει από ακτίνες
ότι κουσούρια βλέπει το μάτι μέχρι στιγμής :lol:
 




Zizik

Chauncey Gardiner * tl;dr *
Super Moderator
Μηνύματα
42.389
Reaction score
74.656
Με λίγα λόγια αγόρασες το νεο ΜΗ ανανεωμένο και λειψό μοντέλο? :o :p
Όχι, με λίγα λόγια αγόρασα μοντέλο του '20 με 6 ίππους περισσότερους, ABS/ASR, LED φώτα και διάφορες άλλες βελτιώσεις και πλήρωσα 1000€ λιγότερα απ' όσα έδωσα το '09. :tongue:
Έχασα τη δερμάτινη σέλα που μπαίνει όποτε θέλω, λίγο χώρο μπροστά και τα πλαστικάκια. ;)
 

Μηνύματα
2.397
Reaction score
3.603
Όχι, με λίγα λόγια αγόρασα μοντέλο του '20 με 6 ίππους περισσότερους, ABS/ASR, LED φώτα και διάφορες άλλες βελτιώσεις και πλήρωσα 1000€ λιγότερα απ' όσα έδωσα το '09. :tongue:
Έχασα τη δερμάτινη σέλα που μπαίνει όποτε θέλω, λίγο χώρο μπροστά και τα πλαστικάκια. ;)
Να θυμηθώ να βγάλω φώτο την Φιστικί (!) Vespa του μανάβη/παντοπώλη μου.
 

rose.athens

Not in the mood Mod
Super Moderator
Μηνύματα
46.278
Reaction score
93.717
Το μουσείο στο χωλ περιέχει άφθονα ληγμένα κράνη, κάτι θα βρω μέχρι να μου πάρει η Rosey το ασορτί. :p
Κάνε και καμιά δουλειά, παράγγειλέ το... >:(Ή πρέπει να ξέρω το μέγεθος που έχει το κεφαλάκι σου; :tongue: :roflmao::rofl:

Τα υπόλοιπα τα κανονίζουμε. :wink:
 

Μηνύματα
2.674
Reaction score
1.393
Όχι, με λίγα λόγια αγόρασα μοντέλο του '20 με 6 ίππους περισσότερους, ABS/ASR, LED φώτα και διάφορες άλλες βελτιώσεις και πλήρωσα 1000€ λιγότερα απ' όσα έδωσα το '09. :tongue:
Έχασα τη δερμάτινη σέλα που μπαίνει όποτε θέλω, λίγο χώρο μπροστά και τα πλαστικάκια. ;)
Χωρίς πλάκα τώρα είναι πολυ όμορφη ! Να είναι καλοτάξιδη και καλορίζικη (με τις μικρο-βελτιώσεις των 2000 ευρώ που έχεις κάνει πιστευω οτι δε της λείπει τιποτα για τους επόμενους 3 μήνες)
 

daharis666

Επαγγελματίας Crystalator Μονολιθίξ
Moderator
Μηνύματα
37.841
Reaction score
77.421
Κάνε και καμιά δουλειά, παράγγειλέ το... >:(Ή πρέπει να ξέρω το μέγεθος που έχει το κεφαλάκι σου; :tongue: :roflmao::rofl:

Τα υπόλοιπα τα κανονίζουμε. :wink:
ας το παραγγείλει μεγάλο....να χει αέρα...και ότι περισσέψει μπλουτακ :laugh:
 





Zizik

Chauncey Gardiner * tl;dr *
Super Moderator
Μηνύματα
42.389
Reaction score
74.656
Χωρίς πλάκα τώρα είναι πολυ όμορφη ! Να είναι καλοτάξιδη και καλορίζικη (με τις μικρο-βελτιώσεις των 2000 ευρώ που έχεις κάνει πιστευω οτι δε της λείπει τιποτα για τους επόμενους 3 μήνες)
Κάτσε ντε, δεν έχουμε τελειώσει. :tongue: Όλες οι μέχρι τώρα βελτιώσεις κόστισαν 70€ (Audicator, ηλεκτροστατική μανετώνε), +5-10€ τα πλαστικέλια αν τα χρεώσουν και +35€ το γρανάζι ABS - ξεκοροϊδεύτρα τελικής που θα πάρω αργότερα απο το SIP-Scootershop.

Την επόμενη εβδομάδα θα μπει συναγερμός Pandora με real time info remote.



Ο Gemini/Vespa branded που είχα στις προηγούμενες ούτε μοτέρ δεν έκοβε, μόνο τσίριζε. :rolleyes:

Θα μπουν επίσης λωρίδες ασορτί στο κουτί γιατί είναι σαν να του έχυσες ασβέστη ή γιαούρτι απο πίσω. Πρώτη φορά* παίρνω λευκό όχημα, χρώμα που ανέκαθεν αντιπαθούσα.


*Το Piaggio Si μοτοποδήλατο που μου πήραν στα 15,5 μετά απο πιέσεις μηνών δε μετράει, δεν το διάλεξα ούτε ήθελα αυτό. :p
 

daharis666

Επαγγελματίας Crystalator Μονολιθίξ
Moderator
Μηνύματα
37.841
Reaction score
77.421
κατέβασε και το lego duplo app να το κάνεις βόλτες όταν θα κάθεσαι σπίτι :lol:

 


Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.599
Μηνύματα
2.865.516
Members
37.933
Νεότερο μέλος
alkapsal
Top