Ηλεκτρονικό τσιγάρο



Μηνύματα
7.274
Reaction score
11.822
Ναι, δηλαδή 10mg/ml νικοτίνη με τσιγαρίσια ( mtl ) τζούρα. Αν και κάπου τα σκ@τωσα, πρέπει να μου βγήκε κάπου στο 1.2%. Δεν είναι Γιάννης, είναι Γιαννάκης, anyway!

2% είμαι τα τελευταία 10 χρόνια
0.2%, δηλαδή 2mg/ml. Και κρίνοντας απο τον αεράτο ατμοποιητή σου, απόλυτα λογικό.
 


bretsos

Μπάμιας
Μηνύματα
13.311
Reaction score
42.044
Προφανώς είσαι με κάνα σφιχτό, τσιγαρίσιο ατμοποιητή, έχω ένα εκατομμύριο ατμοποιητες στο ντουλάπι, παίζω όμως σε όλα τα μοντ με το συγκεκριμένο ντριπεράκι, ειδικά στα μηχανικά δίνει απίστευτη γεύση.
 

Timaras

*****
Μηνύματα
2.888
Reaction score
2.079
Ναι,με σφιχτό είμαι,αλλά μη φανταστείς,δεν το πολυψαχνω.
Ένα δύο ατμοποιητες έχω πλέον και μοντ όποιο έχει μικρό footprint ,να κλείνει η παλάμη γιατί το έχω συνεχώς στο χερι
 

Μηνύματα
6.906
Reaction score
5.786
Σημερινή αγορά. Βαρέθηκα να κουβαλαω γκουμουτσες,να στρίβω αντιστάσεις. Εμπιστευτηκα την Aspire όπου σε κανενα προϊόν της δεν με έχει προδωσει.
Τελικά το podακι πετάει! Αυτόματη τζούρα,και επιλογή αερα από τσιγαρισια σφιχτή έως αερατη. Με αντίσταση στο τανκ 0.8 το ντουμάνι αρκετό. Για τα 17€ που ζητάει μαζί.με τανκ των 2μλ είναι ότι πρέπει.

IMG_20240116_164700.jpg

received_933173520997492.jpeg
 

Μηνύματα
501
Reaction score
202
Ανακάλυψα το post για το άτμισμα και σκέφτηκα ότι είναι το κατάλληλο μέρος για να προσφέρω μια έκπτωση στους φίλους του avsite, απο το e-shop του BestVape.gr που δημιουργήσαμε πρόσφατα, αποκλειστικά με προϊόντα για το άτμισμα.
  • Με των Κωδικό "AVSITE" στο καλάθι ανοίξαμε μια έκπτωση -20% για όλα τα προϊόντα στης κατηγορίες Flavour Shots , Booster νικοτίνης, Βάσεις , για το 2024!
https://www.bestvape.gr/

Επιπλέον, επισυνάπτω και μια πανελλαδική έρευνα που πραγματοποιείται αυτές τις μέρες για πρώτη φορά στην Ελλάδα.
link: VapingGreece2024

Αυτή η έρευνα μας παρέχει την ευκαιρία να εκφράσουμε ανώνυμα την άποψή μας σχετικά με το άτμισμα και να ακουστούμε από όσους λαμβάνουν τις αποφάσεις.
Αυτό θα σας πάρει μόνο ένα "τσιγάρο" χρόνο και τα αποτελέσματα θα δημοσιευτούν σε όλους μας .
 


abcd

Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος
Super Moderator
Μηνύματα
77.651
Reaction score
94.628
Θύμισε μου, πόση νικοτίνη κάνεις;
 


abcd

Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος
Super Moderator
Μηνύματα
77.651
Reaction score
94.628
Καθαρή περιέργεια.

Τόσο κάνω κι εγώ και αρκετοί φίλοι στο avsite.
 

bretsos

Μπάμιας
Μηνύματα
13.311
Reaction score
42.044
Ήμουν καπνιστής για 25 χρόνια, ατμιζω 10 χρόνια, από τη πρώτη στιγμή είχα μεγάλο πρόβλημα με τη νικοτίνη, ξεκίνησα όπως όλοι με αυξημένη νικοτίνη αλλά μετά από κάνα δγιό μήνες άρχισα να τη ελαττώνω γιατί με ενοχλούσε, σαν να με ζαλίζε, δεν μπορούσα να απολαύσω τη τζούρα και τέτοια, ξέρς!!
Τότε μπήκαν στη ζωήμ οι ντρίπερ, μπόλικη ατμοποίηση, χορταστική τζούρα με ελάχιστη νικοτίνη. Βέβαια όλο αυτό δεν βοηθάει στη οικονομία αλλά τι να κάνς, να κάτς να μαλώντς? :biggrin:
 

abcd

Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος
Super Moderator
Μηνύματα
77.651
Reaction score
94.628
11+ χρόνια εγώ, ο Ζιζικ θυμάται με ακρίβεια σίγουρα.

Κι εγώ περίπου τα ίδια με τη νικοτίνη.

Η διαφορά μας η τεράστια είναι στους ατμοποιητές:

Εγώ ατμίζω με τσιγαρίσιο στο 1 Ohm , προσοχή, όχι 0,1 στα 12 watt περίπου 12-14 ml την ημέρα.
 

bretsos

Μπάμιας
Μηνύματα
13.311
Reaction score
42.044
Εγω ειμαι κροκόδειλος, εδώ και πολλά χρόνια με διπλές αντιστάσεις στα 0.9 ohm σε όλα τα μοντ και όταν μερακλώνω παίζω με μηχανικό στα 8,4 volt με 0,25~ ohm δλδ στα όρια σχεδόν πάντα, ακόμα δεν έχω γίνει πυροτέχνημα ωστόσο.:focus:
Ημερήσια κατανάλωση γύρω στα 30ml

Ορίστε μια χειροβομβίδα
IMG_20240131_230637.jpg
 
Last edited:



bretsos

Μπάμιας
Μηνύματα
13.311
Reaction score
42.044
Δεν είναι πολλά, ο 28mm ντρίπερ όταν τον στήνεις θέλει 5ml υγρό για να ποτίσει μαναχά το μπαμπάκι, μεγάλα καράβια, μεγάλες φουρτούνες!!
 

Μηνύματα
7.274
Reaction score
11.822
Ήμουν καπνιστής για 25 χρόνια, ατμιζω 10 χρόνια, από τη πρώτη στιγμή είχα μεγάλο πρόβλημα με τη νικοτίνη, ξεκίνησα όπως όλοι με αυξημένη νικοτίνη αλλά μετά από κάνα δγιό μήνες άρχισα να τη ελαττώνω γιατί με ενοχλούσε, σαν να με ζαλίζε, δεν μπορούσα να απολαύσω τη τζούρα και τέτοια, ξέρς!!
Τότε μπήκαν στη ζωήμ οι ντρίπερ, μπόλικη ατμοποίηση, χορταστική τζούρα με ελάχιστη νικοτίνη. Βέβαια όλο αυτό δεν βοηθάει στη οικονομία αλλά τι να κάνς, να κάτς να μαλώντς? :biggrin:
Λογικό να θέλεις τόσο λίγη νικοτίνη ( 2 gm/ml ) σε αεράτο ατμοποιητή. Δεδομένου ότι η τζούρα πηγαίνει ατόφια στον πνεύμονα και δεν "φιλτράρει" τη νικοτίνη το στόμα, οτιδήποτε παραπάνω θα σε έκανε να βλέπεις αστράκια. Θυμάμαι παλιά, τότε που είχα και αεράτους ατμοποιητές, κατά λάθος έβαλα 6άρι υγρό στον αεράτο και την άκουσα στερεοφωνικά.

11+ χρόνια εγώ, ο Ζιζικ θυμάται με ακρίβεια σίγουρα.

Κι εγώ περίπου τα ίδια με τη νικοτίνη.

Η διαφορά μας η τεράστια είναι στους ατμοποιητές:

Εγώ ατμίζω με τσιγαρίσιο στο 1 Ohm , προσοχή, όχι 0,1 στα 12 watt περίπου 12-14 ml την ημέρα.
Εγώ έχω ένα κλώνο taigun gt3 ( έκδοση mini ) και ένα γνήσιο kayfun v5. Τσιγαρίσια τζούρα και πιπίλα κανονικά, με 10mg/ml υγρό κάνω γύρω στα 6ml καθημερινά, με αντίσταση 1.3Ω στα 18w.
 



Staff online

  • abcd
    Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος
  • n_olympios
    Μαντιναδόρος!

Μέλη online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.622
Μηνύματα
2.868.418
Members
37.940
Νεότερο μέλος
geo kok
Top