Ηλεκτρονικό τσιγάρο



bretsos

Μπάμιας
Μηνύματα
13.301
Reaction score
42.035
Σαπουνάδα ή υπέρηχοι;
Υπέρηχοι με δγιό σταγόνες υγρό πχιάτων, τρίζουν από καθαριότητα!!
Τα σύρματα πρέπει να καούν ελάχιστα ώστε να φύγει αποτελεσματικά η καρβούνα μέσα στο μπανάκι.
 

rose.athens

Not in the mood Mod
Super Moderator
Μηνύματα
46.318
Reaction score
93.891
11+ χρόνια εγώ, ο Ζιζικ θυμάται με ακρίβεια σίγουρα.

Κι εγώ περίπου τα ίδια με τη νικοτίνη.

Η διαφορά μας η τεράστια είναι στους ατμοποιητές:

Εγώ ατμίζω με τσιγαρίσιο στο 1 Ohm , προσοχή, όχι 0,1 στα 12 watt περίπου 12-14 ml την ημέρα.
Εγω ειμαι κροκόδειλος, εδώ και πολλά χρόνια με διπλές αντιστάσεις στα 0.9 ohm σε όλα τα μοντ και όταν μερακλώνω παίζω με μηχανικό στα 8,4 volt με 0,25~ ohm δλδ στα όρια σχεδόν πάντα, ακόμα δεν έχω γίνει πυροτέχνημα ωστόσο.:focus:
Ημερήσια κατανάλωση γύρω στα 30ml

Ορίστε μια χειροβομβίδα View attachment 320680
Έκλεισα 10 χρόνια στις 4 Ιανουαρίου.

Ατμίζω με 0 νικοτίνη πλέον τα τελευταία 6-7 χρόνια, λιγότερο από 1 ml την ημέρα, με 1,8 Ω αντίσταση και 10 volt.

Πρέπει να το ξεφορτωθώ πλέον.
 

bretsos

Μπάμιας
Μηνύματα
13.301
Reaction score
42.035
Μάλλον πρέπει να το ξεφορτωθώ πλέον.
Το σκέφτομαι πολύ αυτό τελευταία, αλήθεια!
Άλλωστε μπορώ χωρίς ηλ. τσιγάρο να αντέξω, αρκεί να είμαι σε άλλους ρυθμούς.
Εκεί που το χρειάζομαι είναι στη δλειά και στο μπόουλινγκ που δέχομαι στα φαγητά, μου κάνετε κακό στη υγειά μου... :lolsign:
 


Zizik

Chauncey Gardiner * tl;dr *
Super Moderator
Μηνύματα
42.411
Reaction score
74.719
10 χρόνια στις 27 Δεκεμβρίου.
Παραμένω στα ίδια, περίπου 12 εμέλια, με 3%, 12W και με τα ίδια 4 υγρά πάνω απο 8 χρόνια.
Και τους 4 ίδιους ατμοποιητές, αγοράζω σχεδόν κάθε χρόνο καινούριο για δοκιμές και δεν αντέχω κανέναν. Τελευταία αποτυχία, Millennium ανάθεμα την ώρα και τα χρήματα που πέταξα...

Μόνο μοντζ παίρνω συχνά, κάθε 1-2 χρόνια. :p

1706785659136.jpeg


Πρώτο-τέταρτο DNA60, δεύτερο-τρίτο Dicodes.
 

Μηνύματα
398
Reaction score
1.207
Οι γκουμούτσες είναι όμως που κάνουν πραγματική δουλειά... τα μοντάκια δλδ...
Το παραπάνω δεν είναι ικανό να σε τραβήξει από το τσιγάρο.
Ίσχυε μέχρι 5 χρόνια πριν. Σήμερα τα POD's έχουν ξεφύγει ανοδικά και μπορούν επάξια να συνεισφέρουν αποτελεσματικά στη διακοπή του καπνίσματος. Για του λόγου το αληθές, αρκεί μια επίσκεψη σ' ενα ενημερωμένο κατάστημα.
Καθίστε παιδιά να ανακεφαλαιώσουμε:
  • Αν είσαι σοβαρός καπνιστής και θες να το κόψεις, να θυμάσαι πως με κλ@νιές δεν βάφονται αυγά. Αυτά που βλέπετε να κυκλοφορούν και να διαφημίζονται, είναι για δεσποινίδες που καπνίζουν κάτι long and slim τσιγαράκια στο μπαράκι.
  • Αν είσαι σοβαρός καπνιστής και θες να το κόψεις, υπολόγιζε αρχική επένδυση 300 με 400 ευρώ για ατμοποιητή μπατταρίες φορτιστή και module.
  • Αν είσαι σοβαρός καπνιστής και θες να το κόψεις, μην πιστέψεις πως εσύ είσαι μάγκας και πονηρός και θα τη βολέψεις με 100 ευρώ με το καταπληκτικό εργαλειάκι που σου δίνει "ευκαιρία" το μαγαζάκι στη γωνία.
Ξεκινήστε την αναζήτησή σας από το e-kapnisma.
Υπερβολές! Οι τιμές σήμερα έχουν μειωθεί κατά πολύ, ενώ αντίθετα έχουν βελτιωθεί σημαντικά τα προϊόντα και η ευκολία χρήσης τους.
 

Μηνύματα
7.272
Reaction score
11.821
Υπερβολές! Οι τιμές σήμερα έχουν μειωθεί κατά πολύ, ενώ αντίθετα έχουν βελτιωθεί σημαντικά τα προϊόντα και η ευκολία χρήσης τους.
Έχουν μειωθεί αρκετά σε σχέση με πριν 10 χρόνια ( όσο θυμάμαι τί λεφτά έχω δώσει σε mods για τα οποία σήμερα θα με έπιαναν τα γέλια... ), αλλά υπήρχαν και κάτι καλές εποχές όπου δεν θεωρείτο λαθρεμπόριο καπνικών ειδών η αγορά mods και ατμοποιητών απο το εξωτερικό και είχα ξ3σκιστεί να αγοράζω απο fasttech σχετικό εξοπλισμό στο 1/3 της τιμής ( ως προς τα mods ). Συν τα αμέτρητα καρούλια σύρματος που αγόραζα και άντε να τα ξαναβρώ τώρα σε τόσο εξυτελιστικές τιμές.
Για τις δε νικοτινούχες βάσεις, τι να πει κανείς... Χτυπούσαμε fagron και απο ένα φαρμακείο στη Θεσσαλονίκη αβέρτα λίτρα να υπάρχουν. Αχ, εποχές!!!
 

Μηνύματα
398
Reaction score
1.207
Έχει κανείς πρόταση ή θα το αφήσουμε στη θεωρία;

Καπνίζω δύο πακέτα τη μέρα, είναι το κόστος των τσιγάρων ενός μηνός αρκετό γι' αρχή;
Το αρχικό κόστος (ενδεικτικά) για να δοκιμάσεις είναι 13€ για ένα POD και 7€ για ένα υγρό αναπλήρωσης 10ml με νικοτίνη άλατος (6mg ή 12mg ή 20mg).
Στη συνέχεια (ενδεικτικά) με 150€ αποκτάς ένα θαυμάσιο σετ MOD+ατμοποιητή και μπαταρίες μαζί με υγρό αναπλήρωσης 120ml και νικοτίνη 3mg.
Δεν υπάρχει κάτι σε λάδι. Τα συστατικά είναι βρώσιμη γλυκερίνη που χρησιμοποιείται στα φαγητά ή τη ζαχαροπλαστική για τον ατμό και προπυλενογλυκόλη για το "χτύπημα".
Η προπυλενογλυκόλη χρησιμοποιείται στα φάρμακα, στα καλλυντικά, στα τρόφιμα, στις οδοντόκρεμες, στα σαμπουάν, κτλ.
Αν κάτι θα μπορούσε να θεωρηθεί "επικίνδυνο" θα ήταν η προπυλενογλυκόλη αλλά πλέον έχει αναθεωρηθεί το τοξικολογικό της προφίλ από πειράματα σε ζώα.
Πέραν αυτών υπάρχει και η προσθήκη αρωμάτων όπου και αυτά είναι φυτικά και βρώσιμα.
Σωστά! Η μόνη αντένδειξη για την υγεία είναι να μην αλλάζεις αντίσταση στον προβλεπόμενο χρόνο κι από τσιγκουνιά ή άγνοια κινδύνου, να περιμένεις να "πάρεις καμένα" μέχρι να την αλλάξεις υποχρεωτικά. Κάθε 30ml υγρού αλλάζεις την αντίσταση. Αν δεν ατμίσεις επί 15νθήμερο πετάς το παλιό υγρό, αλλάζεις αντίσταση, ξαναγεμίζεις με φρέσκο υγρό και κατόπιν ξεκινάς πάλι ν' ατμίζεις. Οι παραπάνω κανόνες δεν επιδέχονται "μα και μου", απλά τηρούνται.
 
Last edited:


bretsos

Μπάμιας
Μηνύματα
13.301
Reaction score
42.035
Ένα πολύ καλό υγράκι για τους λάτρεις αυτού του προφίλ, τσάκισα ένα 120ml και πήρα ήδη άλλο ένα, αρκετά καθαρό για μπισκότο και All day.
IMG_20240227_203421.jpg


Μια καλοφτιαγμένη βάση mochi η οποία περιέχει μπισκότα Οreo, με γλυκά πασπαλίσματα λωτού και νότες ηλιόσπορων
 


Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.616
Μηνύματα
2.868.149
Members
37.940
Νεότερο μέλος
geo kok
Top