Ηλεκτρονικό τσιγάρο

bretsos

Μπάμιας
Μηνύματα
13.009
Reaction score
41.175
Δεν ξέρω πόσοι εδώ μέσα χρησιμοποιούν μπανάκι υπερήχων, προσωπικά το δουλεύω ανελλιπώς τα τελευταία 2 χρόνια.
Καλός καθαρισμός σε βάθος σε ατμοποιητές, σύρματα κλπ.
Ειδικά στα χειροποίητα σύρματα κάνει θαύματα!!

Πρίν σε n80 κινέζικο.

20190710_142858.jpg


Μετά.

20190710_145145.jpg
 

daharis666

Επαγγελματίας Crystalator Μονολιθίξ
Moderator
Μηνύματα
37.540
Reaction score
76.920
Δεν ξέρω πόσοι εδώ μέσα χρησιμοποιούν μπανάκι υπερήχων, προσωπικά το δουλεύω ανελλιπώς τα τελευταία 2 χρόνια.
Καλός καθαρισμός σε βάθος σε ατμοποιητές, σύρματα κλπ.
Ειδικά στα χειροποίητα σύρματα κάνει θαύματα!!

Πρίν σε n80 κινέζικο.

View attachment 132090

Μετά.

View attachment 132091
να βάζεις και τις βρομομπάμιες μέσα να τις καθαρίζει από την γλίτσα :p:lolsign:
 



bretsos

Μπάμιας
Μηνύματα
13.009
Reaction score
41.175
Οι χειροποίητες που φτιάχνω με το μπανάκι μου βγάζουν 2 μήνες.... χ@στηκα, ας γίνουν κλέφτες :D
 

abcd

Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος
Super Moderator
Μηνύματα
77.293
Reaction score
93.707




abcd

Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος
Super Moderator
Μηνύματα
77.293
Reaction score
93.707

abcd

Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος
Super Moderator
Μηνύματα
77.293
Reaction score
93.707
 

bretsos

Μπάμιας
Μηνύματα
13.009
Reaction score
41.175
Εδώ πάντως στο Ελλάδα η τρομοκρατία καλά κρατεί, οι 9 στους 10 που με βλέπουν με το ατμιστήρι στο χέρι έρχονται από μόνοι τους να με συμβουλεψουν πως το ατμισμα είναι κατά πολύ χειρότερο από το κανονικό τσιγάρο.
Κάποιοι έχουν και φοβερά επιχειρήματα πως το κανονικό τσιγάρο είναι καλύτερο από το ατμισμα...
Με τη σειρά τους Ευχαριστώ για τις συμβουλές, τους διαβεβαιώ πως θα το κόψω αφού είναι επικίνδυνο και είμαστε όλοι χαρούμενοι και ευτυχισμένοι!!
 

costas EAR

Δόκτωρ ΔιαXύσιος
Editor
Μηνύματα
51.028
Reaction score
124.482
Κι εγώ είπα σε ένα θείο που μου έλεγε κάτι τέτοια ότι ναι, θα το κόψω το ηλεκτρονικό γιατί μάλλον είναι επικίνδυνο για την υγεία, θα ξαναρχίσω το κανονικό τσιγάρο που δεν είναι τόσο επικίνδυνο, απλώς προκαλεί καρκίνο.

Δεν κατάλαβε το χιούμορ μου..
Έφυγε ευχαριστημένος.
 

bretsos

Μπάμιας
Μηνύματα
13.009
Reaction score
41.175
Προσωπικά δεν το έχω απομυθοποίηση το ηλ.τσιγαρο και σίγουρα στο μέλλον θα δούμε πιο συγκεκριμένες έρευνες.
Ένα θέμα που έχει μείνει μόνο στα λόγια είναι τα διάφορα σύρματα και τι ίσως αποβάλλει όταν θερμαίνεται.
Αυτό που με εκνευρίζει αφάνταστα είναι που έρχονται τάχα μου ότι τους νοιάζει και η στιχομυθία ξεκινάει πάντα '' είπαν στη τηλεόραση ότι είναι χειρότερο από το κανονικό τσιγάρο''
Μα τη παναγιά σκοτώνω... :mad:
Όσοι με ξέρουν, ξερουν ότι το έχω χαλαρά με ποδήλατο το Σούνιο με 36+ μέση ταχυτητα, και αυτό πιστέψετε είναι πολύ δύσκολο ακόμα και για έναν προπονημένο που δεν ατμιζει-καπνίζει.
Ενας light καπνιστής ούτε με 25 μέση ταχύτητα δεν πρόκειται να πάει....Μέχρι τη Γλυφάδα.
Τεσπα, εδώ τριγύρω που κατοικώ και εργαζομαι έχει πολύ αμόρφωτο κόσμο που κατεβάζουν αμάσητα τα fake news, έχει μεγάλη σημασία και αυτό...
 
Last edited:

Μηνύματα
1.972
Reaction score
3.331
Ένα θέμα που έχει μείνει μόνο στα λόγια είναι τα διάφορα σύρματα και τι ίσως αποβάλλει όταν θερμαίνεται.
Προσωπικά δουλεύω με έλεγχο θερμοκρασίας από την πρώτη στιγμή που εμφανίστηκε το πρώτο dna με νικέλιο και με πάρα πολύ μεγάλη προσοχή.
Όταν έστρωσε το πράγμα με τα τσιπάκια και τον έλεγχο παίζω μόνο με ss .
Όσες φορές δοκίμασα να αρχίσω με watt δλδ canthal δεν την πάλεψα όπως και με όλα τα περίεργα ντουμανιαρικα σύρματα.
my 2 cents.
 

Μηνύματα
22.265
Reaction score
15.541
το ιδιο πραμα ειναι και με kanthal, απλα παιζει ποσα watt το βαζεις...αυτο δεν εχεις βρει...
....στα mtl που παιζεις θελει αναλογο συμα- watt και αερα.....απλα δεν το εχεις βρει....

με τον ελεγχο θερμοκρασιας εχεις την ανεση, που αξιζει, δεν το συζηταω.....για το συρμα τους παιζει.
 

bretsos

Μπάμιας
Μηνύματα
13.009
Reaction score
41.175
Ο έλεγχος είναι για να μην πάρεις καμμενο σε περίπτωση που στεγνώσει το βαμβάκι ως επί το πλείστον.

Το μέταλλο όταν θερμαίνεται αλλάζει η βαφή και η μοριακή δομή του, οι αναθυμιάσεις αυτές τις πίνουμε σιγά σιγά μέχρι το σύρμα να χάσει σε απόδοση.
Αυτό ίσως να αποδειχθεί όχι και τόσο αθώο,.
Πολλά σύρματα πχ. Νικέλιο χάνουν άμεσα σε απόδοση έτσι και σου ξεφύγει η θερμοκρασία βγάζοντας τα hot spots, η διάβρωση στη επιφάνεια του συρματος είναι εμφανείς και η γεύση των υγρών παπούτσι.
 

Μηνύματα
22.265
Reaction score
15.541
νταξ.......
......μπορεις να παιζεις και ως τους 230-40 που αρπαζει το μπαμπακι, αλλα δεν ειναι μονο γιαυτο..
 


abcd

Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος
Super Moderator
Μηνύματα
77.293
Reaction score
93.707


Staff online

  • abcd
    Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.190
Μηνύματα
2.855.596
Members
37.877
Νεότερο μέλος
grgstrts33
Top