Ηλεκτρονικό τσιγάρο



bretsos

Μπάμιας
Μηνύματα
13.038
Reaction score
41.319
Υγρακι που αξίζει δοκιμής, συνδυασμό με το shogun η ανάλυση του υγρού απογειώνεται.
Τα πάει πολύ καλά με τις κρεμες αυτός ο rda αλλα και με τα ψιλό καπνικά.
20190924_223121-01.jpeg
 

bretsos

Μπάμιας
Μηνύματα
13.038
Reaction score
41.319
Ήρθε ο μπούλης...
Μπόλικη αυτονομία, κάργα τροφοδοσία όπως αρμόζει σε ένα τέτοιο ντεκ.

View attachment 118151
Έκατσα σήμερα και καθάρισα το bubble ultem τζαμακι, έκανα φοβερή δουλειά.
Οδοντόκρεμα πανω σε πανακι το μυστικό και φυσικά δραπανο αλλιώς δεν γίνεται.
Μέσα έξω, όχι τσαπατσουλιές!! :)

20190929_205730-01.jpeg
 

Mr Spock

demokratischer - sektor
Μηνύματα
18.410
Reaction score
50.370
Φιρμάνι Ερντογάν στην Τουρκία: Απαγορεύεται πλήρως το άτμισμα
"Το (ηλεκτρονικό τσιγάρο) θα απαγορευτεί, περιλαμβανομένης της εισόδου του στη χώρα"........o_O



.........επιστροφή στον ναργιλέ ; . . . :rolleyes:
 

rose.athens

Not in the mood Mod
Super Moderator
Μηνύματα
46.153
Reaction score
93.263
Φιρμάνι Ερντογάν στην Τουρκία: Απαγορεύεται πλήρως το άτμισμα
"Το (ηλεκτρονικό τσιγάρο) θα απαγορευτεί, περιλαμβανομένης της εισόδου του στη χώρα"........o_O



.........επιστροφή στον ναργιλέ ; . . . :rolleyes:
Φαντάσου Midnight Express για παράνομη εισαγωγή ηλεκτρονικού τσιγάρου... :headbang:
 


bretsos

Μπάμιας
Μηνύματα
13.038
Reaction score
41.319
Καλύτερο δεν γίνεται, καθημερινό πλέον επειδή είναι πολύ ελαφρύ-μικρο και με ικανό τσιπ.
Με μια vtc5a βάζεις ωραιότατα πλεκτά σύρματα με καλή αυτονομία.
20191027_130037.jpg

Tesla Wye 86
 


bretsos

Μπάμιας
Μηνύματα
13.038
Reaction score
41.319
Μετα απο 5 χρονια καθημερινης χρησης,ο φορτιστης μου nitecore i4 απεβιωσε.
Σκεφτομαι να αγορασω αυτον. https://www.discountstore.gr/shop/m...n-li-fe-li-po/fortistis-xtar-vc4-lcd-charger/ Παιζει και κατι αλλο να το ψαξω?
Όχι μη το ψάξεις, μια χαρά είναι το εργαλείο.
Έχω το λίγο καλύτερο αδερφάκι του 4 χρόνια, μόνιμα στη μπριζα και μόνιμα φορτίζει μπαταρίες.
Το μεγάλο πλεονέκτημα είναι πως έχουν ξεχωριστά το τροφοδοτικό σε σχέση με αυτό που είχες και δεν ζοματάει ο φορτιστής κατά τη διάρκεια της φόρτισης.
 

Μηνύματα
6.905
Reaction score
5.783
Διαβασα οτι δεν παρεχει τροφοδοτικο,αλλα μονο ενα καλωδιο usb to dc,και χρειαζεται ανταπτορα τουλαχιστον 5V 2Α για να παρεις το μαξιμουμ του φορτιστη. Οσους ανταπτορες εχω που γραφουν 5V 2.1Α κανενας μετα απο δοκιμη δεν βγαζει πανω απο 0.8Α Στην χειροτερη να τον τροφοδοτησω με αυτο.
 

Attachments



abcd

Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος
Super Moderator
Μηνύματα
77.388
Reaction score
93.967
Τα ηλεκτρονικά τσιγάρα επηρεάζουν δυσμενώς την καρδιακή λειτουργία. :unsure:

gkat_11_1311_page_1_image_0004


 




Μηνύματα
849
Reaction score
2.576
Να αναπνέετε μόνο (αν και αυτο παιζεται....) :biggrin:

 

abcd

Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος
Super Moderator
Μηνύματα
77.388
Reaction score
93.967
Konstantinos Farsalinos

Πολλοί με ρώτησαν για τα άπειρα άρθρα σήμερα σχετικά με το πως το ηλ τσιγάρο καταστρέφει τα αγγεία και την καρδιά. Αυτά προέκυψαν από μια μελέτη από Γερμανούς, που δημοσιεύτηκε σε μεγάλο περιοδικό. Η απάντηση μου έχει δοθεί εδώ και 3 χρόνια όπου επαναλαμβάνω ότι η μέτρηση της σκλήρυνσης των αγγείων αμέσως μετά την χρήση ηλ τσιγάρου είναι άχρηστη διότι η νικοτίνη προκαλεί άμεσα σκλήρυνση με τον ίδιο τρόπο που προκαλεί και η καφεΐνη. Φυσικά η καφεΐνη δεν αυξάνει τον κίνδυνο για καρδιακά νοσήματα μακροχρόνια, πιθανώς μάλιστα να προστατευει κιόλας!
Τώρα όμως θα πω ότι όλα όσα διαβάσατε για το πως το ηλ τσιγάρο βλάπτει την καρδιά είναι ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΑΝΟΗΣΙΕΣ. Και το λέω αυτό διότι αύριο το βράδυ θα δημοσιευτεί σε μεγάλο επιστημονικό περιοδικό μια ΜΕΛΕΤΗ-ΟΡΟΣΗΜΟ, που δείχνει ότι η λειτουργία των αγγείων ΒΕΛΤΙΩΝΕΤΑΙ μέσα σε μόλις 1 μήνα από την διακοπή του καπνίσματος με χρήση ηλεκτρονικού τσιγάρου. Η μελέτη αυτή, επαναλαμβάνω, είναι ΟΡΟΣΗΜΟ , εκθέτει όλα τα προηγούμενα δελτία τύπου των τελευταίων 3 ετών και αποδεικνύει το ΑΜΕΣΟ όφελος για την καρδιαγγειακή υγεία από τη χρήση ηλεκτρονικού τσιγάρου ως υποκατάστατου του καπνίσματος. Εκτός των υπολοίπων, η μελέτη (που δεν είναι δική μου) είναι προσωπική δικαίωση για όσα έχω υποστηρίξει εδώ και 3 χρόνια, για την υπομονή μου να διαβάζω κάθε δελτίο τύπου που παραπληροφορουσε παρουσιάζονται δήθεν κινδύνους που ΔΕΝ έβρισκαν στις μελέτες, και για τις επιθέσεις που έχω δεχθεί από επιστήμονες, ξένα μέσα μαζικής ενημέρωσης κλπ όλα αυτά τα χρόνια.
 

Μηνύματα
7.234
Reaction score
11.774
Konstantinos Farsalinos

Πολλοί με ρώτησαν για τα άπειρα άρθρα σήμερα σχετικά με το πως το ηλ τσιγάρο καταστρέφει τα αγγεία και την καρδιά. Αυτά προέκυψαν από μια μελέτη από Γερμανούς, που δημοσιεύτηκε σε μεγάλο περιοδικό. Η απάντηση μου έχει δοθεί εδώ και 3 χρόνια όπου επαναλαμβάνω ότι η μέτρηση της σκλήρυνσης των αγγείων αμέσως μετά την χρήση ηλ τσιγάρου είναι άχρηστη διότι η νικοτίνη προκαλεί άμεσα σκλήρυνση με τον ίδιο τρόπο που προκαλεί και η καφεΐνη. Φυσικά η καφεΐνη δεν αυξάνει τον κίνδυνο για καρδιακά νοσήματα μακροχρόνια, πιθανώς μάλιστα να προστατευει κιόλας!
Τώρα όμως θα πω ότι όλα όσα διαβάσατε για το πως το ηλ τσιγάρο βλάπτει την καρδιά είναι ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΑΝΟΗΣΙΕΣ. Και το λέω αυτό διότι αύριο το βράδυ θα δημοσιευτεί σε μεγάλο επιστημονικό περιοδικό μια ΜΕΛΕΤΗ-ΟΡΟΣΗΜΟ, που δείχνει ότι η λειτουργία των αγγείων ΒΕΛΤΙΩΝΕΤΑΙ μέσα σε μόλις 1 μήνα από την διακοπή του καπνίσματος με χρήση ηλεκτρονικού τσιγάρου. Η μελέτη αυτή, επαναλαμβάνω, είναι ΟΡΟΣΗΜΟ , εκθέτει όλα τα προηγούμενα δελτία τύπου των τελευταίων 3 ετών και αποδεικνύει το ΑΜΕΣΟ όφελος για την καρδιαγγειακή υγεία από τη χρήση ηλεκτρονικού τσιγάρου ως υποκατάστατου του καπνίσματος. Εκτός των υπολοίπων, η μελέτη (που δεν είναι δική μου) είναι προσωπική δικαίωση για όσα έχω υποστηρίξει εδώ και 3 χρόνια, για την υπομονή μου να διαβάζω κάθε δελτίο τύπου που παραπληροφορουσε παρουσιάζονται δήθεν κινδύνους που ΔΕΝ έβρισκαν στις μελέτες, και για τις επιθέσεις που έχω δεχθεί από επιστήμονες, ξένα μέσα μαζικής ενημέρωσης κλπ όλα αυτά τα χρόνια.
Αυτό θα απαντούσα. Περιμένουμε τα αποτελέσματα για να δούμε τί συμβαίνει. Βέβαια, κακά τα ψέμματα. Το ηλεκτρονικό τσιγάρο δεν πρέπει να αντιμετωπίζεται ως υποκατάστατο του τσιγάρου, αλλά ως μέσο διακοπής της συνήθειας.
 

bretsos

Μπάμιας
Μηνύματα
13.038
Reaction score
41.319
Και περίμενα, και περίμενα, ώσπου μια μέρα (σήμερα) ήρθε!!
Δεν περίμενα κάτι λιγότερο από εξαιρετική απόδοση, ποιότητα και αγωγιμότητα από ένα πόστ που διόρθωσε όλες τις παιδικές ασθένειες του πολύ πετυχημένου οσο και αγαπημένου csmnt.
C2mnt το όνομα της version 2 με μεγαλύτερο πηγάδι ώστε να χωράει περισσότερα ml υγρού, λίγο πιο ψηλός για χαμηλότερες θερμοκρασίες και η νεα διάταξη στις βιδες του ντεκ να κάνει παιχνίδι το στησιμό του.
Όπως και ο πρώτος έτσι και αυτός θέλει γκάζι για να αποδώσει σωστά, ο αέρας μέτριος (όχι φουλ αεράτος) οπως και στη version 1.
20191120_183923.jpg
 


Staff online

  • abcd
    Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος
  • xfader
    Segregation supporter
  • Zizik
    Chauncey Gardiner * tl;dr *

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.313
Μηνύματα
2.858.197
Members
37.893
Νεότερο μέλος
k.dimitriadis
Top