Ηχητικές και γευστικές απολαύσεις στην Θεσσαλονίκη - To Kοτσιδόσπιτο



alexis

Reticular Activating System
Μηνύματα
14.684
Reaction score
28.021
Μπροστά Πίσω who cares.
Βολεύει αφάνταστα. Για την ώρα παίζει στο σύστημα. Θα βάλω και ένα με δύο smart Atmos speakers σε κάθε δωμάτιο και μια χαρά.
Μουσική σε χαμηλή ένταση σε όλο το σπίτι. Το σύστημα θα ανοίγει για επιλεγμένη πολυκάναλη μουσική και ταινίες.
 
Last edited:

wizzy

Music is our (Supernatural) friend!
Μηνύματα
13.973
Reaction score
20.491
(Sorry για το highjacking του thread, Γιάννη)

Smart speakers σκοπεύω να πάρω δύο, από το ΙΚΕΑ, θα τα βάλω στη βιβλιοθήκη για βιβλιοστάτες και θα παίζουν και μουσική, από το Bluetooth του κινητού. Fuck yeah!
 

Bhutia

Hidden Guru
Editor
Μηνύματα
16.932
Reaction score
54.808
Την επόμενη φορά ο JFK να προσκομίσει γι αφιέρωση μια εκτυπωμένη σελίδα υπολογιστή...Ε,όσο να ναι θα έχει αυτό αναβαθμισμένη χάρη και αξία... :sneaky:

Η τακτική συνδρομή σε πάροχο αρχείων υψηλής ανάλυσης συνεπάγεται πέρα από το lifestyle τη φιλοδοξία από πλευράς χρήστη ότι θα έβρισκε κάθε μέρα τουλάχιστον ένα νέο album όχι μόνο άξιο προσοχής αλλά κι ευχέρειας για να το ακούσει με όλες τις διατυπώσεις...
 
Last edited:

Μηνύματα
2.458
Reaction score
1.719
Σε αυτούς που φτύνουν το spotify έτσι όπως κάποτε οι παλιοί χαιεντάδες φτύνανε τα σάμπζς στο δικάναλο έχω να πω κάτι:
Κάντε συνδρομή και αν σας αρέσει κάποιο album μπορείτε να το αγοράσετε σε παρθένο βινύλιο 3κιλών ή σε cd χρυσό 24Κ με βιβλιαράκι-εγκυκλοπαίδεια μέσα.
Παρόλο που έχω τσακίσει τον αλγόριθμο του σποτι (όταν ακους από μαργαρίτη-φουρέιρα-ραχμανίνοφ-acid jazz τι να σου προτείνει το καημένο?) πάντα μου προτείνει κάτι καινούργιο που μου αρέσει και κολλάω.
Ιτ μπρόντενς μαη μιουζικ γουορλντ και αυτό είναι ανεκτίμητο.
Καλή Χρονιά παίδες
 

Μηνύματα
118
Reaction score
245
Η τακτική συνδρομή σε πάροχο αρχείων υψηλής ανάλυσης συνεπάγεται πέρα από το lifestyle τη φιλοδοξία από πλευράς χρήστη ότι θα έβρισκε κάθε μέρα τουλάχιστον ένα νέο album όχι μόνο άξιο προσοχής αλλά κι ευχέρειας για να το ακούσει με όλες τις διατυπώσεις...
Καλησπέρα, εντάξει νομίζω οτι να εμπλέκουμε αυτές τις πλατφόρμες με το lifestyle είναι άκυρες.Θα μπορούσαν να θεωρούνται και η δισκοθήκη του ¨φτωχου¨.
Καλησπέρα, εντάξει νομίζω οτι να εμπλέκουμε αυτές τις πλατφόρμες με το lifestyle είναι άκυρες.Θα μπορούσαν να θεωρούνται και η δισκοθήκη του ¨φτωχου¨.
Και σίγουρα όπως το βλέπω εγώ τουλάχιστον, μου έχει εξοικονομήσει χρήματα στην αγορά δίσκων και βάζω και μια λίστα στον streamer όταν έχω καλεσμένους ή βαριέμαι να σηκωθώ από τον καναπέ.
 
Last edited:

Bhutia

Hidden Guru
Editor
Μηνύματα
16.932
Reaction score
54.808
Καλησπέρα, εντάξει νομίζω οτι να εμπλέκουμε αυτές τις πλατφόρμες με το lifestyle είναι άκυρες.Θα μπορούσαν να θεωρούνται και η δισκοθήκη του ¨φτωχου¨.

Και σίγουρα όπως το βλέπω εγώ τουλάχιστον, μου έχει εξοικονομήσει χρήματα στην αγορά δίσκων και βάζω και μια λίστα στον streamer όταν έχω καλεσμένους ή βαριέμαι να σηκωθώ από τον καναπέ.
...
Η τακτική συνδρομή σε πάροχο αρχείων υψηλής ανάλυσης συνεπάγεται πέρα από το lifestyle τη φιλοδοξία από πλευράς χρήστη ότι θα έβρισκε κάθε μέρα τουλάχιστον ένα νέο album όχι μόνο άξιο προσοχής αλλά κι ευχέρειας για να το ακούσει με όλες τις διατυπώσεις...
Όσο και αν έχω καλή διάθεση ν'ακυρώσω την αναφορά σε θέματα lifestyle,η συνεχής επίκληση για πλατφόρμες περιωπής ανώτερης της χρηστικής από το spotify στο πλαίσιο του να γίνουμε ΄΄άνθρωποι΄΄,να μπούμε στον ΄΄καλό δρόμο΄΄ και τα συναφή ακυρώνει αυτομάτως...τη διάθεση για κάτι τέτοιο.:sneaky:
 

Μηνύματα
118
Reaction score
245
Όσο και αν έχω καλή διάθεση ν'ακυρώσω την αναφορά σε θέματα lifestyle,η συνεχής επίκληση για πλατφόρμες περιωπής ανώτερης της χρηστικής από το spotify στο πλαίσιο του να γίνουμε ΄΄άνθρωποι΄΄,να μπούμε στον ΄΄καλό δρόμο΄΄ και τα συναφή ακυρώνει αυτομάτως...τη διάθεση για κάτι τέτοιο.:sneaky:
Εμένα προσωπικά δεν με ενδιαφέρει καθόλου αν έχετε την διάθεση να ακυρώσετε η οχι αυτό που μπορεί να θέλατε να ακυρώσετε. Αυτό που μου αρέσει είναι οτι κάποιοι άνθρωποι έχουν πρόσβαση σε περισσότερη μουσική και ταυτόχρονα πληρώνονται και οι καλλιτέχνες.
Εμένα προσωπικά δεν με ενδιαφέρει καθόλου αν έχετε την διάθεση να ακυρώσετε η οχι αυτό που μπορεί να θέλατε να ακυρώσετε. Αυτό που μου αρέσει είναι οτι κάποιοι άνθρωποι έχουν πρόσβαση σε περισσότερη μουσική και ταυτόχρονα πληρώνονται και οι καλλιτέχνες.
Είναι και το thread του ανθρώπου, καλή χρονιά σε όλους.
 
Last edited:
  • Like
Reactions: PMC

Bhutia

Hidden Guru
Editor
Μηνύματα
16.932
Reaction score
54.808
Εμένα προσωπικά δεν με ενδιαφέρει καθόλου αν έχετε την διάθεση να ακυρώσετε η οχι αυτό που μπορεί να θέλατε να ακυρώσετε. Αυτό που μου αρέσει είναι οτι κάποιοι άνθρωποι έχουν πρόσβαση σε περισσότερη μουσική και ταυτόχρονα πληρώνονται και οι καλλιτέχνες.
...βαριέμαι να σηκωθώ από τον καναπέ.
Βλέπουμε ότι αφήνονται - έστω και κατά λάθος - χαραμάδες για να βγαίνει κάποια...αληθινή σημασία. :sneaky:
 

Μηνύματα
118
Reaction score
245
Βλέπουμε ότι αφήνονται - έστω και κατά λάθος - χαραμάδες για να βγαίνει κάποια...αληθινή σημασία. :sneaky:
Για εξηγήστε λοιπόν και μην πετάτε τη μπάλα στην εξέδρα.Κανένας απ'ο εμάς δεν έχει γυρίσει σπίτι κουρασμένος?Τι ανοησίες είναι αυτές?
 
  • Like
Reactions: PMC

Bhutia

Hidden Guru
Editor
Μηνύματα
16.932
Reaction score
54.808
Για εξηγήστε λοιπόν και μην πετάτε τη μπάλα στην εξέδρα.Κανένας απ'ο εμάς δεν έχει γυρίσει σπίτι κουρασμένος?Τι ανοησίες είναι αυτές?
Τώρα πια είναι...τιμητικό να ΄΄πετάμε τη μπάλα στην εξέδρα΄΄,αφού τα γήπεδα θα δέχονται πλέον...λίγους θεατές. :sneaky:
 

Μηνύματα
118
Reaction score
245
Τώρα πια είναι...τιμητικό να ΄΄πετάμε τη μπάλα στην εξέδρα΄΄,αφού τα γήπεδα θα δέχονται πλέον...λίγους θεατές. :sneaky:
[/QUO
Τι να πώ δεν μπορώ να αντιληφθώ την άποψη σας περί φτηνής διάθεσης της μουσικής και της έχθρας που έχετε για τις πλατφόρμες.Τώρα οσον αφορά τα υπόλοιπα και τις τελίτσες δεν έχω να σημειώσω κάτι.
 

Μηνύματα
4.003
Reaction score
3.833
Η τακτική συνδρομή σε πάροχο αρχείων υψηλής ανάλυσης συνεπάγεται πέρα από το lifestyle τη φιλοδοξία από πλευράς χρήστη ότι θα έβρισκε κάθε μέρα τουλάχιστον ένα νέο album όχι μόνο άξιο προσοχής αλλά κι ευχέρειας για να το ακούσει με όλες τις διατυπώσεις...
Lifestyle όταν είσαι σπίτι σου και ακούς τις μουσικές σου, μάλλον δεν υφίσταται.
Οι προτροπές για την αναγκαιότητα συνδρομής μπορεί να διαβάζονται ως υπερθεματικά υπερβολικές αλλά και η αναγκαιότητα της φιλοδοξίας σου το ίδιο φαντάζει.
Γενικά αν χώνουμε και κανένα: νομίζω, θεωρώ, κατα τη γνώμη μου, κλπ κλπ, στα γραπτά μας θα γινόταν πιο ευχάριστα στην πρόσληψη κατά την ανάγνωση τους.8-)
 

Bhutia

Hidden Guru
Editor
Μηνύματα
16.932
Reaction score
54.808
Τι να πώ δεν μπορώ να αντιληφθώ την άποψη σας περί φτηνής διάθεσης της μουσικής και της έχθρας που έχετε για τις πλατφόρμες.Τώρα οσον αφορά τα υπόλοιπα και τις τελίτσες δεν έχω να σημειώσω κάτι.
Ο ίδιος πάλι δεν γίνεται ν'αντιληφθώ πού ανιχνεύσατε την έχθρα...Δεν κρατώ όμως...έχθρα,αφού έχει γίνει πλέον σύνηθες φαινόμενο να ερμηνεύουμε όπως θέλουμε γνώμες που δεν θα εξυπηρετούσαν τις δικές μας,κλπ κλπ.
Lifestyle όταν είσαι σπίτι σου και ακούς τις μουσικές σου, μάλλον δεν υφίσταται.
Οι προτροπές για την αναγκαιότητα συνδρομής μπορεί να διαβάζονται ως υπερθεματικά υπερβολικές αλλά και η αναγκαιότητα της φιλοδοξίας σου το ίδιο φαντάζει.
Γενικά αν χώνουμε και κανένα: νομίζω, θεωρώ, κατα τη γνώμη μου, κλπ κλπ, στα γραπτά μας θα γινόταν πιο ευχάριστα στην πρόσληψη κατά την ανάγνωση τους.8-)
Ώστε η έννοια του lifestyle δεν περιλαμβάνει τις οικιακές δραστηριότητες που αποτελούν σημαντική πτυχή στην καθημερινή μας ζωή...Κάτι τέτοιο θα λογαριαζόταν ως ιδιαιτέρως...αξιωματικός - δηλαδή αυθαίρετος κλπ κλπ - ισχυρισμός... :sneaky:
 

Μηνύματα
12.855
Reaction score
10.072
Αυτό πρέπει να είναι ΔΙΣΚΑΡΑ! Μπράβο, ρε Γιάννη, ο Λάντσιας είναι πάρα πολύ καλός μουσικός, συνθέτης, και ενορχηστρωτής.
Σου έχω πει ότι τον είδα σε Live του και μιλήσαμε κιόλας, ε; :devilish::roflmao:
 

Μηνύματα
4.003
Reaction score
3.833
Ώστε η έννοια του lifestyle δεν περιλαμβάνει τις οικιακές δραστηριότητες που αποτελούν σημαντική πτυχή στην καθημερινή μας ζωή...Κάτι τέτοιο θα λογαριαζόταν ως ιδιαιτέρως...αξιωματικός - δηλαδή αυθαίρετος κλπ κλπ - ισχυρισμός... :sneaky:
Ας ξαναβρούμε το δάσος, αποδεχόμενοι ότι η έκφραση lifestyle αποκτά επικοινωνιακή οντότητα όταν συνάδει με την κοινωνική προβολή του περιεχομένου της και ας αφήσουμε τα δεντράκια στολισμένα στα Χριστουγεννιάτικα σπίτια.;)
 

Μηνύματα
118
Reaction score
245
Ο ίδιος πάλι δεν γίνεται ν'αντιληφθώ πού ανιχνεύσατε την έχθρα...Δεν κρατώ όμως...έχθρα,αφού έχει γίνει πλέον σύνηθες φαινόμενο να ερμηνεύουμε όπως θέλουμε γνώμες που δεν θα εξυπηρετούσαν τις δικές μας,κλπ κλπ.

Ώστε η έννοια του lifestyle δεν περιλαμβάνει τις οικιακές δραστηριότητες που αποτελούν σημαντική πτυχή στην καθημερινή μας ζωή...Κάτι τέτοιο θα λογαριαζόταν ως ιδιαιτέρως...αξιωματικός - δηλαδή αυθαίρετος κλπ κλπ - ισχυρισμός... :sneaky:
[/QU
Παιζεται με τις λεξεις, το lifestyle αφορα τον τροπο που παρουσιαζει καποιος τον εαυτο του στην κοινωνια και οχι οταν βγαζει τις καλτσες του το βραδυ και ταυτοχρονα βαζει ενα δισκο να ακουσει.
 


wnet

Nearfieldένιος
Μηνύματα
4.443
Reaction score
15.136
Τι ήθελα και έγραψα για το Spotify.... :rolleyes:
:p

To Spotify είναι Θ Ε Ι Κ Ο
Ούτε καν συνδρομή δε χρειάζεται αν σου αρκούν τα 192Kbps
Οπότε ναι, άνετα είναι η "δισκοθήκη του φτωχού", αλλά δεν είναι μόνο του "φτωχού".
 


Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.621
Μηνύματα
2.868.355
Members
37.940
Νεότερο μέλος
geo kok
Top