Ηχητική αναβάθμιση... από καρδιάς!

wizzy

Music is our (Supernatural) friend!
Μηνύματα
13.963
Reaction score
20.481
Ρε σεις, δύο τέτοια γομάρια, στα δύο μέτρα τρίγωνο ακρόασης, χωράνε στο χώρο μου; Θα κουφαθώ από τις εντάσεις, τι λέτε;

Υ.Γ.: @symos φίλε, συγχαρητήρια για την αγορά, εύχομαι " και εις ανώτερα" (ό,τι και να σημαίνει αυτό!) και καλές ακροάσεις!!!
 

Dimifoot

General Catsicofoot Patton
Editor
Μηνύματα
27.375
Reaction score
79.458
Ρε σεις, πέντε τέτοια γομάρια, στα δύο μέτρα τρίγωνο ακρόασης, χωράνε στο χώρο μου; Θα κουφαθώ από τις εντάσεις, τι λέτε;
Fixed
 

Bhutia

Hidden Guru
Editor
Μηνύματα
16.932
Reaction score
54.808
Ρε σεις, δύο τέτοια γομάρια, στα δύο μέτρα τρίγωνο ακρόασης, χωράνε στο χώρο μου; Θα κουφαθώ από τις εντάσεις, τι λέτε;

Υ.Γ.: @symos φίλε, συγχαρητήρια για την αγορά, εύχομαι " και εις ανώτερα" (ό,τι και να σημαίνει αυτό!) και καλές ακροάσεις!!!
RL901 + sub - ομόσταυλα κατά προτεραιότητα...
 





wizzy

Music is our (Supernatural) friend!
Μηνύματα
13.963
Reaction score
20.481
Αυτό που λέει ο γκουρού. Και 5
Δεν χωράνε 5 λέμε, λόγω των διαστάσεων του δωματίου. :) Δεν έχω χώρο με δύο μέτρα ακτίνα για να μπουν και τα πέντε σε ίσες αποστάσεις.
 

Dimifoot

General Catsicofoot Patton
Editor
Μηνύματα
27.375
Reaction score
79.458
Δεν χωράνε 5 λέμε, λόγω των διαστάσεων του δωματίου. :)
Μα τωρα εχεις 4 μεγαλύτερα :idk:


Α ρε @symos τι μας έκανες Σαββατιάτικα. :mad:

Το κλείνω για λίγο να συνέλθω
 
Last edited:

Μηνύματα
22.269
Reaction score
15.543
Καλά, εννοείται. Εδώ μέσα αν βαρέσεις παλαμάκι το μεσημέρι, το ακούς μέχρι το βράδυ που θα πας για ύπνο.
Και (δυστυχώς) μάλλον κάτι θα πρέπει να γίνει για αυτό. Είχα πει ότι δεν υπάρχει περιθώριο για treatment (από αισθητικής πλευράς κυρίως αλλά και γιατί δεν ήθελα να μπλέξω) αλλά, εεεεε, ξέρετε τώρα, είναι να μην κάνεις την αρχή 😁

Αυτός ήταν και ο λόγος που πήγα σε Geithain. Ήθελα να έχω ό,τι καλύτερο μπορούσα να έχω χωρίς να χρειαστεί treatment, ώστε (ακόμα και αν φυσικά δεν είναι τέλειο) να μπορώ τουλάχιστον να ακούσω επιτέλους μουσική. Και αυτό το πέτυχα. Ναι, είναι αντιληπτά τα προβλήματα, αλλά όχι τόσο μεγάλα που να μην μπορείς να κάτσεις να ακούσεις. Άρα είτε κάνω τελικά treatment είτε όχι, είμαι happy!
ναι, ειναι κριμα να μην κανεις κατι αφου ......
...να βαρας παλαμακια το μεσημερι και να μπορεις να πας για υπνο το απογευμα, τουλαχιστον... :biggrin:
 

costas EAR

Δόκτωρ ΔιαXύσιος
Editor
Μηνύματα
51.379
Reaction score
125.482
Προφανώς ήταν σωστή η επιλογή, σε τέτοιο χώρο, οτιδήποτε άλλο θα είχε χαντακωθει.

Βεβαίως γνωρίζω την απέχθειά σου σε υλικά ακουστικής περιποίησης χώρου, αλλά όπως έχουμε ξαναπεί, η καρδιοειδης αρχιτεκτονική δεν σε απαλλάσει από την ανάγκη για ακουστική περιποίηση του χώρου. Λαιφ σακς.

Και βεβαίως, πέραν της πλάκας, σε ηχείο τέτοιου επιπέδου, προφανώς αξίζει τρινόβειος ισοσταθμιση και εφαρμογή του επιθυμητού ταργκετ κερβ, όπως και επίτευξη σωστής ενσωμάτωσης σαμπ.

Ή να γίνεις μπουτχιας. Ότι έρθει πρώτο, σα τα σέρβις των αυτοκινήτων, τόσα χιλιόμετρα ή στο χρόνο.
Γιου τσουζ.
 

Σταύρος Λαγκαδιανός

Το αγοράκι με τα σπίρτα
Μηνύματα
8.226
Reaction score
27.012
Τώρα που αυτό το θρεντ σιγά σιγά αρχίζει να γίνεται εκνευριστικό, γιατί δεν έχει κάτι ενδιαφέρον,
Μόνο ένας λαμπάτος προενισχυτής μπορεί να σώσει το θρεντ. :lolsign:
 

Μηνύματα
16.478
Reaction score
30.451
Αδερφέ, είναι καλά αυτά τα κλαπατσίμπανα που αγόρασες;
Επειδής δε βλέπω να κυκλοφορούν πολλά.. Μην είναι τίποτις ηχεία με άσχημο ήχο που σκοτώνει την καλή μουσική, αυτό φοβάμαι...
Ή να γίνεις μπουτχιας
Πώς να γίνει μπούτχιας ρε χαμενε; αυτός ξαπλώνει τα δικά του όπου βρει, τι σε κρεβάτια, τι σε καναπέδες, τι κάτω από νυφικά με τούλια...
Όχι, πες μου.. Φαντάζεσαι το γκειπράιντπωςτολεν να βγαίνει με το lift μέσα από κανένα μπαουλοντίβανο;
 
Last edited:

P

PMC

Guest
Θέλω να μου πείτε άλλη επιλογή στα 20.000€, είτε ενεργό είτε παθητικό+ενισχυτικά, που θα παίξει έτσι στο σαλόνι σας. Και στα 30.000.


Asking.......20.000 ενεργά .( Ηχεια , κρος ,τελικοί ) .......10 ετών

094CF959-ED1E-4175-9153-CC53B3511B72.jpeg







Σιμο , Καλοριζικα τα νέα Ηχεια σου...
 
Last edited by a moderator:

Bhutia

Hidden Guru
Editor
Μηνύματα
16.932
Reaction score
54.808

Asking.......20.000 ενεργά .( Ηχεια , κρος ,τελικοί ) .......10 ετών

View attachment 207404
Εννοούσε επιπλέον και...σκέτο γι αρχάριους χρήστες,χωρίς έξωθεν βοήθεια από Trinnov και καλιμπράτορες όπως ο ΜΚ. :sneaky:
Πώς να γίνει μπούτχιας ρε χαμενε; αυτός ξαπλώνει τα δικά του όπου βρει, τι σε κρεβάτια, τι σε καναπέδες, τι κάτω από νυφικά με τούλια...
Όχι, πες μου.. Φαντάζεσαι το γκειπράιντπωςτολεν να βγαίνει με το lift μέσα από κανένα μπαουλοντίβανο;
Δεν έθιξες το σπουδαιότερο,πως όταν έχει γίνει οριστική μια διευθέτηση,με κάποιον τρόπο δένει πάντα αισθητικά με το χώρο.
 

christos77

Master of Diffusion
Μηνύματα
6.288
Reaction score
13.195
Πώς να γίνει μπούτχιας ρε χαμενε; αυτός ξαπλώνει τα δικά του όπου βρει, τι σε κρεβάτια, τι σε καναπέδες, τι κάτω από νυφικά με τούλια...
Όχι, πες μου.. Φαντάζεσαι το γκειπράιντπωςτολεν να βγαίνει με το lift μέσα από κανένα μπαουλοντίβανο;
Κλαιω :drinks: :party::lolsign:
 


Μηνύματα
12.474
Reaction score
14.634
Ευτυχως καθαρη τη βγαλαμε, δε μας την επεσαν ακομα!
:roflmao:
Χα, χα άντε να το κάνω εγώ για το μάτι το κακό. Δεν κάνει το ηχείο για Βόρειους, μόνο για Νότιους κάνει. Εχει ανάτατο ορίο υγρασίας 75 % . Εσείς εκεί έχετε μόνιμα 90-95 % χα χα.
 


Μηνύματα
355
Reaction score
686
Έτσι.
Θέλω να μου πείτε άλλη επιλογή στα 20.000€, είτε ενεργό είτε παθητικό+ενισχυτικά, που θα παίξει έτσι στο σαλόνι σας. Και στα 30.000.
Και τόσο δυνατά. Γιατι και το Kii και το D&D μπορούν να παίξουν έτσι σε σαλόνι, αλλά σε πολυ πιο μικρη δυναμική περιοχή.
Ίσως αυτά:
 


Staff online

  • abcd
    Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος
  • xfader
    Segregation supporter

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.596
Μηνύματα
2.867.263
Members
37.936
Νεότερο μέλος
albie
Top