Ηχητική παραποίηση χώρου ακρόασης

Status
Not open for further replies.


leandros

Πάρτε παθητικά!
Μηνύματα
3.195
Reaction score
6.100
Βρε Λέανδρε, γιατί τσαντίζεσαι τόσο με τα γαμωστέρεα και όσους έχουν αντίθετη άποψη από την δική σου;
ποιός μίλησε για τα μηχανήματα???
όχι εγώ πάντως...
Ο σεβασμός στην άποψη ή στη προσωπικότητα του άλλου δυστυχώς δεν μαθαίνεται, πρέπει να το ΄χεις, ότι ακαδημαϊκή εκπαίδευση και να 'χεις, είναι εντελώς ανεξάρτητο.
Αρνούμαι λοιπόν ν αποδεχθώ ότι μπορεί κάποιος να είναι τόσο αλαζόνας που να θεωρεί τους υπολοίπους που διαφωνούν με τις επιλογές του ως υπανάπτυκτα θηλαστικά ή ακόμα χειρότερα ως περιττωματοφάγα έντομα..
Αν εσύ δεν αγανακτείς με αντίστοιχες συμπεριφορές μπράβο σου!
Εγώ δεν έχω δηλώσει ότι προτίθεμαι να αγιοποιηθώ, επομένως μπορώ και να εκδηλώνω την αποστροφή μου και παράλληλα τη πραγματική μου λύπη για αντίστοιχες συμπεριφορές...
Αυτό φίλε @Alfee24 όντως είναι άποψη, άποψη ζωής!
 

Nick Arvanitakis

Audio Pro
Administrator
Μηνύματα
46.964
Reaction score
23.739
Εγώ δεν έχω δηλώσει ότι προτίθεμαι να αγιοποιηθώ, επομένως μπορώ και να εκδηλώνω την αποστροφή μου και παράλληλα τη πραγματική μου λύπη για αντίστοιχες συμπεριφορές...
Stay out και άσε τα reports.
 

wizzy

Music is our (Supernatural) friend!
Μηνύματα
13.946
Reaction score
20.453
προφανώς και δεν είναι καθόλου τιμητικό για κάποιον "θεωρητικά μορφωμένο" να αναφέρεται για τρίτα πρόσωπα με το χαρακτηρισμό "πίθηκοι του Χάι-Εντ" και "μύγες που γλείφουν τα σκατά"
Πραγματικά σε λυπάμαι...
Όποιος έχει τη μύγα, μυγιάζεται...
 



Μηνύματα
1.866
Reaction score
4.431
Και επειδή το παρόν νήμα είναι αρκετά ευρύχωρο
καταθέτω και τη συνέχεια:

Το σημαντικότερον ολων είναι ,
ότι έπαψα να τρωγομαι με τα ρούχα μου.
Δεν έχω καμμιά διάθεση για "αναβαθμίσεις"
Ακούω ολόκληρα CD που δεν έχω ακούσει ποτέ
και παιρνω ευχαρίστηση που δεν ένιωθα ποτέ.
Και αυτά όλα τα αναφέρω όχι για να ευλογήσω τα γένια μου
αλλά για να περάσω στο δεύτερο σκέλος που είναι μια βασιμη υπόθεση.

Η μανία και το ανικανοποίητο που μαστίζουν το χόμπυ είναι δευτερογενή
και όχι κάποιο ψυχολογικό σύμπτωμα αυτό καθεαυτό.
Οσο δεν παίρνεις από το σύστημα σου στοιχεία που ο εγκέφαλος αναγνωρίζει αβίαστα
ως συστατικά της μουσικης, και υπάρχουν συστηματα που τα δίνουν αυτά τα στοιχεία,
όσο δηλαδή ακούς συγκεκριμένου τύπου θόρυβο και παραμόρφωση
πιστεύοντας ότι ακούς υψηλή πιστοτητα
θα ασχολείσαι συνεχώς με αγορές,μοίρες, εκατοστά,τρίγωνα και ντιμπι...
 


costas EAR

Δόκτωρ ΔιαXύσιος
Editor
Μηνύματα
51.358
Reaction score
125.333
Τα κρεμαστάρια.

Η άρνηση είναι τρόπος άμυνας, όπως και η επίθεση.

Κι όλα αυτά, για να μη βάλουν 4 σαμπ...

Τι να πει κανείς...

262103_08e3d57ee800c432dae642a3a8161785.png


Λάτρεις της μουσικής, ενωθείτε.
 

Bhutia

Hidden Guru
Editor
Μηνύματα
16.932
Reaction score
54.808
Τα κρεμαστάρια.

Η άρνηση είναι τρόπος άμυνας, όπως και η επίθεση.

Κι όλα αυτά, για να μη βάλουν 4 σαμπ...

Τι να πει κανείς...

View attachment 145017

Λάτρεις της μουσικής, ενωθείτε.
Δεν νομίζω να έχει Rehdeko ο editor...Μιλάει όμως σαν να ήταν συστηματικός χρήστης λυχνιακών ενισχυτών.
 

Decembered

Μαϊμού
Μηνύματα
16.552
Reaction score
37.802
Η μανία και το ανικανοποίητο που μαστίζουν το χόμπυ είναι δευτερογενή
και όχι κάποιο ψυχολογικό σύμπτωμα αυτό καθεαυτό.
Οσο δεν παίρνεις από το σύστημα σου στοιχεία που ο εγκέφαλος αναγνωρίζει αβίαστα
ως συστατικά της μουσικης, και υπάρχουν συστηματα που τα δίνουν αυτά τα στοιχεία,
όσο δηλαδή ακούς συγκεκριμένου τύπου θόρυβο και παραμόρφωση
πιστεύοντας ότι ακούς υψηλή πιστοτητα
θα ασχολείσαι συνεχώς με αγορές,μοίρες, εκατοστά,τρίγωνα και ντιμπι...
..θα ελεγα, οτι πολυ σχετικο ολο αυτο, διοτι εξαρταται κανεις πως προσεγγιζει το χομπυ - ή ποιο να ειναι αραγε πραγματικα (ή λειτουργει ως καποιου ειδους προφαση) το χομπι στον καθενα.
Απο την αλλη, καποιος μπορει να πει αντιστοιχα, οτι θα ασχολεισαι συνεχως με χροιες, καλωδια, φιδολαδα και λοιπα ματζουνια .. ενω ο χωρος συνηθως πασχει σε πολυ μεγαλητερο βαθμο, και κυριως ακουστοτερο.
Αυτο, χωρις να επιθυμω καποια αντιπαραθεση.
 


A

AKARL

Guest
Δεν νομίζω να έχει Rehdeko ο editor...Μιλάει όμως σαν να ήταν συστηματικός χρήστης λυχνιακών ενισχυτών.
Θα μπορούσε να είναι κάτοχος Rehdeko ΚΑΙ συστηματικός χρήστης λυχνιακών ενισχυτών... :sneaky:
Post automatically merged:

Τα κρεμαστάρια.

Η άρνηση είναι τρόπος άμυνας, όπως και η επίθεση.

Κι όλα αυτά, για να μη βάλουν 4 σαμπ...

Τι να πει κανείς...

View attachment 145017

Λάτρεις της μουσικής, ενωθείτε.
Δεν έχει σημασία.
Σημασία έχει η μουσική.
 
Last edited by a moderator:

Bhutia

Hidden Guru
Editor
Μηνύματα
16.932
Reaction score
54.808
Δεν έχει σημασία.
Σημασία έχει η μουσική.
Μουσική αναπαραγόμενη χωρίς πρώτες οκτάβες και πειστική μεταβατική απόκριση δεν είναι Μουσική.
Όσο και να ψυχαγωγούσε δεδομένο ακροατή,δεν παύει να είναι κάτι διάφορο.
 

rose.athens

Not in the mood Mod
Super Moderator
Μηνύματα
46.281
Reaction score
93.727
Και επειδή το παρόν νήμα είναι αρκετά ευρύχωρο
καταθέτω και τη συνέχεια:
Το θέμα έγινε ευρύχωρο αφού το ξεχειλώσατε όσο δεν πάει, και το σχόλιο δεν αφορά εσένα προσωπικά. :wink:

Εδώ ο άλλος μας έχει αλλάξει την παναγία στο τρολάρισμα σε ένα θέμα που αφορά το setup άλλου μέλους, και διαμαρτύρεται που δεν τον σεβάστηκαν ως προσωπικότητα.
 

leandros

Πάρτε παθητικά!
Μηνύματα
3.195
Reaction score
6.100
Το θέμα έγινε ευρύχωρο αφού το ξεχειλώσατε όσο δεν πάει, και το σχόλιο δεν αφορά εσένα προσωπικά. :wink:

Εδώ ο άλλος μας έχει αλλάξει την παναγία στο τρολάρισμα σε ένα θέμα που αφορά το setup άλλου μέλους, και διαμαρτύρεται που δεν τον σεβάστηκαν ως προσωπικότητα.
Προφανώς και αναφέρεστε σε μένα αγαπητέ, με τη μόνη διαφορά ότι η διαμαρτυρία μου δεν αφορά εμένα προσωπικά μόνο, αλλά μια ολόκληρη κατηγορία μελών του site, που επειδή τυγχάνει να μην ταυτίζονται οι απόψεις μας με τις απόψεις συγκεκριμένων μελών, να γινομαστε αποδεκτές χυδαίων χαρακτηρισμών... και μάλιστα εν μέσω επευθημιων από συγκεκριμένα μέλη..
Αν θεωρείτε ότι τέτοιες συμπεριφορές είναι σωστές, συγχωρέστε την αφελή ηθική οπτική μου... δυστυχώς έχω μάθει να συμπεριφέρομαι με συγκεκριμένο κώδικα αξιών και είναι αργά ν αλλάξω.
Φιλικά πάντα, Λέανδρος.
 
Last edited:



Bhutia

Hidden Guru
Editor
Μηνύματα
16.932
Reaction score
54.808
Το θέμα έγινε ευρύχωρο αφού το ξεχειλώσατε όσο δεν πάει, και το σχόλιο δεν αφορά εσένα προσωπικά. :wink:

Εδώ ο άλλος μας έχει αλλάξει την παναγία στο τρολάρισμα σε ένα θέμα που αφορά το setup άλλου μέλους, και διαμαρτύρεται που δεν τον σεβάστηκαν ως προσωπικότητα.
Προφανώς και αναφέρεστε σε μένα αγαπητέ, με τη μόνη διαφορά ότι η διαμαρτυρία μου δεν αφορά εμένα προσωπικά μόνο, αλλά μια ολόκληρη κατηγορία μελών του site, που επειδή τυγχάνει να μην ταυτίζονται οι απόψεις μας με τις απόψεις συγκεκριμένων μελών, να γινομαστε αποδεκτές χυδαίων χαρακτηρισμών... και μάλιστα εν μέσω επευθημιων από συγκεκριμένα μέλη..
Αν θεωρείτε ότι τέτοιες συμπεριφορές είναι σωστές, συγχωρέστε την αφελή ηθική οπτική μου... δυστυχώς έχω μάθει να συμπεριφέρομαι με συγκεκριμένο κώδικα αξιών και είναι αργά ν αλλάξω.
Φιλικά πάντα, Λέανδρος.
Για την ταμπακιέρα...μούγγα.
Δηλαδή?
Ειλικρινά δε καταλαβαίνω το ερώτημα, τι εννοείται?
Ας μη διαπληκτιζόμαστε,μπορεί να υπάρξει εύκολη λύση και γι αυτό : Να μεταφέρονταν τα σχόλια του Λέανδρου και οι σχετικές ανταποκρίσεις σ'ένα ολοκαίνουριο αφιερωμένο νήμα με τίτλο...΄΄Ηχητική παραποίηση χώρου ακρόασης΄΄... :roflmao:

Μπορούμε άπαντες να γίνουμε μέρος της λύσης...
 

Status
Not open for further replies.

Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.603
Μηνύματα
2.865.606
Members
37.934
Νεότερο μέλος
corfu11
Top