Η Αλήθεια για τα καλώδια....βγαλμενο απο τη ζωή

LUXMAN

Επαγγελματίας
Μηνύματα
1.993
Reaction score
69
μπερντάχι!

Αμάν, ποστάρεις που ποστάρεις κάθε πέμπτη πανσέληνο, τουλάχιστον γράφτα σωστά! Ακόμα και τον ορθογραφικό έλεγχο, Εγώ θα πρέπει να τον κάνω;

Οχι , σωστα εγραψε μπερτακι .

Μια μικρη μπερτα του Ζορρο ηθελε να σου ριξει ο ανθρωπος . Ετσι να ολοκληρωθεις σαν προσωπικοτητα Εσυ . :happy_4:
 

Μηνύματα
1.102
Reaction score
0
Φίλε chrisB ακριβώς στο ίδιο μήκος κύμματος θα σου μιλήσω κ εγώ με τον Δημήτρη παραπάνω. :cool_3:
Το λάθος είναι ότι έγινα πια καχύποπτος με οποιαδήποτε τέτοια αντιμετώπιση, αλλά φαίνεται ότι είναι λάθος μου. :crazy_1:

Ελπίζω να έχεις μια καλή πορεία μέσα στο φόρουμ, να μας μεταδώσεις τις γνώσεις σου κ εμείς τις δικές μας. :bravo:

Με εκτίμηση,
Μιχάλης :happy_4:
 

LUXMAN

Επαγγελματίας
Μηνύματα
1.993
Reaction score
69
Εμενα το βιντεακι δεν με πειραξε καθολου Χρηστο . Οι βρισιες και τα υπονοουμενα του ΕΓΩ με πειραξαν . Ο νοων νοειτο ....
 

Μηνύματα
2.488
Reaction score
382
Τωρα αρχισαμε τις αγκαλιτσες και τα φιλακια?
Καλυτερα ειναι ετσι....ματς μουτς!
 

Μηνύματα
2.488
Reaction score
382
Οχι , σωστα εγραψε μπερτακι .

Μια μικρη μπερτα του Ζορρο ηθελε να σου ριξει ο ανθρωπος . Ετσι να ολοκληρωθεις σαν προσωπικοτητα Εσυ . :happy_4:
Ρενο,

δηλαδη "καπακι" ειναι μια μικρη καπα του Κομη Δρακουλα?
 

LUXMAN

Επαγγελματίας
Μηνύματα
1.993
Reaction score
69
[ΚΟΓΙΑΣ]......αυτό εδώ το βήμα δεν είναι blog μιας παρεούλας φραγκάτων αθηναίων, που αγόρασαν κάτι και το έβαλαν να παίξει, και βγήκαν να πουν την παπαριά τους για να τους διαβάζουν όλοι με ανοικτό το στόμα. Αυτό εδώ το πράγμα, το διαβάζει όλη η Ελλάδα. Και, τουλάχιστον όσον αφορά εμένα, και μπορώ να σου με ασφάλεια το ίδιο και για καναδυό ακόμα εδώ μέσα, δεν κρεμόμαστε από τα κέφια ή τους όρχεις του όποιου μαγαζάτορα high end, και του κόσμου "που έχει high end συστήματα".

Τέλος, το αν είμαι παντογνώστης και επικριτής των πάντων, αυτό θα το κρίνει μόνον ένας: Εγώ.[/ΚΟΓΙΑΣ]



Τελος, δεν βρισκω τιποτα μεμπτο σε αυτο το thread...

Ωραιος Συντονιστης . Κοσμει με τα γραπτα του το site .

Οταν θ αρχισουν και αλλοι Ανδρεα να χρησιμοποιουν τα παπαρια και τους ορχεις στα κειμενα τους θα εχουν διαφορετικη μεταχειριση απο τον αξιοτιμο υβριστη Συντονιστη ;;;

Ναι η οχι ;;
 


Κώστας Φ.

Truth hurts. Here's a teddy bear.
Μηνύματα
8.978
Reaction score
894
Απάντηση: Re: Απάντηση: Η Αλήθεια για τα καλώδια....βγαλμενο απο τη ζωή

Γεια σας παίδες...Δεν μπορώ να πω πως ήταν καλή η παρέα σας ούτε πως πήρα κάτι χρήσιμο από κανέναν από σας...
Εμείς να δεις, φωστήρες μας έκανες με όσα έχεις γράψει.
Στο καλό... :happy_4:
Κρίμας, κρίμας...
Νίκο, επειδή γνωρίζεις τη φιλομάθειά μου, ελπίζω να μου επιτρέψεις να παρακολουθώ τη συμμετοχή του εν λόγω χρήστη στο AVClub.

Άσε που νομίζω ότι με πιάσανε κορόιδο...Έφαγα έξι χρόνια απο τη ζωή μου για να βγάλω το τιμημένο το τμήμα Εφαρμοσμένων Μαθηματικών (η Μαφία που δεν άφηνε τον Κώστα Φ. να πάρει πτυχίο) και τελικά μ@μ@κίες μας μαθαίνανε... :happy_6:

χ = 1 * 0,008 / 340 = 0
χ = 1 * 0,022 / 340 = 0
 

Μηνύματα
1.740
Reaction score
869
ONGAKU...
......................................................................................
για την ακρίβεια 0.0000235 και 0.0000647 seconds δηλ. πρακτικά μηδέν(0)...
..............................................................................................
http://www.sengpielaudio.com/calculator-millisecond.htm

Αν εσύ ή οποιοσδήποτε μπορεί ν' ακούσει καθυστέρηση ήχου της τάξης των 2 και των 6 microseconds...απλά ας το αποδείξει πρακτικά και επιστημονικά κι εγώ υποκλίνομαι.....
Αυτά τα γράφω και επιμένω γιατί έγινε πρόσφατα και μια αναφορά για τις 'χρονικές διαφορές' των πολύδρομων ηχείων από τον Πάρι Κωτσή (που εκτιμώ βαθύτατα και διαβάζω ανελιπώς αλλά στο συγκεκριμένο θέμα διαφωνώ ριζικά...)
Ούτε βιονικός άνθρωπος δεν μπορεί να αντιληφθεί τέτοιες διαφορές... Και ακόμα μη ξεχνάμε πως το ενισχυμένο σήμα υπόκειται σε μικροκαθυστερήσεις ανάλογες της συχνότητας όταν διέρχεται μέσα από τα καλώδια γι αυτό και πολλοί κατασκευαστές 'παίζουν' με διατομές, υλικά, διενισχύσεις κλπ... Απλά όλα αυτά δεν είναι ακουστά................................................................



Γιατί δεν τα γράφεις όλα ρε μεγαλομαθηματικέ...έτσι παίζετε όλα τα συντονιστάκια εδώ μέσα!!!!
Όσες προσπάθειες και να κάνετε δε θα σας κάνω τη χάρη να ενδώσω στη ψευτο-χαιεντο-mp3-ασχετοπαρέα σας...
Εκεί θα είστε μια ζωή καταδικασμένοι να διαβάζετε τις μ@λ@κίες του...ανεκδιήγητου ΕΓΩ-MAN...
 

Μηνύματα
2.868
Reaction score
250
Απάντηση: Η Αλήθεια για τα καλώδια....βγαλμενο απο τη ζωή

Αγαπητέ Φίλε Sudoku

Είναι απόλυτα φυσικό κάποιοι να μην συμφωνούν με την

hiend φιλοσοφία ή το στυλ γραφής του μέλους χ ή του συντονιστή ψ.

Αυτό όμως με κανένα τρόπο δεν επιτρέπεται να οδηγεί τους διαφωνούντες

σε ακραία υπέρβαση των εσκαμμένων !

Και δυστυχώς Φίλε νομίζω ότι εκφορές λόγου του τύπου

“Γιατί δεν τα γράφεις όλα ρε μεγαλομαθηματικέ...έτσι παίζετε όλα τα συντονιστάκια εδώ μέσα!!!!
Όσες προσπάθειες και να κάνετε δε θα σας κάνω τη χάρη να ενδώσω στη ψευτο-χαιεντο-mp3-ασχετοπαρέα σας...
Εκεί θα είστε μια ζωή καταδικασμένοι να διαβάζετε τις μ@λ@κίες του...ανεκδιήγητου ΕΓΩ-MAN...”


αποτελούν υπέρβαση των εσκαμμένων !

Εξυπακούεται ότι όποιος δεν γουστάρει απέχει ή συμμετέχει προσπαθώντας

μέσα στα πλαίσια μιας κόσμιας δεοντολογίας να τεκμηριώσει την αντίθεση του !

Δεν νομίζω όμως ότι με αυτόν τον τρόπο κερδίζεις πόντους ή τεκμηριώνεις θεσεις ή


αντικρούεις αποτελεσματικά τους ευρισκόμενους απέναντι………
 

Χρήστος Ακρατόπουλος

Επίτιμο μέλος
Μηνύματα
14.836
Reaction score
53
ONGAKU...
......................................................................................
για την ακρίβεια 0.0000235 και 0.0000647 seconds δηλ. πρακτικά μηδέν(0)...
..............................................................................................
http://www.sengpielaudio.com/calculator-millisecond.htm

Αν εσύ ή οποιοσδήποτε μπορεί ν' ακούσει καθυστέρηση ήχου της τάξης των 2 και των 6 microseconds...απλά ας το αποδείξει πρακτικά και επιστημονικά κι εγώ υποκλίνομαι.....
Αυτά τα γράφω και επιμένω γιατί έγινε πρόσφατα και μια αναφορά για τις 'χρονικές διαφορές' των πολύδρομων ηχείων από τον Πάρι Κωτσή (που εκτιμώ βαθύτατα και διαβάζω ανελιπώς αλλά στο συγκεκριμένο θέμα διαφωνώ ριζικά...)
Ούτε βιονικός άνθρωπος δεν μπορεί να αντιληφθεί τέτοιες διαφορές... Και ακόμα μη ξεχνάμε πως το ενισχυμένο σήμα υπόκειται σε μικροκαθυστερήσεις ανάλογες της συχνότητας όταν διέρχεται μέσα από τα καλώδια γι αυτό και πολλοί κατασκευαστές 'παίζουν' με διατομές, υλικά, διενισχύσεις κλπ... Απλά όλα αυτά δεν είναι ακουστά................................................................



Γιατί δεν τα γράφεις όλα ρε μεγαλομαθηματικέ...έτσι παίζετε όλα τα συντονιστάκια εδώ μέσα!!!!
Όσες προσπάθειες και να κάνετε δε θα σας κάνω τη χάρη να ενδώσω στη ψευτο-χαιεντο-mp3-ασχετοπαρέα σας...
Εκεί θα είστε μια ζωή καταδικασμένοι να διαβάζετε τις μ@λ@κίες του...ανεκδιήγητου ΕΓΩ-MAN...
Αν δεν θέλεις να διαβάζεις λοιπόν και εσύ τις μ@λ@κίες του οποιουδήποτε εδώ μέσα μπορείς απλά να μην συμμετέχεις...

ΟΜΩΣ ΑΝ ΣΥΜΜΕΤΕΧΕΙΣ:

1. Απαιτώ να χρησιμοποιείς κόσμιες εκφράσεις
2. Απαιτώ να σέβεσαι τους υπόλοιπους συνομιλητές σου
3. Στο avsite υπάρχει η εξής λογική: κάποιος που είναι Συντονιστής δεν είναι αυτόματα και παντογνώστης ή η άποψή του έχει μεγαλύτερη βαρύτητα από ένα απλό μέλος. Μάλιστα ο ρόλος του Συντονιστή στο avsite δεν είναι παράσημο ή μετάλιο "γκουροσύνης" όπως ίσως συμβαίνει σε άλλα φόρα του Internet. Αν παρακολουθήσεις λίγο προσεχτικά το avsite θα το καταλάβεις και θα το κατανοήσεις...

Χρήστος Ακρατόπουλος
Γενικός Διαχειριστής
www.avsite.gr
 

LUXMAN

Επαγγελματίας
Μηνύματα
1.993
Reaction score
69
Αγαπητε Χρηστο Ακρατοπουλε

1) Απαιτεις να χρησιμοποιουνται κοσμιες εκφρασεις απο ολους εκτος απο τους Συντονιστες .
2) Απαιτεις σεβασμο απο ολους εμας προς τους συνομιλιτες μας εκτος απο αυτον που θα οφειλαν να επιδεικνυουν οι Συντονιστες προς τους υπολοιπους .
3) Οσον αφορα το 3 σκελος μαλλον το αντιθετο εκφραζουν τα Εγω και τα περι Παπαρολογιας και η παντελης απουσια της Ιδιοκτησιας και της Γενικης Διαχειρισης .

Να μην πουμε βεβαια για την νεα μοδα δικαστικων απειλων οταν στερευουν τα επιχειρηματα .

Να ειπωθει βεβαια οτι ολοι οι παραπανω Συντονιστες ανηκουν στους συμπαθουντες του τροπου και υφους γραφης του μελους Ντοχερτυ ο οποιο παντοιοτροπως παραβαινει καθε εννοια κανονισμων και καλης συμπεριφορας .
 



Χρήστος Ακρατόπουλος

Επίτιμο μέλος
Μηνύματα
14.836
Reaction score
53
Αγαπητε Χρηστο Ακρατοπουλε

1) Απαιτεις να χρησιμοποιουνται κοσμιες εκφρασεις απο ολους εκτος απο τους Συντονιστες .
2) Απαιτεις σεβασμο απο ολους εμας προς τους συνομιλιτες μας εκτος απο αυτον που θα οφειλαν να επιδεικνυουν οι Συντονιστες προς τους υπολοιπους .
3) Οσον αφορα το 3 σκελος μαλλον το αντιθετο εκφραζουν τα Εγω και τα περι Παπαρολογιας και η παντελης απουσια της Ιδιοκτησιας και της Γενικης Διαχειρισης .

Να μην πουμε βεβαια για την νεα μοδα δικαστικων απειλων οταν στερευουν τα επιχειρηματα .

Να ειπωθει βεβαια οτι ολοι οι παραπανω Συντονιστες ανηκουν στους συμπαθουντες του τροπου και υφους γραφης του μελους Ντοχερτυ ο οποιο παντοιοτροπως παραβαινει καθε εννοια κανονισμων και καλης συμπεριφορας .
Αν θεωρείς ότι έχω αδικήσει κάποιον ή κάποιους υπάρχει αυτό το θέμα για τέτοια ζητήματα:

http://www.avsite.gr/vb/showthread.php?t=37387

Από εκεί και πέρα εδώ είναι μία τεχνική κατηγορία που δεν χωράει εκφράσεις που προσβάλουν ολόκληρο το avsite και εσένα ως ενεργό μέλος του όπως η έκφραση "συντονιστάκια" από έναν τύπο που μόνο φασαρία δημιουργεί και δεν προσφέρει τίποτα ουσιαστικό.
 

Costas Coyias

Ημίθεος
Administrator
Μηνύματα
25.113
Reaction score
20.613
Επειδή παρατηρώ ότι κάποιοι συζητητές έχουν κυριολεκτικώς και μετά περισσείου θράσους γραπώσει μια – δυο ελευθεριάζουσες, ούτως ειπείν, αποστροφές του λόγου μου, και τις χρησιμοποιούν ως αφορμή για τους μύδρους τους εναντίον μου, θα ήθελα να κάνω μερικές παρατηρήσεις, ουχί επί σκοπώ εξευμενισμού των πνευμάτων ή αφηλεκτρισμού της ατμοσφαίρας, αλλά προς αποσαφήνισιν του νοήματος αυτής ταύτης της αφορμής, λέγω.

Πρωτίστως, θέλω να επισημάνω ότι η τρέχουσα αντίληψη της ελευθεριότητος του λόγου είναι άμεσα συνυφασμένη με το γλωσσικό ιδίωμα, το οποίον μετέρχεται ο λέγων. Για παράδειγμα, άλλο είναι να πει κανείς...

«άσε δικέ μου, πω, πω, τα χέρια μου είχαν γεμίσει γράσα, είχα γίνει σαν πούστης...»

... και άλλο είναι να πει κανείς...

«φεύ, αγαπητέ μου, με τας χείρας πλήρεις λιπαντικής γέλης, εγεγόνειν ώσπερ ομοφυλόφιλος»...


Αυτές οι δύο εκφράσεις πόρω απέχουν μεταξύ των. Προσέτι, εκτός του επικριτικού του χαρακτήρος, ο ελευθεριάζων λόγος ενδέχεται να τυγχάνει εκφέρων σκωπτική τρόπον τινά διάθεσιν, ανεξαρτήτως εάν αύτη κατανοηθεί, ή αποβεί αντικείμενον παρεξηγήσεως, ηθελημένης ή μη, και ως εκ τούτου, η ελευθεριότης κάθε άλλον παρά ενοχλητική τυγχάνει. Πέραν αυτών, αναμφιβόλως, οι ικανοί του λόγου χειρισταί και τους όρχεις ορειχαλκίνους φέροντες, δύνανται πράγματι να εκφράζονται έως και αθυροστόμως, μεν, ουχί τα εσκαμμένα υπερβαίνοντες, δε.

Τώρα, επί του προκειμένου, τί είπα Εγώ; Θα μου πείτε, γιατί αναφέρομαι σε αυτά που είπα Εγώ; Μα, διότι οι επί τούτων διαμαρτυρίες αναφέρονται σε αυτά που έγραψα Εγώ, και κανένας άλλος. Άρα, τα προς αποσαφήνισιν λεχθέντα, είναι αυτά που ανέφερα Εγώ, έτσι δεν είναι;

Αυτό που είπα Εγώ, λοιπόν, είναι ότι το AVSite, όχι μόνον το AVSite δηλαδή, αλλ’ εν προκειμένω είναι αυτό στο οποίο αναφερόμαστε, το AVSite, λοιπόν, δεν είναι η διαδικτυακή προέκταση ενός στενού κύκλου –συνήθως ευκαταστάτων - Αθηναίων, οι οποίοι αρέσκονται να μαζεύονται από καιρού εις καιρόν, πότε στο σπίτι του ενός και πότε στο σπίτι του άλλου, να ακούν μουσική από το ηχοσύστημα του οικοδεσπότη, να πίνουν το ποτάκι τους, τέλος πάντων να περνούν ωραία. Θα μου πείτε, πειράζουν κανέναν οι άνθρωποι; Όχι βέβαια, αλλά το πράγμα στραβώνει, από τη στιγμή που τα μέλη αυτού του στενού Αθηναϊκού κύκλου αντιμετωπίζουν το AVSite ως βήμα αποκλειστικώς για να βγαίνουν και να γράφουν την παπαριά τους. Μάλιστα, και είναι κακό αυτό; Δηλαδή, πάντα σοβαροί θα είμαστε; Δεν έχουμε όλοι την ανάγκη να πούμε την παπαριά μας, να κάνουμε λιγάκι πλακίτσα βρε αδερφέ; Το δίχως άλλο! Όλοι μας, ακόμη και Εγώ, ο Ημίθεος. Όμως, την παπαριά μας τη λέμε για πλάκα, όχι στα σοβαρά.

Το πράγμα στραβώνει, αφ’ ης στιγμής, η εν λόγω παπαρολογία εκφέρεται στα σοβαρά, και ακόμη χειρότερα, όταν τα μέλη αυτού του στενού κύκλου δεν ανέχονται τον αντίλογο, και μάλιστα!, ποιον αντίλογο! Τον αντίλογο του Ορθού Λόγου, τον αντίλογο της επιστήμης, αυτόν που δημιούργησε αυτά τα μηχανάκια, περί των οποίων επιμένουν να διατυμπανίζουν χίλια μύρια ανυπόστατα και γραφικά, αξιώνοντες από τους υπολοίπους να τους πάρουμε στα σοβαρά, και να χάσκουμε εκστατικοί ενώπιον της εκλαμπρότητος διαφόρων ακριβοπληρωσάντων, γραφικών, ημιμαθών, αμορφώτων και αναγώγων και γελοιωδώς επηρμένων. Έτσι, λοιπόν, όχι μόνον ως Ημίθεος, αλλά και έχοντας στην πλάτη υπέρ-ενδεκαετή τριβή με το Internet, ασχέτως του τί νομίζουν αυτά τα μέλη αυτού του κύκλου, έχω να είπω ότι ένας ιστότοπος όπως το AVSite είναι κάτι πολύ ευρύτερο από τον απατηλό, επίπλαστο, στρεβλό μικρόκοσμό τους. Ένας τέτοιος ιστότοπος οφείλει, και αγκαλιάζει όλους τους επισκέπτες του, σκεπτομένους μη, από όλη την Ελλάδα, και πέρ’ απ’ αυτή.

Τουτέστιν, πέρα από την πλάκα μας, κρείττον το συλλογικώς προάγειν, ακόμη κι ερήμην αυτού του κύκλου. Είναι προτιμότερο να έχεις χίλια αυτόφωτα κεράκια, παρά καμιά δεκαπενταριά ετερόφωτους τενεκέδες. Και εμένα, προσωπικά εμένα, μου λείπουν τα κεράκια.

Βόλος, 15/6/2007.


Εγώ.
 

Costas Coyias

Ημίθεος
Administrator
Μηνύματα
25.113
Reaction score
20.613
ΥΓ.

Θα ήθελα να σας παρακαλέσω να μην παρεξηγείτε την χρήση της λέξης Εγώ, να μη με κατηγορείτε ως Εγωιστή. Εάν ήμουν εγωιστής, θα προκατελάμβανα άπαντες, και θα υπέγραφα, ουχί ως Εγώ, αλλ' ως Εμείς. Όπως βλέπετε, δεδομένου ότι υπογράφω ως Εγώ, είμαι ένας καθ' όλα μετριοπαθής Ημίθεος. Ημίθεος μεν, αλλά μετριοπαθής.

Ο ίδιος

Τί πράμα; Ποιος ίδιος;
Μα, φυσικά Εγώ, ποιος άλλος...
 

Μηνύματα
501
Reaction score
2
Μιλαμε για πολυ χαιενταδικη κουβεντα.......Οπως αρμοζει στη κατηγορια!!!!Τουλαχιστον τα παπαρια και οι ορχεις ειναι hiend....η.....του πεταματου??????? Πλακα κανω και εγω, οπως και εσεις,ετσι για να ανεβασω λιγο το κεφι ρε αδερφε!!!!!!!
 

LUXMAN

Επαγγελματίας
Μηνύματα
1.993
Reaction score
69
Επειδή παρατηρώ ότι κάποιοι συζητητές έχουν κυριολεκτικώς και μετά περισσείου θράσους γραπώσει μια – δυο ελευθεριάζουσες, ούτως ειπείν, αποστροφές του λόγου μου, και τις χρησιμοποιούν ως αφορμή για τους μύδρους τους εναντίον μου, θα ήθελα να κάνω μερικές παρατηρήσεις, ουχί επί σκοπώ εξευμενισμού των πνευμάτων ή αφηλεκτρισμού της ατμοσφαίρας, αλλά προς αποσαφήνισιν του νοήματος αυτής ταύτης της αφορμής, λέγω.

Πρωτίστως, θέλω να επισημάνω ότι η τρέχουσα αντίληψη της ελευθεριότητος του λόγου είναι άμεσα συνυφασμένη με το γλωσσικό ιδίωμα, το οποίον μετέρχεται ο λέγων. Για παράδειγμα, άλλο είναι να πει κανείς...

«άσε δικέ μου, πω, πω, τα χέρια μου είχαν γεμίσει γράσα, είχα γίνει σαν πούστης...»

... και άλλο είναι να πει κανείς...

«φεύ, αγαπητέ μου, με τας χείρας πλήρεις λιπαντικής γέλης, εγεγόνειν ώσπερ ομοφυλόφιλος»...


Αυτές οι δύο εκφράσεις πόρω απέχουν μεταξύ των. Προσέτι, εκτός του επικριτικού του χαρακτήρος, ο ελευθεριάζων λόγος ενδέχεται να τυγχάνει εκφέρων σκωπτική τρόπον τινά διάθεσιν, ανεξαρτήτως εάν αύτη κατανοηθεί, ή αποβεί αντικείμενον παρεξηγήσεως, ηθελημένης ή μη, και ως εκ τούτου, η ελευθεριότης κάθε άλλον παρά ενοχλητική τυγχάνει. Πέραν αυτών, αναμφιβόλως, οι ικανοί του λόγου χειρισταί και τους όρχεις ορειχαλκίνους φέροντες, δύνανται πράγματι να εκφράζονται έως και αθυροστόμως, μεν, ουχί τα εσκαμμένα υπερβαίνοντες, δε.

Τώρα, επί του προκειμένου, τί είπα Εγώ; Θα μου πείτε, γιατί αναφέρομαι σε αυτά που είπα Εγώ; Μα, διότι οι επί τούτων διαμαρτυρίες αναφέρονται σε αυτά που έγραψα Εγώ, και κανένας άλλος. Άρα, τα προς αποσαφήνισιν λεχθέντα, είναι αυτά που ανέφερα Εγώ, έτσι δεν είναι;

Αυτό που είπα Εγώ, λοιπόν, είναι ότι το AVSite, όχι μόνον το AVSite δηλαδή, αλλ’ εν προκειμένω είναι αυτό στο οποίο αναφερόμαστε, το AVSite, λοιπόν, δεν είναι η διαδικτυακή προέκταση ενός στενού κύκλου –συνήθως ευκαταστάτων - Αθηναίων, οι οποίοι αρέσκονται να μαζεύονται από καιρού εις καιρόν, πότε στο σπίτι του ενός και πότε στο σπίτι του άλλου, να ακούν μουσική από το ηχοσύστημα του οικοδεσπότη, να πίνουν το ποτάκι τους, τέλος πάντων να περνούν ωραία. Θα μου πείτε, πειράζουν κανέναν οι άνθρωποι; Όχι βέβαια, αλλά το πράγμα στραβώνει, από τη στιγμή που τα μέλη αυτού του στενού Αθηναϊκού κύκλου αντιμετωπίζουν το AVSite ως βήμα αποκλειστικώς για να βγαίνουν και να γράφουν την παπαριά τους. Μάλιστα, και είναι κακό αυτό; Δηλαδή, πάντα σοβαροί θα είμαστε; Δεν έχουμε όλοι την ανάγκη να πούμε την παπαριά μας, να κάνουμε λιγάκι πλακίτσα βρε αδερφέ; Το δίχως άλλο! Όλοι μας, ακόμη και Εγώ, ο Ημίθεος. Όμως, την παπαριά μας τη λέμε για πλάκα, όχι στα σοβαρά.

Το πράγμα στραβώνει, αφ’ ης στιγμής, η εν λόγω παπαρολογία εκφέρεται στα σοβαρά, και ακόμη χειρότερα, όταν τα μέλη αυτού του στενού κύκλου δεν ανέχονται τον αντίλογο, και μάλιστα!, ποιον αντίλογο! Τον αντίλογο του Ορθού Λόγου, τον αντίλογο της επιστήμης, αυτόν που δημιούργησε αυτά τα μηχανάκια, περί των οποίων επιμένουν να διατυμπανίζουν χίλια μύρια ανυπόστατα και γραφικά, αξιώνοντες από τους υπολοίπους να τους πάρουμε στα σοβαρά, και να χάσκουμε εκστατικοί ενώπιον της εκλαμπρότητος διαφόρων ακριβοπληρωσάντων, γραφικών, ημιμαθών, αμορφώτων και αναγώγων και γελοιωδώς επηρμένων. Έτσι, λοιπόν, όχι μόνον ως Ημίθεος, αλλά και έχοντας στην πλάτη υπέρ-ενδεκαετή τριβή με το Internet, ασχέτως του τί νομίζουν αυτά τα μέλη αυτού του κύκλου, έχω να είπω ότι ένας ιστότοπος όπως το AVSite είναι κάτι πολύ ευρύτερο από τον απατηλό, επίπλαστο, στρεβλό μικρόκοσμό τους. Ένας τέτοιος ιστότοπος οφείλει, και αγκαλιάζει όλους τους επισκέπτες του, σκεπτομένους μη, από όλη την Ελλάδα, και πέρ’ απ’ αυτή.

Τουτέστιν, πέρα από την πλάκα μας, κρείττον το συλλογικώς προάγειν, ακόμη κι ερήμην αυτού του κύκλου. Είναι προτιμότερο να έχεις χίλια αυτόφωτα κεράκια, παρά καμιά δεκαπενταριά ετερόφωτους τενεκέδες. Και εμένα, προσωπικά εμένα, μου λείπουν τα κεράκια.

Βόλος, 15/6/2007.


Εγώ.
ΥΓ.

Θα ήθελα να σας παρακαλέσω να μην παρεξηγείτε την χρήση της λέξης Εγώ, να μη με κατηγορείτε ως Εγωιστή. Εάν ήμουν εγωιστής, θα προκατελάμβανα άπαντες, και θα υπέγραφα, ουχί ως Εγώ, αλλ' ως Εμείς. Όπως βλέπετε, δεδομένου ότι υπογράφω ως Εγώ, είμαι ένας καθ' όλα μετριοπαθής Ημίθεος. Ημίθεος μεν, αλλά μετριοπαθής.

Ο ίδιος

Τί πράμα; Ποιος ίδιος;
Μα, φυσικά Εγώ, ποιος άλλος...

- Είστε εκτός θέματος.
Μα οχι !!! τι λες τωρα ;;
 

Μηνύματα
644
Reaction score
7
Απο Κ.Κ.

....ΥΓ.

Θα ήθελα να σας παρακαλέσω να μην παρεξηγείτε την χρήση της λέξης Εγώ, να μη με κατηγορείτε ως Εγωιστή. Εάν ήμουν εγωιστής, θα προκατελάμβανα άπαντες, και θα υπέγραφα, ουχί ως Εγώ, αλλ' ως Εμείς. Όπως βλέπετε, δεδομένου ότι υπογράφω ως Εγώ, είμαι ένας καθ' όλα μετριοπαθής Ημίθεος. Ημίθεος μεν, αλλά μετριοπαθής.

Ο ίδιος

Τί πράμα; Ποιος ίδιος;
Μα, φυσικά Εγώ, ποιος άλλος.........

__________________


????????????????????????????
Τι θέλει να πεί ο ποιητής;
 


ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.620
Μηνύματα
2.868.278
Members
37.940
Νεότερο μέλος
geo kok
Top