Η ιστορία και η νέα αρχή

Μηνύματα
1.231
Reaction score
2.044
Λοιπον, εχουμε μια ανανεωση. Θεωρω καλη. Θα δειξει.
Τα πολυ πολυ αγαπητα Klipsch φευγουν. Την θεση τους παιρνουν τα παρακατω

Goldenear Triton One
Goldenear Supercenter XXL
Goldenear Aon 3.

Η φετινη χρονια πηγε πολυ καλα στο κομματι του audio και το κερασακι στην τουρτα ηταν τα goldenear. Ημουν καλο παιδι και ο Αι Βασιλης μου εκανε ωραια δωρακια.

Ετσι φετος ειχα την αγορα των goldenear, 2 SVS PB16 και ενος 5 καναλου τελικου με Hypex.

:)
 

TERMATOGAZI

Bass!
Μηνύματα
2.148
Reaction score
4.880
Λοιπον, εχουμε μια ανανεωση. Θεωρω καλη. Θα δειξει.
Τα πολυ πολυ αγαπητα Klipsch φευγουν. Την θεση τους παιρνουν τα παρακατω

Goldenear Triton One
Goldenear Supercenter XXL
Goldenear Aon 3.

Η φετινη χρονια πηγε πολυ καλα στο κομματι του audio και το κερασακι στην τουρτα ηταν τα goldenear. Ημουν καλο παιδι και ο Αι Βασιλης μου εκανε ωραια δωρακια.

Ετσι φετος ειχα την αγορα των goldenear, 2 SVS PB16 και ενος 5 καναλου τελικου με Hypex.

:)
μπραβο , μεγεια . Ανεβηκες επιπεδο.
 



Μηνύματα
1.069
Reaction score
2.183
Η φετινη χρονια πηγε πολυ καλα στο κομματι του audio και το κερασακι στην τουρτα ηταν τα goldenear. Ημουν καλο παιδι και ο Αι Βασιλης μου εκανε ωραια δωρακια.

Ετσι φετος ειχα την αγορα των goldenear, 2 SVS PB16 και ενος 5 καναλου τελικου με Hypex.

:)
Όχι απλώς καλό παιδί, Άγιος πρέπει να ήσουν :D
Με γειές !!
 






Μηνύματα
1.231
Reaction score
2.044
Λίγο προς τα έσω θέλουν, και το κεντρικό πιο ψηλά, και λίγο προς τα πάνω να σε κοιτάει ακριβως.
Με το μπασορυθμιστικό έπαιξες;

(Ζηλεύω για τα One :thumbsup: )
Θα τα κανω αυτα που ειπες.
Το μπασορυθμιστικο το εβαλα ακριβως στις 12.00. Αυτο που παρατηρησα ειναι πως το μπασι τους τα σπαει και θα συμπληρωσει τελεια το SVS.
 






Μηνύματα
1.231
Reaction score
2.044
Το λοιπόν. Τα δούλεψα λίγο τα ηχειάκια σήμερα. Όλος ο κόσμος παέι βόλτα ή σε οικογένεις κλπ και εγώ καθόμουν με τη γυναίκα και παίζαμε. Προς το παρών τα ηχεία είναι πάνω στον Marantz. Περιμένω τον τελικό από Ζαπ. Χωρίς να ασχοληθώ με τις ρυθμίσεις ακόμη, μπορώ να πω πως είμαι εντυπωσιασμένος και τρομερά ευχαριστημένος από το αποτέλεσμα. Το sub το είχα βάλει off. Η γυναίκα ώρες ώρες έβαζε χέρι στο μεγάφωνο του sub για να επιβεβαιώσει πως όντως δε δουλεύει. Το χαμηλό του είναι ΤΡΟΜΕΡΟ. Το είχα διαβάσει αλλά δεν περίμενα τέτοιο πράμα. Όλος ο χώρος πρεσάρεται με το μπάσο τους.
Ενώ πριν με τα Klipsch υπήρχε αυτός ο διαχωρισμός του δεξιά αριστερά ξεκάθαρα, τώρα έχει εξαφανιστεί. Ο ήχος έρχεται σαν να μην υπάρχουν ηχεία,λες και εξαφανίζονται στον χώρο. Γενικά είναι πολύ πιό γλυκό σαν ηχείο σε σχέση με τα klipsch που είχα αλλά και γκαζάτο. Όταν είναι να τα δώσει, τα δίνει χωρίς φόβο. Μέχρι και τα Aon 3 τα ακούω να παίζουν πολύ πιό αεράτα στον χώρο. Δε μπορώ να φανταστώ πως θα παίζουν αν πέσει πάνω ο τελικός και κάποια στιγμή πάω σε χώρο με ακουστική φροντίδα. Στα klipsch καταλάβαινα πως επηρρεάζει η μη ακουστική φροντίδα, αρνητικά το όλο αποτέλεσμα. Τώρα δεν έχω την ίδια αίσθηση.
Τέλος παρατήρησα επιτέλους πως είναι να παίζεις με διπλά sub και η αλήθεια είναι πως είναι δρόμος χωρίς γυρισμό.

Δεν πιστεύω πως θα χρειαστώ ποτέ να πάω σε κάτι άλλο με αυτά που άκουσα μέχρι τώρα.
Όπως το βλέπω, ήρθαν για να μείνουν για πάντα.
 

Μηνύματα
5.983
Reaction score
15.463
Kai συγνωμη κιολας καθως δε γνωριζομαστε , αλλα αμα λες ετανε

εγώ καθόμουν με τη γυναίκα και παίζαμε
Η γυναίκα ώρες ώρες έβαζε χέρι στο
τρομερά ευχαριστημένος από το αποτέλεσμα
μη παρεις πραμα !! εισαι αρχηγος !!!


(να τα λεμε κι αυτα ... )

χρονια πολλα !!! :drinks:
 




Staff online

  • abcd
    Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος
  • rose.athens
    Not in the mood Mod

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.593
Μηνύματα
2.867.109
Members
37.936
Νεότερο μέλος
albie
Top