Η λύση.

Gojakla

Αρχαιολάγνος πιουριτανίστας
Μηνύματα
5.250
Reaction score
7.491
Τις δικές σου αναβαθμίσεις να δω πότε θα δω....τι γίνεται ρεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεε

Πέφτει κλάμα Σωκ.
Σάββατο έχω (ξανα)προγραμματίσει να "δώ" το "θεματάκι" μου... κι' ελπίζω να παν όλα καλά.
 

Μηνύματα
9.110
Reaction score
8.905
Σωκράτη κάποια στιγμή δοκίμασε το Oyaide QAC 212 (το πουλάνε μπάλκ γύρω στα 15 το μέτρο) είναι εξαιρετικό και ισορροπημένο καλώδιο για τα λεφτά του. Ο Κορίνθιος θα σου πει από που το πήρε!

 

Μηνύματα
1.115
Reaction score
677
Σωκράτη κάποια στιγμή δοκίμασε το Oyaide QAC 212 (το πουλάνε μπάλκ γύρω στα 15 το μέτρο) είναι εξαιρετικό και ισορροπημένο καλώδιο για τα λεφτά του. Ο Κορίνθιος θα σου πει από που το πήρε!

Αυτό που χρησιμοποίησα τώρα,είναι το mogami neglex W2534.(24AWG)



w2534.jpg







Πλέξη ανά δύο αγωγούς στο (+) και (-) και την θωράκιση στο ground.
Βύσματα Neutric,κλπ..
Κανονικά το χρησιμοποιούν στα phono πολύ,αλλά και σε εφαρμογές όπως τα κρος που θέλουμε να μην τσιμπάνε θόρυβο,είναι ιδανικό.
Μετά την αλλαγή,ένιωσα λες και κάτι αποκαταστάθηκε ηλεκτρικά για να καταλάβεις,δεν είναι θέμα χροιων,σκηνής,κλπ.
Απλώς μοιάζει πιο σωστό.(βεβαίως τα προηγούμενα cordial,ήταν λύση ανάγκης,δεν αξίζει τα κάνω σύγκριση...)

Να και το δικό μου.

IMG_0553.JPG
 

Μηνύματα
9.110
Reaction score
8.905
Πιστεύω να διάβασες ότι το QAC 212....The rebirth of the legendary "LC-OFC Quantum"
LC-OFC, Linear Crystal Oxygen-Free Copper,
is a high-quality conducting material which was originally produced by Hitachi Cable :rolleyes: :laugh:
 

Μηνύματα
1.115
Reaction score
677
Πιστεύω να διάβασες ότι το QAC 212....The rebirth of the legendary "LC-OFC Quantum"
LC-OFC, Linear Crystal Oxygen-Free Copper,
is a high-quality conducting material which was originally produced by Hitachi Cable :rolleyes: :laugh:
Μα είπα κι εγώ...Απόρησα που άκουσα Κορίνθιος χωρίς Hitachi...:roflmao:
(Να δω πότε θα βγάλει και OCC αλα Hitachi,εκεί τον βλέπω να τρέχει..:superman:)
 


Μηνύματα
1.115
Reaction score
677
Μα είπα κι εγώ...Απόρησα που άκουσα Κορίνθιος χωρίς Hitachi...:roflmao:
"Απέναντι",βάλαμε κόντρα,Nordost,Acoustic Revive (το πολύκλωνο,ειχαμε και το reference αλλά δεν το βάλαμε και ένα δικό μου diy με data LIYCY καλώδιο 3χ2.5 mm (με floating ground και απ' ούλα.)
Για ρεύματος,έτσι;
Ε,στο σύστημα που το ακούσαμε έκατσε το 'θκό μ'.(και του έφτιαξα ίδιο.)
Οπότε,ούτε ξέρεις τι γίνεται,χάος...
 

Μηνύματα
9.110
Reaction score
8.905
Nordost,Acoustic Revive
Φιδοκαλώδια πρέπει να είναι αυτά...:geek: :laugh: έχεις δίκιο... σε "περίεργους χώρους" εάν κάθεται το καλώδιο στα μόντ του δωματίου... άβυσσος η κατάσταση....:D
 

Μηνύματα
1.115
Reaction score
677
Φιδοκαλώδια πρέπει να είναι αυτά...:geek: :laugh: έχεις δίκιο... σε "περίεργους χώρους" εάν κάθεται το καλώδιο στα μόντ του δωματίου... άβυσσος η κατάσταση....:D
Ειδικά το AR....φίδι μαύρο...πύθωνας,δεν το κάνεις καλά με τίποτα,δεν λυγίζει,τσιτώνει...άστο...:o
Ο χώρος του παιδιού ήταν καλός σχετικά,αυτός βέβαια θα τον κάνει τούμπανο,έχει πολύ άγριες βλέψεις...
 

Μηνύματα
1.115
Reaction score
677
Μεταξύ μας τώρα...
Να δώσω μισό βολτάκι στο κλάδο των χαμηλών τώρα που περιμένω ένα μπασάκια για ακρόαση;:roflmao:
 


ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.310
Μηνύματα
2.858.153
Members
37.893
Νεότερο μέλος
k.dimitriadis
Top