Η συσκευή - switch που αλλάζει για πάντα την ψηφιακή δικτυακή αναπαραγωγή!

Μηνύματα
908
Reaction score
2.560
Ωραία, τώρα που ο φαντασμένος τίτλος τράβηξε την προσοχή σας :biggrin:, ας θέσω την απορία - διαπίστωση μου, ευχαριστώ:

Τισταδι@λ@ κάνει τούτο εδώ,
https://innuos.com/phoenixnet/
για να το προτιμήσει το πελατάκι;

1616055145981.png


1616055089417.png


Μη να είναι η πληθώρα δυνατοτήτων διασύνδεσης; 4 (ΤΕΣΣΕΡΕΙΣ) ολόκληρες θύρες RJ45, μάλιστα η μια είναι μόνο input και οι τρεις output, σα να καταλαβαίνει βρε παιδί μου τη ροή των δεδομένων, σα τα ιντερκονέκτ με βελάκια ένα πράμα!

Μη να να είναι η ιλιγγιώδης ταχύτητα των 100 MBps, που απρόσκοπτα και αδιάλειπτα παρέχει αυτό το τεχνολογικό θαύμα; Όχι τυχαία άλλωστε, καθως "Simpler 100mbps network switch chip results in lower operating noise floor compared to Gigabit"!

Μη να είναι τα 2 ανεξάρτητα γραμμικά τροφοδοτικά με πυκνωτές Mundorf :roflmao:, τα αντικραδασμικά ποδαράκια, ή μήπως η ειδική επεξεργασία του άνω τμήματος του κουτιού που μετατρέπει τους προερχόμενους από τα ηχητικά κύματα κραδασμούς σε μικρά ποσά θερμότητας (ναι, ναι, γίνεται, διαβάστε, το λέει!).

Μη να είναι η ωραία γλάστρα δίπλα;

1616054971308.png
Αυτά κι άλλα τόσα καταπληκτικά...

Μήπως όμως τελικά το μεγάλο του όπλο είναι η εξαιρετικά συμφέρουσα τιμή των 2749 Ευρώ ( δύο χιλιάδες επτακόσια σαράντα εννιά ΕΥΡΩ ), με την οποία προσφέρεται στον τυχερό μελλοντικό κάτοχο;;;

Παρακαλώ οι γνώστες τα φώτα σας!
 

Μηνύματα
16.478
Reaction score
30.451
ή μήπως η ειδική επεξεργασία του άνω τμήματος του κουτιού που μετατρέπει τους προερχόμενους από τα ηχητικά κύματα κραδασμούς σε μικρά ποσά θερμότητας (ναι, ναι, γίνεται, διαβάστε, το λέει!).
Υπάρχει πρόβλεψη του κατασκευαστή για την απαγωγή αυτής της θερμότητας ή πρέπει να γίνει συνδυαστική χρήση καλωδίου ρεύματος που ρίχνει την θερμοκρασία;
 

Μηνύματα
7.234
Reaction score
11.774
Φωτό απο το εσωτερικό του:

Ουάου μάγκες μου, ουάου.
Στο χωριό μου το λένε: "Μάθανε ότι μαμιόμαστε, πλακώσανε κι οι γύφτοι"
Φανταστικό φώτο, εεεεμ, ματ φίνις στη πλακέτα. Επίσης, εξαιρετική η πρόσοψή του, σαν τη γνωστή πυραμίδα στον Άρη είναι. Και πάλι, ουάου μάγκες μου, ουάου!
 


Μηνύματα
908
Reaction score
2.560
Υπάρχει πρόβλεψη του κατασκευαστή για την απαγωγή αυτής της θερμότητας ή πρέπει να γίνει συνδυαστική χρήση καλωδίου ρεύματος που ρίχνει την θερμοκρασία;
Αν δε καταλαβαίνεις οτι αυτό είναι δεδομένο, η συσκευή ΔΕ προορίζεται για σένα, τεχνολογικέ πληβείε!
Ναι αλλά: sturdy RJ45 ports use silicone rings to minimize vibration coming from the chassis.
Αξία ανεκτίμητη!
 


Μηνύματα
16.478
Reaction score
30.451
Αν δε καταλαβαίνεις οτι αυτό είναι δεδομένο, η συσκευή ΔΕ προορίζεται για σένα, τεχνολογικέ πληβείε!


Ναι αλλά: sturdy RJ45 ports use silicone rings to minimize vibration coming from the chassis.
Αξία ανεκτίμητη!
Απολογούμαι, δεν είμαι άξιος για αυτή τη συσκευή!!

 


Μηνύματα
7.234
Reaction score
11.774
Απολογούμαι, δεν είμαι άξιος για αυτή τη συσκευή!!

Άσ'τα βρε Dirty Harry, δεν είμαστε εμείς γι'αυτά. Αυτά είναι για τους καπιτάλες. Εμείς μέχρι κροσόβερ να πειράξουμε και πολύ μας είναι!
 

jpaudio

"Επαγγελματίας"
Μηνύματα
1.993
Reaction score
1.462
Θα ψάξω τα υλικά στην αγορά για να "βελτιώσω" ένα 8άρι switch που έχω...
 

Μηνύματα
1.895
Reaction score
786
Μεγαλη υποθεση να μην στιμωχνονται πολλα bit στο ιδιο καλωδιο δικτυου!

Και περνανε "τραινο", χωρις να κουνιουνται περα δωθε, χαρη στα silicon rings των ports!

Να υποθεσω οτι η γλαστρα με την αλοη συμπεριλαμβανεται στην συσκευασια του προϊοντος, για να απορροφα το ευγενες φυτο τις μικρες ποσοτητες θερμοτητας που εκλυονται απο τα "ηχητικα κυμματα";

5311b45db9177059bab9ae8a32aa063c.jpg
 

wizzy

Music is our (Supernatural) friend!
Μηνύματα
13.874
Reaction score
20.366
Ρεεεεεεεεεεεεε, μην αφήνετε τους εμπόρους να σας κλέβουν, ρεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεε!

Εδώ το καλό audiophile switch, μόνο $800! Κι αν, μάλιστα, επιλέξετε να εγκατασταθεί το "sCLK-EX and the 10 MHz master clock input connector" στα 74ohm για να "to further maximize sound quality.", τότε η τιμή ανεβαίνει (μόνο) στα $1700! Παραμένει οικονομικότερο από την παπαριά του @pstergio!
 


Μηνύματα
16.478
Reaction score
30.451
Ρεεεεεεεεεεεεε, μην αφήνετε τους εμπόρους να σας κλέβουν, ρεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεε!

Εδώ το καλό audiophile switch, μόνο $800! Κι αν, μάλιστα, επιλέξετε να εγκατασταθεί το "sCLK-EX and the 10 MHz master clock input connector" στα 74ohm για να "to further maximize sound quality.", τότε η τιμή ανεβαίνει (μόνο) στα $1700! Παραμένει οικονομικότερο από την παπαριά του @pstergio!
Και με 8 RJ 45 ports, όχι 4!
συγγνώμη, σουιτς ειναι; αυτο που διαμοιραζει διχτιο ;
Διαμοιραζει μέθεξη στο μουσικό δρώμενο, όχι απλά δίκτυο!
 

Μηνύματα
908
Reaction score
2.560
Ρεεεεεεεεεεεεε, μην αφήνετε τους εμπόρους να σας κλέβουν, ρεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεε!

Εδώ το καλό audiophile switch, μόνο $800! Κι αν, μάλιστα, επιλέξετε να εγκατασταθεί το "sCLK-EX and the 10 MHz master clock input connector" στα 74ohm για να "to further maximize sound quality.", τότε η τιμή ανεβαίνει (μόνο) στα $1700! Παραμένει οικονομικότερο από την παπαριά του @pstergio!
Η φθήνια τρώει τον παρά, λέγανε οι παλιοί, και κάτι ξέρανε!
Πάρε το καλό απ' την αρχή για να έχεις το κεφάλι σου ήσυχο...
 







Staff online

  • abcd
    Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.317
Μηνύματα
2.858.297
Members
37.893
Νεότερο μέλος
k.dimitriadis
Top