Η Starlink στην Ελλάδα.


Μηνύματα
2.520
Reaction score
7.313
Λόγω άθλιων γραμμών στην περιοχή μου με διαρκείς αποσυνδέσεις και μικρή ταχύτητα σκέφτομαι σοβαρά το starlink παρά το υψηλό κόστος. Έχει κανείς εμπειρία από την χρήση και την εγκατάσταση του;
 

Zizik

Chauncey Gardiner * tl;dr *
Super Moderator
Μηνύματα
42.346
Reaction score
74.443
Λόγω άθλιων γραμμών στην περιοχή μου με διαρκείς αποσυνδέσεις και μικρή ταχύτητα σκέφτομαι σοβαρά το starlink παρά το υψηλό κόστος. Έχει κανείς εμπειρία από την χρήση και την εγκατάσταση του;
Έχεις δοκιμάσει όλες τις διαθέσιμες επιλογές; Έχετε αξιοπρεπές Cosmote 4G;
 

Μηνύματα
2.520
Reaction score
7.313
Έχεις δοκιμάσει όλες τις διαθέσιμες επιλογές; Έχετε αξιοπρεπές Cosmote 4G;
Ναι, έχω δοκιμάσει τα πάντα. Το 4G ακόμη χειρότερο από τα landlines. Βλέπεις είμαστε στα βουνά της κρήτης ξεχασμένοι και απ'το θεό. :help:
 

Μηνύματα
1
Reaction score
2
Καλησπερα, πρσωπικα εχω viasat εδω και 2+ χρονια στα 35ευρω και ειμαι υπερκαλυμενος.. το σημα στα 2 κατι χρονια μου εχει πεσει σε κατακλυσμο με κεραυνους και αυτο μονο για 2 η 3 λεπτα αν θυμαμαι καλα και φυσικα το μεγαλο προβλημα που ειχα ηταν οταν εκαναν ντου στην ουκρανια χτυπησαν το ksat οποτε οχι μονο εγω αλλα γενικως τα δορυφορικα ιντερνετ ηταν ολα offline και φυσικα ειναι χωρις σοβαρο throttle οταν φευγεις στα 10 τερα .. εγω καπου στα 30 τερα/μηνα ειμαι αλλα ουτε που φαινεται οτι γινεται καποιο throttle.
 

abcd

Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος
Super Moderator
Μηνύματα
77.383
Reaction score
93.946


rose.athens

Not in the mood Mod
Super Moderator
Μηνύματα
46.151
Reaction score
93.263

Starlink.png
 

wizzy

Music is our (Supernatural) friend!
Μηνύματα
13.864
Reaction score
20.350
Βελτιωμένη εμπειρία χρήσης παρέχει το Starlink

"Η Starlink, η υπηρεσία δορυφορικής πρόσβασης στο διαδίκτυο που παρέχει η SpaceX ανακοίνωσε σημαντικές βελτιώσεις στους χρόνους απόκρισης του δικτύου της, εξέλιξη που τη φέρνει πιο κοντά στο στόχο της να παρέχει χρόνους απόκρισης κατά μέσο όρο στα 20 millisecond, ελαχιστοποιώντας τις απώλειες πακέτων δεδομένων. Οι ομάδες των μηχανικών της εταιρίας κατέβαλαν εδώ και καιρό συστηματικές προσπάθειες για τη βελτιστοποίηση των επιδόσεων του δικτύου, προσπάθειες οι οποίες οδήγησαν σε ουσιώδη περιορισμό τόσο της μέσης όσο και της μέγιστης καθυστέρησης απόκρισης για τους χρήστες σε ολόκληρο τον κόσμο."
 

abcd

Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος
Super Moderator
Μηνύματα
77.383
Reaction score
93.946

Zizik

Chauncey Gardiner * tl;dr *
Super Moderator
Μηνύματα
42.346
Reaction score
74.443
Αφού το είπε η φοιτήτρια του πανεπιστημίου της Ισλανδίας, να βάλουμε τώρα πριν το σταματήσουν. :tongue: :roflmao:


 


Staff online

  • Zizik
    Chauncey Gardiner * tl;dr *
  • abcd
    Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος
  • rose.athens
    Not in the mood Mod
  • xfader
    Segregation supporter

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.309
Μηνύματα
2.858.052
Members
37.892
Νεότερο μέλος
Nardo
Top