ΗDR-HC3E. Η νέα μου βιντεοκάμερα της SONY.

Μηνύματα
1.750
Reaction score
118
Έτσι μου είχε πεί και ο Ανδρεάδης για πέρσι, τον άκουσα και τελικά όλοι είχαν κάμερες αριστερά και δεξιά μου και εγώ έβραζα στο ζουμί μου. :twisted:
Πάντως, έχω σκεφτεί μια καλή κρυψώνα που σίγουρα εκτός του περάσματος μου απο την είσοδο, θα μου αποφέρει ίσως και παράπλευρες ωφέλειες, στην θέαση της κρυψώνας αυτής απο τα πιπίνια που θα βρίσκονται εκεί.:lol:
 

Μηνύματα
4.830
Reaction score
1
Re: ΗDR-HC3E. Η νέα μου βιντεοκάμερα της SONY.

Δυστυχώς δεν ξέρω καθόλου από Mac.
Αν και μου έχουν πει ότι είναι καλύτερος από το PC σε θέματα επεξεργασίας εικόνας και βίντεο. Παρόλαυτά είμαι πάντα διαθέσιμος.

Όσο για τη συναυλία, ήχο δεν προκειται να απολαύσεις. Απλά θα κάνεις την λήψη και όταν θα βγει το CD μπορείς να ντουμπλάρεις τον ήχο.
Όσο για το αν επιτρέπεται να τραβήξεις, απλά εσύ θα τραβάς τη συναυλία και αν σε ρωτήσουν θα πεις ότι κάνεις μια έρευνα για τη μουσική και την επίδρασή της στη νεολαία κι έτσι θα μπορείς να τραβάς και τα πιπίνινα.
 

Μηνύματα
1.750
Reaction score
118
Στο θέμα της συναυλίας, το δύσκολο με την κάμερα είναι να την περάσεις. Μετά κανείς δεν θα ασχοληθεί. Μέσα στο πλήθος ειναι δύσκολο να σε εντοπίσουν.
Ο Ηχος δεν τουμπλάρεται εαν δεν βγεί cd με την συναυλία των Αθηνών. Οτιδίποτε άλλο δεν θα ταιριάζει απόλυτα.

Για τα θέματα μοντάζ, θα τα πούμε και τηλεφωνικά. 8)
 

VG

Μηνύματα
5.157
Reaction score
0
VIDEOMIX said:
Ερώτηση. Πως να τραβάω; Σε 16 προς 9 η σε 4 προς 3;
Η κάμερα ως καθορισμένη ρύθμιση έχει το 16 προς 9!!!!!!
Αναλογως τι τραβας.

Γαμοι σε 16:9 οπως και η νεα τηλεοραση του ζευγαριου απο λιστα κωτσοβολου :lol:

Κηδειες,πολιτικοι,συνεστιασεις εξωραϊστικών συλλογων σε 4:3
 


Μηνύματα
10.483
Reaction score
5
VIDEOMIX said:
Έτσι μου είχε πεί και ο Ανδρεάδης για πέρσι, τον άκουσα και τελικά όλοι είχαν κάμερες αριστερά και δεξιά μου και εγώ έβραζα στο ζουμί μου. :twisted:
Εγω δεν ξερω τιποτα... Το παιδι που τρεχει το εκανε....
 


Μηνύματα
1.750
Reaction score
118
Δείτε και μερικές φώτος απο το παρελθόν και το παρόν.
Είναι οι κάμερες που έχω στην συλλογή μου. :)



 

Μηνύματα
1.750
Reaction score
118
Και άλλες φώτος της νέας "μικρούλας" μου, με τις υπόλοιπες παλαιότερες οι οποίες ειναι μια SVHS, δύο mini DV, μια DIGITAL 8 και μια HI8. 8)







 


Μηνύματα
96
Reaction score
59
Παιδια καλησπερα.Και εγω προσφτα αγορασα την sony hc3 και εχω ενθουσιαστει με την εικονα της.
Απλα αντιμετωπιζω ενα προβλημα.Στο σπιτι στο pc εχω περασει τον Avid hd 5 και το liquid της pinnacle και δεν μπορω σε κανενα να κανω capture υλικο απο την καμερα.Εχει κανεις καμμια ιδεα?
 

Μηνύματα
905
Reaction score
2
Πρωτα απ ολα μην βαζεις και τα 2 προγραμματα ταυτοχρονα... μπορει να κανουν conflict.
Καλυτερα κρατα τον Avid (θελει εκδοση 5.2.4 και πανω νομιζω)
Eπισης πρεπει στα settings toy Avid να κανεις add- firewire channel kai Auto configure.
Φυσικα θα εχεις προηγουμενως συνδεσει την καμερα στο Pc me Firewire (Win xp pro + sp2).
Καλο ειναι να εχεις και 1 gb ram.
 

Μηνύματα
1.750
Reaction score
118
Μόλις αγόρασα δεύτερη μπαταρία με 50 ευρό. Την ΝP-FP70!!!
Έτσι τώρα είμαι πάνοπλος για την αυριανή συναυλία των DURAN-DURAN. 8)
 

Μηνύματα
96
Reaction score
59
αν δεν τα εχεις και τα δυο ταυτοχρονα ανοιχτα δεν κανουν conflict.Aπλα το liquid για μικροδουλιτσες ειναι πιο γρηγορο και ευχρηστο απο τον avid.Ο avid ειναι για πιο βαρια πραγματα.Αnyway τα settings του avid μαλλον λειτουργουν φυσιολογικα αφου βρισκει κανονικα την καμερα και την χειριζεσαι και remote και τα παντα.Εικονα δειχνει κανονικα στον composer αλλα μολις παω να κανω digitize κατι χτυπαει error και δεν ξερω τι ειναι.
Παντως thanks
 


Μηνύματα
6
Reaction score
0
VIDEOMIX said:
Μόλις αγόρασα δεύτερη μπαταρία με 50 ευρό. Την ΝP-FP70!!!
Έτσι τώρα είμαι πάνοπλος για την αυριανή συναυλία των DURAN-DURAN. 8)
Φίλε τι έγινε τελικά με τη συναυλία, τι πέρασες? Αν ναι πως τα πήγε στις πολυ δύσκολες συνθήκες της? Αν έχεις κάποιο υλικο το οποίο θα μπορούσες να μοιραστείς θα ταν υπέροχα :)
btw φανταστική η συναυλία, όσοι βρέθηκαν πιστευω να συμφωνουν...
 

Μηνύματα
1.750
Reaction score
118
Μια χαρά πήγα στην συναυλία. Κουράστηκα πολύ αλλα άξιζε η προσπάθεια. Η κάμερα φωτεινή, ποιοτική και με πολύ καλό ήχο. Ίσως να έπρεπε να βάλω την αντικραδασμική δυνατότητα αλλα δεν το σκέφτηκα. Βλέπωντας τώρα τα μικροκουνήματα, θα έπρεπε να έχω ενεργοποιήσει την δυνατότητα εαν την έχει βέβαια διοτι δεν το έχω ψάξει. Εδώ και 10 χρόνια πάντως συνήθως όλες έχουν.
 

Μηνύματα
1.750
Reaction score
118
Ερώτηση στους κατόχους. (εγώ δεν το έχω κοιτάξει ακόμη)
Η κάμερα έχει in για την εικόνα και τον ήχο;
Μπορώ δηλαδή το υλικό μου αφού το επεξεργαστώ να το γυρίσω πάλι στην κάμερα σε κάποια άδεια κασσέτα;
 


Μηνύματα
16.004
Reaction score
14
VIDEOMIX said:
Ερώτηση στους κατόχους. (εγώ δεν το έχω κοιτάξει ακόμη)
Η κάμερα έχει in για την εικόνα και τον ήχο;
Μπορώ δηλαδή το υλικό μου αφού το επεξεργαστώ να το γυρίσω πάλι στην κάμερα σε κάποια άδεια κασσέτα;
ανοικτό είναι Σάκη το video in της κάμερας μας
 


ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.696
Μηνύματα
2.870.129
Members
37.941
Νεότερο μέλος
daemon76
Top