Θέλω να αντικαταστησω εναν jvc x 55 με αμεταχείριστη λάμπα.. πόσο λέτε να βάλω την τιμή του ;

Μηνύματα
689
Reaction score
184
Και πιστεύεις ότι ένας τέτοιος προβολέας θα κόστιζε κάτω από 8-10 χιλιάρικα; Ακόμα και με την τιμολογιακή πολιτική που εφαρμόζει η Epson.
Ναι Γιωργο ,ετσι θελω να πιστευω. Και αυτο για δυο λογους. Ο πρωτος λογος ειναι αυτος που και εσυ αναφερεις σχετικα με την προσφατως εντυπωσιακη τιμολογιακη πολιτικη της EPSON .Ο δευτερος λογος ειναι οτι θα δημιουργηθει μεγαλο χασμα τιμης μεταξυ του 9400 και του μελλοντικου αντικαταστατη του 10500 (Του οποιου η τιμη επισης μειωθηκε δραστικα), αν η τιμη του ξεπερασει τις 8-9000 Ε. Και αυτη ακριβως η μειωση της τιμης του 10500 τωρα ,εμενα μου λεει οτι ο αντικαταστατης δεν θα αργησει. Προσωπικες μου σκεψεις εκφραζω βεβαια .....
 


Μηνύματα
7.234
Reaction score
4.614
Η λογική λεει οτι τιμολογιακά εφόσον ο lazer της Epson πρέπει να εχει πωλήσεις δεν πρέπει να εχει πάνω απο 12 αλλιώς όλοι θα πάρουν τον αντίστοιχο n9
Λογικα θα βγάλει του χρόνου 4κ πάνελ κ ελπιζω να ειναι ο αντικαταταστης του 9400
Επισης έπειδη ο 9300 ειχε 3500 όταν ο jvc ειχε 4000 όταν πρωτοβγει θεωρω οτι ι τιμη του θα ειναι το λιγότερο 5000
Μην ξεχνάτε την διαφορα τιμής του 9200 με του 9300 που ειχε αύξηση 50% πάνω όταν βγήκε ο 9300.
Δικές μου σκέψεις κ δεν χρειαζεται να τις εχετε υπόψιν σας ...
 

Μηνύματα
689
Reaction score
184
Η λογική λεει οτι τιμολογιακά εφόσον ο lazer της Epson πρέπει να εχει πωλήσεις δεν πρέπει να εχει πάνω απο 12 αλλιώς όλοι θα πάρουν τον αντίστοιχο n9
Λογικα θα βγάλει του χρόνου 4κ πάνελ κ ελπιζω να ειναι ο αντικαταταστης του 9400
Επισης έπειδη ο 9300 ειχε 3500 όταν ο jvc ειχε 4000 όταν πρωτοβγει θεωρω οτι ι τιμη του θα ειναι το λιγότερο 5000
Μην ξεχνάτε την διαφορα τιμής του 9200 με του 9300 που ειχε αύξηση 50% πάνω όταν βγήκε ο 9300.
Δικές μου σκέψεις κ δεν χρειαζεται να τις εχετε υπόψιν σας ...
Συζητηση κανουμε Μακη,και ολες οι αποψεις ειναι σεβαστες και δεκτες. Η αποψη σου δηλαδη , αν καταλαβα ,ειναι οτι η EPSON θα εγκαινιασει την εισοδο στο 4Κ με την σειρα 9000 και οχι με την 10000 ?
[DOUBLEPOST=1540075717][/DOUBLEPOST]Και κατι αλλο βρε παιδια. Εχουν περασει κοντα 2 μηνες απο την επισημη παρουσιαση των καινουργιων JVC,και δεν εχει πεσει στην αντιληψη μου κανενα review για καποιο απο τα τρια μοντελα.Χανω επεισοδια ? Γνωριζει κανεις κατι ?
 

loggeo

Projectors
Moderator
Μηνύματα
7.244
Reaction score
8.743
Συζητηση κανουμε Μακη,και ολες οι αποψεις ειναι σεβαστες και δεκτες. Η αποψη σου δηλαδη , αν καταλαβα ,ειναι οτι η EPSON θα εγκαινιασει την εισοδο στο 4Κ με την σειρα 9000 και οχι με την 10000 ?
[DOUBLEPOST=1540075717][/DOUBLEPOST]Και κατι αλλο βρε παιδια. Εχουν περασει κοντα 2 μηνες απο την επισημη παρουσιαση των καινουργιων JVC,και δεν εχει πεσει στην αντιληψη μου κανενα review για καποιο απο τα τρια μοντελα.Χανω επεισοδια ? Γνωριζει κανεις κατι ?
Θα συμφωνήσω ότι πρώτα θα δούμε Epson 4k με λάμπα κι έπειτα laser. Η epson κυριαρχεί στις μικρομεσαίες κατηγορίες, αυτό το μερίδιο αγοράς κυνηγάει πρώτιστα.
Οι προπαραγγελίες για jvc έχουν ξεπεράσει κάθε προηγούμενο και υπάρχουν θέματα στην παραγωγή. Θα υπάρξει μια καθυστέρηση στην Ευρώπη για τέλος Νοέμβρη και θα εξυπηρετηθεί μερικώς η Αμερική το πρώτο δεκαπενθήμερο του ίδιου μήνα.
Αυτό ισχύει για τα 2 μικρότερα μοντέλα. Ο ΝΧ9/rs3000 θα εμφανιστεί ίσως και ως το τέλος του μήνα.
Κυκλοφορούν 2-3 κομμάτια προπαραγωγής Ν5 και ΝΧ9, τα οποία δεν έχουν τελικό firmware και δυναμική ίριδα ενεργοποιημένη.
Αφήνουν υποσχέσεις, εντυπώσεις θα βρεις στο διαδίκτυο. Αλλά δεν είναι το τελικό προϊόν.
 

Μηνύματα
689
Reaction score
184
Θα συμφωνήσω ότι πρώτα θα δούμε Epson 4k με λάμπα κι έπειτα laser. Η epson κυριαρχεί στις μικρομεσαίες κατηγορίες, αυτό το μερίδιο αγοράς κυνηγάει πρώτιστα.
Αν ισχυσει αυτο ,τοτε θα περιμενουμε αρκετα για να δουμε 4Κ απο την EPSON. Ο 9400 δεν εχει αρχισει ακομα πωλησεις στα καταστηματα . Υπομονη...
 

Μηνύματα
7.234
Reaction score
4.614
Η διαφορά του 9400 με το 9300 είναι η 18αρα κάρτα hdmi στην ουσία μόνο κατά την άποψη μου οπότε δεν εινεί για μένα νέο μόντελο στην ουσία
Δικα μου συμπερασματα έτσι ;
Οπότε μην θεωρείς ότι θα αργήσει ο ουσιαστικός αντικαταστάτης του 9300
Επίσης μην περιμένεις να έχει κάτω από 5000 έτσι ;
Εάν παρατηρήσετε την τιμολόγηση των προηγούμενων μοντέλων είναι αναμενόμενο ...
 

Μηνύματα
689
Reaction score
184
Η διαφορά του 9400 με το 9300 είναι η 18αρα κάρτα hdmi
Επίσης μην περιμένεις να έχει κάτω από 5000 έτσι ;
Εαν ετσι γινουν τα πραγματα, μια τιμη γυρω στα 5000 Ε ,πραγματι, φανταζει αναμενομενη. Ιδωμεν.
 

loggeo

Projectors
Moderator
Μηνύματα
7.244
Reaction score
8.743
5 χιλιάρικα έχει ο μικρός sony 4k (270). Θα περίμενα τον πρώτο epson 4k κοντά στα 4 χιλιάρικα και μάλλον όχι φέτος.
 


Μέλη online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.602
Μηνύματα
2.865.617
Members
37.933
Νεότερο μέλος
alkapsal
Top