Θέλω να την ακούσω, την μουσική, με ενεργά ηχεία.

Zizik

Chauncey Gardiner * tl;dr *
Super Moderator
Μηνύματα
42.405
Reaction score
74.698
Ασφαλής είναι.

Παλιότερα είχα στα ενεργά μου RCA σε XLR με ολοκληρωμένο AV και όταν άλλαξα σε AV προενισχυτή με XLR δεν άκουσα καμία διαφορά σε θόρυβο και ένταση. :p
 


costas EAR

Δόκτωρ ΔιαXύσιος
Editor
Μηνύματα
51.379
Reaction score
125.480
Τωρα θα μπει ο Εαρ και θα προτεινει 2 Γκειθαν και 4 σαμπ ,μια ισοσταθμιση ,4 ηχοπαγιδες ,μετακομιση σε πιο τετραγωνο χωρο και φιλο δικηγορο για το διαζυγιο ....αναμενομεν :oops:
Συμφωνώ με τον προλαλήσαντα και δεν έχω να συμπληρώσω τίποτα παραπάνω, τα είπε όλα ορθώς, αν και καθήμενος.

Για σφιχτό μπάτζετ όμως, τα ομοαξονικά φλουιντ τα 8-αρια, είναι πιθανώς μονόδρομος. ;)
 

Μηνύματα
169
Reaction score
63
Ασφαλής είναι.

Παλιότερα είχα στα ενεργά μου RCA σε XLR με ολοκληρωμένο AV και όταν άλλαξα σε AV προενισχυτή με XLR δεν άκουσα καμία διαφορά σε θόρυβο και ένταση. :p
Ποιους αντάπτορες χρησιμοποιούσες;
 

Zizik

Chauncey Gardiner * tl;dr *
Super Moderator
Μηνύματα
42.405
Reaction score
74.698
Ποιους αντάπτορες χρησιμοποιούσες;
Είχα φτιάξει καλώδια RCA-XLR τα οποία μετέτρεψα μετά σε XLR-XLR, αλλά πήρα και 4 (2 αρσενικά και 2 θηλυκά) adaptors XLR to RCA της Neutrik για δοκιμές ή προεκτάσεις. Δεν τα συνιστώ όμως γιατί είναι πανάκριβα, 8-9€ το ένα.

Υπάρχουν άφθονα φθηνότερα:

 

Μηνύματα
169
Reaction score
63
Είχα φτιάξει καλώδια RCA-XLR τα οποία μετέτρεψα μετά σε XLR-XLR, αλλά πήρα και 4 (2 αρσενικά και 2 θηλυκά) adaptors XLR to RCA της Neutrik για δοκιμές ή προεκτάσεις. Δεν τα συνιστώ όμως γιατί είναι πανάκριβα, 8-9€ το ένα.

Υπάρχουν άφθονα φθηνότερα:

Ευχαριστώ για την απάντηση!

Σε καμία από τις παραπάνω περιπτώσεις δεν είχες φύσημα ή θόρυβο;
 



Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.595
Μηνύματα
2.867.244
Members
37.937
Νεότερο μέλος
loud pleaky
Top