Θα μας πεις μια ιστορία??

Μηνύματα
2.610
Reaction score
1.673
Πάντως το JRiver μού κάνει κι εμένα πολλά κολλήματα και crashρίσματα με διαφορετικό hardware, σε όλες του τις εκδόσεις που έχω χρησιμοποιήσει από την 14 μέχρι την τρέχουσα την 19. Αρα το έχει το θεματάκι του το JRiver ασχέτως Onkyo.
Σε αντίθεση με τα MediaMonkey και WinAmp που είναι πολύ πιο σταθερά με ελάχιστα crashαρίσματα.
Και φυσικά με το Foobar το οποίο δεν μού έχει crashάρει ΠΟΤΕ!

Οπότε γιατί έχεις φάει τέτοιο «κόλλημα» με το JRiver;
Το JRiver, ειναι ενα πολυ καλο και ευχρηστο προγραμμα με πολλες δυνατοτητες και καλο ηχο, πολυ καλυτερο του Foobar πχ.
Ειναι λογικο να ψαχνεις να βρεις τι του προξενει προβληματα , παρα να τα ριχνεις ολα σ αυτο προκαταβολικα.

Ετσι εγινε και στην περιπτωση του Σταματη, δεν εφταιγε τελικα το JRiver.....
 

Μηνύματα
27.245
Reaction score
25.226
Οχι έφταιγε η onkyo σε συνδυασμό με το jriver.
Πάντως , ενας γνωστός , και μη εξαιρετέος," jargon", το γουστάρει τρελλά το jriver.
 

skaloumbakas

4Haris
Μηνύματα
24.751
Reaction score
1.676
κι εγώ το JRiver χρησιμοποιώ, βέβαια έχω μείνει ακόμα στο MC16.... δε ξερω αν αξιζει το κοπο καποια στιγμη να του κανω upgrade....
 

Μηνύματα
9.110
Reaction score
8.905
κι εγώ το JRiver χρησιμοποιώ, βέβαια έχω μείνει ακόμα στο MC16.... δε ξερω αν αξιζει το κοπο καποια στιγμη να του κανω upgrade....
Εάν έχεις DSD SACD-R ISO... (συμβατό Dac με ASIO Drivers) στον σκληρό, ναι χρειάζεται η αναβάθμιση σε 18!
 

skaloumbakas

4Haris
Μηνύματα
24.751
Reaction score
1.676
Εάν έχεις DSD SACD-R ISO... (συμβατό Dac με ASIO Drivers) στον σκληρό, ναι χρειάζεται η αναβάθμιση σε 18!
τι ειπες τωρα!!!!!!! εγω εβοσκα εκει τα προβατα παραπέρα και..... πηρα ενα laptop και ενα DAC και ουτε drivers χρησιμοποιησα, ουτε τιποτα... εχω ομως ενα χονδρο καλωδιο USB και σπανε τα τζαμια ναούμεεεε.......... :eek:
 

Μηνύματα
9.110
Reaction score
8.905
τι ειπες τωρα!!!!!!! εγω εβοσκα εκει τα προβατα παραπέρα και..... πηρα ενα laptop και ενα DAC και ουτε drivers χρησιμοποιησα, ουτε τιποτα... εχω ομως ενα χονδρο καλωδιο USB και σπανε τα τζαμια ναούμεεεε..........
现在你明白了;
如果你DSD SACD-R ISO... (DAC兼容ASIO驱动)硬盘,所以你需要升级到18!:gotcha:
 


Μηνύματα
2.610
Reaction score
1.673
Αυτό φταίει , το χονδρό usb. Να το πετάξεις. Ετσι θα γλυτώσεις και τα τζάμια.
Αι ρε, δεν ξερεις συ.....

Το χοντρο usb ειναι 'ακαμπτο' και δεν μπερδευονται τα bitια μεσα του, πανε direct (που λενε)....ετσι παιζαει καλυτερα.... :roflmao:

Για τα τζαμια Χρηστο βαλε 'αυτοκολλητες μεμβρανες', ειναι λεει και ΙΝ....η βγαλτα τελειως μπρε ...:D
 


Μηνύματα
4.690
Reaction score
1.815
Πάντως το JRiver μού κάνει κι εμένα πολλά κολλήματα και crashρίσματα με διαφορετικό hardware, σε όλες του τις εκδόσεις που έχω χρησιμοποιήσει από την 14 μέχρι την τρέχουσα την 19. Αρα το έχει το θεματάκι του το JRiver ασχέτως Onkyo.
Σε αντίθεση με τα MediaMonkey και WinAmp που είναι πολύ πιο σταθερά με ελάχιστα crashαρίσματα.
Και φυσικά με το Foobar το οποίο δεν μού έχει crashάρει ΠΟΤΕ!

Οπότε γιατί έχεις φάει τέτοιο «κόλλημα» με το JRiver;
Τάσσο είναι γεγονός ότι το J. River δεν είναι και υπόδειγμα σταθερότητας στην πλατφόρμα των windows (δεν ξέρω πως συμπεριφέρεται σε Mac...)

Το θέμα εδώ δεν είναι το J. River, αλλά η αδιαφορία της Onkyo να αναβαθμίσει τους driver.
Σκέψου ότι βγάζει ένα προϊόν στην παραγωγή, βρίσκεται κάποιος πελάτης και τους αναφέρει προβληματική συμπεριφορά του μηχανήματος έπειτα από δυο περίπου χρόνια που είναι στην παραγωγή και σφυρίζουν αδιάφορα...

Αν εξαιρέσουμε το γεγονός ότι δόθηκε σημασία στο συγκεκριμένο θρεντ από τους Αμερικάνους, το ότι η Onkyo δε βρήκε λύση μέχρι σήμερα με ενοχλεί ιδιαίτερα.
Βέβαια ίσως και να μην έχουν λάβει γνώση επί του παρόντος οι Ιάπωνες, καθώς τα Αμερικλανάκια είναι γνωστά για τη φαμφαρολογία τους και στο δια ταύτα ουδείς λόγος για την ταμπακιέρα...

Σαφέστατα το παραπάνω συμβάν δεν ακυρώνει την Onkyo και την ιστορική της πορεία ως εταιρία, αλλά τον όποιο ασυνείδητο υπάλληλο, μηχανικό ή στέλεχος εργάζεται σ' αυτήν και λειτουργεί με πλήρη αδιαφορία στον τελικό καταναλωτή.
 

Gojakla

Αρχαιολάγνος πιουριτανίστας
Μηνύματα
5.250
Reaction score
7.491
Σαφέστατα το παραπάνω συμβάν δεν ακυρώνει την Onkyo και την ιστορική της πορεία ως εταιρία, αλλά τον όποιο ασυνείδητο υπάλληλο, μηχανικό ή στέλεχος εργάζεται σ' αυτήν και λειτουργεί με πλήρη αδιαφορία στον τελικό καταναλωτή.

Άσε μας ρε με την μπουρούχα σου!!!!!!! :lol:
 




Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.594
Μηνύματα
2.867.135
Members
37.936
Νεότερο μέλος
albie
Top