Θεωρια και εφαρμογη στην πραξη (στο δια ταυτα (των ενεργών)).

Y

Yiannis_B

Guest
:rolleyes:

Ρε εντάξει το παραγ@μήσατε. Τα ηχεία σε ψαροκασέλες αποθήκευσης και ακροάσεις από Logitech και ακουστικά.

Μια χαρά ακουστική εμπειρία είναι τα ηχοσυστήματα σε οικιακούς χώρους. Άντε και λίγο EQ, και όλα φίνα.

Είστε σκέτη κατάθλιψη, άλλοι ακούνε φωνές, άλλοι τους τοίχους, άλλοι παθαίνουν νευρική ανορεξία κοιτώντας το REW, άλλοι παντρεύτηκαν και έχουν σκρίνιο, και γυναίκα με τηγάνι δίπατο, αλλά θα πάρετε τα @ρχίδια μου αν νομίζετε ότι θα πέσω στην λούμπα. :fuckyou:
 
Last edited by a moderator:

Μηνύματα
2.412
Reaction score
2.566
Δε σου πα? Το νέο φόρουμ που φτιάχνουμε λέγεται noavsite, με μέλη που έχουν καλά συστήματα αλλά δεν τα έχουν ακούσει ποτέ. Θα θέλαμε πολύ να είσαι μέλος αλλά δυστυχώς έχεις στημένο σύστημα και το ακούς και σου αρέσει κιόλας, άρα...:D
 

Bhutia

Hidden Guru
Editor
Μηνύματα
16.932
Reaction score
54.808
:rolleyes:
Ρε εντάξει το παραγ@μήσατε. Τα ηχεία σε ψαροκασέλες αποθήκευσης και ακροάσεις από Logitech και ακουστικά.
Μια χαρά ακουστική εμπειρία είναι τα ηχοσυστήματα σε οικιακούς χώρους. Άντε και λίγο EQ, και όλα φίνα.
Είστε σκέτη κατάθλιψη, άλλοι ακούνε φωνές, άλλοι τους τοίχους, άλλοι παθαίνουν νευρική ανορεξία κοιτώντας το REW, άλλοι παντρεύτηκαν και έχουν σκρίνιο, και γυναίκα με τηγάνι δίπατο, αλλά θα πάρετε τα @ρχίδια μου αν νομίζετε ότι θα πέσω στην λούμπα. :fuckyou:
Κακώς παριστάνεις τον...αγανακτισμένο.Έχουν εξηγηθεί τρόποι να παρακαμφθούν εκ προοιμίου και άνευ περαιτέρω εκτεταμένης φροντίδας συνήθη εμπόδια που θέτει η ακουστική συμπεριφορά των τυπικών οικιακών χώρων.
Προϋποθέτουν όμως να είναι ο ακροατής αποφασιστικός στην επιλογή κάποιων ακροαματικών συνθηκών που θα πρέπει ν'αποχωριστεί.Διότι -όπως και στην υπόλοιπη καθημερινή ζωή- στην επιμονή να κατέχουμε τα πάντα, καταλήγουμε να χάνουμε ακόμα και όσα θα γινόταν αβίαστα να έχουμε.
Νομίζω γιατί από τότε που φοβισμένοι σε μία σπηλιά κοιτάγαμε με δέος την φωτιά, λίγα έχουν αλλάξει ...βασικά μόνο η φωτιά...
Κοινώς, το οπτικό ερέθισμα είναι βαθιά εντυπωμένο στον άνθρωπο...παμε να συγκρίνουμε τώρα μαύρα κουτιά με κρυμμένους ενισχυτές και δωμάτια γεμάτα πετροβάμβακα, σε σχέση με χαιενδοκόρνες και αστραφτερούς κώνους και χρυσές ακίδες και γλυκοροδίζουσες λάμπες και μυρωδιά ξύλου κλπ κλπ...που πας ρε καραμήτρο... αφού κι εγώ δυσκολεύομαι...
Ιδίως όσοι αποζητούν αυθεντικές και ΄΄ανόθευτες΄΄...λυχνιακές αρμονικές,θα όφειλαν αντί ανοικτής ακροάσεως να διέθεταν εξειδικευμένο ενισχυτή ακουστικών με διακριτή λυχνιακή τοπολογία που θα ήταν κιόλας όχι μόνο σε καθαρή τάξη Α αλλά και...μονοτελής.;)
 
Last edited:

Y

Yiannis_B

Guest
....Διότι -όπως και στην υπόλοιπη καθημερινή ζωή- στην επιμονή να κατέχουμε τα πάντα, καταλήγουμε να χάνουμε ακόμα και όσα θα γινόταν αβίαστα να έχουμε.
Αυτό ισχύει στον ίδιο βαθμό και για τους τελειομανείς - καθηγητές αυτού του νήματος -yourself included προφανώς.

Άλλαξε το "κατέχουμε" με το "να προσεγγίσουμε την τελειότητα" και καταλήγουμε στο ίδιο συμπέρασμα. ;)

Οπότε καλώς "παριστάνω" τον αγανακτισμένο, και κακώς "παριστάνεις" την φωνή της λογικής :
Κακώς παριστάνεις τον...αγανακτισμένο.
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Τέλος νομίζω ότι μπερδεύεις - τους ανυποψίαστους κατά βάση - με τις δηλώσεις σου, γιατί ενώ είναι κατανοητό από όλους ότι αν είσαι "on the move", θα χρησιμοποιήσεις ακουστικά για να χαρείς την μουσική σου, το παρουσιάζεις ως αποτέλεσμα διαφορετικής λογικής διεργασίας :
Αγιασμό...από τον Πατέρα Χαιενδίσιο.:roflmao:

Το φοβερότερο σύστημα ή χώρο στην επικράτεια της Υψηλής Πιστότητας μπορεί να μην τα διαθέτει κανένας μας...Η προσήλωση όμως στην ορθότητα λόγων και πράξεων δύναται να είναι κτήμα πολλών.

Μέτρο της τελευταίας -ως προς τον υποφαινόμενο- είναι ότι έχοντας ένεκα επαγγελματικής απασχόλησης σταθερούς αλλά όχι τόπους συνεχούς διαμονής,άμα βρίσκεται σε χώρο για τον οποίο εκτιμά ότι δεν παρουσιάζει ικανοποιητική ακουστική συμπεριφορά και όπου δεν θα έκρινε σκόπιμες διαδικασίες αντιστάθμισης της τελευταίας,τότε δεν μπαίνει στον κόπο να στήσει σύστημα γι ανοικτή ακρόαση μουσικής -ούτε καν προς ικανοποίηση κάποιας έμφυτης περιέργειας- παρά μόνο ψηφιοαναλογικό μετατροπέα & προενισχυτή συνοδεία planar ακουστικών.

Και για να γίνει πιο λιανά,διαθέτω περισσότερα του ενός συστήματα,παθητικά κι ενεργά,αλλά αναλόγως χώρου όπου βρίσκομαι και αναγκών διαρρύθμισης,μπορεί να μην καταδέχομαι καν να τα στήνω προς ακρόαση...
Από τις προφητείες του Πάτερ Χαϊφαϊντελίσιου:
΄΄Εσύ θα μιλάς σοβαρά και κάποιοι άλλοι θα νομίζουν ότι τους περιπαίζεις...΄΄:D
Και εδώ που τα λέμε, από την παραπάνω δηλωσή σου. λείπει ένα σημαντικό κομμάτι για να ολοκληρωθεί το παζλ, που μόνος σου στήνεις. (-Δεν έχουν άδικο μερικοί που δηλώνουν ότι δεν κατάλαβαν τίποτα σε ορισμένα σου μυνήματα).

Πόσο χρόνο βρε άνθρωπε αναγκάζεσαι να ζεις σε διαφορετικό χώρο? Άλλο να περάσεις δύο σχολικές χρονιές στην Ανάφη ως αναπληρωτής, και άλλο ένα δίμηνο σε ενοικιαζόμενο σπίτι στην Πολωνία ένεκα εργοταξίου.

Στην πρώτη περίπτωση, κι επειδή η ζωή είναι πολύ μικρή για να είναι θλιβερή μωρό μου, ναι, θα άξιζε να στήσεις ένα συστηματάκι, ό,τι σκ@τά και αν είναι ο χώρος. :mad:

- Εκτός αν είσαι παπούδι, σε πονάει η μέση σου, και "που να κουβαλάω και να πακετάρω τώρα το στερεοφωνικό"
. :roflmao:
 
Last edited by a moderator:

Y

Yiannis_B

Guest
Εγώ σκέφτομαι σοβαρά, να πάρω δύο μικρά τετράιντσα ενεργά, αρίστης πχοιότητας :gotcha:, για να ακούω στα γ@μημένα δωμάτια των ξενοδοχείων που κοντά -πυκνά ζω (όταν ταξιδεύω με αμάξι).

Ρε άντε από δω. :mad:

:roflmao:
 

Bhutia

Hidden Guru
Editor
Μηνύματα
16.932
Reaction score
54.808
...Τέλος νομίζω ότι μπερδεύεις - τους ανυποψίαστους κατά βάση - με τις δηλώσεις σου, γιατί ενώ είναι κατανοητό από όλους ότι αν είσαι "on the move", θα χρησιμοποιήσεις ακουστικά για να χαρείς την μουσική σου, το παρουσιάζεις ως αποτέλεσμα διαφορετικής λογικής διεργασίας :
Και εδώ που τα λέμε, από την παραπάνω δηλωσή σου. λείπει ένα σημαντικό κομμάτι για να ολοκληρωθεί το παζλ, που μόνος σου στήνεις. (-Δεν έχουν άδικο μερικοί που δηλώνουν ότι δεν κατάλαβαν τίποτα σε ορισμένα σου μηνύματα).
Πόσο χρόνο βρε άνθρωπε αναγκάζεσαι να ζεις σε διαφορετικό χώρο?
Στην πρώτη περίπτωση, κι επειδή η ζωή είναι πολύ μικρή για να είναι θλιβερή μωρό μου, ναι, θα άξιζε να στήσεις ένα συστηματάκι, ό,τι σκ@τά και αν είναι ο χώρος. :mad:...Ρε άντε από δω. :mad:
Σου αρέσει να μπερδεύεις την ημέρα ανεξαρτησίας με την αντίστοιχη της...απεξαρτησίας.

Άμα μια αλήθεια προσφερόταν άμεσα και άνευ όρων,οι ήδη υποψιασμένοι μπορεί να μην της έδιναν τη δέουσα σημασία.Τα δε ανυποψίαστα άτομα είναι προτιμότερο να μπερδεύονται και να καταφεύγουν στη δική τους μακαριότητα,παρά να ενστερνιστούν τη μακαριότητα κάποιων άλλων...

Οι χώροι διαμονής μου δεν είναι ενοικιασμένοι ή εφήμεροι.Παρεμβαίνω κατά καιρούς στη διαρρύθμιση αυτών ούτως ώστε να προκύπτουν ικανοποιητικές ακροαματικές συνθήκες υπό συγκεκριμένους όρους,αλλά ο ισχυρός παράγων WAF σε θέματα ευταξίας κι αισθητικής του οποίου φορέας είμαι ο...ίδιος,αποκλείει οιαδήποτε μονιμότητα.

Ουσιαστικώς ΄΄εν κινήσει΄΄ βρίσκομαι όταν αθλούμαι κι ενώ κάποιος θα θεωρούσε αυτονόητη σε αυτήν την περίσταση τη χρήση ακουστικών,ο ίδιος τότε δεν τα μεταχειρίζομαι,για τους ίδιους λόγους που δεν εξαρτώμαι πλέον από ηχοσυστήματα για να καταδυθώ στη Μουσική-μια και η ζωή είναι ακόμα μικρότερη για να συμβαίνει αυτό συνεχώς υπό τους ίδιους όρους.

Κακώς θυμώνεις επειδή νιώθεις πως μπερδεύεσαι,δεν συνεπάγεται υποχρεωτικώς ότι ανήκεις και ο ίδιος στους...ανυποψίαστους.;)
 
Last edited:

Μηνύματα
16.478
Reaction score
30.451
Κοινώς, το οπτικό ερέθισμα είναι βαθιά εντυπωμένο στον άνθρωπο...παμε να συγκρίνουμε τώρα μαύρα κουτιά με κρυμμένους ενισχυτές και δωμάτια γεμάτα πετροβάμβακα, σε σχέση με χαιενδοκόρνες και αστραφτερούς κώνους και χρυσές ακίδες και γλυκοροδίζουσες λάμπες και μυρωδιά ξύλου κλπ κλπ...που πας ρε καραμήτρο... αφού κι εγώ δυσκολεύομαι...
Πως θα σου φαινόταν ένα υψηλού γαστρονομικού επιπέδου μενού φτιαγμένο από έναν εξαιρετικό σεφ ,αν το έτρωγες σε ένα χώρο με πλαστικά τραπέζια και καρέκλες τύπου goodys?
 

dapost

Rehdeko & Harbeth lover
Μηνύματα
4.794
Reaction score
11.037
Στο νέο σπίτι δεν τα έχω καν στήσει 1 χρόνο γιατί -μεταξύ άλλων- ξέρω ότι λόγω έλλειψης δυνατότητας παρεμβάσεων (οικογένεια κλπ.) δεν πρόκειται να πάρω αυτό που είχα συνηθίσει και απολάμβανα. Βλέπεις, είναι και αυτό το πρόβλημα...η αύξηση των προσδοκιών κατόπιν της 'οικειοποίησης' που έλεγα...
Διαβάζω καλά; Δε φρόντισες στο νέο σπίτι να υπάρχει ή να διαμορφωθεί από εσένα ο τέλειος χώρος; Νόμιζα ότι μόνο εγώ έχω κάνει τέτοια λάθη! Που θα βούμε τώρα οικιακό χώρο αναφοράς για το Βλάση; :D
 

Μηνύματα
2.412
Reaction score
2.566
Πως θα σου φαινόταν ένα υψηλού γαστρονομικού επιπέδου μενού φτιαγμένο από έναν εξαιρετικό σεφ ,αν το έτρωγες σε ένα χώρο με πλαστικά τραπέζια και καρέκλες τύπου goodys?
Μαζί σου...το σερβίρισμα παίζει αδιαμφισβητητα σημαντικό ρόλο....αρκει και το πιατο να ειναι εξαιρετικο....;-)
 

Μηνύματα
2.412
Reaction score
2.566
Διαβάζω καλά; Δε φρόντισες στο νέο σπίτι να υπάρχει ή να διαμορφωθεί από εσένα ο τέλειος χώρος;
Δυστυχώς ή ευτυχώς, υπό τους χωρικούς περιορισμούς της οικίας δεν υπάρχει αυτή η δυνατότητα, ενώ συν τοις άλλοις, έχω πλέον άλλες, σημαντικότερες προτεραιότητες. Από την άλλη, έχω στη διάθεσή μου ένα ενιαίο υπόγειο 60τ.μ., το οποίο μπορεί να διαμορφωθεί σε πολύ καλό χώρο ακρόασης αν αντιμετωπιστούν ένα-δύο ζητήματα εν ευθέτω χρόνο, αν αποφασισθεί η κατανομή μέρους του οικογενειακού πλέον προυπολογισμού για την ακουστική διαμόρφωσή του και υπό τη βασική προυπόθεση ότι θα επανέλθει η σχετική χαιφιντελίστικη διάθεση, το οποίο δεν είναι καθόλου βέβαιο προς το παρόν.
Αν συντρέξουν πάντως όλες αυτές οι προυποθέσεις, είμαι αρκετά σίγουρος ότι μπορώ να πετύχω ένα πολύ καλό αποτέλεσμα εκεί, έτσι όπως είναι ο χώρος.
 

Mufasa

Top teaser
Μηνύματα
673
Reaction score
2.149
Πως θα σου φαινόταν ένα υψηλού γαστρονομικού επιπέδου μενού φτιαγμένο από έναν εξαιρετικό σεφ ,αν το έτρωγες σε ένα χώρο με πλαστικά τραπέζια και καρέκλες τύπου goodys?
Το ίδιο θα μου φαινόταν. Αλλά αν έκανα review θα έβαζα 9/10 γεύση, 1/10 χώρο και 3/10 στην εμπειρία. Από εκεί και πέρα ο καθένας κάνει την επιλογή του σε τι δίνει σημασία, στην παρουσίαση ή στην ουσία; Τι γίνεται αν αντιστρέψεις το παράδειγμα; Εξαιρετικός χώρος και εξυπηρέτηση αλλά χάλια γεύμα; Στη δεύτερη περίπτωση σίγουρα δεν θα ξαναπατούσα.

Και μιας και υπάρχει ήδη θέμα με φασολάκια περί γεύσης κάνεις και έναν διαχωρισμό ακόμα. Λες, υπάρχουν αντικειμενικά κριτήρια γευσιγνωσίας, π.χ. το φαγητό έχει χυλώσει, λιώνει στο στόμα χωρίς να είναι νιανιά, γεύεσαι το κάθε συστατικό ξεχωριστά -συμπτωματικά στο παράδειγμα κολλάει με το διαχωρισμό οργάνων- αλλά και ως σύνολο, είναι κομμένα τα συστατικά σωστά και η αναλογία αυτών η ιδανική; Τα υπόλοιπα (μπαχάρια) είναι θέμα γούστου και δεν έχουν σχέση με την ποιότητα αυτή καθαυτή.
 

costas EAR

Δόκτωρ ΔιαXύσιος
Editor
Μηνύματα
51.358
Reaction score
125.334
υπό τη βασική προυπόθεση ότι θα επανέλθει η σχετική χαιφιντελίστικη διάθεση, το οποίο δεν είναι καθόλου βέβαιο προς το παρόν.
Το μικρόβιο ποτέ δεν πεθαίνει. Αργά ή γρήγορα, θα υλοποιηθεί το ηχοσύστημα-χώρος, και βαθιά μέσα σου το ξέρεις, ασχέτως αν προσπαθείς να πείσεις τον εαυτό σου για το αντίθετο, μέσα σε ένα πλαίσιο συμβιβασμού με τις ανάγκες της οικογενειακής ζωής.. Όσο το καθυστερείς, χάνεις χρόνο ικανοποίησης. ;)

Τι γίνεται αν αντιστρέψεις το παράδειγμα; Εξαιρετικός χώρος και εξυπηρέτηση αλλά χάλια γεύμα; Στη δεύτερη περίπτωση σίγουρα δεν θα ξαναπατούσα.
Έτσι ακριβώς.
Αδιάφορο το πλαστικό πιάτο.
Ακόμα και πάνω σε λαδόκολλα και χωρίς μαχαιροπίρουνα και στα όρθια σε παράγκα ή τροχόσπιτο πάνω στην εθνική οδό Αθηνών Θεσσαλονίκης, θα φάω και θα ξαναπάω να φάω τα σούπερ ψητά.
Στο κυριλέ εστιατόριο πας τη γκόμενα για εντυπωσιασμό. (Ο συνειρμός με τα hi-end στέρεα είναι αναπόφευκτος) :fuckyou:
Κι όσο στην τρίχα και να είναι τα σερβίτσια και τα τραπεζομάντηλα, κι οι σερβιτόροι με τα παπιγιόν, αν το μενού είναι σαχλό, ούτε η γκόμενα δεν εντυπωσιάζεται και συ δύσκολα θα ξαναπάς.
Φαντάσου να είναι κι ακριβό μέχρι βλακείας. (Ο συνειρμός με τα hi-end στέρεα και πάλι είναι αναπόφευκτος) :fuckyou:
 


Mr Spock

demokratischer - sektor
Μηνύματα
18.445
Reaction score
50.548
Ο Μ σε μένα έλεγε οτι πήρα τα καλύτερα ηχεία....της πόλης.
Στους άλλους....οτι έκανα μ@λακια.
Ο S σε μένα και στους άλλους οτι.... έκανα μ@λ@κια.
. . . και στους εαυτούς τους , τι άραγε να είπαν ;
 

Mr Spock

demokratischer - sektor
Μηνύματα
18.445
Reaction score
50.548
- προς τους έχοντες ή κατέχοντες τα των ενεργών ή και τα δύο :

- δεν έχετε τονίσει όσο θα έπρεπε ότι τα ενεργά ή και επαγγελματικά ηχεία , δεν είναι a priori αυστηρά ψυχρά ή άμουσα , προσωπικά τον συνδυασμό 803 + classe τον άκουσα πολύ ποιο ανελέητο και κλινικό από τα lipinski ( δυστυχώς όχι σε Α-Β ακρόαση , αλλά με διαφορά 5/6 ημερών ) , ειδικά το δεύτερο μου φάνηκε πολύ μουσικό και φιλικό
 

Μηνύματα
16.478
Reaction score
30.451
Το ίδιο θα μου φαινόταν. Αλλά αν έκανα review θα έβαζα 9/10 γεύση, 1/10 χώρο και 3/10 στην εμπειρία. Από εκεί και πέρα ο καθένας κάνει την επιλογή του σε τι δίνει σημασία, στην παρουσίαση ή στην ουσία; Τι γίνεται αν αντιστρέψεις το παράδειγμα; Εξαιρετικός χώρος και εξυπηρέτηση αλλά χάλια γεύμα; Στη δεύτερη περίπτωση σίγουρα δεν θα ξαναπατούσα.

Και μιας και υπάρχει ήδη θέμα με φασολάκια περί γεύσης κάνεις και έναν διαχωρισμό ακόμα. Λες, υπάρχουν αντικειμενικά κριτήρια γευσιγνωσίας, π.χ. το φαγητό έχει χυλώσει, λιώνει στο στόμα χωρίς να είναι νιανιά, γεύεσαι το κάθε συστατικό ξεχωριστά -συμπτωματικά στο παράδειγμα κολλάει με το διαχωρισμό οργάνων- αλλά και ως σύνολο, είναι κομμένα τα συστατικά σωστά και η αναλογία αυτών η ιδανική; Τα υπόλοιπα (μπαχάρια) είναι θέμα γούστου και δεν έχουν σχέση με την ποιότητα αυτή καθαυτή.
Το μικρόβιο ποτέ δεν πεθαίνει. Αργά ή γρήγορα, θα υλοποιηθεί το ηχοσύστημα-χώρος, και βαθιά μέσα σου το ξέρεις, ασχέτως αν προσπαθείς να πείσεις τον εαυτό σου για το αντίθετο, μέσα σε ένα πλαίσιο συμβιβασμού με τις ανάγκες της οικογενειακής ζωής.. Όσο το καθυστερείς, χάνεις χρόνο ικανοποίησης. ;)


Έτσι ακριβώς.
Αδιάφορο το πλαστικό πιάτο.
Ακόμα και πάνω σε λαδόκολλα και χωρίς μαχαιροπίρουνα και στα όρθια σε παράγκα ή τροχόσπιτο πάνω στην εθνική οδό Αθηνών Θεσσαλονίκης, θα φάω και θα ξαναπάω να φάω τα σούπερ ψητά.
Στο κυριλέ εστιατόριο πας τη γκόμενα για εντυπωσιασμό. (Ο συνειρμός με τα hi-end στέρεα είναι αναπόφευκτος) :fuckyou:
Κι όσο στην τρίχα και να είναι τα σερβίτσια και τα τραπεζομάντηλα, κι οι σερβιτόροι με τα παπιγιόν, αν το μενού είναι σαχλό, ούτε η γκόμενα δεν εντυπωσιάζεται και συ δύσκολα θα ξαναπάς.
Φαντάσου να είναι κι ακριβό μέχρι βλακείας. (Ο συνειρμός με τα hi-end στέρεα και πάλι είναι αναπόφευκτος) :fuckyou:
Σας αγαπάω.. σας εκτιμάω... αλλά το γεγονός πως ψάχνετε την παραμικρή ευκαιρία που θα σας δοθεί για να αγορεύσετε..πραγματικά με ξεπερνάει..:p
Δεν διαφωνώ λοιπόν σε τίποτα από αυτά που λέτε..
Το παράδειγμα με το φαγητό το έφερα ακριβώς για να επιβεβαιώσω τη φράση του ep4nder
Κοινώς, το οπτικό ερέθισμα είναι βαθιά εντυπωμένο στον άνθρωπο...παμε να συγκρίνουμε τώρα μαύρα κουτιά με κρυμμένους ενισχυτές και δωμάτια γεμάτα πετροβάμβακα, σε σχέση με χαιενδοκόρνες και αστραφτερούς κώνους και χρυσές ακίδες και γλυκοροδίζουσες λάμπες και μυρωδιά ξύλου κλπ κλπ...που πας ρε καραμήτρο... αφού κι εγώ δυσκολεύομαι...
και όχι για να διαφωνήσω μαζί του...
 

Akis_G

Τηγανιτοειδές (κόντρα πλακέ) μπάσο!
Μηνύματα
2.312
Reaction score
7.823
Δυστυχώς ή ευτυχώς, υπό τους χωρικούς περιορισμούς της οικίας δεν υπάρχει αυτή η δυνατότητα, ενώ συν τοις άλλοις, έχω πλέον άλλες, σημαντικότερες προτεραιότητες. Από την άλλη, έχω στη διάθεσή μου ένα ενιαίο υπόγειο 60τ.μ., το οποίο μπορεί να διαμορφωθεί σε πολύ καλό χώρο ακρόασης αν αντιμετωπιστούν ένα-δύο ζητήματα εν ευθέτω χρόνο, αν αποφασισθεί η κατανομή μέρους του οικογενειακού πλέον προυπολογισμού για την ακουστική διαμόρφωσή του και υπό τη βασική προυπόθεση ότι θα επανέλθει η σχετική χαιφιντελίστικη διάθεση, το οποίο δεν είναι καθόλου βέβαιο προς το παρόν.
Αν συντρέξουν πάντως όλες αυτές οι προυποθέσεις, είμαι αρκετά σίγουρος ότι μπορώ να πετύχω ένα πολύ καλό αποτέλεσμα εκεί, έτσι όπως είναι ο χώρος.
Εχεις ανεκμεταλευτο χωρο 60τ.μ. και πουλας τα Orion ?????:confused::confused::confused:
....Mμμμ.....μαλιστα.......
Ευτυχως σ'αυτο το σάιτ ειμαστε ολοι τοσο καλα παιδια που σου εχουμε κανει τη χαρη να μην τα αγορασουμε :p:p:p
 





Staff online

  • Zizik
    Chauncey Gardiner * tl;dr *
  • PeterMeni
    DIY - "Επαγγελματίας"
  • abcd
    Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος
  • xfader
    Segregation supporter

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.560
Μηνύματα
2.865.594
Members
37.934
Νεότερο μέλος
corfu11
Top