"Ιδού η Ρόδος" κε Θεοφιλάκε...

Μηνύματα
530
Reaction score
0
Δύο φορές, εγώ προσωπικά, σου έχω ζητήσει να δώσεις ηχεία στο AVSite για review. Δύο φορές! Και τις δύο φορές άλλαξες κουβέντα σφυρίζοντας αδιάφορα. Μα καλά... Δεν ντρέπεσαι λιγάκι;
Ρε Κωστα τι μας τσαμπουνας κι εσυ?

Εγω θα σας παρακαλαω?

Εχω προτεινει στον Βασιλη δυο φορες να παρει εν λευκω οποιο προιον εταιριων απο αυτες που αντιπροσωπευουμε επιθυμει! Και καποια στιγμη υποθετω οτι θα το κανει.
Σ.Μπλατσιος και Τσαρουχας απορριπτονται για τους γνωστους λογους της προκαταληψης.
Εσυ αν δεν ησουν τοσο αιρετικος και πολεμιος του high end θα σου εδινα οτιδηποτε ηθελες, διοτι σεβομαι ενα χαρακτηριστικο καραμπινατο της προσωπικοτητας σου: την τιμιοτητα σου!
Δυστυχως ομως εισαι και εσυ απροβλεπτος.
 

Μηνύματα
7.461
Reaction score
3
Ας φέρει κάποιος έναν χάρακα να τις μετρήσουμε, να δουμε ποιος την εχει μεγαλύτερη να τελειώνει το θέμα.


Με κούρασε...
 

Σπύρος Μπλάτσιος

Διακεκριμένο μέλος
Μηνύματα
15.897
Reaction score
301
Απάντηση: Re: "Ιδού η Ρόδος" κε Θεοφιλάκε...

Δυστυχως ομως εισαι και εσυ απροβλεπτος.


μπουχαχα"happy_1""happy_1""happy_1""happy_1""happy_1""happy_1"

Δίνουμε για τεστ μόνο σε "προβλέψιμους" reviewrs για να έχουμε ελεγχόμενα αποτελέσματα. Δίνε λοιπόν για τεστ ηχεία μόνο σε "προβλέψιμους" για να ελαχιστοποιήσεις το ρίσκο.Πάντα τέτοια...

)()()()(
 

Κώστας Φ.

Truth hurts. Here's a teddy bear.
Μηνύματα
8.978
Reaction score
894
Για παράδειγμα - και για να επιστρέψουμε στο θέμα μας - ένα σετ που θα εξέταζα πριν αποφασίσω την αγορά των Purity είναι τα Audio Spectrum Artemis με τον Usher 1.5... Νομίζω βγαίνει εκεί στα 3 χιλιάρικα.

Η φιλοσοφία των δύο κατασκευαστών διαφέρει πολύ και κάτι αντίστοιχο θα συμβαίνει και με την ηχητική απόδοση των ηχείων τους... "Με το καλημέρα", ο ήχος του πάνελ διαφέρει πολύ από τον ήχο που βγάζουν τα μεγάφωνα της SEAS. Ο "πανελάκιας" δε νομίζω να ξελογιαστεί από την απόδοση του σετ Artemis-Usher, όσο καλά κι αν παίζει αυτό. Από την άλλη σίγουρα θα υπάρχουν κάποιοι που θα προτιμήσουν το δεύτερο σετ. Άλλωστε υπάρχει πάντα η κολοκυθόπιτα. Από αυτό, όμως, μέχρι το να μιλάμε για εξαπάτηση των μελών, υπάρχει διαφορά.
 

Μηνύματα
530
Reaction score
0
Κι επειδη με προκαλεσατε για κοστος, αν παμε μονο βαση του κοστους θα προτεινω το εξης:

Acoustic Zen Adagio Jr= 2500 ευρω
Consonance Ping (τρια σε ενα cd player-ολοκλ/νος ενισχυτης 100W- εισοδος USB με ενσωματωμενο DAC της linear τεχνολογιας της εταιριας για συνδεση με PC) =1000 ευρω

Συνολο=3500 ευρω! (Και μιλαμε για πληρες συστημα να εχει και καμια επιπλεον εισοδο και προενισχυση οχι σαν το koala).


Ειπατε τιποτα κυριε Croyffff???
 

Μηνύματα
530
Reaction score
0
Re: Απάντηση: Re: "Ιδού η Ρόδος" κε Θεοφιλάκε...

μπουχαχα"happy_1""happy_1""happy_1""happy_1""happy_1""happy_1"

Δίνουμε για τεστ μόνο σε "προβλέψιμους" reviewrs για να έχουμε ελεγχόμενα αποτελέσματα. Δίνε λοιπόν για τεστ ηχεία μόνο σε "προβλέψιμους" για να ελαχιστοποιήσεις το ρίσκο.Πάντα τέτοια...

)()()()(
Δινουμε τεστ ΜΟΝΟ ΣΕ ΑΝΘΡΩΠΟΥΣ ΠΟΥ ΣΕΒΟΝΤΑΙ ΚΑΙ ΑΓΑΠΟΥΝ ΤΟ ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΟ!!!

Και συν τις αλλοις ΕΧΟΥΝ ΚΑΙ ΚΑΠΟΙΟ ΥΨΗΛΟ ΕΠΙΠΕΔΟ ΗΘΟΥΣ!

Τουτεστιν τους ΚΑΡΑΓΚΙΟΖΟΠΑΙΚΤΕΣ και τους κλικαδορους εκκολαπτομενους χαιρεκακους νεκροθαφτες μηχ/των ΤΟΥΣ ΑΠΟΦΕΥΓΟΥΜΕ! :happy_9:

)( )( )( )(
 

Μηνύματα
2.632
Reaction score
0
Κι επειδη με προκαλεσατε για κοστος, αν παμε μονο βαση του κοστους θα προτεινω το εξης:

Acoustic Zen Adagio Jr= 2500 ευρω
Consonance Ping (τρια σε ενα cd player-ολοκλ/νος ενισχυτης 100W- εισοδος USB με ενσωματωμενο DAC της linear τεχνολογιας της εταιριας για συνδεση με PC) =1000 ευρω

Συνολο=3500 ευρω! (Και μιλαμε για πληρες συστημα να εχει και καμια επιπλεον εισοδο και προενισχυση οχι σαν το koala).


Ειπατε τιποτα κυριε Croyffff???
Μα για το Θεο επιτελους κε Θεοφιλακο.

Σας ζητηθηκε να βρειτε ενα ανταγωνιστικο συστημα στα purity, στην ιδια κατηγορια τιμης, για ΑΜΕΣΗ συγκριση. Ηττοι, ενα ζευγαρι ηχεια και ενα ζευγαρι τελικους (οπως τα purity) εως 2500€. Εαν δεν μπορειτε να το βρειτε, μην προσπαθειτε να καλυψετε το λαθος σας. Θα εκτιμηθει πολυ περισσοτερο να το παραδεχτειτε, παρα, αυτογελοιοποιομενος, να προσπαθησετε να το καλυψετε.
 



Μηνύματα
120
Reaction score
0
Mε την ιδια λογικη και ο Θεοφιλακος μπορει να πει βρειτε CD-AMPLIFIER-DAC

ΟΛΑ ΜΑΖΙ ΜΕ 1 ΧΙΛΙΑΡΙΚΟ

Ολοκληρωμενα σuστηματα ειναι (θεωρω) σωστο να σuγκρινονται
 


Κώστας Φ.

Truth hurts. Here's a teddy bear.
Μηνύματα
8.978
Reaction score
894
Acoustic Zen Adagio Jr= 2500 ευρω
Consonance Ping (τρια σε ενα cd player-ολοκλ/νος ενισχυτης 100W- εισοδος USB με ενσωματωμενο DAC της linear τεχνολογιας της εταιριας για συνδεση με PC) =1000 ευρω

Συνολο=3500 ευρω! (Και μιλαμε για πληρες συστημα να εχει και καμια επιπλεον εισοδο και προενισχυση οχι σαν το koala).
Κ. Θεοφιλάκο,
Αν και όντως παραπάνω πρόταση φαίνεται ενδιαφέρουσα και κοντά στο budget μας, δεν βολεύει για τη σύγκριση που θέλουμε να κάνουμε.

Δε βολεύει διότι, ιδανικά - και για να ελαχιστοποιήσουμε τους παράγοντες που αλλάζουν την ηχητική συμπεριφορά των δύο συστημάτων - θα πρέπει να έχουμε την ίδια προενίσχυση και την ίδια πηγή και στα δύο συστήματα. Μην ξεχνάμε ότι η κόντρα αφορά σετ ηχείων-τελικών και όχι ολοκληρωμένα συστήματα.

Πάντως, αν δεν μπορείτε να βρείτε κάποια λύση που να περιλαμβάνει μόνο ηχεία και τελικούς ενισχυτές, προτείνω να συνεχίσουμε με αυτό το σύστημα.
Θα πρέπει να βρούμε προενισχυτή + πηγή ή πηγή με variable έξοδο μέχρι τα 1000 ευρώ για τα Purity (για να φτάσουμε και στα 3500 που κοστίζει το σύστημα που προτείνετε).
 

melina

Cargo 200
Μηνύματα
22.817
Reaction score
40.983
Αντε πάλι...εντάξει κινδυνεύω να χαρακτηριστώ αυλικός(sic) του Γιώργου, αλλά πραγματικά ο τρόπος που τον στριμώχνετε και με thread μάλιστα με το όνομα του, δεν μπορεί να με αφήσει αδιάφορο (εφόσον παρακολουθώ την παρέα σας). Και εξηγούμαι συμφέρον δεν έχω, πελάτης και με τη μεριά των εν δυνάμει πελατών και χομπίστων που απαρτίζουν το forum συντάσσομαι.

Βάλτε τα κάτω απλά.

Ta purity ποιός θα τα πάρει, δλδ τι έχει ήδη και τι θέλει να προσθέσει.

1. Εχει τα πάντα και θέλει νέα ηχεία, τότε θα συγκριθεί με ένα ζευγάρι ηχεία αντίστοιχης τιμής. Γιατί Ο.Κ. έχουν ενισχυτικά αλλά αμα ήδη υπάρχουν στο σύστημα και τα έχει πληρώσει τι θα κάνει θα τα πετάξει ή θα τα δώσει κοψοχρονιά 2ο χέρι?

2. Εχει τα πάντα αλλά θέλει να αλλάξει τελικό και ηχεία. Ειδική περίπτωση, κατ'εμέ, αλλά τότε χρειάζεται σύγκριση με ηχεία και τελικό. Μάλλον ασυναγώνιστο, στην τιμή καιεφόσον προσφέρει αυτά που λέγονται, μοναδικό μειονέκτημα το ότι δεν έχεις τη δυνατότητα να αλλάζεις τελικούς ενισχυτές κάθε τόσο (έχεις δλδ αλλά απλά δεν θα μπορέσεις ποτέ να τραμπάρεις τα ενισχυτικά των Purity σκέτα).

3. Δεν έχει σύστημα και ψάχνεις να δεις τι θα πάρεις. Οποτε Purity + προ + πηγή, ή σκέτο πηγή με ρυθμιζόμενη έξοδο γιατί από κάπου πρέπει να ρυθμίζεις και την ένταση.


Από τις παραπάνω 3 περιπτώσεις για τις 1 και 2 το σύστημα που προτείνει ο Γιώργος είναι ευθέως ανταγωνιστικά (Ηχεία σκέτα ή Ηχεία + ολοκληρωμένος).


Γιατί τώρα τρελαίνεστε δεν καταλαβαίνω. Πηγαίνετε να ακούσετε και τα δε αφού έχετε ακούσει και τα μεν, και εγώ καλόπιστα θα δεχτώ την όποια κριτική κάνετε.

Σε κάθε περίπτωση, επικροτώ τη δυνατότηtα του avsite να δημιουργηθεί συνθήκες ισχύος για τους αγοραστές (power buy) όταν αυτό ζητηθεί από μέλη για προιόντα που κάποιοι συνφορουμίτες εδώ μέσα τα δοκίμασαν και εξέφρασαν γραπτώς και δημοσίως τις απόψεις τους. Ακόμη και αν ο κάθε εν δυνάμει reviewer είναι άσχετος ή προκαταλειμένος ή ότι άλλο θέλει, στην τελική την ευθύνη της επιλογής την έχει αυτός που πληρώνει. Το Site απλά χρησιμοποιεί τη διαπραγματευτική του δύναμη προς όφελος ακόμη και του 'θύματος' που ενδεχομένως καταλήξει να αγοράσει.

Γιατί δεν κατάλαβα τελικά ποιός είναι ο κριτής που θα πει τι θα αγοραστεί. Αν εγώ αύριο και άλλοι δέκα αποφασίσουμε ότι θέλουμε να αγοράσουμε το δείνα προιόν που δεν έχει καλές κριτικές αλλά το γουστάρουμε στην τελική το site δεν θα βοηθήσει?

Θέλω να πω ότι σε κάθε ΡΒ, το site (ως site επίσημα) πιστεύω δεν πρέπει να εκφέρει γνώμη αν είναι η καλύτερη επιλογή ή όχι. Απλά να μεσολαβεί αν υπάρχει διάθεση για καλύτερες όρους αγοράς των προιόντων.

Από εκεί και πέρα ο λόγος ύπαρξης ενός forum, είναι η ανταλλαγή απόψεων και η μεταφορά γνώσης και εμπειρίας σε νέους και ανυποψίαστους στο εκάστοτε χώρο. Με αυτή τη λογική ένα site (τα μέλη του) σαν και αυτό που είμαστε οφείλει (αν θέλει να λέγεται αξιόπιστο και να επικρατήσει στο χώρο) να είναι σε θέση να καταδείξει συσκευές από όπου και αν προέρχονται με κριτήριο διάφορα συγκρίσιμα χαρακτηριστικά.

Οταν όμως βλέπω ότι υπάρχει εμπάθεια προς ένα συγκεκριμένο έμπορο, πως διασφαλίζεται ότι κάποια μέλη (και μάλιστα επιφανή, στυλοβάτες του χώρου) θα αποφύγουν (Sic) να καταδείξουν συσκευές που προέρχονται από εταιρείες που αντιπροσωπεύει ο εν λόγω έμπορος? Κατά τη γνώμη μου δεν θα γίνει ποτέ αυτό, οπότε αμέσως χάνεται εν μέρει η αξιοπιστία των εν λόγω μελών όταν μιλούν για συσκευές, και μέσα στο portfolio δεν υπάρχουν κάποιες μάρκες γιατί τις αντιπροσωπεύει ο Γώργος που δεν τον γουστάρουν!

Αν πάλι μπορούν να κρατηθούν εκτός αυτής της λογικής, και με δεδομένη ενδεχομένως τη δυσκολία να ακούσουν τεστάρουν τις συσκευές (δεν μπορω΄να φανταστώ τον κ. Μπλάτσιο να μπαίνει στο μαγαζί του Γιώργου και νε λέει "καλημέρα σας, λέγομαι Μπλάτσιος, μου βάζετε σας παρακαλώ να ακούσω το τάδε σύστημα γιατί θέλω να το αγοράσω ή να γράψω τις απόψεις μου στο avsite!), τότε είναι αξιέπαινοι ως προς τη σχέση τους με τα λοιπά μέλη, αλλά αυτό δεν αναιρεί ότι έχουν μπλέξει σε ένα φαύλο κύκλο αυτοτροφοδοτούμενο με ανταλλαγή φαιδρών χαρακτηρισμών με ένα έμπορο.

:happy_4:
 

Κώστας Φ.

Truth hurts. Here's a teddy bear.
Μηνύματα
8.978
Reaction score
894
Ta purity ποιός θα τα πάρει, δλδ τι έχει ήδη και τι θέλει να προσθέσει.

1. Εχει τα πάντα και θέλει νέα ηχεία, τότε θα συγκριθεί με ένα ζευγάρι ηχεία αντίστοιχης τιμής. Γιατί Ο.Κ. έχουν ενισχυτικά αλλά αμα ήδη υπάρχουν στο σύστημα και τα έχει πληρώσει τι θα κάνει θα τα πετάξει ή θα τα δώσει κοψοχρονιά 2ο χέρι?

2. Εχει τα πάντα αλλά θέλει να αλλάξει τελικό και ηχεία. Ειδική περίπτωση, κατ'εμέ, αλλά τότε χρειάζεται σύγκριση με ηχεία και τελικό. Μάλλον ασυναγώνιστο, στην τιμή καιεφόσον προσφέρει αυτά που λέγονται, μοναδικό μειονέκτημα το ότι δεν έχεις τη δυνατότητα να αλλάζεις τελικούς ενισχυτές κάθε τόσο (έχεις δλδ αλλά απλά δεν θα μπορέσεις ποτέ να τραμπάρεις τα ενισχυτικά των Purity σκέτα).

3. Δεν έχει σύστημα και ψάχνεις να δεις τι θα πάρεις. Οποτε Purity + προ + πηγή, ή σκέτο πηγή με ρυθμιζόμενη έξοδο γιατί από κάπου πρέπει να ρυθμίζεις και την ένταση.

Δεδομένου ότι το βασικό selling point του ηχείου είναι ότι πρόκειται για το πρώτο πλήρως ενεργό ηλεκτροστατικό (τουλάχιστον της ML) και σύμφωνα με τα όσα λέει η ίδια η ML (και τα οποία έκανα quote παραπάνω), ότι δηλαδή η χρήση του με εξωτερικό ενισχυτή είναι συμβιβασμός, θα έλεγα πως το (1) είναι η εξαίρεση και όχι το (2). Κι εγώ έχω τελικό αλλά θα τον πούλαγα αν αγόραζα τα Purity για να μου έρθει και φθηνότερα η αγορά τους (ή θα τον κράταγα για τo κεντρικό και τα περιφερειακά, αν είχα home-cinema).

Όταν με το καλό τελειώσει το power buy κάνουμε και κλειστό poll να δούμε ποιός έπεσε μέσα. :cool_4:
 

melina

Cargo 200
Μηνύματα
22.817
Reaction score
40.983
Μαζί σου...
Απλά προσπαθώ να μπω στη θέση αυτού που έχει το σύστημα.
Για να προβεί σε μια τέτοια αλλαγή, προφανώς δεν είναι ευχαριστημένος από τον τελικό του και τα ηχεία του μαζί.

Γιατί αν είναι ευχαριστημένος από τα ηχεία του και όχι από το τελικό του, μάλλον δεν θα πάει σε αυτή τη λύση, θα ψαχτεί (και) για διαφορετικούς τελικούς (ειδικά σε αυτά τα λεφτά).

Αν τώρα δεν είναι ευχαριστημένος από τα ηχεία του, αλλά η ενισχυτική του αλυσίδα είναι Ο.Κ.. και του κάνουν κούκου τα ηλεκτροστατικά, τότε θα δει αυτά, θα δει και άλλα μη ενεργά, και ενδεχομένως και άλλα ηχεία σκέτα.

Οπότε πρέπει και από τα 2 ταυτόχρονα να είναι δυσαρεστημένος, για να πάει για τέτοια αλλαγή, ή να τα'χει ... μπόλικα και να τα θέλει ως Νο2 στο σπίτι του...πάσο!

Σε κάθε περίπτωση, τα ενεργά αποτελούν από μόνα τους μια ξεχωριστή κατηγορία προσέγγισης υλοποίησης συστήματος, η οποία δεν μπορεί να συγκριθεί ένα προς ένα με διαφορετικής φιλοσοφίας υλοποιήσεις, βλ. ολοκληρωμένοι, προ+τελ, tripath, και πάει λέγοντας.

Εγώ πάντως στην αναζήτηση μου για νέο ολοκληρωμένο σύστημα, πέρασα από τη λογική των ενεργών (ATC) και δεν κατέληξα εκεί, και γιατί από πλευράς κόστους δεν έβλεπα κάποιο ιδιαίτερο όφελος αλλά και γιατί ως νέος στο χώρο δεν ήθελα να δεσμευτώ με κάτι τόσο ειδικό (2 σε 1) για να έχω τη δυνατότητα παιχνιδιών στο μέλλον.

Αυτά βέβαια εγώ...άλλοι κάνουν άλλα, και όλοι μαζί παίζουμε το αέναο παιχνίδι της αυτοικανοποίησης:prof:
 

Μηνύματα
4.854
Reaction score
3
Απάντηση: Re: "Ιδού η Ρόδος" κε Θεοφιλάκε...

Αντε πάλι...εντάξει κινδυνεύω να χαρακτηριστώ αυλικός(sic) του Γιώργου, αλλά πραγματικά ο τρόπος που τον στριμώχνετε και με thread μάλιστα με το όνομα του, δεν μπορεί να με αφήσει αδιάφορο (εφόσον παρακολουθώ την παρέα σας). Και εξηγούμαι συμφέρον δεν έχω, πελάτης και με τη μεριά των εν δυνάμει πελατών και χομπίστων που απαρτίζουν το forum συντάσσομαι.

...
Σε αυτό έχεις δίκιο !
Το να πω προκαλεί και τα ακούει, ίσως να φανεί δικαιολογία.
Όμως η αντιθεσή του με το P.B., εκτός από τους αγοραστές αφορά και κάποιους καταστηματάρχες, που πάλι οφείλει να σέβεται, όπως απαιτεί και ο ίδιος.
Θα προτιμούσα και εγώ μια πιο ευγενική γλώσσα από όλους μας αλλά με λογική με διάλογο.
Όταν ισχυρίζεται 'κάποιος' 'κάτι', καλό είναι να το αποδεικνύει ταυτόχρονα.
Φυσικά, αυτό ισχύει για όλους μας.
 

Μηνύματα
7.461
Reaction score
3
μπορούμε να συγκρίνουμε μήλα με μήλα και πορτοκάλια με πορτοκάλια. Μήλο με πορτοκάλι, όχι. Και τα δύο φρούτα είναι αλλά άλλο το μήλο, άλλο το πορτοκάλι.
 

Μηνύματα
16
Reaction score
0
Είναι προφανές οτι έχετε ανάγκη να μαλώσετε.
Νομίζω οτι είναι προφανές οτι για να γίνει δουλεία τα purity θα χρειαστούν προενισχυτή. Τώρα αν κάποια πηγή έχει ρυθμιζόμενη έξοδο οκ. Αλλά κάποια άλλη δεν θα έχει οπότε θα χρειαστεί να μπεί στην μέση προενισχυτής.

Συνεπώς στα δικά μου μάτι τα purity πρέπει να συνδυαστούν με προενισχυτή.
Αλλοιώς είναι σαν να αγοράζεις αμάξι που παίρνει μόνο βενζίνη της τάδε εταιρείας. Θα δουλεύει σούπερ, αλλα αν δεν βρείς βενζινάδικο της εταιρείας (βλέπε πηγή με ρυθμιζόμενη εξοδο) στην περιοχή σου θα μείνεις στον δρόμο.

Τέλος είναι επίσης χαζό να πρέπει να συγκριθούν κάποια πράγματα. Για ποιό λόγο? Σάμπως υπάρχει αντικειμενικό κριτήριο? Θέμα (και) γούστου δεν είναι?

Ασχετο: Οταν είχα αγοράσει το stibbert (bluenote) έψαχνα τιμές. Το είχα βρεί μεταχειρισμένο. Παίρνω τηλ. ακούω τιμή. Παίρνω και στην αντιπροσωπία, 300Ε νομίζω ποιο λίγο!! (καινούργιο). Τελείως άσχετο με την συζήτηση απλά για να πέσουν οι τόνοι. :)
 

sk

Μηνύματα
530
Reaction score
474
Αγαπητέ buffos, δεν νομίζω ότι μαλώνουν εξ ανάγκης .....

Αυτό που αντιλήφθηκα είναι ότι :

Προέκυψε ένα powerbuy ηχείων.
Κάποιος, σνομπάροντας το - ολίγον τι - είπε ...«σιγά το powerbuy».
Και κάποιος άλλος – μαζεύοντας το γάντι – απάντησε ... «έχεις να προτείνεις κάτι καλύτερο»?

Ε, αναμένοντας την πρόταση, πάντα υπάρχει λίγος χρόνος για αμπελοφιλοσοφίες, ξέρεις, όπως : είναι ενεργό, είναι παθητικό, έχω ενισχυτή, δεν έχω ενισχυτή, είναι πακέτο, δεν είναι πακέτο, τιμή Αμερικής, τιμή Ελλάδος, και παει λέγοντας....

Υπομονή !
Θα ακούσουμε και την αντιπρόταση ....
Έτσι κι αλλιώς τα πλαίσια της, ήταν σαφέστατα :
Εσύ θα προτείνεις ένα άλλο σύστημα. Ίδια πηγή, ίδιο προ. Θα επιλέξεις ηχεία και ενισχυτικά αποκλειστικά από την γκάμα της εταιρίας σου, στην τιμή του power buy των purity και θα τα βάλουμε κόντρα.
...
 

Κώστας Φ.

Truth hurts. Here's a teddy bear.
Μηνύματα
8.978
Reaction score
894
Είναι προφανές οτι έχετε ανάγκη να μαλώσετε.
Νομίζω οτι είναι προφανές οτι για να γίνει δουλεία τα purity θα χρειαστούν προενισχυτή. Τώρα αν κάποια πηγή έχει ρυθμιζόμενη έξοδο οκ. Αλλά κάποια άλλη δεν θα έχει οπότε θα χρειαστεί να μπεί στην μέση προενισχυτής.
Σε αυτό (γιατί νομίζω κι άλλο φίλος είχε την ίδια άποψη) έχω ήδη απαντήσει...

Δε βολεύει διότι, ιδανικά - και για να ελαχιστοποιήσουμε τους παράγοντες που αλλάζουν την ηχητική συμπεριφορά των δύο συστημάτων - θα πρέπει να έχουμε την ίδια προενίσχυση και την ίδια πηγή και στα δύο συστήματα. Μην ξεχνάμε ότι η κόντρα αφορά σετ ηχείων-τελικών και όχι ολοκληρωμένα συστήματα.

Δεν είναι ανάγκη να συμφωνούμε πάντως. :cool_4:
 


Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.310
Μηνύματα
2.858.119
Members
37.892
Νεότερο μέλος
Nardo
Top