ΚΑΛΩΔΙΑ ...Η ΧΑΡΑ ΤΟΥ ΝΤΟΥΗ

east electronics

Επαγγελματίας
Μηνύματα
1.242
Reaction score
1.107
Πελατης εφερε καποια κομματια απο ασημι υψηλης καθαροτητας τα οποια ειχε προσπαθησει να φτιαξει ως καλωδια line μονωμενα με .... χαρτοταινια !!

επειδη η προσεγγιση δεν μου αρεσε αλλα και ειμαι μες την τρελλη χαρα του ντουη .... τα μονωσα , τα συστρεψα , τα θωρακισα και τα εκανα καλωδια ....

να μερικες φωτο







 



Μηνύματα
4.041
Reaction score
1.720
Απάντηση: ΚΑΛΩΔΙΑ ...Η ΧΑΡΑ ΤΟΥ ΝΤΟΥΗ

Σακη πολυ καλο! το ειχα κανει στο παρελθον.Δεν εχουν αναγκη απο εξτρα θωρακιση . Μονο αν τα βαλει σε κανενα πικαπ την χρειαζεται.
 

east electronics

Επαγγελματίας
Μηνύματα
1.242
Reaction score
1.107
Βάλε τώρα και μια "κατάλληλα εξωφρενική τιμή" το μέτρο και καλές δουλειές!

??? τι τιμη βρε παιδια ??? δεν ειναι καν δικα μου τα καλωδια για πελατη μου τα εφτιαξα ... τα υλικα ηταν δικα του εκτος απο τα πλαστικα και την θωρακιση ...

οσο για την θωρακιση πιστευω οτι χρειαζεται .... ποτε δεν μπορεις να εισαι σιγουρος για το ποσο υγειες ειναι το περιβαλλον σου απο πλευρας ΕΜΙ ....


( μου ηρθε στο μυαλο μια φορα που εστηνα σε ενα μαγαζι ενα μικρο live ολα πηγαιναν καλα και ξαφνικα αρπαζε ενα καλωδιο κιθαρας ενα παραξενο και επαναλαμβανομενο θορυβο ...( συνηθως ο θορυβος απο καποιο loop ειναι σταθερος δεν ανοιγοκλεινει ) αλλα και απο την αλλη μετα απο τοσα χρονια φυσικα και ο τροπος που στηνω ειναι μαλλον σωστος και απαλαγμενος απο loops .... Τελικα ηταν ΕΜΙ το οποιο προερχοταν απο μια συστοιχεια απο χριστουγεννιατικα λαμπακια με φωτορυθμικο .... μολις βγηκε απο την πριζα ολα μια χαρα !!!! )
 

Μηνύματα
1.294
Reaction score
445
Απάντηση: ΚΑΛΩΔΙΑ ...Η ΧΑΡΑ ΤΟΥ ΝΤΟΥΗ

εχμ, για πες μας τωρα, θωρακιση και τα λοιπα απο που τα πηρες?.. :)
 

east electronics

Επαγγελματίας
Μηνύματα
1.242
Reaction score
1.107
την θωρακιση την τζουρνεψα απο ενα καλωδιο ftp υψηλων απαιτησεων επαργυρο απο το Πολυτεχνειο τα υπολοιπα υπηρχαν στο μαγαζι .... καλωδιο απλο 1,5 και θερμοσυστελομμενο
 

Μηνύματα
4.041
Reaction score
1.720
Απάντηση: ΚΑΛΩΔΙΑ ...Η ΧΑΡΑ ΤΟΥ ΝΤΟΥΗ

εγω παντως με 100κ αντισταση εισοδου σε προ και τελικο δεν ειχα κανενα θεμα. Ακομα και στο OTL που εχει τρομερη αποκριση δεν...
 

Μηνύματα
4.041
Reaction score
1.720
Απάντηση: ΚΑΛΩΔΙΑ ...Η ΧΑΡΑ ΤΟΥ ΝΤΟΥΗ

ειχα και την τυχη να τα περασω μεσα σε τεφλον που μου ειχε φερει ενας φιλος απο Αμερικη.
 

Costas Coyias

Ημίθεος
Administrator
Μηνύματα
25.050
Reaction score
20.462
Απάντηση: ΚΑΛΩΔΙΑ ...Η ΧΑΡΑ ΤΟΥ ΝΤΟΥΗ

Δηλαδή, η θωράκιση είναι συνδεδεμένη με τον κοινό αγωγό. Σωστά μαντεύω;
 

argi

"Επαγγελματίας"
Μηνύματα
30.024
Reaction score
6.876
Απάντηση: ΚΑΛΩΔΙΑ ...Η ΧΑΡΑ ΤΟΥ ΝΤΟΥΗ

αμα σου μεινει κανα ρεταλι σαξε ενα ιδιο απλα πιο αραια πλεγμενο.
Μας λες τι ακους με το καλημερα
 

Μηνύματα
4.041
Reaction score
1.720
Απάντηση: ΚΑΛΩΔΙΑ ...Η ΧΑΡΑ ΤΟΥ ΝΤΟΥΗ

αμα σου μεινει κανα ρεταλι σαξε ενα ιδιο απλα πιο αραια πλεγμενο.
Μας λες τι ακους με το καλημερα
Συμφωνω!! πιο αραια πλεγμενο τα ειχα και εγω χωρις το μπλενταζ . Τα καλωδια μου ηταν 80 cm και δεν ειχα κανενα προβλημα!
 


Staff online

  • abcd
    Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος
  • xfader
    Segregation supporter
  • Zizik
    Chauncey Gardiner * tl;dr *

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.313
Μηνύματα
2.858.197
Members
37.893
Νεότερο μέλος
k.dimitriadis
Top