Κάτι ψήνεται

Μηνύματα
2.576
Reaction score
4.326
Λοιπόν μιας και αξιώθηκα να βάλω το minidsp και να κάνω δοκιμές, έκανα μια πρώτη απόπειρα για ψευτο-εκουαλάιζιν. Αυτό που παρατήρησα είναι ότι το μαραφέτι κόβει πολύ juice από τον πολυκάναλο και έπρεπε να δώσω +7 από τα -3 στον μαραντζ. Μήπως να το επιστρέψω και να πάρω το hd?

σ.jpg


Πως σας φαίνεται;
 


Μηνύματα
2.576
Reaction score
4.326
Θα ξανατρέξω αύριο μεθαύριο Οδυσσέα για να κάνω από κει τις πρώτες διορθώσεις και μετά αυτό το μαραφέτι για να πετύχω καλύτερο αποτέλεσμα. Το +7db από τον μάραντζ για sub ακούγεται πολύ μάπα; Θα πάρω αύριο τηλ μπας και μου κάνει τράμπα με το hd
 

daharis666

Επαγγελματίας Crystalator Μονολιθίξ
Moderator
Μηνύματα
37.637
Reaction score
77.058
Θα ξανατρέξω αύριο μεθαύριο Οδυσσέα για να κάνω από κει τις πρώτες διορθώσεις και μετά αυτό το μαραφέτι για να πετύχω καλύτερο αποτέλεσμα. Το +7db από τον μάραντζ για sub ακούγεται πολύ μάπα; Θα πάρω αύριο τηλ μπας και μου κάνει τράμπα με το hd
από ποιον το πήρες?
και τι ώρα θα τον πάρεις τηλ?



να προλάβω να τον πάρω πρώτος εγώ και του πω να σου πει να πάρεις τ@ρχιδια του τώρα :cry::lol::lolsign:
 


Dimifoot

General Catsicofoot Patton
Editor
Μηνύματα
27.245
Reaction score
78.922
Θα ξανατρέξω αύριο μεθαύριο Οδυσσέα για να κάνω από κει τις πρώτες διορθώσεις και μετά αυτό το μαραφέτι για να πετύχω καλύτερο αποτέλεσμα. Το +7db από τον μάραντζ για sub ακούγεται πολύ μάπα; Θα πάρω αύριο τηλ μπας και μου κάνει τράμπα με το hd
Τα συστήματα ισοστάθμισης των av πρέπει να τρέχουν τελευταία, μετά απο οποιαδήποτε διόρθωση στο minidsp ή σε άλλο εξωτερικό dsp
 

Μηνύματα
2.576
Reaction score
4.326
Γιατί; Κι αν μετά τις διορθώσεις μου τα σκατώσει; Πως σου φαίνεται το διάγραμμα;
 

daharis666

Επαγγελματίας Crystalator Μονολιθίξ
Moderator
Μηνύματα
37.637
Reaction score
77.058
Τα συστήματα ισοστάθμισης των av πρέπει να τρέχουν τελευταία, μετά απο οποιαδήποτε διόρθωση στο minidsp ή σε άλλο εξωτερικό dsp
για τα fir ξέρουμε ξέρουμε....:p
 

Dimifoot

General Catsicofoot Patton
Editor
Μηνύματα
27.245
Reaction score
78.922
Γιατί; Κι αν μετά τις διορθώσεις μου τα σκατώσει; Πως σου φαίνεται το διάγραμμα;
Γιατι έτσι :p

Γιατί θα ξαναχαλάσουμε τις φασικές διορθώσεις που υποτίθεται :roflmao::roflmao::roflmao: πως έφτιαξε το audyssey.
Το διάγραμμα ειναι οκ.
 


Dimifoot

General Catsicofoot Patton
Editor
Μηνύματα
27.245
Reaction score
78.922
Μια καλή κουβέντα για τον Οδυσσέα δεν έχεις ρε συ........ :roflmao:
Εχω. Ειναι τζάμπα.
Αν το ειχα δεν θα το ενεργοποιούσα καν, αρκεί να μπορούσα με κάποιον τρόπο να βάλω τρία τέσσερα φίλτρα μεχρι τα 300Hz. Αν ήμουν αναγκασμένος, τότε μόνο θα το χρησιμοποιούσα , αλλά και πάλι μέχρι τα 300.
 

costas EAR

Δόκτωρ ΔιαXύσιος
Editor
Μηνύματα
51.104
Reaction score
124.664
Αν το ειχα δεν θα το ενεργοποιούσα ποτέ και για κανένα λόγο
Φιξντ.
[DOUBLEPOST=1544479668][/DOUBLEPOST]
Ειναι τζάμπα.
Όταν έχεις δώσει τόσα λεφτά για στέρεο και υλικό ακρόασης, το εν λόγω πλεονέκτημα έχει μηδενικό ειδικό βάρος.
 

Μηνύματα
2.576
Reaction score
4.326
Nαι νταξ ρε φίλε άμα μου περίσσευε και μένα ένα ταληράκι, θα το κανα emotiva (τον καινούργιο με 3 sub outputs μόνο :gotcha:) με dirac που έχει μαζί αλλά δεν. Κοιτάω να κάνω το καλύτερο με ότι έχω......
 





Staff online

  • abcd
    Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος
  • xfader
    Segregation supporter

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.313
Μηνύματα
2.858.198
Members
37.893
Νεότερο μέλος
k.dimitriadis
Top