Και το δικό μου Home cinema

Μηνύματα
95
Reaction score
86
Καλησπέρα, σε όλους... Η σύνδεση του subwoofer έγινε με καλώδιο 2rca to 1rca με αποτέλεσμα να ρυθμίζω εγώ το cross του sub.. Είναι καλύτερα να γίνει γίνει σύνδεση στην έξοδο LFE????
Εάν γίνει από εκεί θα ρυθμίζει ο yamaha το cross??
 

Zizik

Chauncey Gardiner * tl;dr *
Super Moderator
Μηνύματα
42.407
Reaction score
74.713
Δεν καταλαβαίνω (ούτε και θέλω να καταλάβω) πού το έχεις συνδέσει. Μόνο στο sub out συνδέουμε sub.
 


Zizik

Chauncey Gardiner * tl;dr *
Super Moderator
Μηνύματα
42.407
Reaction score
74.713
LFE. Έγραψες "έξοδο LFE" και κατάλαβα ενισχυτή.
 

Μηνύματα
95
Reaction score
86
Από ότι έχω καταλάβει η σύνδεση στο line in του sub γίνεται άμα θες να ακούσεις stereo και η LFE για το 5.1... Σωστά?
 

Μηνύματα
3.090
Reaction score
8.866
Καλημέρα φίλε μου πολύ ωραίος ο χώρος να τον χαίρεσαι, και καλές ακροάσεις.
Τώρα για τη σύνδεση του σαμπ απο τη στιγμή που έχεις πολυκάναλο ενισχυτή η καλύτερη λύση είναι από preout του ενισχυτή στο LFE του subwoofer με ένα καλώδιο RCA.

5262-RX-V657b.jpg
H3561-L170226522.jpg
 

Μηνύματα
95
Reaction score
86
Σε ευχαριστώ.. Πριν το είχα στο line input αλλά δεν μου άρεσε οπως έπαιζε... Θα το αλλάξω άμεσα κιόλας...
 


Μηνύματα
95
Reaction score
86
Ναι θα το ξανακάνω αναγκαστικά από ότι κατάλαβα.. Και λογικά θα παίζει καλύτερα
 


Μηνύματα
95
Reaction score
86
Μετά από μεγάλη προσπάθεια έγινε αγορά ενός Marantz sr5015 αντικαταστατης του rxv 657... Θέλω να ρωτήσω ένας έχεις κάποιος απόψει για το AC INFINITY AIRCOM T10 μιας και ο marantz θα μπει στο ντουλάπι όπως βλέπετε στις φώτο πιο πάνω και έχω δει ότι έχει αρκετή θερμοκρασία εκεί...Αξίζει η αγορά του?? Γιατί είναι και το κόστος μεταφοράς λόγω ότι είναι στην Αμερική τα προϊόντα τους..
 



Μηνύματα
95
Reaction score
86
Όπως φαίνεται και στην φωτογραφία τοποθέτηθηκε ο marantz με χρήση του Audyssey για το set up με εξαιρετικά αποτέλεσματα.
 



Μηνύματα
1.243
Reaction score
1.871
σιγουρα κανει. ειδικά το καλοκαιρι, ειναι απαραίτητο.
υπαρχουν και ποιο οικονομικες λυσεις της ιδιας εταιρίας.
 

Μηνύματα
95
Reaction score
86
Μάλλον θα παραγγείλω την πιο φτηνή λύση της infinity aircom από το Γερμανικό amazon...
Η δεύτερη ερώτηση εάν μπορεί κάποιος φίλος να βοηθήσει σχετικά η σωστή ρύθμιση για τα ohm των ηχειων από τον
Sr5015 ??? Τα syntar 200t από την στιγμή που είναι με monoblock και pro δεν πρέπει να έχουν σχέση σωστά?? Τώρα τα dali pico είναι 6ohm σαν default ο marantz έχει 8ohm..
Ευχαριστω πολύ
 




Staff online

  • Zizik
    Chauncey Gardiner * tl;dr *

Μέλη online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.607
Μηνύματα
2.867.716
Members
37.937
Νεότερο μέλος
Hdch
Top