Καλη ταινια, καλη εικονα

ΑΝΔΡΕΑΣ Κ.

Ιδρυτής
Μηνύματα
30.058
Reaction score
728
Απάντηση: Καλη ταινια, καλη εικονα

Το νημα συμπληρωσε 200.000 θεασεις.
Συγχαρητηρια σε ολους τους συντελεστες!
 

Μηνύματα
120
Reaction score
6
Απάντηση: Καλη ταινια, καλη εικονα

Είχα εδώ και καιρό 'στην άκρη' την ταινία 12 angry men για να τη δω κάποια στιγμή που δεν θα είχα κάτι καλύτερο να δω.
Χθες βράδυ λοιπόν την έβαλα με κρύα καρδιά για να πω την αλήθεια ,παρόλο που είχα διαβάσει σε αυτό εδώ το νήμα ότι πρόκειται για πολύ καλή ταινία.
Ομολογώ ότι το πως πέρασε η ώρα ούτε που το κατάλαβα. Μα είναι δυνατόν ,2 ώρες με μόνο σκηνικό ένα δωμάτιο με 12 ανθρώπους μέσα , και να μην βαρεθείς.
Άμα έχεις θέμα, ηθοποιούς και σκηνοθέτη που να φυσάνε ...τι να τα κάνεις τα εφέ.
 

Μηνύματα
319
Reaction score
2
Απάντηση: Καλη ταινια, καλη εικονα

Είχα εδώ και καιρό 'στην άκρη' την ταινία 12 angry men για να τη δω κάποια στιγμή που δεν θα είχα κάτι καλύτερο να δω.
Χθες βράδυ λοιπόν την έβαλα με κρύα καρδιά για να πω την αλήθεια ,παρόλο που είχα διαβάσει σε αυτό εδώ το νήμα ότι πρόκειται για πολύ καλή ταινία.
Ομολογώ ότι το πως πέρασε η ώρα ούτε που το κατάλαβα. Μα είναι δυνατόν ,2 ώρες με μόνο σκηνικό ένα δωμάτιο με 12 ανθρώπους μέσα , και να μην βαρεθείς.
Άμα έχεις θέμα, ηθοποιούς και σκηνοθέτη που να φυσάνε ...τι να τα κάνεις τα εφέ.

Συμφωνώ απολύτως!!!
 


Μηνύματα
13
Reaction score
0
Ταινιαρα! Να προτείνω και άλλο ένα αριστούργημα από Ασία μεριά? Βρείτε και δείτε το 3 iron του Kim Ki Duk. Ποίησή!

Sent from my GT-P1000 using Tapatalk
 

Μηνύματα
120
Reaction score
6
Απάντηση: Καλη ταινια, καλη εικονα

Ταινιαρα! Να προτείνω και άλλο ένα αριστούργημα από Ασία μεριά? Βρείτε και δείτε το 3 iron του Kim Ki Duk. Ποίησή!

Sent from my GT-P1000 using Tapatalk

Αυτί σίγουρα θα αρέσει στον Ανδρέα....:107:
 

Μηνύματα
1.496
Reaction score
1
Μεγάλο μπράβο για το νήμα!το πηρα χαμπάρι λιγάκι αργά ,άλλα το 'ρούφηξα' όλο κανονικότατα σε ελάχιστο χρόνο.Υπόσχομαι σαν γνήσιος ταινιοφάγος να γίνω σύντομα ενεργό μέλος :602:
 


Μηνύματα
738
Reaction score
8
Απάντηση: Καλη ταινια, καλη εικονα

Take Shelter



Μέγα Βραβείο της «Εβδομάδας Κριτικής» στις Κάννες αλλά και το βραβείο
καλύτερου σεναρίου καθώς & αρκετές διακρίσεις για τούς πρωταγωνιστές του έχει πάρει
αυτό το ψυχολογικό θρίλερ του νεαρού σκηνοθέτη Τζεφ Νίκολς.

Το καταφύγιο θα χωρίσει τους θεατές στα δύο.
Σε αυτούς που θα πούν γιατί γυρίστηκε άραγε αυτή η ταινία & στους
υπόλοιπους (που ανήκω) στούς οποίους θα μείνει μια αξέχαστη εμπειρία της 7ης τέχνης.
Η υποβλητική ατμόσφαιρα αλλά & η καθηλωτική ερμηνεία του M.Shannon
(που πρέπει να κάνει τούς υποψ. για όσκαρ Clooney-Pitt να ντρέπονται) όπως & η εξίσου
καλή ερμηνεία της J.Chastain είναι μερικά από τα καλά,αυτού του συγκλονιστικού μεταφυσικού
θρίλερ του ανεξάρτητου,αμερικάνικου κινηματογράφου.

Η <<άρρωστη>> αυτή ταινία συστήνεται μόνο για όσους ψάχνουν κάτι διαφορετικό &
οχι για ένα ακόμη έργο περιπέτειας πρός διασκέδαση..

imdb 7.9
 

Μηνύματα
202
Reaction score
19
Re: Απάντηση: Καλη ταινια, καλη εικονα

Την είδα σινεμά πριν 1-2 μήνες..από τις καλύτερες φετινές ταινίες.Συμφωνώ μαζί σου.
 

ΑΝΔΡΕΑΣ Κ.

Ιδρυτής
Μηνύματα
30.058
Reaction score
728
Απάντηση: Καλη ταινια, καλη εικονα

Take Shelter



Μέγα Βραβείο της «Εβδομάδας Κριτικής» στις Κάννες αλλά και το βραβείο
καλύτερου σεναρίου καθώς & αρκετές διακρίσεις για τούς πρωταγωνιστές του έχει πάρει
αυτό το ψυχολογικό θρίλερ του νεαρού σκηνοθέτη Τζεφ Νίκολς.

Το καταφύγιο θα χωρίσει τους θεατές στα δύο.
Σε αυτούς που θα πούν γιατί γυρίστηκε άραγε αυτή η ταινία & στους
υπόλοιπους (που ανήκω) στούς οποίους θα μείνει μια αξέχαστη εμπειρία της 7ης τέχνης.
Η υποβλητική ατμόσφαιρα αλλά & η καθηλωτική ερμηνεία του M.Shannon
(που πρέπει να κάνει τούς υποψ. για όσκαρ Clooney-Pitt να ντρέπονται) όπως & η εξίσου
καλή ερμηνεία της J.Chastain είναι μερικά από τα καλά,αυτού του συγκλονιστικού μεταφυσικού
θρίλερ του ανεξάρτητου,αμερικάνικου κινηματογράφου.

Η <<άρρωστη>> αυτή ταινία συστήνεται μόνο για όσους ψάχνουν κάτι διαφορετικό &
οχι για ένα ακόμη έργο περιπέτειας πρός διασκέδαση..

imdb 7.9
Σου εχω απολυτη εμπιστοσυνη!
Τρεχω να το "βρω"
 



Μηνύματα
5.776
Reaction score
1.187
Απάντηση: Καλη ταινια, καλη εικονα

The Sunset Limited 2011





υπεροχες ερμηνιες απο δυο πολυ καλους ηθοποιους,αξιζει να τη δειτε
http://www.imdb.com/title/tt1510938/
Ναι αν βγάλετε τελικά νόημα από την ατέλειωτη φλυαρία τους... Τι ήθελε να πει τελικά ο ποιητής;
 

xfader

Segregation supporter
Administrator
Μηνύματα
35.988
Reaction score
84.405
Απάντηση: Καλη ταινια, καλη εικονα

The Sunset Limited 2011

Επειδή συμπαθώ και τους δύο ηθοποιούς, είπα να κάνω μια προσπάθεια μήπως και καταφέρω να δω την ταινία, καθώς απ' ό,τι είχα διαβάσει δεν ήταν του γούστου μου. Άντεξα 5 λεπτά ακριβώς. Το να ακούω "σοφίες" για το νόημα της ζωής από δύο άσχετους γέρους (τους χαρακτήρες της ταινίας εννοώ) δεν είναι στις προτιμήσεις μου.
 

Μηνύματα
1.191
Reaction score
103
Απάντηση: Καλη ταινια, καλη εικονα

+10000 οσο και να προσπαθησα την μια 15 λεπτα,την αλλη 30' μετα το εκλεινα.
 

Zizik

Chauncey Gardiner * tl;dr *
Super Moderator
Μηνύματα
42.491
Reaction score
75.060
Re: Απάντηση: Καλη ταινια, καλη εικονα

Επειδή συμπαθώ και τους δύο ηθοποιούς, είπα να κάνω μια προσπάθεια μήπως και καταφέρω να δω την ταινία, καθώς απ' ό,τι είχα διαβάσει δεν ήταν του γούστου μου. Άντεξα 5 λεπτά ακριβώς. Το να ακούω "σοφίες" για το νόημα της ζωής από δύο άσχετους γέρους (τους χαρακτήρες της ταινίας εννοώ) δεν είναι στις προτιμήσεις μου.
Γιά πρώτη ίσως φορά θα σε ακούσω και δεν θα τη δω! :142:
 

ΑΝΔΡΕΑΣ Κ.

Ιδρυτής
Μηνύματα
30.058
Reaction score
728
Απάντηση: Καλη ταινια, καλη εικονα

Μα καλα, τους "Τρεις σωματοφυλακες" δεν ειδε κανενας?
(δυστυχως εγω την εχω δει στο αεροπλανο οποτε και δεν μπορω να κρινω τα της εικονας/ηχου)
 

Μηνύματα
1.002
Reaction score
19
Απάντηση: Καλη ταινια, καλη εικονα

Μα καλα, τους "Τρεις σωματοφυλακες" δεν ειδε κανενας?
(δυστυχως εγω την εχω δει στο αεροπλανο οποτε και δεν μπορω να κρινω τα της εικονας/ηχου)
έπαθα πλάκα με την εικόνα,ειδικα στην αρχη με τις ημι-σκοτεινές σκηνές και ο ηχος παρα πολυ καλος
 

ΑΝΔΡΕΑΣ Κ.

Ιδρυτής
Μηνύματα
30.058
Reaction score
728
Απάντηση: Καλη ταινια, καλη εικονα

έπαθα πλάκα με την εικόνα,ειδικα στην αρχη με τις ημι-σκοτεινές σκηνές και ο ηχος παρα πολυ καλος
Και για τον καρδιναλιο Ρισελιε, τιποτα?
 


Τελευταια Μηνυματα

Staff online

  • Zizik
    Chauncey Gardiner * tl;dr *

Μέλη online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.864
Μηνύματα
2.879.324
Members
37.959
Νεότερο μέλος
Sandofer
Top