Καλώδια και θύματα


costas EAR

Δόκτωρ ΔιαXύσιος
Editor
Μηνύματα
51.105
Reaction score
124.672
Οχι ποτέ. :lolsign:
Εσύ δεν είσαι υποψήφιος πελάτης για βελτιωτές στα γιαμι.
εγω τρωω παντα μπαμιες χερ ντοκτορ :drinks:
Εσύ είσαι υποψήφιος για βελτιωτές σε γιαμι.


Είδατε; Τόσο απλό είναι.
 





Μηνύματα
16.478
Reaction score
30.451
εγω ειμαι παπους και εχω αυπνιες εσεις νεα παιδια πανω στα καραντουζενια με αλλα κολπα πρεπει να ασχολεισται :gamer: :party:
Ποιοι είναι νέα παιδιά βρε μαέστρο;
Ο Μάρκου ήταν συνάδελφος με τους αδερφούς Ράιτ και ο Αφτχιάς είχε στο δεύτερο έτος της Ιατρικής καθηγητή τον Ιπποκράτη!
 


Μηνύματα
7.234
Reaction score
11.774
Καλά μην φανταστείς τίποτα τρελλές διαφορές, μέρα με νύχτα ας πούμε.!
Απλά από το τελείως φλατ , μπορεί να επιλέξουν , μία τόνωση 1db εδώ ή μία βύθιση 1db εκεί.
Ο ιάπωνας της yamaha είμαι σχεδόν σίγουρος ότι επεμβαίνει στην ανάδραση του ενισχυτή, ο μόνος εύκολος τρόπος για εφαρμογή voicing, χωρίς να προκαλεί αλοιώσεις στο σήμα.
Το τι κάνει ακριβώς δεν το ξέρω , αλλά από ότι βλέπω αλλάζει πυκνωτές , και μάλιστα αντικαθιστά κάποιους με 2 μικρότερους παράλληλα , κλασσική τακτική των ιαπώνων για να εφαρμόσουν voicing στα μηχανήματά τους.
Επίσης παλιά φορούσαν και 2-3-4 τύπους ηλεκτρολυτικών πυκνωτών , ανάλογα με το σημείο χρήσης τους στο κύκλωμα.
Καλά, η αλήθεια είναι ότι για να κάνει κάποιος το "δικό του" voicing πρέπει να έχει γνώσεις και να ασχοληθεί με λεπτομέρειες για τις οποίες πρέπει να διαβάσει. Αλλά οκ, fine tuning με τα αυτιά; Γουάτ δε φακ δηλαδής.
 

Costas Coyias

Ημίθεος
Administrator
Μηνύματα
25.051
Reaction score
20.464
Αλλά οκ, fine tuning με τα αυτιά; Γουάτ δε φακ δηλαδής.
Το φάιν τχιούνινγ με τα αφτχιά είναι μ'σές δ'λειές, που έλεγε κι ο πατέρας μου. Χρειάζονται και μια αρμαθιά σκόρδα και ματόχαντρο. Ροζ, όχι μπλε κι αηδίες...
 


Μηνύματα
632
Reaction score
575
Συνηθισμένη πρακτική σας να ειρωνευεστε δίχως να απαντάτε σε μια απλή, εύκολη ερώτηση.
Ωραίες απαντήσεις παίρνει κάνεις στο "φόρουμ τεχνολογίας".
Με τί ακούτε λοιπόν; Κύριε Κογια κάντε την αρχή.
👍
 






Μηνύματα
4.461
Reaction score
7.732
Τι κατσαβίδιαζουν πάλι ο κυρ Τάκης από την φουκοσιμα και ο κυρ Μπάμπης απ τα Πετράλωνα? :biggrin:
Συνεργείο σαουντ τιουνινγκ ο γιοκοτσοκο, τωρα και στο σπίτι σας, αλλάζουμε ότι μπορεί να αλλαχθεί :biggrin:

Τελικά έχουν πειστεί όλοι για την αναγκαιότητα ενός υπογουφερ ή να το πάμε πάλι από την αρχή? :biggrin:
 




Staff online

  • Zizik
    Chauncey Gardiner * tl;dr *

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.317
Μηνύματα
2.858.312
Members
37.894
Νεότερο μέλος
tassos249
Top