Καλώδια και θύματα

Ν

Νίκος Τεγόπουλος

Guest
Η αποτυχία στο νου είναι πάντα μια πιθανότητα,αρκεί να μη γίνει...εναλλακτική επιλογή.:sneaky:
..βεβαίως. Εάν συμβεί αυτό, τότε θα μπορούσαμε να το ονομάσουμε και ηττοπάθεια.
να παρεις τουλαχιστον σωστο κεντρικο ......
Κώστα προς το παρόν οι αγορές μου αφορούν το στήσιμο ενός καλού ψηφιακού setup. Βλέπεις υπολογίζω την ψηφιακή αναπαραγωγή ακριβώς όσο και την αναλογική, παρά τα μειονεκτήματα και προτερήματα της κάθε πλευράς.

Με το πέρας αυτού, ευθύς θα ασχοληθώ με τη φρόντιση του χώρου, και στη συνεχεια με τη δημιουργία ενός, κατά το δυνατόν οικονομικού, Home Cinema.

Και μετά....ΤΕΛΟΣ!
 

Bhutia

Hidden Guru
Editor
Μηνύματα
16.932
Reaction score
54.808
Το μόνο δόκιμο ΄΄Τέλος΄΄,θα έπρεπε να είναι το...΄΄πάντων΄΄. :sneaky:

Νταχάρη ελπίζω να σου αρέσουν τα τηγανητά...πανέ,γιατί από ΄΄μπανέ΄΄ δεν βλέπω και πολλά...΄΄κονέ΄΄.
 

daharis666

Επαγγελματίας Crystalator Μονολιθίξ
Moderator
Μηνύματα
37.841
Reaction score
77.421
Προσωπικά δεν έχω κανένα πρόβλημα. Ωστόσο ο χαρακτηρισμός σου “υβριστικός υπαινιγμός” δεν τεκμηριώνεται πουθενά. Εκτός από τον κανονισμό την εφαρμογή του οποίου επωμίζεσαι σου εφιστώ την προσοχή στο να διαβάζεις αμερόληπτα όλες τις αναρτήσεις και ακριβοδίκαια να κρίνεις. Το να κρίνουμε τους άλλους γενικά ως “θύματα” και να τους απαγορεύουμε να μας κρίνουν γενικά ως “βλήματα”, στα πλαίσια ενός ελεύθερου και με δόση χιούμορ διαλόγου...κάπου μπάζει… Αυτά προς το παρόν…
και ξανά... το τι γινόταν ανήκει στο παρελθον.
δεν υπάρχει προς το παρόν κ προς το μέλλον .... αν έχετε απορίες ή νιώθετε ότι θίγεστε- αδικειστε κάπου πατάτε το κουμπάκι report...
ποστς τέτοιου είδους σταματάνε
 




Μηνύματα
28
Reaction score
6
Καλησπέρα σας! θα ήθελα τη γνώμη σας σχετικά με τη σύνδεση ενισχυτή και ηχείων με μήκος καλωδίων περίπου στα 11m το καθένα.Θα πρέπει να κοιτάξω κάποια καλή μάρκα?Από απώλειες? τα ηχεία σίγουρα θα είναι γύρω στα 150watt.
Υποθέτω ότι θα κοιτάξω για 2,5mm καλώδιο.
 

sterkon

Τελεοράσεις!
Μηνύματα
982
Reaction score
1.616
Τσ τσ τσ ... ελατε μρε κοπέλια ! μια οικογενεια ειμαστε ...
:smg:
Με αυτές τις αυταπάτες γκρεμιζονται "καριέρες" μρε ολντυ!
Άσχετο... Τελείως όμως... Αλλά θέλω να ρωτήσω μέρες τώρα...
ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ Ο ΦΙΛΟΣ ΜΟΥ Ο ΑΚΑΡΛΟΣ ΡΕ ΠΑΙΔΙΑ;;;
ΜΟΥ ΤΟΝ ΚΡΥΒΕΤΕ;;; ΒΙΡΝΑ;;;

drakos-660_0.png
 

Μηνύματα
16.478
Reaction score
30.451
Άσχετο... Τελείως όμως... Αλλά θέλω να ρωτήσω μέρες τώρα...
ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ Ο ΦΙΛΟΣ ΜΟΥ Ο ΑΚΑΡΛΟΣ ΡΕ ΠΑΙΔΙΑ;;;
ΜΟΥ ΤΟΝ ΚΡΥΒΕΤΕ;;; ΒΙΡΝΑ;;;

View attachment 177119
Κάνει μπάνια ζνΕλουντα Μπιτς.
Εκεί που κανε κάποτες ο ΑνΤρέας με τη Μιμή.
 

daharis666

Επαγγελματίας Crystalator Μονολιθίξ
Moderator
Μηνύματα
37.841
Reaction score
77.421
Καλησπέρα σας! θα ήθελα τη γνώμη σας σχετικά με τη σύνδεση ενισχυτή και ηχείων με μήκος καλωδίων περίπου στα 11m το καθένα.Θα πρέπει να κοιτάξω κάποια καλή μάρκα?Από απώλειες? τα ηχεία σίγουρα θα είναι γύρω στα 150watt.
Υποθέτω ότι θα κοιτάξω για 2,5mm καλώδιο.
καλησπέρα,
γιατί δεν ανοίγεις ένα καινούριο θέμα με το τι θέλεις ακριβώς; εδώ θα χαθείς....κ θα χαθούν κ οι απαντήσεις-συμβουλές ;)
 

Μηνύματα
28
Reaction score
6
καλησπέρα,
γιατί δεν ανοίγεις ένα καινούριο θέμα με το τι θέλεις ακριβώς; εδώ θα χαθείς....κ θα χαθούν κ οι απαντήσεις-συμβουλές ;)
καλησπέρα,
γιατί δεν ανοίγεις ένα καινούριο θέμα με το τι θέλεις ακριβώς; εδώ θα χαθείς....κ θα χαθούν κ οι απαντήσεις-συμβουλές ;)


Έχεις δίκιο!8-)
 



Μηνύματα
16.478
Reaction score
30.451
Άσχετο... Τελείως όμως... Αλλά θέλω να ρωτήσω μέρες τώρα...
ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ Ο ΦΙΛΟΣ ΜΟΥ Ο ΑΚΑΡΛΟΣ ΡΕ ΠΑΙΔΙΑ;;;
ΜΟΥ ΤΟΝ ΚΡΥΒΕΤΕ;;; ΒΙΡΝΑ;;;

View attachment 177119
Θε να σου πεψω μαντάτο με τσι χαιρετιζμους του Ακαβλου, μα δε μπορώ μάνα μου. Τι έχεις κάμει με το ακκαου σου;
Οι μόνες απώλειες που πραγματεύεται το παρόν νήμα είναι οι απώλειες...συνείδησης. :sneaky:
Τουλάχιστον ορισμένοι δεν κινδυνεύουμε από απώλεια... μνήμης. ;)
 
Last edited:

daharis666

Επαγγελματίας Crystalator Μονολιθίξ
Moderator
Μηνύματα
37.841
Reaction score
77.421
Τα τρία μπροστινά πρέπει σίγουρα να είναι ίδια και στο ίδιο ύψος. Τα sr και πιο μικρά να είναι δεν χάθηκε ο κόσμος, απλά τουλάχιστον θα πρέπει να είναι της ίδιας σειράς με τα μπροστινά. Ιδανικά βέβαια πρέπει να είναι όλα ίδια.
θα σου πω...
την Δευτέρα είχα στείλει τον ασβό στη μάνα μου με διανυκτέρευση
το γωγουλίνι πήγε τατα με τις φιλενάδες και έκατσα να ακούσω σε σοβαρές εντάσεις μουσική και ταινίες
σχεδόν 4 ώρες
ειδικά στην μουσική που οι εντάσεις ήταν συνεχόμενες
το συμπέρασμα ήταν ότι τα 2 ατμος που έχω αν μπορούσα...αντί για τα 8320 θα έπρεπε να βάλω και εκεί 8340
και αναφέρομαι ως προς τις εντάσεις...
ώρες ώρες τραβούσαν πολυυυ ζόρι που με ξάφνιασε

οπότε θέλει προσοχή η επιλογή μικρότερου δορυφόρου της ίδιας σειράς
γιατί αν οι αποστάσεις είναι ίδιες σε όλα τα ηχεία....τα μικρά θα μείνουν πίσω
 







Staff online

  • abcd
    Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.602
Μηνύματα
2.865.614
Members
37.933
Νεότερο μέλος
alkapsal
Top