Καλώδια και θύματα

leandros

Πάρτε παθητικά!
Μηνύματα
3.195
Reaction score
6.100
Γατί:
Οι γιατροί σπουδάζουν:
Ανατομία του ακουστικού συστήματος
Ανατομία του νευρικού συστήματος που σχετίζεται με την ακοη
Φυσιολογία των ανωτερω
Νευρολογία
ΩΡΛ.

Τράβα τώρα να δεις αν έρχομαι, που τολμάς και μιλάς. Γατί. Ε γατί. :tongue:
Στην επιστήμη σου σου βγάζω το καπέλο, στον ήχο, όσο σχετικός ή άσχετος μπορεί να είσαι μπορεί να είναι οποιοδήποτε μέλος του σάιτ, εξαιρούνται οι πτυχιούχοι επαγγελματίες του ήχου όσοι είναι αυτοί εδώ μέσα.
Σ' οποιαδήποτε άλλη περίπτωση στα του ήχου, θεωρείσαι μέλος κι εσύ όπως και εγώ της αγέλης και δε χρηζεσαι αρχηγός επειδή είσαι γιατρός.
Τα σέβη μου..
 

costas EAR

Δόκτωρ ΔιαXύσιος
Editor
Μηνύματα
51.105
Reaction score
124.669
Ειδάλλως, δηλαδή αν δε θέλετε να λύσει τις απορίες σας ο πιτερμενης, ένας γνωστός σε όλους μας αξιόλογος άνθρωπος με γνώσεις, μετά την καραντίνα, όπως είπα είδη, θα πάω στου Τζιοβάνη και θα τις λύσω εγώ.

Δόξα το Θεό του όντιο, ξέρω τι μετρήσεις χρειάζεται να κάνω. Με κλειστά μάτια. Θα λυθούν όλα.
 

Bhutia

Hidden Guru
Editor
Μηνύματα
16.932
Reaction score
54.806
Αυτό..
Τέτοιες στιγμές έρχεται στο νου το γνωστό σκίτσο με τον χρήστη που δεν έπεφτε για ύπνο προσπαθώντας να δείξει πόσο άδικο είχε κάποιος άλλος χρήστης του διαδικτύου...Το νόημα είναι να μην παρασυρόμαστε σε άσκοπες αντιπαραθέσεις...

Επειδή όμως εκτός από τις διαδικτυακές εντυπώσεις υπάρχει και η πραγματική ζωή με ουσιαστικές επιπτώσεις από όσα ξοδεύουμε,θεωρώ ότι όποια παρέα θα ήθελε να μας παρασύρει πίσω σε συνήθειες που οι ίδιοι θα είχαμε εγκαταλείψει επειδή τις κρίναμε επιζήμιες μακροπρόθεσμα,η ντροπή πρέπει να είναι όλη δική τους...Και όποιος κατάλαβε...
Σχετικό και αυτό...
 

P

PMC

Guest
Για ποιό λόγο να αγοράσεις κάτι που ξέρεις ότι θα δώσει την "υπογραφή - άποψη" του κατασκευαστή και θα αλλάξει το τελικό αποτέλεσμα, ενώ αυτό είναι κάτι που δεν θες; 🤔
θα ήθελα να πω το εξής....
Δεν έχω ιδέα ποια είναι η σωστή ( η προβλεπόμενη ) θερμοκρασία Λειτουργίας του προενισχυτή μου. Εάν κρίνω από το εκθεσιακό κομμάτι που υπάρχει ως demo στην αντιπροσωπεία η θερμοκρασία που είχα εγώ αρχικά είναι υπερβολική. Η θερμοκρασία που έχω μετά την τοποθέτησή του εν λόγο καλωδίου είναι πολύ κοντά στην φυσιολογική ( 31 βαθμοί ) .
Είμαι σίγουρος πως Η υπερβολική ζέστη σε ένα μηχάνημα που δεν έχει ούτε ανοίγματα στο σασί του μπορεί να δημιουργήσει σοβαρά προβλήματα. Υποτίθεται ότι είναι μηχανήματα τα οποία θα πρέπει να λειτουργούν απροβλημάτιστα για πάρα πολλά χρόνια. Υψηλές θερμοκρασίες θα πρέπει να Αποφεύγονται.....
 

daharis666

Επαγγελματίας Crystalator Μονολιθίξ
Moderator
Μηνύματα
37.640
Reaction score
77.062
Ειδάλλως, δηλαδή αν δε θέλετε να λύσει τις απορίες σας ο πιτερμενης, ένας γνωστός σε όλους μας αξιόλογος άνθρωπος με γνώσεις, μετά την καραντίνα, όπως είπα είδη, θα πάω στου Τζιοβάνη και θα τις λύσω εγώ.

Δόξα το Θεό του όντιο, ξέρω τι μετρήσεις χρειάζεται να κάνω. Με κλειστά μάτια. Θα λυθούν όλα.
αυτό το θέλουμε λάιβ στριμινγκ :cry:
 

Nick Arvanitakis

Audio Pro
Administrator
Μηνύματα
46.964
Reaction score
23.739
στον ήχο, όσο σχετικός ή άσχετος μπορεί να είσαι μπορεί να είναι οποιοδήποτε μέλος του σάιτ,
Δεν καταλαβαίνεις τι διαβάζεις ή δεν διαβάζεις καθόλου αυτά που σου έγραψε ο Dimifoot?
 

daharis666

Επαγγελματίας Crystalator Μονολιθίξ
Moderator
Μηνύματα
37.640
Reaction score
77.062
θα ήθελα να πω το εξής....
Δεν έχω ιδέα ποια είναι η σωστή ( η προβλεπόμενη ) θερμοκρασία Λειτουργίας του προενισχυτή μου. 2
όποια και να ναι σίγουρα έχει προβλεφθεί με τις όποιες αποκλίσεις
μαζί με την θερμοκρασία-υγρασία περιβάλλοντος κλπ κλπ

γιατί δεν στέλνεις ένα μέιλ να μάθεις και να μην αγχώνεσαι?
 

costas EAR

Δόκτωρ ΔιαXύσιος
Editor
Μηνύματα
51.105
Reaction score
124.669
Στην επιστήμη σου σου βγάζω το καπέλο, στον ήχο, όσο σχετικός ή άσχετος μπορεί να είσαι μπορεί να είναι οποιοδήποτε μέλος του σάιτ
Μόνο, που όπως φαίνεται από τα γραπτά, κάποιοι είναι πιο άσχετοι από τους άλλους, ενώ κάποιοι άλλοι είναι πιο σχετικοί από τους περισσότερους, και οι σχετικοί φαίνεται να προσφέρουν γνώσεις στους άσχετους, να απαντούν σε ερωτήσεις και να εξηγούν γιατί συμβαίνει το ένα και το άλλο.

Δηλαδή, ναι μεν όλοι είμαστε χομπίστες, μα είναι ηλίου φαεινοτερο πως υπάρχουν διαβαθμίσεις γνώσεων ανάμεσά μας.


Την αυθεντία ουδείς δεν την αξίζει, ούτε οι καλύτεροι ανάμεσά μας, ωστόσο όντως κάποιοι επαγγελματίες στο αντικείμενο, χρειάζεται να λαμβάνονται υπόψιν με μεγαλύτερη βαρύτητα.

Ο πιτερμενης είναι γνωστός επαγγελματίες, και η άποψη του έχει αυξημένη βαρύτητα ανάμεσά μας, δικαίως.

Οι διαφορά μεταξύ μας λέανδρε, ως απλά μέλη αμφότεροι, είναι ότι εγώ καταλαβαίνω τι γράφει ο πιτερμενης, και γιατί ζητάει όσα ζητάει, ενώ εσύ όχι, σου λέει "ξαναδιάβασε τι έγραψα". Αυτό συμβαίνει εξαιτίας της διαβάθμισης γνώσεων ανάμεσά μας.
 

leandros

Πάρτε παθητικά!
Μηνύματα
3.195
Reaction score
6.100
Δεν καταλαβαίνεις τι διαβάζεις ή δεν διαβάζεις καθόλου αυτά που σου έγραψε ο Dimifoot?
Αυτά εννοείς??
Όχι, εδώ είναι αλλιώς:

Ο ασφαλιστής ξέρει απο ασφάλειες.
Οι ασφάλειες χρησιμοποιούνται στον ηλεκτρισμό.

Άρα ο ασφαλιστής ξέρει απο ηλεκτρισμό. :tongue:
Οπότε τίθεται το ερώτημα:
Ποιος είναι όργανο ποιού;
Και ποιος είναι μπουζούκι;
(Αστυνομικός είναι ο @daharis666 )
Ναι, τα διάβασα!
 

Nick Arvanitakis

Audio Pro
Administrator
Μηνύματα
46.964
Reaction score
23.739
Αυτά εννοείς??
Οχι βέβαια.

Αυτά...

Οι γιατροί σπουδάζουν:
Ανατομία του ακουστικού συστήματος
Ανατομία του νευρικού συστήματος που σχετίζεται με την ακοη
Φυσιολογία, παθολογική ανατομική και ιστολογία-εμβρυολογία των ανωτερω
Νευρολογία
ΩΡΛ.
 

leandros

Πάρτε παθητικά!
Μηνύματα
3.195
Reaction score
6.100
Μόνο, που όπως φαίνεται από τα γραπτά, κάποιοι είναι πιο άσχετοι από τους άλλους, ενώ κάποιοι άλλοι είναι πιο σχετικοί από τους περισσότερους, και οι σχετικοί φαίνεται να προσφέρουν γνώσεις στους άσχετους, να απαντούν σε ερωτήσεις και να εξηγούν γιατί συμβαίνει το ένα και το άλλο.

Δηλαδή, ναι μεν όλοι είμαστε χομπίστες, μα είναι ηλίου φαεινοτερο πως υπάρχουν διαβαθμίσεις γνώσεων ανάμεσά μας.


Την αυθεντία ουδείς δεν την αξίζει, ούτε οι καλύτεροι ανάμεσά μας, ωστόσο όντως κάποιοι επαγγελματίες στο αντικείμενο, χρειάζεται να λαμβάνονται υπόψιν με μεγαλύτερη βαρύτητα.

Ο πιτερμενης είναι γνωστός επαγγελματίες, και η άποψη του έχει αυξημένη βαρύτητα ανάμεσά μας, δικαίως.

Οι διαφορά μεταξύ μας λέανδρε, ως απλά μέλη αμφότεροι, είναι ότι εγώ καταλαβαίνω τι γράφει ο πιτερμενης, και γιατί ζητάει όσα ζητάει, ενώ εσύ όχι, σου λέει "ξαναδιάβασε τι έγραψα". Αυτό συμβαίνει εξαιτίας της διαβάθμισης γνώσεων ανάμεσά μας.
Δηλαδή Ντοκ πιστεύεις ότι δεν έχω καταλάβει τι έχει πει?
Μιλάμε για ανέκδοτα τώρα όπως έχεις κατάλαβει, αρχικά το αφήγημα μίλαγε για μεγάλη ομικη αντίσταση, όταν βάσει λογικής (διατομής/καθαρότητας χαλκού) καταρρίφθηκε, αρχίσαμε τα περί πυκνωτών και φερριτων που επίσης δεν υπάρχουν!!
Σαφώς και καταλαβαίνουμε όλοι τι ακριβώς παίζει..
Μη το ξεχειλωνουμε άλλο!
 

Μηνύματα
12.830
Reaction score
10.048
Δεν έχω ιδέα ποια είναι η σωστή ( η προβλεπόμενη ) θερμοκρασία Λειτουργίας του προενισχυτή μου. Εάν κρίνω από το εκθεσιακό κομμάτι που υπάρχει ως demo στην αντιπροσωπεία η θερμοκρασία που είχα εγώ αρχικά είναι υπερβολική.
Δηλαδή σα να μας λες ότι έχεις προβληματικό κομμάτι που ζεσταίνεται, ενώ το demo στην αντιπροσωπεία δεν ζεσταίνεται. Αυτό λες;
 



P

PMC

Guest
Δηλαδή σα να μας λες ότι έχεις προβληματικό κομμάτι που ζεσταίνεται, ενώ το demo στην αντιπροσωπεία δεν ζεσταίνεται. Αυτό λες;
Πέτρο μου είναι πολύ δύσκολο να γράψω στο σάιτ....
απο το πρωί δεν μπορώ να συμμετάσχω στην κουβέντα .
καθε φορά που πάω να κάνω κάτι ( Ανανέωση σελίδας απάντηση ή απλά ένα like) Μου παίρνει πάρα πάρα πολλή ώρα και συνήθως με πετάει έξω.....

Λέω ότι στο σπίτι μου ο συνδυασμός των απλών καλωδίων με το συγκεκριμένο προϊόν της bryston ήταν προβληματικός. Αλλάζοντας το καλώδιο ρευματοσ ο ενισχυτής ενισχύθηκε σε πάρα πολλούς τομείς με θετικά χαρακτηριστικά
 



Μηνύματα
1.864
Reaction score
4.430
Κασκοδικο φαινόμενο καραντίνας
λέγεται αυτό που παρατηρείται.
Δεν περιγράφω άλλο..
 


Μηνύματα
12.830
Reaction score
10.048
Πέτρο μου είναι πολύ δύσκολο να γράψω στο σάιτ....
απο το πρωί δεν μπορώ να συμμετάσχω στην κουβέντα .
καθε φορά που πάω να κάνω κάτι ( Ανανέωση σελίδας απάντηση ή απλά ένα like) Μου παίρνει πάρα πάρα πολλή ώρα και συνήθως με πετάει έξω.....

Λέω ότι στο σπίτι μου ο συνδυασμός των απλών καλωδίων με το συγκεκριμένο προϊόν της bryston ήταν προβληματικός. Αλλάζοντας το καλώδιο ρευματοσ ο ενισχυτής ενισχύθηκε σε πάρα πολλούς τομείς με θετικά χαρακτηριστικά
Έχεις δοκιμάσει τον ίδιο τον προ σου με το δικό του καλώδιο, που στο δικό σου σπίτι ζεσταίνεται, σε άλλο σπίτι, σε άλλη περιοχή, με άλλο δίκτυο;
 


Staff online

  • abcd
    Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.316
Μηνύματα
2.858.288
Members
37.893
Νεότερο μέλος
k.dimitriadis
Top