Καλώδια και θύματα


leandros

Πάρτε παθητικά!
Μηνύματα
3.195
Reaction score
6.100
Σ'αυτό πάντως, είχες δίκιο. :lol:

Μάλλον "πόνεσε". 8-)

Επειδή ωστόσο υπάρχουν ένθεν κι ένθεν αντιρρήσεις, ας προτείνω στο δια ταύτα κάτι εξαιρετικά απλό.

Προτείνω να στείλετε στον πιτερμενη ένα καλώδιο, να σας λύσει όλες τις απορίες.

Λίγα ευρώ δουλειά, με ACS σε 2-3 μέρες θα το έχετε πίσω.

Λοιπόν; Τζιοβανι; Λέανδρε; Θα μπορέσετε να το αποχωριστείτε για 2-3 μέρες ένας από σας;
Τι να σου Ντοκ..
Βουλωμένο γράμμα διαβάζεις!!!!
Το ποιος πόνεσε φαίνεται άμεσα Ντοκ..
Έχω ακούσει ότι εικασία και δικαιολογία υπάρχει και από όποιον υπάρχει που να μη θέλει να πληρώσει ένα καλώδιο ρεύματος, και για να υποστηρίξει την "άποψη" του ότι είναι αδύνατο να ρίξει τη θερμοκρασία λειτουργίας, ή να δώσει 2db, ή να αλλάξει τον ήχο, έχει πει τα... ανείπωτα!!

Τώρα να δώσω το καλώδιο μου σε κάποιον Χ να κάνει ότι κάνει, να μάθει χωρίς μάλιστα να πληρώσει τι κάνει κάποιος άλλος "κατασκευαστής" δε μου ακούγεται τόσο σωστό..
Μπορείς όμως κάλλιστα ν αγοράσεις ένα καλώδιο ρεύματος και να το δώσεις προς σφαγή, σκέψου το!
 



Dimifoot

General Catsicofoot Patton
Editor
Μηνύματα
27.245
Reaction score
78.922
Τα έξοδα πρέπει να τα πληρώσει αυτός που ωφελείται.

Λογικά λοιπόν ο κατασκευαστής, ειδικά στην συγκεκριμένη περίπτωση που δεν υπάρχουν δημοσιευμένα τα ηλεκτρικά χαρακτηριστικά του καλωδίου. Θα τα εχει και αυτά διαθέσιμα μετά για κάθε ενδιαφερόμενο.
 

daharis666

Επαγγελματίας Crystalator Μονολιθίξ
Moderator
Μηνύματα
37.635
Reaction score
77.055
Τα έξοδα πρέπει να τα πληρώσει αυτός που ωφελείται.

Λογικά λοιπόν ο κατασκευαστής, ειδικά στην συγκεκριμένη περίπτωση που δεν υπάρχουν δημοσιευμένα τα ηλεκτρικά χαρακτηριστικά του καλωδίου. Θα τα εχει και αυτά διαθέσιμα μετά για κάθε ενδιαφερόμενο.
και δεν χρειάζεται να δώσει και το τελευταίο μοντέλο.....
ας δώσει κανένα παλιό των 5 βαθμών κελσίου και του 1db :biggrin:
 

wnet

Nearfieldένιος
Μηνύματα
4.433
Reaction score
15.081
Άτιμη καραντίνα.... :p

ΜΕΘΟ∆ΟΙ ΥΠΟΛΟΓΙΣΜΟΥ ΧΩΡΗΤΙΚΟΤΗΤΑΣ ΚΑΙ ΑΥΤΕΠΑΓΩΓΗΣ ΚΑΛΩ∆ΙΩΝ ∆ΙΑΝΟΜΗΣ ΗΛΕΚΤΡΙΚΗΣ ΕΝΕΡΓΕΙΑΣ


Επειδή κανείς δε θα διαβάσει... να πω σε μια γραμμή πως μιλάμε για pf & μH ... μάλλον ανάξια λόγου...
 


Μηνύματα
851
Reaction score
748
Εκραξα μεροκαματιαρη φιλο με ενυσχυτικα ηχεια κλπ σετ απ των 20.000 για την αγορα συνδεσης προ τε αυτων https://www.kosmasaudiovideo.gr/Hxo...terconnects-RCA-RCA-Audio-Note-Kondo-KSL-VcII και οχι αυτων https://www.markgrantcables.co.uk/u...ir-of-cables-canare-l4e6s-star-quad-balanced/
............
Τι λετε ρε !!! £49.50 για καλωδιο !!!!!

Πάτε καλά ???? >:(>:(
 
Last edited:

daharis666

Επαγγελματίας Crystalator Μονολιθίξ
Moderator
Μηνύματα
37.635
Reaction score
77.055
Για ποιό λόγο να αγοράσεις κάτι που ξέρεις ότι θα δώσει την "υπογραφή - άποψη" του κατασκευαστή και θα αλλάξει το τελικό αποτέλεσμα, ενώ αυτό είναι κάτι που δεν θες; 🤔
άλλος τσίπης από δώ..
αυτά είναι δικαιολογίες κυριε μου :laugh:
 

Dimifoot

General Catsicofoot Patton
Editor
Μηνύματα
27.245
Reaction score
78.922
Το μπουζούκι είναι όργανο.
Ο αστυνόμος είναι όργανο.

Άρα, ο αστυνόμος είναι μπουζούκι.
Όχι, εδώ είναι αλλιώς:

Ο ασφαλιστής ξέρει απο ασφάλειες.
Οι ασφάλειες χρησιμοποιούνται στον ηλεκτρισμό.

Άρα ο ασφαλιστής ξέρει απο ηλεκτρισμό. :tongue:
Οπότε τίθεται το ερώτημα:
Ποιος είναι όργανο ποιού;
Και ποιος είναι μπουζούκι;
(Αστυνομικός είναι ο @daharis666 )
 



alexis

Reticular Activating System
Μηνύματα
14.398
Reaction score
27.685
άλλος τσίπης από δώ..
αυτά είναι δικαιολογίες κυριε μου :laugh:
Ούτε καν. Δεν έχω καμία φαγούρα.
Δεν με ενδιαφέρει καθόλου τι θα κάνει, ούτε τσιμπάω στο "και αν σου κάτσει;" γιατί αυτό δεν έχει καμία μα καμία διαφορά από το τζόγο. Που επίσης μου είναι αδιάφορος.
Οπότε δεν έχω καμία εσωτερική περιέργεια να "καλύψω" ώστε να πατήσει πάνω ο κάθε έμπορος προς όφελος του.
 

leandros

Πάρτε παθητικά!
Μηνύματα
3.195
Reaction score
6.100
Όχι, εδώ είναι αλλιώς:

Ο ασφαλιστής ξέρει απο ασφάλειες.
Οι ασφάλειες χρησιμοποιούνται στον ηλεκτρισμό.

Άρα ο ασφαλιστής ξέρει απο ηλεκτρισμό. :tongue:
Οπότε τίθεται το ερώτημα:
Ποιος είναι όργανο ποιού;
Και ποιος είναι μπουζούκι;
(Αστυνομικός είναι ο @daharis666 )
Ακριβώς!
Όπως οι γιατροί ξέρουν από ήχο,
οι κτηνίατροι από ακουστικοι χώρων και οι πωλητές αναλώσιμων η/Υ ξέρουν από απόσβεση κραδασμών..
 



Dimifoot

General Catsicofoot Patton
Editor
Μηνύματα
27.245
Reaction score
78.922
Όπως οι γιατροί ξέρουν από ήχο,
Γατί:
Οι γιατροί σπουδάζουν:
Ανατομία του ακουστικού συστήματος
Ανατομία του νευρικού συστήματος που σχετίζεται με την ακοη
Φυσιολογία, παθολογική ανατομική και ιστολογία-εμβρυολογία των ανωτερω
Νευρολογία
ΩΡΛ.

Τράβα τώρα να δεις αν έρχομαι, που τολμάς και μιλάς. Γατί. Ε γατί. :tongue:
 

costas EAR

Δόκτωρ ΔιαXύσιος
Editor
Μηνύματα
51.103
Reaction score
124.658
Τώρα να δώσω το καλώδιο μου σε κάποιον Χ να κάνει ότι κάνει, να μάθει χωρίς μάλιστα να πληρώσει τι κάνει κάποιος άλλος "κατασκευαστής" δε μου ακούγεται σωστό
Δεν είναι επιχείρημα αυτό.

Ο πιτερμενης είναι πολύ γνωστός σε όλους μας, τόσο για το ήθος του, όσο και για τις γνώσεις του, άρα δεν είναι ο κάποιος Χ.

Το να θες να πληρώσει ο πιτερμενης για να μάθει τι μετράει το καλώδιο, είναι αισχρότητα. Μεταξύ μας δηλαδή. Είμαστε μια μικρή παρέα κι έχετε στα χέρια σας ένα καλώδιο αγνώστων στοιχείων που κατασκευάζει ένας παλιός φίλος από εδώ. Δεν τίθεται θέμα μυστικοπάθειας μεταξύ μας νομίζω.

Εκφράσατε συγκεκριμένα συμπεράσματα από τη χρήση αυτού του καλωδίου, και έπεσαν εξηγήσεις στο τραπέζι, από ανθρώπους που έχουν υπόβαθρο να να δώσουν εξηγήσεις, κι όχι από εσάς τους απλούς χρήστες που δε γνωρίζετε ούτε τα βασικά, και δεν οφείλετε κιόλας, αλλά αυτό σας οδηγεί στο να εκτιθεστε συνεχώς, γράφοντας πιθανές λογικοφανείς εξηγήσεις κατά την κρίση σας, που όμως χωρίς υπόβαθρο γνώσεων είναι ανέκδοτα.

Αν θέλετε να λυθούν οι απορίες, ο άγνωστος Χ μπορεί να σας τις λύσει, αντικειμενικά.

Αν θέλετε να παραμείνετε στην άγνοια, είστε άξιοι της μοίρας σας.
 

Dimifoot

General Catsicofoot Patton
Editor
Μηνύματα
27.245
Reaction score
78.922
Επίσης, γατί, οι γιατροί απο πιτσιρικάδες, σε ολα τα μαθήματα του Λυκείου που εχουν κάποια σχέση με τις φυσικές επιστήμες, παίρνουν πάντα 20. Σπανίως 19.

Και γιαυτο περνάνε στην Ιατρική Σχολή, και όχι στην Σχολή Τυφλών ή στην Σχολή Κωφαλάλων.

Διότι όταν διαβάζουν κάτι το καταλαβαίνουν.

Κοίτα ρε, σηκώθηκαν τα ζαρζαβατικά να βαρέσουν τον μανάβη.
:lolsign:
 


Staff online

  • Zizik
    Chauncey Gardiner * tl;dr *

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.310
Μηνύματα
2.858.138
Members
37.893
Νεότερο μέλος
k.dimitriadis
Top