Καλώδια και θύματα

vet

Audio, Δημοσιογράφος
Μηνύματα
8.246
Reaction score
8.146
Ναι ναι θέλει κόστος για να έχεις resolution σε ένα καλώδιο.
Κόστος παιδιά, όχι φθηνά του κάθε τυχαίου...
 


leandros

Πάρτε παθητικά!
Μηνύματα
3.195
Reaction score
6.100
Λάθος.
Αν δεν έχεις το απαραίτητο στοιχειώδες τεχνικό υπόβαθρο δεν αποκτάς γνώσεις ακούγοντας, ενώ οι εμπειρίες σου φυσικά είναι... εμπειρίες...
Γνώσεις έχει πχ ο πητερμενι και όταν προσπάθησε να στις μεταφέρει αρνήθηκες. Είσαι τυπικός αρνητής και έτσι σε αντιμετωπίζουν. Με το να ξαναγραφεις τα ίδια και τα ίδια δεν θα αλλάξει τίποτα.
Προ λίγων ημερών με πήρε τηλέφωνο ένας συνάδελφος από Αθήνα, που θέλει να στήσει άτμος. Με ρώτησε επειδή ξέρει ότι ασχολούμαι, αν είναι καλό ένα σεταπ που του πρότειναν, το οποίο ήταν άθλιο φυσικά. Του είπα μια χαρά είναι, πάρτο να τελειώνεις. :lol:
και ο γιατρός που περιγράφει ο @costas EAR , είχε το.... κατά τα λεγόμενα σου τεχνικό υπόβαθρο :sneaky: ..και πήρε τη "μούφα"!!:wink:
Είπαμε..καλές και σεβαστές οι σπουδές στην Ιατρική..αλλά για το αντικείμενο και την ειδικότητα τους και ανάλογα την εμπειρία του εκάστοτε γιατρού..και για κανένα ιατρικό συμβούλιο!
Μη μου μιλάτε λοιπόν για αρνητισμό και ..τεχνικό υπόβαθρο!!

ευχαριστώ φίλτατε!
 

N

nickmitro

Guest
Και εγώ που βάζω τον εαυτό μού στα θύματα, να ρωτήσω αν έχει ασχοληθεί κάνεις με τις ασφάλειες πίνακα, πρίζες κτλ αξίζει να αλλαχτούν και σε τι, έχει ασχοληθεί κανείς;
Ασφαλως και αξιζει.Η βελτιωση ειναι μεγαλη.
 

alexis

Reticular Activating System
Μηνύματα
14.573
Reaction score
27.907
Πρέπει να βάζουμε ένα φίλτρο όταν ακούμε έναν μαστερά, και όταν ακούμε έναν έμπορο.

Απλά πράγματα δηλαδή.
 

vet

Audio, Δημοσιογράφος
Μηνύματα
8.246
Reaction score
8.146
και ο γιατρός που περιγράφει ο @costas EAR , είχε το.... κατά τα λεγόμενα σου τεχνικό υπόβαθρο :sneaky: ..και πήρε τη "μούφα"!!:wink:
Μη μου μιλάτε λοιπόν για αρνητισμό και ..τεχνικό υπόβαθρο!!

ευχαριστώ φίλτατε!
Θα σου μιλάμε.
Αυτός ήταν άσχετος.
Το έγραψε ο Κώστας.
Εσύ είσαι αρνητής.
Σου δείχνουν άνθρωποι με γνώσεις τι γίνεται και τους λες "Έχεις λαθος"
Τυπικός αρνητής.
Δυστυχώς λεανδρε...
 

Bhutia

Hidden Guru
Editor
Μηνύματα
16.932
Reaction score
54.808
Η αριστεία ενδείκνυται ως ιδεώδες σε κάθε δραστηριότητά μας.Η συνεχής επίκλησή της όμως σε κάθε περίσταση μπορεί να την κάνει...αοριστία.

Συνεπάγεται επίσης και αναβαθμισμένες...υποχρεώσεις.Είναι χαλαρωτικό να βρισκόμασε σε μέρη όπου δεν θα λογαριαζόμασταν ως άριστοι από τους οποίους θα τα περίμεναν ΄΄όλα΄΄ οι υπόλοιποι.

Το παρακάτω εικονιζόμενο καλώδιο τροφοδοσίας από τη δική μου κολώνα λατρεύω να το αντικρίζω κάθε πρωί...Όχι όμως για χάρη του ίδιου του καλωδίου,αν μπορεί να γίνει κατανοητό...
1606547186908.png


και ο γιατρός που περιγράφει ο @costas EAR , είχε το.... κατά τα λεγόμενα σου τεχνικό υπόβαθρο :sneaky: ..και πήρε τη "μούφα"!!:wink:
Είπαμε..καλές και σεβαστές οι σπουδές στην Ιατρική..αλλά για το αντικείμενο και την ειδικότητα τους και ανάλογα την εμπειρία του εκάστοτε γιατρού..και για κανένα ιατρικό συμβούλιο!
Μη μου μιλάτε λοιπόν για αρνητισμό και ..τεχνικό υπόβαθρο!!

ευχαριστώ φίλτατε!
Ο άγνωστος γιατρός ήθελε Atmos ενώ ο Ear ήταν...Άτιμος.Αριστεία κι ευχαριστία.Χαρά κι εργασία...
 

leandros

Πάρτε παθητικά!
Μηνύματα
3.195
Reaction score
6.100
Θα σου μιλάμε.
Αυτός ήταν άσχετος.
Το έγραψε ο Κώστας.
Εσύ είσαι αρνητής.
Σου δείχνουν άνθρωποι με γνώσεις τι γίνεται και τους λες "Έχεις λαθος"
Τυπικός αρνητής.
Δυστυχώς λεανδρε...
Οι γιατροί που γνωρίζω, έχουν μαύρα μεσάνυχτα περί όντιο, και αρκετοί από αυτούς δεν γνωρίζουν τίποτα απολύτως περί PC, προβολέων, και περί αυτοκινήτων
μια διόρθωση επιβάλλεται:
όλοι οι γιατροί που γνωρίζει ο Κώστας, πάντα κατά τον @costas EAR είναι άσχετοι!
απλά ο συγκεκριμένος εκτός από άσχετος έγινε και θύμα λάθους αγοράς λόγω..των γνώσεων που είχε!
Τώρα για το ποιος είναι αρνητής...άστο καλύτερα!
 


Μηνύματα
1.613
Reaction score
2.247
Τελικά το καλώδιο ευθύνεται για την πτώση της θερμοκρασίας; Αν κατάλαβα καλά ο Πετρος έγραψε ότι αυτό είναι δυνατόν να συμβαίνει.
 

rose.athens

Not in the mood Mod
Super Moderator
Μηνύματα
46.266
Reaction score
93.657
Οκ παμε παρακατω...
Να σε ρωτήσω κάτι άσχετο, τεχνικό για το Ford έχεις, ή να σου συστήσω έναν που ξέρω; :biggrin:

@costas EAR κάνε και μια ερωτησούλα για καλώδια φόρτισης των Tesla, μπορεί να εκπλαγείς... :roflmao:
 

Μηνύματα
7.252
Reaction score
11.794
μια διόρθωση επιβάλλεται:
όλοι οι γιατροί που γνωρίζει ο Κώστας, πάντα κατά τον @costas EAR είναι άσχετοι!
απλά ο συγκεκριμένος εκτός από άσχετος έγινε και θύμα λάθους αγοράς λόγω..των γνώσεων που είχε!
Τώρα για το ποιος είναι αρνητής...άστο καλύτερα!
Κι εγώ γνωρίζω άτομα που στον τομέα τους είναι μαέστροι ( π.χ. ο φίλος μου ο μηχανικός αυτοκινήτων ), αλλά απο υπολογιστές δεν το έχουν. Τρέχουν σε τεχνικούς ακόμα και για εγκατάσταση λειτουργικού. Εγώ αντιθέτως, αγοράζω τα κομμάτια μου, στήνω το pc μου κάθε φορά, εγκαθιστώ λειτουργικό, τραβάω και ένα image άμα λάχει για να το επαναφέρω αν κάτι δεν μου κάτσει καλά και στο τσακίρ κέφι παίζω και με vmware. Σαφώς και υπάρχουν άτομα με περισσότερες γνώσεις, αλλά μπορώ να πω για τον φίλο μου τον μηχανικό ότι είναι άσχετος με τους υπολογιστές, όπως θα πει κι αυτός ότι είμαι άσχετος με τη μηχανολογία και θα έχει δίκιο. Για το δε audio, τι να σου πω. Όλη μου η παρέα με κοιτάζει σαν ufo με αυτά που ψάχνω στο σύστημά μου, δεν καταλαβαίνουν Χριστό απο ό,τι λέω. Ε, δεν είναι άσχετοι με το audio?
Να σε ρωτήσω κάτι άσχετο, τεχνικό για το Ford έχεις, ή να σου συστήσω έναν που ξέρω; :biggrin:

@costas EAR κάνε και μια ερωτησούλα για καλώδια φόρτισης των Tesla, μπορεί να εκπλαγείς... :roflmao:
Για τεχνικό Ford, μάγκες, έχω ένα τζιμάνι που δούλευε παλιά σε επίσημο service. Είχα πρόβλημα με τον επιλογέα ταχυτήτων, πήγα Σφακιανάκη, πήγα σε ένα άλλο μάστορα, πήγα και σε σαζμανοτεχνίτη ( αυτός απλά βαριόταν να ασχοληθεί, δεν ξέρω τί θα έκανε ), κανείς δεν έβρισκε και έλυνε το πρόβλημα. Πήγα στον Μητσάρα, το αμάξι κεντάει!!
 

Μηνύματα
22.267
Reaction score
15.542
Πρέπει να βάζουμε ένα φίλτρο όταν ακούμε έναν μαστερά, και όταν ακούμε έναν έμπορο.

Απλά πράγματα δηλαδή.

πας καλα παιδακι μου ;

Χρήστος Χατζηστάμου
Greek mastering engineer who founded Athens Mastering in 1996.
 


Μηνύματα
7.252
Reaction score
11.794
πας καλα παιδακι μου ;


Χρήστος Χατζηστάμου
Greek mastering engineer who founded Athens Mastering in 1996.
Δεν παύει όμως να είναι έμπορος. Δεν μπορεί να θάψει κάτι που εμπορεύεται και δεν μπορεί να εμπορεύεται μόνο τέλεια προϊόντα. Αυτά λέει η λογική ( μου ).
 

vet

Audio, Δημοσιογράφος
Μηνύματα
8.246
Reaction score
8.146
πας καλα παιδακι μου ;


Χρήστος Χατζηστάμου
Greek mastering engineer who founded Athens Mastering in 1996.
Ήταν.
Τώρα πουλάει καλώδια.
Εσύ γιατί έχεις κολλήσει?
Για να έχει resolution θέλει ακριβό καλώδιο... το γράφει. Διαφωνείς?
 


alexis

Reticular Activating System
Μηνύματα
14.573
Reaction score
27.907
Ο καθένας κάνει ότι θέλει.

Εγώ βάζω φίλτρα, όπου και όπως κρίνω ότι αυτό είναι αναγκαίο.

Αλλιώς ακούω τον μαστερά.
Αλλιώς τον έμπορο.
Αλλιώς αυτόν που είναι και τα δύο.
Αλλιώς τον αντιπρόσωπο.
Αλλιώς τον dealer.
Αλλιώς αυτόν που κάνει service.

Δεν είναι ανάγκη να συμφωνούμε σε όλα.

Simple as that.
 

Μηνύματα
22.267
Reaction score
15.542
Ήταν.
Τώρα πουλάει καλώδια.
Εσύ γιατί έχεις κολλήσει?
Για να έχει resolution θέλει ακριβό καλώδιο... το γράφει. Διαφωνείς?
τι δεν σαρεσει βρε ;
....δεν τα λεει οπως θελετε ;

μια χαρα τα λεει, ολα εχουν χωρο και αναλογα τις αναγκες παιρνεις..


Ο καθένας κάνει ότι θέλει.

Εγώ βάζω φίλτρα, όπου και όπως κρίνω ότι αυτό είναι αναγκαίο.

Simple as that.
βαζεις φιλτρα εσυ και αλλοι οπου σας βολευει.
 



Staff online

  • abcd
    Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.553
Μηνύματα
2.864.214
Members
37.929
Νεότερο μέλος
stergiosgk
Top