Καλώδια και θύματα

Μηνύματα
1.031
Reaction score
2.826
Πάτε καλά??? Μήνες διαβάζω να χαρακτηρίζουν όσους διαφωνούν με τους χαΛιεντάδες λαγούς, ακόλουθους, κολαούζους κ.λ.π., ορισμένες φορές μάλιστα στα όρια του ποινικού κώδικα...!!
Γιατί δηλαδή όσοι διαφωνούν με τους χαΛιεντάδες είναι σώνει και καλά κολαούζοι.? Οι χαΛιεντάδες που συμφωνούν μεταξύ τους είναι κι αυτοί κολαούζοι, κατ' αναλογία? Πόσα θες να μάς τρελάνεις?
Άστο αδέλφε, εκεί που μας χρωστάγανε μας πήραν και το βόδι, Ο καθένας ας πιστεύει ότι θέλει και ας το κρατάει για τον εαυτό του, και μην μου μιλάς περί αδικίας των μεν ή των δε, κοιτά το νήμα μου και δες ποιος σέβεται ποιον, μην μας τρελανετε κιόλας.
 





Μηνύματα
1.031
Reaction score
2.826
Άλλα αντί άλλων. Για διαφορετικά μέτρα και σταθμά μίλησα, όχι για αδικία. Ναι, το αφήνω. Κατάλαβα...
Ναι άστο, αλλά εσύ μίλησες για θέματα που εμπίπτουν στον ποινικό κώδικα, θες να μου πεις ποιο θέμα ή ποιά μου κουβέντα εμπίπτει στον ποινικό κώδικα,
 

C

chrispo

Guest
Τα καλώδια επιφέρουν "ηχητικές διαφορές" , σε ένα σύστημα....το ξέρουν και τα κεραμίδια αυτό. 🤭

Το ότι κάνουν ένα είδος "sound equalization ", το συζητάνε και οι γάτες.

Το ότι είναι υπερεκτιμημένα και απάτη ,λόγω κόστους , το ξέρουν και οι κότες.🤑

Το ότι είναι το τελευταίο κομμάτι της ηχητικής αλυσίδας και το λιγότερο σοβαρό που πρέπει να ασχοληθείς , το γνωρίζουν και οι ψύλλοι..

Το ότι είναι δόλωμα για να τσιμπάνε οι χαιεντάκηδες, ενώ αλλού είναι το πρόβλημα, όλοι το γνωρίζουν εκτός από αυτούς.🤫

Το πότε θα ξυπνήσουν...αυτό δε το γνωρίζει κανείς.🥴
 

Μηνύματα
760
Reaction score
949
Και γιατί δεν φωναζουμε τις κότες ,τους ψυλλους,τις γάτες και τα κεραμίδια να τους πουν στους ανθρώπους Πασχαλιατικα??
 


Bhutia

Hidden Guru
Editor
Μηνύματα
16.932
Reaction score
54.806
Όποιος διαφωνεί με αυτούς που ακούν καλώδια :gotcha: είναι λαγός και υποτακτικός...!!!!!!!
Συγχαρητήρια δια την κρίσιν σας...
Οποίος διαφωνεί με αυτούς που ακούν καλώδια, πρέπει να είναι είρων και animator.
Συγχαρητήρια δια το γούστον σας....
Κρίσεις συνειδήσεως και κρίσεις νευρικές... :sneaky:
Αδελφέ, η φωτογραφία αυτή αν είχε τίτλο θα ήταν: "η φωλιά των kondo!".
kondo ksl vcI
kondo ksl vcII
kondo ksl spc
respect!
:hi: :hi:

κάποιοι άλλοι φυσικά ακούνε με καλώδια που θα είχαν τίτλο: "η φωλιά των κούκου"...κι έχουν και "άποψη"!!..
τι να λέμε τώρα!!
Τι μας κάνουνε τα Kondo
μέσα σ'έναν loco mondo
μ'έναν δράκο του komodo
να σαλιώνει λίγο σκόντο

Ιδού μια τομή στο μοντέλο με τους ασημένιους αγωγούς διατεταγμένους υπό κοινή γεωμετρία:
1587105807306.png

(Πού είναι ο Ear να δει...Vz και να πατήσει like...)

Και τί θέλει να πει ο ποιητής...Για να μην αγχωνόμαστε,εφόσον μας γαργαλάει τρυφερά το ακροαματικό μας μαζί με άλλα αισθητήρια,μπορούμε να κάναμε τη δουλειά μας και με κατώτερο αντίτιμο αποτεινόμενοι στην ΄΄άσπονδη αδελφή΄΄ εταιρεία Audio Note
 
Last edited:

Z

Zdimis

Guest
Με κάθε σεβασμό στην άποψη σου.. άρχισε να βάζεις κανένα ευρώ στην άκρη, γιατί αν πας απ' το σπίτι του "μεροκαματιάρη" φίλου σου για ακρόαση, σίγουρα θα τρέξεις να παραγγείλεις τα ίδια ic για το σύστημα σου!! :wink:
κι εγω σου λεω οτι σε τυφλο τεστ με αλλα 4 δεν υπαρχει περιπτωση να το βρει.
Που ήσουν ρε φίλε τόσο καιρό,???????
Να μας ξυπνήσεις !!!
Γράφτηκαν για μία φορά ακόμη 130 σελίδες για τα (θύματα των καλωδίων) , Άργησες :sneaky:
αργω επιτηδες για ...εντυπωση.Φιλοι οχι,ειναι βαρια λεξη.Συμφορουμιτης παρακαλω.
Τι να μανουριασουμε ρε?
45 χρόνια στην μάπα σε τρώω :fuckyou:
ασε να φτιαχτει ενα Α στορι,πας κ δινεσαι......σα δε ντρεπεσαι να μαθαινουν ολοι την ......καταντια σου
Χαβαλε με νευρωσεις κανω.
Τσιμπηστε αφοβα

Εξαλλου για ενα κοματι συρμα προκειται.

Η Σοβαρη ερωτηση ειναι αν υπαρχει μετρηση που πιστοποει την φλατ μεταφορα σηματος και αν ναι τα mogami canare e.g . ειναι τετοια η ποια??η
 
Last edited by a moderator:

Z

Zdimis

Guest
Μονο απ το χρωμα κ τη συσκευασια δε φωναζει ΚΛΟΠΗ.?

Το χρωματάκι τι σε χαλάει είναι αγαπημένο χρώμα των Ιαπώνων και βγαίνει και σε ανοιχτό και πιο σκούρο.


Το οτι απογειωσαν λεει τοσυστημα σχετικα με αλλα δεν βρωμαει βαρυ εκουαλαιζετιον που μαζι με το μωβ κ το αριθμημενο ταμπελακι δικαιολογουν τα 700 800 τεχνηεντως υφαρπαγμενα.

Να είσαι σίγουρος ότι αξίζουν πολύ περισσότερο από αυτή την τιμή ακόμα και καλώδια διπλάσιας τιμής τα περνάν σαν σταματημένα αξίζουν μέχρι το τελευταίο ευρώ.

Στη λεξη θυμα ο φιλος ειπε οτι ακουει διαφορες.

Είναι σίγουρο ότι ακούει διαφορές.
View attachment 161921
Αγαπητε δεν καταλαβαινω το τα περνανε σα σταματημενα.Οτι προβαλλουν καποιες συχνοτητες διαφορετικα κ επομενως ακουγονται στα αυτια καποιων πιο ευηχα ειναι ενας τροπος τυχαιου εκουαλαιζερ που ειναι θεμιτο.Το να το πληρωνεις τοσο οταν δεν εισαι σπουδαια κι ευκολα κονομημενος καυτηριασα.
Επισης κατι τιμωροι,κλπ χαρακτηρισμοι ειναι διασκεδαστικοτατοι,μαρτυρουν οτι γινεται αντιληπτο το παθος μου για να σωσω απ τη νευρωτιλα(καποιους κ απο αδειους φακελους τρεχοντων υποχρεωσεων)ετσι επειδη ειναι 'αγιες μερες' κ γουσταρω να προσφερω.

Απ την αλλη και μια χαζοσυναλλαγη συρματος τυχαιου εκουαλαιζερ πακτωλου ευρω να φρεναριστει, απο το θεμα,Θαχω τελεσει κοινωνικο εργο:boast:.
 
Last edited by a moderator:

leandros

Πάρτε παθητικά!
Μηνύματα
3.195
Reaction score
6.100
Κρίσεις συνειδήσεως και κρίσεις νευρικές... :sneaky:

Τι μας κάνουνε τα Kondo
μέσα σ'έναν loco mondo
μ'έναν δράκο του komodo
να σαλιώνει λίγο σκόντο

Ιδού μια τομή στο μοντέλο με τους ασημένιους αγωγούς διατεταγμένους υπό κοινή γεωμετρία:
View attachment 161983
(Πού είναι ο Ear να δει...Vz και να πατήσει like...)

Και τί θέλει να πει ο ποιητής...Για να μην αγχωνόμαστε,εφόσον μας γαργαλάει τρυφερά το ακροαματικό μας μαζί με άλλα αισθητήρια,μπορούμε να κάναμε τη δουλειά μας και με κατώτερο αντίτιμο αποτεινόμενοι στην ΄΄άσπονδη αδελφή΄΄ εταιρεία Audio Note
Bhutia μ...
Επειδή τυγχάνει να έχω και τα δύο ic στη κατοχή μου και ενεργά στο σύστημα μου, και το kondo ksl vcii και το audionote lexus lx1150..μπορώ με απόλυτη βεβαιότητα να σε ενημερώσω... ότι δε ξέρεις τι λες!! :punish: :punish::banned:.
Για να μάθεις λοιπόν εσύ ή οποίος άλλος " γνώστης" θέλει, μπορεί να έρθει να τα ακούσει σε α-β τέστ, να τα μετρήσει, για
.να γράψει μετά τι άκουσε και τι μέτρησε..:sneaky::sneaky:
 
Last edited:

Μηνύματα
7.234
Reaction score
11.774
Bhutia μ...
Επειδή τυγχάνει να έχω και τα δύο ic στη κατοχή μου, και το kondo ksl vcii και το audionote lexus lx1150..μπορώ με απόλυτη βεβαιότητα να σε ενημερώσω... ότι δε ξέρεις τι λες!! :punish: :punish::banned:.
Για να μάθεις λοιπόν εσύ ή οποίος άλλος " γνώστης" θέλει, μπορεί να έρθει να τα ακούσει σε α-β τέστ, να τα μετρήσει, για
.να γράψει μετά τι άκουσε και τι μέτρησε..:sneaky::sneaky:
Ti; Θα μετρήσετε κιόλας;;;
 

Z

Zdimis

Guest
Οποιος χαιεντας μπορει να γνωρισει το καλωδιο του μεταξυ 5 αλλων σε ΤΥΦΛΟ ΤΕΣΤ 2 επιτυχεις στις 3 φορες που θα κανει δοκιμη.(αν βρει τα gutsκ τη μεθοδολογια να το κανει αυστηρα)μπορει Κ ΜΟΝΟ τοτε να μην αισθανεται θυμα.
 

Μηνύματα
7.234
Reaction score
11.774
Οποιος χαιεντας μπορει να γνωρισει το καλωδιο του μεταξυ 5 αλλων σε ΤΥΦΛΟ ΤΕΣΤ 2 επιτυχεις στις 3 φορες που θα κανει δοκιμη.(αν βρει τα gutsκ τη μεθοδολογια να το κανει αυστηρα)μπορει Κ ΜΟΝΟ τοτε να μην αισθανεται θυμα.
Αυτό μπορεί να γίνει μόνο αν συνυπάρξουν στο χώρο λάτρεις των καλωδίων και αδιάφοροι ως προς αυτά. Οι λάτρεις θα ακούνε και οι αδιάφ(θ)οροι θα προσπαθούν να τους κάνουν όσο το δυνατόν πιο δύσκολο τον εντοπισμό των καλωδίων με οποιαδήποτε άλλη αίσθηση απο την ακοή. Δύσκολο να το δεχτούν οι λάτρεις των καλωδίων και αν χάσουν, θα τα ρίξουν στο σύστημα, στον χώρο, στην εγγραφή, you name it.
 

Bhutia

Hidden Guru
Editor
Μηνύματα
16.932
Reaction score
54.806
Bhutia μ...
Επειδή τυγχάνει να έχω και τα δύο ic στη κατοχή μου και ενεργά στο σύστημα μου, και το kondo ksl vcii και το audionote lexus lx1150..μπορώ με απόλυτη βεβαιότητα να σε ενημερώσω... ότι δε ξέρεις τι λες!! :punish: :punish::banned:.
Για να μάθεις λοιπόν εσύ ή οποίος άλλος " γνώστης" θέλει, μπορεί να έρθει να τα ακούσει σε α-β τέστ, να τα μετρήσει, για
.να γράψει μετά τι άκουσε και τι μέτρησε..:sneaky::sneaky:
Bh axiom 2 : Not everything that we like to hear now matters...a few months later.
(But what we can measure matters...all the time...)
 

Μηνύματα
2.118
Reaction score
3.628
Bhutia μ...
Επειδή τυγχάνει να έχω και τα δύο ic στη κατοχή μου και ενεργά στο σύστημα μου, και το kondo ksl vcii και το audionote lexus lx1150..μπορώ με απόλυτη βεβαιότητα να σε ενημερώσω... ότι δε ξέρεις τι λες!! :punish: :punish::banned:.
Για να μάθεις λοιπόν εσύ ή οποίος άλλος " γνώστης" θέλει, μπορεί να έρθει να τα ακούσει σε α-β τέστ, να τα μετρήσει, για
.να γράψει μετά τι άκουσε και τι μέτρησε..:sneaky::sneaky:
Αν ερθει ο Μπουτχιας βαλε κρυφη καμερα να τον δουμε κι εμεις επιτελους πως ειναι!!!
 

Σταύρος Λαγκαδιανός

Το αγοράκι με τα σπίρτα
Μηνύματα
8.135
Reaction score
26.694
Ναι άστο, αλλά εσύ μίλησες για θέματα που εμπίπτουν στον ποινικό κώδικα, θες να μου πεις ποιο θέμα ή ποιά μου κουβέντα εμπίπτει στον ποινικό κώδικα,
Η αναφορά μου επ' αυτού συγκεκριμένα, δεν ήταν προσωπική. Άλλων σχόλια έχω παρατηρήσει.
Είπα να μην το συνεχίσω, μα δεν μ' αφήνεις...
Αν θέλεις λοιπόν, έχεις τρόπο να μού αποδείξεις ότι οι γλύφτες και κολαούζοι κ.λ.π. ευρίσκονται όλοι ανάμεσα στους ορθολογιστές και κανείς στους μαθητευόμενους μάγους?
 

Μηνύματα
7.234
Reaction score
11.774
Η αναφορά μου επ' αυτού συγκεκριμένα, δεν ήταν προσωπική. Άλλων σχόλια έχω παρατηρήσει.
Είπα να μην το συνεχίσω, μα δεν μ' αφήνεις...
Αν θέλεις λοιπόν, έχεις τρόπο να μού αποδείξεις ότι οι γλύφτες και κολαούζοι κ.λ.π. ευρίσκονται όλοι ανάμεσα στους ορθολογιστές και κανείς στους μαθητευόμενους μάγους?
Το παράξενο βέβαια είναι ότι απο τη πλευρά των ορθολογιστών, ποτέ δεν θα διαβάσεις σχόλια του τύπου ότι κάποιος γλύφει ή είναι κολαούζος αν αλλάξει πλευρά και πάει σε αυτή των μαθητευομένων μάγων. *
Όταν συμβεί το αντίθετο όμως, οι γκουρού βάλλουν κατά ριπάς!

* Αν το καλοσκεφτούμε βέβαια, είναι κομματάκι δύσκολο κάποιος απο τη πλευρά των ορθολογιστών να μεταπηδήσει στη πλευρά των μαθητευομένων μάγων. Ίσως γι'αυτό δεν έχουμε δει αντίστοιχους χαρακτηρισμούς απο πλευράς των ορθολογιστών. Ποιον να χαρακτηρίσουν δηλαδή; Τον αέρα;
 


Staff online

  • abcd
    Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.313
Μηνύματα
2.858.216
Members
37.893
Νεότερο μέλος
k.dimitriadis
Top