Καλώδια και θύματα


wnet

Nearfieldένιος
Μηνύματα
4.433
Reaction score
15.081
Αν και το 'χω ξαναπεί... θέλω να το πω πάλι...
Όσο και να κράζω τα καλώδια (χωρίς να έχω ακούσει, απλά κρίνοντας όσο πιο ορθολογιστικά κ επιστημονικά μπορώ) αν είναι ένα σύστημα τσι παρέας εδώ που θα ήθελα να ακούσω είναι του Λέανδρου... (και 2-3 ακόμη αλλά αυτό ειδικά)...
Στ' αλήθεια θα ήθελα να δω πόση συγκίνηση θα μπορέσει να μου προσφέρει αυτός ο "αγνός αμόλυντος" ήχος...
 


wnet

Nearfieldένιος
Μηνύματα
4.433
Reaction score
15.081
Στο "εδώ γελάμε" τα γράφουν αυτά.
Από μια ακρόαση ποτέ δε βγήκε χαμένος κανένας! μπορεί να δώσω κάποιο (λίγο ή πολύ) δίκαιο στο Λέανδρο, μπορεί και να επιβεβαιώσω αυτά που πιστεύω εγώ...
 

costas EAR

Δόκτωρ ΔιαXύσιος
Editor
Μηνύματα
51.104
Reaction score
124.664
Από μια ακρόαση ποτέ δε βγήκε χαμένος κανένας!
Διαφωνώ.

Εμένα πολύ μου κόστισε που άκουσα τα me Geithain. Τι το'θελα;

Και τα υπόλοιπα; Κανένα κέρδος, σκέτη ταλαιπωρία στα εξαίσια αυτάκια μου.
 

Μηνύματα
27.076
Reaction score
25.011
Διαφωνώ.

Εμένα πολύ μου κόστισε που άκουσα τα me Geithain. Τι το'θελα;

Και τα υπόλοιπα; Κανένα κέρδος, σκέτη ταλαιπωρία στα εξαίσια αυτάκια μου.
Κόφτα να ησυχάσεις καημένε. :tongue:
Αν είναι να κλαίς συνέχεια , που δεν έχς geithain, άσε δε λέει.
 


Μηνύματα
3.998
Reaction score
3.831
Είσαι άσχιετος!! Αφού υπάρχει η φόρμουλα επιλογής καλωδίων! 10% επί της αξίας του συστήματος! Πως είναι ο ΕΝΦΙΑ; Ε, αυτό! Όσο πιο χαϊεντάδικο είναι το σύστημα, τόσο μεγαλύτερο το τέλος χαϊεντίλας! Τι δεν καταλαβαίνεις;;;;
Mή λέμε τα ίδια κ τα ίδια, είναι βαρετό, τουλάχιστον.
Υπάρχει διαχωριστική γραμμή στη χρήση καλωδίων, μεταξύ ωφελιμότητας και υπερβολής.

Όταν αγόρασα τα Lipinski, ο κατασκευαστής στο μανιουαλ πρότεινε συγκεκριμένα καλώδια για τα ηχεία του.

¨Οταν προ εβδομάδος άλλαξα τα ρεύματος, υπήρξε σαφής διαφορά.
Σαφέστατη. Δεν κυνηγούσα μάγισσες, απλά δεν ήξερα αν τα απλά που χρησιμοποιούσα ήταν της Grimm ή αγνώστου πατρός!
 


leandros

Πάρτε παθητικά!
Μηνύματα
3.195
Reaction score
6.100
Δεν ξέρω αν το καταλάβατε, ο Λέανδρος αμφισβητεί την Dynaudio αλλά όχι την Kondo, που δεν έχει βρει ακόμα τρόπο να μετράει αυτά που πουλάει.
Ρε μάστορα, η dynaudio μπορεί να λέει ότι θέλει, εδώ...μιας και είσαι φαν των μετρήσεων, το pdfακι λέει ότι το βιολί κάτω απ'τα 200hz δε λαλεί!!
Ποιόν θα ήθελες να πιστέψω????
Εκτός αν τα ηχεία σου δε κατεβαίνουν κάτω από τα 200hz και χρειάζεσαι και σαμπ αλλά και έξτρα midwoofer.. οπότε πάσο!!
... κατά τ αλλά μας φταίει η kondo!!
 

Nick Arvanitakis

Audio Pro
Administrator
Μηνύματα
46.964
Reaction score
23.739
Mή λέμε τα ίδια κ τα ίδια, είναι βαρετό, τουλάχιστον.
boring,boring,boring.

Θα βάλω λουκέτο.
Ρε μάστορα, η dynaudio μπορεί να λέει ότι θέλει
Ε ναι, ποιά είναι αυτή η Ντίνα Αούντιο?
Τουλάχιστον , είναι ωραίο γκομενάκι ή καμιά σαύρα?
 



Μηνύματα
3.998
Reaction score
3.831
Εγώ ξέρω πάντως ότι ο Λέανδρος ξέρει να ακούει!!!
Το απέδειξε με τις ακουστικές του εντυπώσεις από το σύστημα του Τζίο!
Είπε το απλό ο άνθρωπος, ότι Bryston + Pmc καλύτερος ήχος απ ΄οτι όταν ανακατευεται ο καμπρέσορας.
΄Ε, 20 χρόνια η Pmc κουρδίζει τα ηχεία της με Bryston, πόσο πιό απλό?? 8-)

Από κει και πέρα Λέανδρος...δεδικαίωσαι...σταμάτα τα περί καλωδίων!!:drinks:
 

Dimifoot

General Catsicofoot Patton
Editor
Μηνύματα
27.245
Reaction score
78.922
Εγώ ξέρω πάντως ότι ο Λέανδρος ξέρει να ακούει!!!
Το απέδειξε με τις ακουστικές του εντυπώσεις από το σύστημα του Τζίο!
Είπε το απλό ο άνθρωπος, ότι Bryston + Pmc καλύτερος ήχος απ ΄οτι όταν ανακατευεται ο καμπρέσορας.
΄Ε, 20 χρόνια η Pmc κουρδίζει τα ηχεία της με Bryston, πόσο πιό απλό?? 8-)

Από κει και πέρα Λέανδρος...δεδικαίωσαι...σταμάτα τα περί καλωδίων!!:drinks:
Καλό, το άλλο με τον Τοτό το ξέρεις;
 

Diylover

Φτιάχτε ενεργά!!!
Μηνύματα
676
Reaction score
1.979
Δεν ακούω συμφωνικά έργα, όπως όλοι εσείς εδώ, ούτε έχω καμία κάψα να με δονεί το φτάρνισμα του γκοτζίλα, σε όλα αυτά τα αριστουργήματα της 7ης τέχνης με τα οποία μετριέται η πιστότητα των συστημάτων σας. Το μπάσο των clash, πάντως, μια χαρά και το ακούω και το νιώθω. Τη γλυκιά καλημέρα μου, γιατρέ . 😍
Λίγα με τον Godzilla ή Gojira ποιο......Ιαπωνικά :sneaky:
Ταινίες με τον συμπαθή γίγαντα ή π.χ. το Interstellar (ταινιάρα!!), είναι από τους βασικους λογους που ξέρουμε τι συμαινει σωστό χαμηλο στις ταινίες :drinks:

Ε ρε κόλλημα με την παντόφλα. Σοβαρά τώρα, δεν αντιλαμβάνεστε ότι αυτό το πράγμα είναι σεξιστικό; Για όλα δηλαδή πρέπει να φταίει η "κάρια", όπως είχε γραφτεί κάποτε; Υπάρχουν και άντρες που συνειδητά αποφασίζουν να μην τοποθετήσουν 4 subs στο σαλόνι ΤΟΥΣ (και όχι ΤΗΣ), για λόγους χωροταξίας.

Δηλαδή όποιος δεν έχει ξεχωριστό χώρο για ακρόαση μουσικής και δεν βάζει 2-4-8 subs στο καθιστικό του, φοβάται την παντόφλα;
Που γουστάρει τη μουσική? Εσυ ρώτησες, ας είμαστε ειληκρηνεις. Ναι!! :lolsign:

Στο "εδώ γελάμε" τα γράφουν αυτά.
Ε είσαι κακουλης!! :gotcha:
 


Μηνύματα
3.998
Reaction score
3.831
Καλό, το άλλο με τον Τοτό το ξέρεις;
Ουί μεσχιέ, πολλαπλά με τον Τοτό, εσύ δεν γνωρίζω πόσα δεν γνωρίζεις, δεν με νοιάζει :drinks: , αλλά από αυτά που διαβάζω, έχεις δρόμο μπροστά ....όχι να μάθεις, αλλά να μαγευτείς.8-)
 

daharis666

Επαγγελματίας Crystalator Μονολιθίξ
Moderator
Μηνύματα
37.637
Reaction score
77.058
Επειδή σας έχω χάσει...θυμήθηκα 2 quote που κράτησα από τα παλιά...

ειδικά του κ σεμιγκοντ Κόγια ας μου επιτρέψει να πετσοκόψω την ουσία και να το αφιερώσω σε ένα μέλος ,που πήρε το μάτι μου πριν καιρό, να απαξιώνει την γνώμη κάποιου άλλου μέλους για το χαιενδ γιατί άκουσον άκουσον το σύστημά του δεν αγγίζει το όριο τιμής του δικού του (ή ίσως του ορίου που θέτει ο ίδιος για να θεωρείται ένα κwλοστέρεο χαιενδ)


Πείρα είναι να επαναλαμβάνεις τα ίδια λάθη με συνεχώς αυξανόμενη αυτοπεποίθηση.
Χαϊεντισμός είναι να μπορείς να πείθεις άλλους να κάνουν τα ίδια λάθη.
πόσο ΜΠΙΠ πρέπει να είναι κάποιος (και οι όμοιοί του), για να πιστεύει ότι η τεχνική αρτιότης είναι -τόσο πολύ πια- θέμα τσέπης ,ότι για να έχει κανείς σοβαρή γνώμη για την Υψηλή Πιστότητα, αρκεί, απλώς, να έχει παχύ πορτοφόλι και ότι η σοβαρότητα γνώμης αγοράζεται -και, επομένως, πωλείται....
πόσο?:whistling:
 



Staff online

  • abcd
    Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.313
Μηνύματα
2.858.198
Members
37.893
Νεότερο μέλος
k.dimitriadis
Top