Καλώδια και θύματα


costas EAR

Δόκτωρ ΔιαXύσιος
Editor
Μηνύματα
51.105
Reaction score
124.669
Και με τα κουοτ υπάρχει κάποιο θέμα, πρέπει να μη δουλεύει καλά το κουμπί.
 


Μηνύματα
1.864
Reaction score
4.430
...πράγματι, καμιά ελπίδα. Πως είναι δυνατόν να υπάρξει όταν μέλος σε παλαιότερο θέμα που αφορούσε τα troll και όχι μόνο, δήλωνε...
.και σήμερα το ίδιο μέλος δηλώνει...

Προφανώς για να επικοινωνήσεις με αλλους εποικοδομητικα
πρέπει πρώτα να επικοινωνεις με τον εαυτό σου.
Και αυτο αν κρίνω απ'οσα διαβαζω δεν είναι εύκολο πράγμα...
 

Μηνύματα
16.478
Reaction score
30.451
Στο πικπα γίνεται αγώνας επιβίωσης... Εδώ είναι μάλλον η γωνία του Αγίου Παντελεήμονα! 🤣
Στον Άγιο Παντελεήμονα πάνε οι κουτσοί και οι στραβοί. Οι audiophiles έχουν προστάτη τον Άγιο Μάρκο τον κωφό, βοήθειά μας!
 

Decembered

Μαϊμού
Μηνύματα
16.493
Reaction score
37.569
θα ανοιξω θεμα... ενεργα ιμερσιβ και θυματα... πληρότητα ηχογραφισης δεν αφηνει τιποτα τη φαντασια... ικανοποιητικη σταθμη δε σε αφηνει να κλεισεις ματι... αλλαγές καλωδιων μη αντιληπτες... δε βλεπεις απο που σου ερχεται ο ηχος... εχεις ηχεια εκτος ορατου πεδιου... και το χειροτερο ειναι το υπσυλο βαλιου φορ μαν(κ)ει 🐒
 

Μηνύματα
632
Reaction score
575
πω πω....με αυτό τώρα που είπες να φανταστώ κοιτάχτηκες στον καθρέφτη και τούρλωσες το ποπουδάκι όλο ...κτλ.
Σου προτείνω να αυτόμπαναριστεις μόνος σου η αλλιώς να μπανιαριστεις για ευνόητους λόγους.
Το αυτό ισχύει και για αυτούς που έκαναν λάικ στο αηδιαστικό πρωτο μέρος του ποστ σου.
Τα υπόλοιπα που γράφεις δεν με αφορούν γιατί δεν επιθυμώ να συζητώ με ανθρώπους του επιπέδου σου.
 

daharis666

Επαγγελματίας Crystalator Μονολιθίξ
Moderator
Μηνύματα
37.639
Reaction score
77.062
Σου προτείνω να αυτόμπαναριστεις μόνος σου η αλλιώς να μπανιαριστεις για ευνόητους λόγους.
Το αυτό ισχύει και για αυτούς που έκαναν λάικ στο αηδιαστικό πρωτο μέρος του ποστ σου.
Τα υπόλοιπα που γράφεις δεν με αφορούν γιατί δεν επιθυμώ να συζητώ με ανθρώπους του επιπέδου σου.
έλα ρε σουπερπορδερειτορ....
εγώ πάλι σου προτείνω να συνεχίσεις να γράφεις εδώ...μη μας φύγεις ποτέ
γυάλισε τον καθρέφτη...
μας διασκεδάζεις;)
 

Decembered

Μαϊμού
Μηνύματα
16.493
Reaction score
37.569
... τωρα δε λεγατε ...να ανταλαξουμε γνωμες και εμπειριες ? ο 666 αυτο κανει κατα βαθος (ή και κατα λαθος).. βγαζει τον καλωδια απο το κομφορτ ζον...οι μεθοδοι λιγο ανορθοδοξοι... αλλα κανουν δουλεια.. :focus:
 


Bhutia

Hidden Guru
Editor
Μηνύματα
16.932
Reaction score
54.806
.
Καμμία ελπίδα..
...πράγματι, καμιά ελπίδα. Πως είναι δυνατόν να υπάρξει όταν μέλος σε παλαιότερο θέμα που αφορούσε τα troll και όχι μόνο, δήλωνε:

"Το τρολινγκ είναι η αρχή του χαβαλέ, και χωρίς χαβαλέ δεν έχει ιδιαίτερο ενδιαφέρον. 8-)

Δε ξέρω τι έγινε στις αγγελίες, όπου είναι πιο ευαίσθητο το θέμα διότι παίζουν λεφτά, αλλά στα υπόλοιπα θρεντς, προτείνω απλώς να χαλαρώσετε. :drinks:

Ας τρολαρουν κι ας τρολάρουμε. Δεν βλέπω σωστό "στόχο" του φόρουμ να υπάρχουν ξεκάθαρα θρεντς δίκην βιβλιογραφίας ή δεξερωγώ τι. Χύμα στο κύμα καφενείο, μια χαρά βγαίνει άκρη. Χαλαρώστε, έρχεται και καλοκαίρι... :)


ΥΓ. Οι προσβολές δεν είναι δα τόσες πολλές που να βρίζονται τα μέλη συνεχώς ώστε να αποτελεί τόσο σημαντικό πρόβλημα. Εντάξει, ένα δυο λόγια θα ξεφύγουν καμία φορά, στραβογ@μησε κάποιος, τον έδειρε η γυναίκα του τον άλλο, δε βγάζεις άκρη τι περνάει καθένας και που βγάζει το άχτι του. Φυσικά η διαχείριση οφείλει να ρίχνει κάνα μπάτσο που και που, αλλά σιγά τώρα, σε αποκάλεσε κάπως, ε, νταξ, κλάψε λίγο στα κρυφά, θα το ξεπεράσεις. :p
Δε το θεωρώ ούτε αυτό σημαντικό."


..και σήμερα το ίδιο μέλος δηλώνει:

"Νικ, αυτό πρέπει να το σκεφτείτε σοβαρά.

Έχετε αφήσει το φόρουμ να γίνει η παιδική χαρά των απανταχού τρολ, πιθανώς για χάριν αυξημένης επισκεψιμότητας.

Οι συνέπειες αυτής της επιλογής, είναι να μην υπάρχει πλέον κανένα θέμα καθαρό από τρολιές κι ευχάριστο στην ανάγνωση από κάποιον σοβαρό επισκέπτη που όντως θέλει να μάθει κάτι.

Υπάρχουν ένα σωρό θρεντς που δεν θα έπρεπε καν να υπάρχουν, και δίνουν πάτημα στα τρολ όλης της υφηλίου να ρίχνουν τον καημό τους.

Ο βετ έχει δίκιο. Λείπει η διαχείριση.
Η μόνη διαχείριση που δεν λείπει, είναι μη πει ο ένας τον άλλο μαλακα.
Ως εκεί.

Η δική μου γνώμη, είναι πως έτσι, δε θα πάει μακριά η βαλίτσα.
Βεβαίως μπορεί να κάνω και λάθος.


Τουλάχιστον, αυτή είναι η άποψή μου."

Έχεις δίκιο, καμιά ελπίδα δεν υπάρχει..
O υποφαινόμενος από την άλλη πλευρά,μόνο...ελπίδα ατενίζει.Διότι η ελπίδα δεν μπαίνει σε...καμπύλη-στόχο.:sneaky:

Η έννοια ενός διαδικτυακού τόπου αποτελούμενου από μέλη με κοινά ενδιαφέροντα είναι να στηρίζονται μεταξύ τους, έστω και αν καθένας μας θα έχει αναλόγως χαρακτήρα δικούς του ιδιαίτερους τρόπους να το έκανε αυτό...Άλλος με την επιστημοσύνη,άλλος με χιούμορ,άλλος με σοβαρότητα,άλλος με ευθυμία,προβοκατόρικα,με υπερθεματισμούς,συνδυασμό από τα προαναφερθέντα και πάει λέγοντας...

Ως άνω θρώσκοντες κιόλας οφείλουμε στη φύση μας να μην αρπαζόμαστε σαν τετράποδα που θα μάλωναν για κάποιο νοητό...ζευγάρωμα.

Στηρίζουμε ο ένας τον άλλον εσωτερικά με τις αλληλεπιδράσεις μας,όχι όταν ΄΄όλα΄΄ λογαριάζονται άνετα,αλλά αντιθέτως όταν οι...σφιγκτήρες με τους γλουτιαίους μύες συσπώνται από διάφορες έξωθεν καταστάσεις...

Η αντιμετώπιση και της παραμικρής κρίσης από μια κοινωνία υποσκάπτεται ακριβώς όταν κάποιες ομάδες της αρχίζουν να σκέπτονται και δρουν λογαριάζοντας ότι οι παράγοντες της κρίσης θα ενδιέφεραν αποκλειστικά...κάποιους άλλους.
 
Last edited:

Nick Arvanitakis

Audio Pro
Administrator
Μηνύματα
46.964
Reaction score
23.739
Σου προτείνω να αυτόμπαναριστεις μόνος σου η αλλιώς να μπανιαριστεις για ευνόητους λόγους.
Το αυτό ισχύει και για αυτούς που έκαναν λάικ στο αηδιαστικό πρωτο μέρος του ποστ σου.
Τα υπόλοιπα που γράφεις δεν με αφορούν γιατί δεν επιθυμώ να συζητώ με ανθρώπους του επιπέδου σου.
Mε λίγα λόγια , τον λες βρωμύλο και χαμηλού επιπέδου.
Έχετε βρεθεί απο κοντά και το έχεις διαπιστώσει ή επειδή διαφωνείτε σε 5-10 πράγματα?
 

Μηνύματα
632
Reaction score
575
Mε λίγα λόγια , τον λες βρωμύλο και χαμηλού επιπέδου.
Έχετε βρεθεί απο κοντά και το έχεις διαπιστώσει ή επειδή διαφωνείτε σε 5-10 πράγματα?
Δεν είπα κάτι τέτοιο.
Θα διαφωνούσε ο δικηγόρος μου. Δεν έχουμε προσωπική επαφή. Δεν επιθυμώ να έχω προσωπική επαφή με κάποιον που ασχολείται με τον πισινό μου. Η συμβουλή μου ήταν καθαρά καλοκαιρινής φύσεως. Για τη δροσιά να πούμε.
Δεν είμαστε όλοι φίλοι και δεν επιθυμώ να είμαστε. Αν τύχει, καλώς.
Κρατήστε παρακαλώ ένα επίπεδο οπως οφείλετε σαν διαχειριστές και ζητώ προκαταβολικά συγγνώμη αν σας φέρνω σε δύσκολη θέση απέναντι σε φίλο σας άθελά μου.
 

Nick Arvanitakis

Audio Pro
Administrator
Μηνύματα
46.964
Reaction score
23.739
Κρατήστε παρακαλώ ένα επίπεδο οπως οφείλετε σαν διαχειριστές
Εμείς οφείλουμε, τα μέλη όχι?

απέναντι σε φίλο σας
Ναι φίλοι-κολλητοί , για αυτό του έχω ρίξει κανα-δυό ban.
 

Μηνύματα
632
Reaction score
575
Εμείς οφείλουμε, τα μέλη όχι?



Ναι φίλοι-κολλητοί , για αυτό του έχω ρίξει κανα-δυό ban.
Δεν υπονοούσα κάτι... Απλά δε γνωρίζω τις φιλικές σχέσεις του καθένα. Κι εμείς οφείλουμε να είμαστε κόσμιοι φυσικά...
 







Staff online

  • abcd
    Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.316
Μηνύματα
2.858.280
Members
37.893
Νεότερο μέλος
k.dimitriadis
Top