Καλώδια και θύματα




Zizik

Chauncey Gardiner * tl;dr *
Super Moderator
Μηνύματα
42.346
Reaction score
74.444
Το αυτόματο πότισμα θέλει τρελό καλιμπράρισμα. Όπως και τα ηχεία έτσι και οι γλάστρες όσο πιο πολλές τόσο πιο σύνθετο και επίπονο το καλιμπράρισμα.
Που ποτέ δεν τελειώνει.
 


n_olympios

Μαντιναδόρος!
Moderator
Μηνύματα
5.852
Reaction score
12.416
Για να επιστρέψουμε on topic πάντως, εγώ προτιμώ χίλιες φορές να είμαι καλώδιο παρά θύμα.

Και με αυτή τη βαρύγδουπη δήλωση σας αφήνω, παίρνω άδεια, από αύριο με το καλό θα ποστάρω ποδαράκια στο θέμα των διακοπών για να έχει να λέει ο αγαπητός @Dimifoot. :biggrin:
 






alexis

Reticular Activating System
Μηνύματα
14.398
Reaction score
27.684
Έχω μια ερώτηση: γιατί τα 9 στα 10 καβλώδια τα λεν signature μη χε;
Γιατί μαρκετίστικα κάνεις δήλωση (statement). Αφήνει τη σφραγίδα του στο χώρο. Το καλώδιο, η εταιρεία whatever. Είναι και αυτό μέρος για την ανηφόρα του τιμοκαταταλόγου.
Που να δεις τη πληρώνεις όταν λέει Crown.
Όλα αυτά βέβαια στο χώρο και στο κοινό που απευθύνονται.
 
Last edited:

Μηνύματα
16.478
Reaction score
30.451


alexis

Reticular Activating System
Μηνύματα
14.398
Reaction score
27.684
Έχω μια ερώτηση: γιατί τα 9 στα 10 καβλώδια τα λεν signature μη χε;
Γιατί μαρκετίστικα κάνεις δήλωση (statement). Αφήνει τη σφραγίδα του στο χώρο. Το καλώδιο, η εταιρεία whatever. Είναι και αυτό μέρος για την ανηφόρα του τιμοκαταταλόγου.
Που να δεις τη πληρώνεις όταν λέει Crown.
Όλα αυτά βέβαια στο χώρο και στο κοινό που απευθύνονται.
Δεν γίνεται να πουλάς ένα καλώδιο 500€ και 1000€ το μέτρο και να έχει όνομα 7321 ή 10GB24 σαν το Cat6a Belden που θα πάρω σήμερα εγώ.
Δεν δουλεύει έτσι το σύστημα.
Τα νούμερα δεν έχουν καμία δουλειά στο ψυχολογικό τμήμα του εγκεφάλου που παίρνει όλες τις αποφάσεις. Δεν του λένε τίποτα.
Ακόμα και αυτοί που αγοράζουν με τα PDFχια η ψυχολογία τους αποφασίζει και όχι η λογική. Η λογική έκανε την δουλειά ποιό πριν σε άλλο τμήμα του εγκεφάλου και τους έδειξε ότι με δεδομένα αυτό είναι καλό και αυτό όχι.
Τώρα πλέον το ψυχολογικό τμήμα ξέρει ότι με αυτό θα είσαι χαρούμενος και όχι με κάτι άλλο.
Η αγορά είναι καθαρά ψυχολογική απόφαση.
 

costas EAR

Δόκτωρ ΔιαXύσιος
Editor
Μηνύματα
51.097
Reaction score
124.652
Σωστά...

Τα πιο ηλίθια ηχεία έχουν 5-6 ονόματα στη σειρά, λες και πρόκειται για απόγονο οικογένειας λόρδου, και ομοίως τα καβλώδια...

Κι οι άσχετοι από την me Geithain, το λεν το ηχείο τους ....901.

Μα για όνομα...

Ένα επεισόδιο από τους Μόντι Πάιθον είχε σκετς μια συνέντευξη από έναν τέτοιο λόρδο κάτι, με 42 ονόματα, και συνεχώς τα έλεγε ο παρουσιαστής, είχα ψοφήσει στο γέλιο, ε, να, τα ίδια και με τα καλτσωμένα σύρματα..
 



Μηνύματα
12.828
Reaction score
10.048
Ε, χμ, δεν είναι ακριβώς έτσι...
911 Carerra
911 Carerra S
911 Carerra 4
911 Carerra 4S
911 Turbo
911 Turbo S
911 GT2
911 GT2 RS
911 GT3
911 GT3 RS

Για να μη πω στα περισσότερα αλλάζουν οι κωδικοί (930, 964, 993, 996, 997, 997.1, 991, 991.1, 992) και όλο και κάποιο θα ξέχασα...
 

P

PMC

Guest
Ρε συ, μήπως είμαστε λίγο οφ τοπικ;
Λες;;
Το κακό με τα καλώδια είναι ότι οι διαφορές τους δεν μετριούνται.
οταν πήγα για ακρόαση στον @leandros ακούσαμε και μετρήσαμε δυο καλωδια ρεύματος,
ειχαν εμφανη διαφορα στον ήχο και καμία στις μετρήσεις ( rew umic 1 , αν το γράφω καλά.....)

γιαυτο αυτοι που εμπιστευόμαστε τις μετρήσεις για να είμαστε σίγουροι για το αποτέλεσμα δεν επενδύουμε σε καλωδια.... αυτά ( καλωδια ) είναι μόνο για αυτούς που εμπιστεύονται τα αυτιά τους πιο πολύ από τις μετρήσεις....

Και....δεν χρειάζεται να είναι ακριβό ένα καλώδιο για να ταιριάξει καλά......εκεί μπορεί να συνεισφέρει κάποιος που έχει κάνει πολλές δοκιμές ......
 
Last edited by a moderator:


Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.310
Μηνύματα
2.858.062
Members
37.892
Νεότερο μέλος
Nardo
Top