Καλώδιο ηχείων - ένας "μικρός"αλλά πολύ σημαντικός κρίκος στην αλυσίδα!


Mr Spock

demokratischer - sektor
Μηνύματα
18.454
Reaction score
50.592
- κοντεύει η πρώτη σελίδα και ακόμα τίποτα για την φορά ( όπως είναι γραμμένα τα στοιχεία του κατασκευαστή επάνω στο καλώδιο , να ''κοιτάνε'' το ηχείο ) . . . με τα αραβικά καλώδια πραγματικά δεν ξέρω τι γίνεται

. . . ας περιμένω λοιπόν
 



Μηνύματα
968
Reaction score
1.674
Επειδή απευθύνεται σε πολύ κόσμο, αν θεωρηθεί διαφήμιση, παρακαλώ να το κατεβάσετε.

Είναι λίγο τσιμπημένο, επειδή έχει γίνει "burn-in" για 96 ώρες.

Η τιμή για ζευγάρι σε στερλίνες, χωρίς μεταφορικά, οπότε χρειάζονται 2-3 ζευγάρια:

VDH.jpg
 



Μηνύματα
7.257
Reaction score
11.800
Ε ναι!
Λογικό να δώσεις τα ρέστα σου στη φροντίδα ενός τόσο σύγχρονου μέσου αναπαραγωγής...:D:D
Που όμως θεωρητικά δεν έχει ανάγκη απο παρεμβάσεις στα καλώδια ρεύματος. Πρακτικά όμως...
Απο'κει και πέρα όμως, ακούσαμε και πολλά καλά απο το σύστημα του Γιώργου ( @BLUES ) που έχει φροντισμένο το σύστημα με ψηφιακό μέσο αναπαραγωγής και φροντισμένο χώρο. Και τα δύο αυτά συστήματα αποτέλεσαν την αφορμή για να ασχοληθώ παραπάνω με το δικό μου ( καθώς μέχρι τότε έξυνε αγρίως, τώρα ξύνει σαφώς λιγότερο :p ), αλλά η αναφορά μου είναι του BLUES καθώς ήταν εμφανέστατη η επιρροή της φροντίδας χώρου στο τελικό αποτέλεσμα ( με προϊδέασε ο Γιώργος κατά τη συνάντηση στου Λέανδρου και μπήκα σε αυτή τη λογική, αλλά όταν άκουσα περί τίνος πρόκειται, εκεί ήταν που ψήθηκα ).
[DOUBLEPOST=1564138120][/DOUBLEPOST]
τα αραβικα δεν εχουν φορα... ειναι οπου φυσα ο ανεμος..
Πφφφφ, αστοιχείωτοι. Τα τοποθετούμε αντίθετα γιατί οι άραβες διαβάζουν αντίθετα απο εμάς. Είναι κάτι σαν το ΚΚΕ. Τι βλέπεις; Αντίθετα. :p :p :p
 

Decembered

Μαϊμού
Μηνύματα
16.558
Reaction score
37.832
Στο σοβαρο της ολης υποθεσης, θα ρωτησω εγω πως ειναι δυνατων να βγαλεις σωστα συμπερασματα αν δεν εχει ολοκληρωθει η υπολοιπη αλυσιδα, συμπεριλαμβανομνου του χωρου
 

Μηνύματα
7.257
Reaction score
11.800
Στο σοβαρο της ολης υποθεσης, θα ρωτησω εγω πως ειναι δυνατων να βγαλεις σωστα συμπερασματα αν δεν εχει ολοκληρωθει η υπολοιπη αλυσιδα, συμπεριλαμβανομνου του χωρου
Aυτο που εγώ δεν καταλαβαίνω είναι πως μπορείς να επιλέξεις σύστημα για τον χώρο, χωρίς να έχεις μετρήσει το σύστημα μέσα στον χώρο. Δηλαδή, μετράμε τον χώρο και αποφασίζουμε με βάση τα αποτελέσματα που θα πάει το κάθετι ή κάτι άλλο; Όχι ότι με αφορά άμεσα ( αφού ήδη έχω το σύστημα ), αλλά για αυτούς που τώρα ξεκινάνε την αναζήτησή τους.
 

Μηνύματα
414
Reaction score
891
Τελικά, είναι το καλώδιο σαν την τυρόπιτα και τη μπουγάτσα με τυρί; Σαν το σουβλάκι και το καλαμάκι; Το πιτόγυρο είναι και σάντουιτς; Αλοιφή και σος;
 

Decembered

Μαϊμού
Μηνύματα
16.558
Reaction score
37.832
Aυτο που εγώ δεν καταλαβαίνω είναι πως μπορείς να επιλέξεις σύστημα για τον χώρο, χωρίς να έχεις μετρήσει το σύστημα μέσα στον χώρο. Δηλαδή, μετράμε τον χώρο και αποφασίζουμε με βάση τα αποτελέσματα που θα πάει το κάθετι ή κάτι άλλο; Όχι ότι με αφορά άμεσα ( αφού ήδη έχω το σύστημα ), αλλά για αυτούς που τώρα ξεκινάνε την αναζήτησή τους.
ερωτηση παγιδα ?
[DOUBLEPOST=1564138381][/DOUBLEPOST]1000+1 φαρσες λολ
 

PURETONE

Ένα σκέτο "Π"
Μηνύματα
3.428
Reaction score
4.013
Στο σοβαρο της ολης υποθεσης, θα ρωτησω εγω πως ειναι δυνατων να βγαλεις σωστα συμπερασματα αν δεν εχει ολοκληρωθει η υπολοιπη αλυσιδα, συμπεριλαμβανομνου του χωρου
Στην τυχη θα πω οτι το 90-95 των χώρων δεν προκειται ποτε να ειναι μερικως η ολικως φροντισμενοι.Αυτο δεν σημαινει οτι καποιος δεν πρεπει να εχει καλο συστημα κλπ.Και αυτο μαλλον δεν προκειται να αλλαξει ποτε,ειτε εχεις δικαναλο ειτε εχεις πολυκαναλο συστημα.Επισης ολοι οι αφροντιστοι χωροι δεν ειναι το ιδιο καλοι η κακοι,και τα συμπερασματα ο καθενας τα βγαζει με αυτα που εχει.
 

Μηνύματα
7.257
Reaction score
11.800
Τελικά, είναι το καλώδιο σαν την τυρόπιτα και τη μπουγάτσα με τυρί; Σαν το σουβλάκι και το καλαμάκι; Το πιτόγυρο είναι και σάντουιτς; Αλοιφή και σος;
Είναι σαν τη μπουγάτσα με συμβατικό αλεύρι και αλεύρι χωρίς γλουτένη. Σαν το σουβλάκι χοιρινό και το σουβλάκι κοτόπουλο. Το πιτόγυρο σε καμία περίπτωση δεν είναι σάντουιτς, ούτως ή άλλως. Έχεις μια πίτα που τη τυλίγεις ( εξ ου και ο όρος "τυλιχτό", ενώ στο σαντουιτς είναι ανοιγμένο ψωμι που το γεμίζεις ). Απαπαπαπα, μήπως να πάμε και στο ένα κι ένα κάνει δύο;;;;
 


Decembered

Μαϊμού
Μηνύματα
16.558
Reaction score
37.832
Νικο, παιζει ρολο η εμπειρια η συγκυρια και η τυχη σε αυτο.
ο χωρος εχει τα χαρακτηριστηκα του, και το συστημα τα δικα του.
στον χωρο μπορεις να επεμβεις, στο ηχοσυστημα οχι πολυ - αλλα πολυ χαμος για το τιποτα ειναι τελικα- εδω ερχεται το πολυκαναλο να μοιωσει την επεμβαση στο χωρο, παρεχοντας ταυτοχρονα σωστη (?σωστα?) αναπαραγωγη .
-
ο χωρος εχει ενδιαφερον, ενω τα καλωδια οχι.
 

wnet

Nearfieldένιος
Μηνύματα
4.442
Reaction score
15.130
Επειδή απευθύνεται σε πολύ κόσμο, αν θεωρηθεί διαφήμιση, παρακαλώ να το κατεβάσετε.

Είναι λίγο τσιμπημένο, επειδή έχει γίνει "burn-in" για 96 ώρες.

Η τιμή για ζευγάρι σε στερλίνες, χωρίς μεταφορικά, οπότε χρειάζονται 2-3 ζευγάρια:

View attachment 133385
και Free UK Delivery !
Μόνο UK όμως..... μη "μπουν και μέσα" τα παιδιά !
 

ika

News
Μηνύματα
14.002
Reaction score
12.976
Υπάρχει δηλαδή καλώδιο που μεγαλώνει την αναλυτικότητα ενός συστήματος; Πολύ ενδιαφέρον.
Να την αυξάνει δύσκολο, να την μειώνει ευκολότερο.
 

Μηνύματα
7.257
Reaction score
11.800
ερωτηση παγιδα ?
[DOUBLEPOST=1564138381][/DOUBLEPOST]1000+1 φαρσες λολ
Καθόλου, ειλικρινά. Αλλά αν τα ηχεία έχουν συγκεκριμένη θέση στον χώρο με βάση τις μετρήσεις, πως προκύπτει η μέτρηση χωρίς τα ηχεία; Η κότα έκανε το αβγό ή το αβγό τη κότα, ένα πράγμα.

Στην τυχη θα πω οτι το 90-95 των χώρων δεν προκειται ποτε να ειναι μερικως η ολικως φροντισμενοι.Αυτο δεν σημαινει οτι καποιος δεν πρεπει να εχει καλο συστημα κλπ.Και αυτο μαλλον δεν προκειται να αλλαξει ποτε,ειτε εχεις δικαναλο ειτε εχεις πολυκαναλο συστημα.Επισης ολοι οι αφροντιστοι χωροι δεν ειναι το ιδιο καλοι η κακοι.
Προφανώς αυτό που χαρακτηρίζω φροντίδα εμπεριέχει τόσο τις απλές παρεμβάσεις του στυλ να συμμαζέψουμε λίγο τις αντανακλάσεις, όσο και τις σοβαρές παρεμβάσεις του στυλ κάνουμε στούντιο τον χώρο. Αλλά εγώ προσωπικά δεν είχα κάνει ούτε τα στοιχειώδη και με θεωρώ βλάκα γι'αυτό. Τώρα μπαίνω στο σωστό δρόμο :p
[DOUBLEPOST=1564138707][/DOUBLEPOST]
Να την αυξάνει δύσκολο, να την μειώνει ευκολότερο.
Άρα, ψάχνουμε αυτό που θα τη μειώσει λιγότερο.
 

Decembered

Μαϊμού
Μηνύματα
16.558
Reaction score
37.832
Καθόλου, ειλικρινά. Αλλά αν τα ηχεία έχουν συγκεκριμένη θέση στον χώρο με βάση τις μετρήσεις, πως προκύπτει η μέτρηση χωρίς τα ηχεία; Η κότα έκανε το αβγό ή το αβγό τη κότα, ένα πράγμα.
χμ, γι αυτο σου λεω ειναι παγιδα το πραμα..
 


Staff online

  • abcd
    Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.591
Μηνύματα
2.866.862
Members
37.936
Νεότερο μέλος
albie
Top