Καταγγελία Eshop

Μηνύματα
15.020
Reaction score
20.769
Θα το βάλω άλλη μια και εδω.

Είναι πράγματα μέσα για 3 pc.......

Πέρα από τα χάλια του κάθε "eshop"

Έχουμε και αυτούς

View attachment 192658
έχω και εγώ πακέτο στην Ανάληψη!
και απο Ωραιόκαστρο!
αμφότερα αντικαταβολές κολλημένα στο ΚΤΕΠ απο 12 του μήνα.
το ένα χέστηκα ας το πάρω φλεβάρη (αν το θυμάμαι)
το άλλο έιναι για τον μικρό, εκεί έχουμε πρόβλημα...
 

daharis666

Επαγγελματίας Crystalator Μονολιθίξ
Moderator
Μηνύματα
37.863
Reaction score
77.462
Υπάρχει και το ενδεχόμενο να τους έχει "ρίξει" ο προμηθευτής τους και να μην το λένε παραπέρα. Επαγγελματίας είσαι, σκέψου το. Χώρια που αυτό που συμβαίνει αυτές τις μέρες με τις κάρτες οθόνης δεν έχει ιστορικό προηγούμενο - δεν ξέρω αν το καταλαβαίνεις αυτό. Όλο το βόρειο ημισφαίριο έχει παρασυρθεί από την προπαγάνδα της Κίνας και την τρομοκρατία των πολιτικών που τους έπιασε ο πόνος μη πεθάνουμε από τον κορωνοϊό, όλοι έχουν μαζευτεί μέσα και, είτε παίζουν, είτε τσατάρουν στο facebook, είτε κάνουν τηλεδιάσκεψη. Στη Δύση είναι όλοι κλεισμένοι σαν τα ποντίκια και στην Κίνα γελάνε και οι πέτρες.

Είμαι πελάτης του eshop από τότε που άνοιξε. Μια φορά μου συνέβη παρόμοιο περιστατικό, μέσα σε 20 χρόνια.
Κώστα μου...δεν με απασχολεί το τι κάνει το eshop με τον προμηθευτή του....

όπως και δεν απασχολεί τους πελάτες μου το τι έκανα εγώ με το eshop ή τον κάθε προμηθευτή μου

όταν μπαίνει το όνομα σου μπροστά σε κάτι να είσαι υπεύθυνος για αυτό που προσφέρεις

το πρόβλημα που αναφέρεις είναι γνωστό στο επάγγελμα μας




δες το αλλιώς...
ο πελάτης μου περιμένει κάτι εδώ και 15 μέρες...και εγώ γνωρίζω εδώ και 10 μέρες ότι δεν θα του το δώσω για τους χ ψ λόγους....δεν τον ενημερώνω και τον αφήνω να περιμένει
ο πελάτης αυτός μετά από 15 μέρες με ενοχλεί για να ρωτήσει τι γίνεται με την παραγγελία του....και του λέω
ξέρεις άκυρο...το ξέρω εδώ και μέρες ...αλλά δεν σου το έλεγα

πόσο πιστεύεις ότι θα με δικαιολογήσει ?
θα τα ρίξει στον Covid και στους πολιτικούς ή θα με πει...κοίτα έναν μλκα που κρατάει και επιχείρηση?
 

TGD

Μηνύματα
7.195
Reaction score
7.225
Σωστά. Κι εμένα μου ήρθε την Κυριακή ειδοποίηση να παραλάβω από το eshop μια παραγγελία που είχα κάνει πριν 15 μέρες. Το είδος ήταν "άμεσα διαθέσιμο" αλλά 10 μέρες είχε κολλήσει η ένδειξη στο ότι έψαχναν να το βρουν...
 

Costas Coyias

Ημίθεος
Administrator
Μηνύματα
25.111
Reaction score
20.605
ο πελάτης μου περιμένει κάτι εδώ και 15 μέρες...
Ο πελάτης σου διάλεξε να αγοράσει παιχνιδόκαρτα στη χειρότερη έως σήμερα περίοδο στην ιστορία της πληροφορικής. Είτε του αρέσει, είτε όχι.
 

Zizik

Chauncey Gardiner * tl;dr *
Super Moderator
Μηνύματα
42.407
Reaction score
74.713
Να πώς λειτουργούν οι σοβαρές πισοεπιχειρήσεις:

Καλησπέρα σας

Λόγω της αδυναμίας των εταιρειών courier να ανταπεξέλθουν στην υπέρογκη αύξηση των αποστολών, σας ενημερώνουμε ότι η αποστολή θα πραγματοποιηθεί σε 1-3 μερες

Θα ενημερωθείτε στο email σας με τον αριθμό αποστολής.

Σας ευχαριστούμε για την κατανόηση και την προτίμηση σας.

Καλές γιορτές
Παράγγειλα πριν 2 μέρες (πρώτη φορά απ' αυτό το μαγαζί) και αυτό είναι το δεύτερο email ενημέρωσης. 😍



------------------------

Συγκριτικά, 10 μέρες μετά την παραγγελία δεν είχαν καν απαντήσει απο το E-Shop... >:( Ακύρωσα με email. :rolleyes:

PS. Οι παραγγελίες δεν περιείχαν περίεργα σπάνια προϊόντα όπως graphics cards. :biggrin:
 

daharis666

Επαγγελματίας Crystalator Μονολιθίξ
Moderator
Μηνύματα
37.863
Reaction score
77.462
Ο πελάτης σου διάλεξε να αγοράσει παιχνιδόκαρτα στη χειρότερη έως σήμερα περίοδο στην ιστορία της πληροφορικής. Είτε του αρέσει, είτε όχι.
ε και?
τι σχέση έχει αυτό με την ενημέρωση του καταναλωτή?
 

daharis666

Επαγγελματίας Crystalator Μονολιθίξ
Moderator
Μηνύματα
37.863
Reaction score
77.462
Να πώς λειτουργούν οι σοβαρές πισοεπιχειρήσεις:



Παράγγειλα πριν 2 μέρες (πρώτη φορά απ' αυτό το μαγαζί) και αυτό είναι το δεύτερο email ενημέρωσης. 😍



------------------------

10 μέρες μετά την παραγγελία δεν είχαν καν απαντήσει απο το E-Shop... >:( Ακύρωσα με email. :rolleyes:

PS. Οι παραγγελίες δεν περιείχαν περίεργα σπάνια προϊόντα όπως graphics cards. :biggrin:
κάρτες γραφικών έχει αυτός :p
 

abcd

Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος
Super Moderator
Μηνύματα
77.645
Reaction score
94.603
Όλο το βόρειο ημισφαίριο έχει παρασυρθεί από την προπαγάνδα της Κίνας και την τρομοκρατία των πολιτικών που τους έπιασε ο πόνος μη πεθάνουμε από τον κορωνοϊό, όλοι έχουν μαζευτεί μέσα και, είτε παίζουν, είτε τσατάρουν στο facebook, είτε κάνουν τηλεδιάσκεψη. Στη Δύση είναι όλοι κλεισμένοι σαν τα ποντίκια και στην Κίνα γελάνε και οι πέτρες.
Όπως γέλαγε το βόρειο ημισφαίριο τον Ιανουάριο με την Ουχάν! :rolleyes:
 


PeterMeni

DIY - "Επαγγελματίας"
Moderator
Μηνύματα
9.634
Reaction score
12.211
Παραγγελία στο E-shop toner εκτυπωτή από της 4 Δεκεμβρίου και ακόμα στην αναμονή.
 


Μέλη online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.607
Μηνύματα
2.867.716
Members
37.937
Νεότερο μέλος
Hdch
Top