Κι όμως ...ακούσαμε διαφορές (Λανιέρα)

wizzy

Music is our (Supernatural) friend!
Μηνύματα
13.974
Reaction score
20.495
Πολύ καλό πνευμόνι, αν γουστάρεις να ακούσεις βάθος στο κλαρίνο, έχω όλους τους δίσκους σε Dsd αρχεία. ;)
Μπράβο! Κάποια στιγμή, θα στα ζητήσω. :)
 

sk

Μηνύματα
530
Reaction score
474
Το κλαρίνο είναι έρωτας λόγο καταγωγής, με τέτοια ακούσματα μεγάλωσα...
Σε αντιλαμβάνομαι πλήρως!
Η δική μου καταγωγή με έχεις κάνει επιρρεπή περισσότερο στα τραγούδια της ... τάβλας 😁.

(καλός ο Πετρολούκας, αλλά κι ο Βαγγέλης Χαλιγιάννης καλός είναι (ήταν)... 😜)
 

wnet

Nearfieldένιος
Μηνύματα
4.443
Reaction score
15.136
οπότε ήρθε η ώρα για το κλασσικό ...μουσικό διάλειμμα!

Το Silver Πανάγιω είναι μίξη 2 τραγουδιών: α) Man on the Silver Mountain (Rainbow, Ronnie James Dio, Richard Blackmore) και β) Πανάγιω (παραδοσιακό Ηπείρου)


 








christos77

Master of Diffusion
Μηνύματα
6.288
Reaction score
13.195
(καλός ο Πετρολούκας, αλλά κι ο Βαγγέλης Χαλιγιάννης καλός είναι (ήταν).
Μεγας Μουσικος ο Βαγγελης Χαλιγιαννης εχω και θκεσμ εγγραφες αν ερθης στα Γιαννενα
Ελα να ακουσεις την υψηλη τεχνη του Μεγαλου Δεξιοτεχνη;)
 
  • Like
Reactions: sk

Decembered

Μαϊμού
Μηνύματα
16.568
Reaction score
37.875
-ας μου επιτραπει να πω χιουμοριστικα " η εκτιμιση μου ειναι οτι οι πσυχωτικοι, χωριζονται σε αυτους που τους αρεσουν τα πνευστα, και σε αυτους που δε τους αρεσουν, και μαλιστα κανουν και διακρισεις αρεσκιας.." as for me -> τρομπετα .
δοχτορ μαιμου.
 


Decembered

Μαϊμού
Μηνύματα
16.568
Reaction score
37.875
...τωρα μαθαινω...αλλα θα γινω σα τον προπροπροπαππου απο τη πλευρα της κσαδερφης..διαστραβωση με το ασιατικο αυτοκρατορικο ειδος...μπαχαλο απο εκει το σοι..

ή με τον θειο καλητερα και πιο προσφατα.. 🐒
 

wizzy

Music is our (Supernatural) friend!
Μηνύματα
13.974
Reaction score
20.495
Αυτός ο τύπος ο Κωνσταντής, είναι μεγάλη μορφή! Παίζει στους Villagers of Ioannina city (γαμάτο συγκρότημα!) κι έχει παίξει γκάιντα μέχρι και σε τραγούδι των Rotting Christ! Μορφή, λέμε!
 

bretsos

Μπάμιας
Μηνύματα
13.311
Reaction score
42.044
Αυτός ο τύπος ο Κωνσταντής, είναι μεγάλη μορφή! Παίζει στους Villagers of Ioannina city (γαμάτο συγκρότημα!) κι έχει παίξει γκάιντα μέχρι και σε τραγούδι των Rotting Christ! Μορφή, λέμε!
Αυτό διαπιστώνω, από τη ώρα που πόσταρε ο φίλος παραπάν, έχω ξετινάξει όλη τη πορεία του.
Είδα και αυτό το live με το ίδιο κομμάτι, προς το τέλος που σολάρει επί σκηνής το κλαρίνο με πόρωσε άσχημα.
 

abcd

Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος
Super Moderator
Μηνύματα
77.651
Reaction score
94.628
Δγιό είναι οι μεγάλες μου αγάπες, στο φαΐ οι μπάμιες και στη μουσική το κλαρίνο.
Το π@σ0κ απ' τη πολιτική ξέχασες... :rolleyes:

καλά ρε μλκ, έδωσες τόσα λεφτά για να ακούς κλαρίνα
Καλά σού είπε ο άνθρωπος!

Μ' ένα τρανζιστοράκι με το ηχείο του των 0,25 watts, μια χαρά θ' άκουγες! :biggrin:
 


Μηνύματα
1.298
Reaction score
2.575
Αυτός ο τύπος ο Κωνσταντής, είναι μεγάλη μορφή! Παίζει στους Villagers of Ioannina city (γαμάτο συγκρότημα!) κι έχει παίξει γκάιντα μέχρι και σε τραγούδι των Rotting Christ! Μορφή, λέμε!
Είναι ακόμη μέλος των Vic?
Έχει πολύ καιρό να παίξει σε συναυλία τους.
Τριγυρνάει με το Χαρούλη τα τελευταία χρόνια.
Κρίμα γιατί έδινε πολύ πόνο μαζί τους
 



Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.622
Μηνύματα
2.868.409
Members
37.940
Νεότερο μέλος
geo kok
Top