Κι όμως ...ακούσαμε διαφορές (Λανιέρα)

xfader

Segregation supporter
Administrator
Μηνύματα
35.758
Reaction score
83.593
Δηλαδή πόσο πρέπει να κοστίζουν τα ηχεία και ο ενισχυτης για να τις ακούμε;
Ανάποδα δουλεύει. Κάνει τα φτηνά να κοντράρουν στα ίσα τα πανάκριβα.
 

D

Deleted member 50795

Guest
η εταιρεία το δίνει και το διαφημίζει σαν «σιγαστήρα» των router (δίκτυο), μέσω Ethernet cable..:geek:

Reduce router ‘noise’
Loving your network streamer but getting interference via your Ethernet cable?

The LAN iSilencer’s advanced tech prevents noise from interfering with the digital signal.

You can connect it:

  • To your router
  • To switches
  • Directly to your Ethernet wall socket
δηλαδη λυνει το πρόβλημα μόνο του Ethernet καλωδίου ή μπορεί να διορθώσει και τον προϋπάρχοντα θόρυβο δικτύου.?
αν γνωρίζει κάποιος ας μας πει, θα είναι ενδιαφέρον.
πιθανως να κάνει και κάτι τέτοιο , καθώς το προτείνει για κατευθείαν σύνδεση στον τοίχο.
αν κάνει κάτι τέτοιο με επιτυχία, θα είναι πολύ ενδιαφέρον μηχανάκι. :geek:
 
Last edited by a moderator:

kalitsouni

Ακουστικά
Μηνύματα
2.799
Reaction score
8.058
Όλοι εσείς οι ψηφιακάκηδες μας έχετε ζαλίσει με τα bits και bytes. Δεν είναι όλα τα ίδια κύριοι...

Συγκρίνονται αυτά τα bits π.χ. που είναι βαρετά και μονότονα:
Screenshot 2023-04-06 at 8.13.00 AM.png


Με αυτά εδώ που είναι εκλεπτυσμένα και σίγουρα βγάζουν ποιο λεπτομερείς και φίνες υψηλές και μεσαίες;
Screenshot 2023-04-06 at 8.13.23 AM.png
 

Μηνύματα
2.458
Reaction score
1.719
Τελικά ακούσατε διαφορές?
Πάντως είναι ένα θέμα κι αυτό, για το ταπεινό μου στρημεράκι
Κάποιοι υποστηρίζουν ότι η wifi σύνδεση είναι καλύτερη από την εθερνετική.
Δε κάθησα να κάνω τεστ, το αφήνω για αργότερα...αν βαρεθώ να πειραματίζομαι σε άλλα θέματα.
 


Μηνύματα
2.458
Reaction score
1.719
Στέργιε χρησιμοποιείς το διπλό τροφοδοτικό τους ?
ναι, το shanti.
Μυστικό: όταν βάλαμε το battery pack στην "clean side" έπαιξε αρκετά καλύτερα και από το shanti, αλλά με τις μπαταρίες έβγαινε κάτι βολτ....παραπάνω! χααχχααχ
 
  • Like
Reactions: sk

Ultra Audio

Επαγγελματίας
Μηνύματα
3.816
Reaction score
2.230
O Zizik χωρίς λανιέρα, πάει μόνο στην μπανιέρα🌊

Ο xFader άκουσε Mahler για κάποιο διάστημα 🎻

Θες κι άλλα ? 🫠



Τελικά ακούσατε διαφορές?
Πάντως είναι ένα θέμα κι αυτό, για το ταπεινό μου στρημεράκι
Κάποιοι υποστηρίζουν ότι η wifi σύνδεση είναι καλύτερη από την εθερνετική.
Δε κάθησα να κάνω τεστ, το αφήνω για αργότερα...αν βαρεθώ να πειραματίζομαι σε άλλα θέματα.
 

Μηνύματα
7.274
Reaction score
11.822
Για τί είδος θορύβου μιλάμε; Παρεμβολές RF ή "κατάλοιπα" απο άλλες συσκευές που είναι συνδεδεμένες στο δίκτυο;
 



bretsos

Μπάμιας
Μηνύματα
13.311
Reaction score
42.044
Εγω πάντως είδα μεγάλη διαφορά με τη κεραμική μεσαία τριβή :biggrin:

Όσον αφορά αυτά τα τζιβιτζιλώνια της ifi προσωπικά είδα και άκουσα διαφορά με το ipower, πριν άκουγα διάφορες βρωμιές μέσω του usb, απ'οταν το έβαλα παίζει βελούδο!!
Εμπειρία από το στικάκι δεν έχω, κατέθεσα όμως τη εμπειρία από άλλο προϊόν θέλοντας να τονίσω ότι πρόκειται για σοβαρή εταιρία.
 

Σταύρος Λαγκαδιανός

Το αγοράκι με τα σπίρτα
Μηνύματα
8.237
Reaction score
27.045
Εγω πάντως είδα μεγάλη διαφορά με τη κεραμική μεσαία τριβή :biggrin:

Όσον αφορά αυτά τα τζιβιτζιλώνια της ifi προσωπικά είδα και άκουσα διαφορά με το ipower, πριν άκουγα διάφορες βρωμιές μέσω του usb, απ'οταν το έβαλα παίζει βελούδο!!
Εμπειρία από το στικάκι δεν έχω, κατέθεσα όμως τη εμπειρία από άλλο προϊόν θέλοντας να τονίσω ότι πρόκειται για σοβαρή εταιρία.
Αλλού αυτά. Το σακούλι με τις μπάμιες έκανε όλη τη δουλειά.
 

bretsos

Μπάμιας
Μηνύματα
13.311
Reaction score
42.044
Αλλού αυτά. Το σακούλι με τις μπάμιες έκανε όλη τη δουλειά.
Αυτό είναι εκεί για ψυχολογικούς λόγους εκεί, βάζω κάτι άθλιες παραγωγές της Τασούλας Μαλιαχόβα συνήθως (κλαρίνο) που δεν μπορεί να τις σώσει ούτε το ipower, ούτε το dac. Χρειάζομαι κάτι στο οπτικό πεδίο ώστε να με κάνει να ανατριχιάζω :biggrin:
 

ika

News
Μηνύματα
14.041
Reaction score
13.003
Αυτό είναι εκεί για ψυχολογικούς λόγους εκεί, βάζω κάτι άθλιες παραγωγές της Τασούλας Μαλιαχόβα συνήθως (κλαρίνο) που δεν μπορεί να τις σώσει ούτε το ipower, ούτε το dac. Χρειάζομαι κάτι στο οπτικό πεδίο ώστε να με κάνει να ανατριχιάζω :biggrin:
Από το πας, από κει το πας, στο κλαρίνο καταλήγεις....
:dance2: :boast: :gamer: :drinks: :errwhat:
αυτό είναι το crash-test τελικά
 

bretsos

Μπάμιας
Μηνύματα
13.311
Reaction score
42.044
Από το πας, από κει το πας, στο κλαρίνο καταλήγεις....
:dance2: :boast: :gamer: :drinks: :errwhat:
αυτό είναι το crash-test τελικά
Δγιό είναι οι μεγάλες μου αγάπες, στο φαΐ οι μπάμιες και στη μουσική το κλαρίνο.
Το έχω πληρώσει και το πληρώνω το τίμημα γιατί δεν με κάνει κανένας παρέα αλλά δεν με νοιάζει 😎
Το κλαρίνο είναι έρωτας λόγο καταγωγής, με τέτοια ακούσματα μεγάλωσα.
Έρχετε τις προάλλες ένας φίλος στο σπίτι, βλέπει το ταπεινό μου σύστημα και όλο ενθουσιασμό με λέει "βάλε να ακούσουμε τίποτα" του βάζω ένα σόλο κλαρίνο τον Αποστόλη Τσαχρή από τον καταπληκτικό δίσκο 'Ροϊδούλα'
Τον ρωτάω "πως παίζει"?
Και τι με λέει... καλά ρε μλκ, έδωσες τόσα λεφτά για να ακούς κλαρίνα, μια προσβολή τη ένιωσα...
 



ika

News
Μηνύματα
14.041
Reaction score
13.003
....
Έρχετε τις προάλλες ένας φίλος στο σπίτι, βλέπει το ταπεινό μου σύστημα και όλο ενθουσιασμό με λέει "βάλε να ακούσουμε τίποτα" του βάζω ένα σόλο κλαρίνο τον Αποστόλη Τσαχρή από τον καταπληκτικό δίσκο 'Ροϊδούλα'
.....
Ίσως προτιμάσει το γυναικείο κλαρίνο...
:gamer: :dance2:
(βλ. #73)
 


bretsos

Μπάμιας
Μηνύματα
13.311
Reaction score
42.044
@bretsos Εγώ ακούω (όχι συχνά, η αλήθεια είναι) Πετρολούκα Χαλκιά. Έχω μουσική παιδεία ή είμαι σαν τον φίλο σου; :)
Πολύ καλό πνευμόνι, αν γουστάρεις να ακούσεις βάθος στο κλαρίνο, έχω όλους τους δίσκους σε Dsd αρχεία. ;)
 


Staff online

  • abcd
    Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.622
Μηνύματα
2.868.417
Members
37.940
Νεότερο μέλος
geo kok
Top