Κλείνει η Zappiti

alexis

Reticular Activating System
Μηνύματα
14.684
Reaction score
28.020
Μια γκαζόζα και μια ταινία από το νέτφλιξ τότε :D
Να σου πω....🤔 καλή ιδέα. 😅

Πέρα από την πλάκα, είμαι 47 ετών και έχω βαρεθεί να ασχολούμαι με διάφορα μπλιμπλίκια. Έχουν περάσει όλα από εδώ. Πλέον θέλω να πατάω ένα κουμπί και βγαίνει μια χοντρή, όχι λάθος, να γίνονται όλα αυτόματα και να παίζει και η ταινία που θέλω. Πληρώνω για να με υπηρετούν, όχι να υπηρετώ εγώ αυτά (τα μηχανήματα).

Φτάνει.
 

Μηνύματα
540
Reaction score
435
Να σου πω....🤔 καλή ιδέα. 😅

Πέρα από την πλάκα, είμαι 47 ετών και έχω βαρεθεί να ασχολούμαι με διάφορα μπλιμπλίκια. Έχουν περάσει όλα από εδώ. Πλέον θέλω να πατάω ένα κουμπί και βγαίνει μια χοντρή, όχι λάθος, να γίνονται όλα αυτόματα και να παίζει και η ταινία που θέλω. Πληρώνω για να με υπηρετούν, όχι να υπηρετώ εγώ αυτά (τα μηχανήματα).

Φτάνει.
Κατανοητό και σεβαστό.

Ίσως η λύση ενος boxακίου όπως Dune κλπ να είναι πιο εφικτή, όμως θα σιχτήριζα για μια λύση που δε μπορώ να αναβαθμίσω (π.χ. για να είναι συμβατή με νέα format κλπ) και κάνει ένα σκασμό λεφτά, ώστε αν τεθεί το ζήτημα αλλαγής, να ξεκινάω πάλι από το 0 (χρηματικά τουλάχιστον και εμπειρικά/χρονικά γιατί πάλι θα θέλη ψακτική πριν πάρει κανείς νέο boxάκι φαντάζομαι).
 


loggeo

Projectors
Moderator
Μηνύματα
7.248
Reaction score
8.768
Άλλαξε ο Μανωλιός κι έβαλε τα ρούχα του αλλιώς


R_volution απ' τους πρώην της Zappiti.

Περί media player.

Ωραίο το hi-end PC, αλλά όχι για όλους.

Είναι τυραννία, κακά τα ψέματα.

Μετά τα τελευταία firmware της Lumagen (εκπληκτικό tone mapping), έχω στραφεί κυρίως σε dune hd για αναπαραγωγή αρχείων και σε Apple TV για streaming.
 

Μηνύματα
540
Reaction score
435
Εμένα πάλι με δελέασε αυτό σαν compact solution για τεράστια αποθέματα αποθήκευσης:


...δυστύχως όμως παρότι 12η γενιά i7/i9, το HDMI port παραμένει 1.4b (4Κ/30) και για τέτοια κόστη το θεωρώ μεγάλο φάουλ (ειδικά όταν το TVS-872XT είναι 2.0).
 




Staff online

  • abcd
    Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος
  • Zizik
    Chauncey Gardiner * tl;dr *
  • rose.athens
    Not in the mood Mod

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.621
Μηνύματα
2.868.326
Members
37.940
Νεότερο μέλος
geo kok
Top