Κουνουπια



abcd

Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος
Super Moderator
Μηνύματα
77.593
Reaction score
94.478
Τι Χειμώνα βρε, 86 Αυγούστου έχουμε ακόμα!
 


Mr Spock

demokratischer - sektor
Μηνύματα
18.441
Reaction score
50.532
Τίποτα ηλίθιοι υποστηρικτές των κουνουπιών δεν έχουν βρεθεί ακόμα;
- γμτ , μου πρόλαβες την έκπληξη . . . - όλοι στο Σύνταγμα το βράδυ κατά της επερχομενης ναζιστικής αποτρόπαιας και εγκληματικής γενοκτονίας των κουνουπιών . . . - τι ? . . . οι γύρω δρόμοι ? . . . να έρθουν και αυτοί οι εντομοφασίστες στην συγκέντρωση

🇦🇴
 

jag

Μηνύματα
9.241
Reaction score
27.538

abcd

Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος
Super Moderator
Μηνύματα
77.593
Reaction score
94.478
Δε το δοκιμάζεις Σπύρο; Έχεις δένδρο; :p

Μπορεί να είναι εικόνα κείμενο που λέει Θα στολίσω από τώρα το χριστουγεννιάτικο δέντρο, μόνο και μόνο για να καταλάβουν τα κουνούπια ότι χειμώνιασε. @mikros_prigkipa mikros_ s_prigkipa Se Po ΑΤΑΚΕΣ
 




melina

Cargo 200
Μηνύματα
22.876
Reaction score
41.086
Επόμενο πρότζεκτ όσο είναι ακόμα νωρίς και προλαβαίνουμε.
Κουνούπια!

Για πείτε, από εξοπλισμό ψεκαστήρες, φάρμακα, στρατηγική και ότι άλλο χρειάζεται.

Σημ.:
Πέρσι θυμάμαι ότι δεν ήταν τραγικά τα πράγματα στο χώρο του πάρκινγκ. Προλάβαινα και έμπαινα στο αυτοκίνητο σώος χωρίς να πάρω μαζί μου και μερικά κουνούπια στην καμπίνα :laugh:
Λίγο υπερβολικό ακούγεται αλλά αυτή ήταν η κατάσταση το 2018-19 και ίσως πιο πίσω.
Τα τελευταία χρόνια λένε ότι άρχισαν πάλι τους ψεκασμούς στην ευρύτερη αττική, μαραθώνα μεριά, και αλήθεια είναι ότι μπορούσα να κάτσω να ασχοληθώ κανά 5 λεπτο με το αυτοκίνητο, λίγο ξεσκόνισμα, προετοιμασία και τέτοια χωρίς να με στραβώσουν.
Δεν τα μπορώ τα γ@μίδια με τίποτα. Στο σπίτι έχω σωθεί με σήτες και κλειστά παράθυρα και κλιματιστικά all the time.
Επειδή λοιπόν όλο και κάτι θα έχει και φέτος, ακόμα δεν έχουν κάνει εμφάνιση, σήμερα για παράδειγμα που ήμουν 5 ώρες κάτω με κοψίματα, μαζέματα, πλυσίματα δεν με τσίμπησε ούτε ένα :party:

Το θέμα είναι αν γίνεται να τα γλιτώσουμε τελείως. Μέχρι τώρα δεν ψέκαζα γιατί ήταν τα παιδιά μικρά και καλά και υπήρχε μια φοβία. Μπούρδες νομίζω πλέον. Θα τα πλακώσω στο ψέκασμα με κάθε προφύλαξη βέβαια.
Για αυτό λοιπόν όσοι έχετε εμπειρία συμβουλέφτεμε!!!
 

melina

Cargo 200
Μηνύματα
22.876
Reaction score
41.086
Είδα και αυτό και είπα να το μοιραστώ μαζί σας.



Αυτά τα dunks που χρησιμοποιεί ξέρουμε τι ανάλογο υπάρχει στην εδώ αγορά;

Ενδιαφέρουσα προσέγγιση, ευχαρίστως θα τη δοκίμαζα.
 

n_olympios

Μαντιναδόρος!
Moderator
Μηνύματα
5.898
Reaction score
12.514
Μέχρι τώρα δεν ψέκαζα γιατί ήταν τα παιδιά μικρά και καλά και υπήρχε μια φοβία. Μπούρδες νομίζω πλέον. Θα τα πλακώσω στο ψέκασμα με κάθε προφύλαξη βέβαια.
Ελπίζω να εννοείς τα κουνούπια και όχι τα παιδιά!
 


Μηνύματα
12.371
Reaction score
14.582
Να γλύψουν καμιά επιφάνεια τα παιδιά ή ο σκύλος να σας πω εγω. :D
 


Μηνύματα
427
Reaction score
425
Αν και θα βρεθούν διάφοροι σχολιαστές να λογοκρίνουν μια λύση που ειχα δοκιμάσει πριν 8 χρόνια με επιτυχία είναι ένα κοκτέιλ διασυστηματικού εντοκτόμονου με ένα επαφής σε κορμούς δένδρων και φύλλωμα και σε όλους τους τοίχους σκιερά μέρη κτλ κάθε 15 μέρες. Φυσικά δεν είχε μείνει τίποτα από μύγα,κουνούπι κτλ. Σαφώς δεν είναι φιλικό οικολογικό και όλα τα συναφή. Πήγαινε μια βόλτα σε κάποιο γεωπονικό κατάστημα και ψάξε λύσεις μήπως υπάρχει και κάποιο βιολογικό σκεύασμα. Έχω ένα βιολογικό από πέρυσι αλλά ακόμα δεν έκανα εφαρμογή και δεν μπορώ να το προτείνω.
Με γεια το μηχάνημα!
 

rose.athens

Not in the mood Mod
Super Moderator
Μηνύματα
46.275
Reaction score
93.709
Ψεκασμα σε ολες τις εξωτερικες επιφανειες μια φορα τον μηνα απο τωρα.
Δοκιμασμένη λύση το καλοκαίρι που πέρασε. Λόγω ύπαρξης ανοιχτής γούρνας σε παρακείμενο οικόπεδο, υποφέρουμε τραγικά, ειδικά μετά από βροχή. Ψεκασμός με K-Othrine σε όλους τους εξωτερικούς τοίχους και επιτέλους καταφέρνουμε να καθίσουμε έξω.
 

melina

Cargo 200
Μηνύματα
22.876
Reaction score
41.086
Δοκιμασμένη λύση το καλοκαίρι που πέρασε. Λόγω ύπαρξης ανοιχτής γούρνας σε παρακείμενο οικόπεδο, υποφέρουμε τραγικά, ειδικά μετά από βροχή. Ψεκασμός με K-Othrine σε όλους τους εξωτερικούς τοίχους και επιτέλους καταφέρνουμε να καθίσουμε έξω.
αφήνει σημάδια, λεκέδες, το καοθριν στους τοίχους;
 

rose.athens

Not in the mood Mod
Super Moderator
Μηνύματα
46.275
Reaction score
93.709
αφήνει σημάδια, λεκέδες, το καοθριν στους τοίχους;
Θα το δεις μόνο αν πέσει επάνω σε τζάμια σαν υπόλευκη σταγόνα. Στους τοίχους δεν φαίνεται τίποτα.
 


Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.587
Μηνύματα
2.865.027
Members
37.933
Νεότερο μέλος
alkapsal
Top