Κυνηγοί της χαμένης...Αναλογικότητας

Μηνύματα
12.539
Reaction score
14.686
για την εύρεση συχνότητας συντονισμού ....
Το θέμα το μεγάλο είναι εάν φαγώνεται το διαμάντι με μεγαλύτερο ρυθμό και ανισομερώς. (ιδίως τα ακριβά προφίλ - κοπής)

Δεν αναφέρεις άμεσα σχετιζόμενο κάτι για αυτό.

Τα άλλα ΟΚ είναι συνέπειες αλλά απλώς συνέπειες.

Πρέπει όμως να φαγώνεται ε ?

Αλλάζει και η θέση του καντιλεβερ μέσα στο μαγνητικό πεδίο. (στις mc πρόβλημα λόγω θέσης του πηνιου).
 

Μηνύματα
12.539
Reaction score
14.686
Το θέμα το μεγάλο είναι εάν φαγώνεται το διαμάντι με μεγαλύτερο ρυθμό και ανισομερώς. (ιδίως τα ακριβά προφίλ - κοπής)

Δεν αναφέρεις άμεσα σχετιζόμενο κάτι για αυτό.

Τα άλλα ΟΚ είναι συνέπειες αλλά απλώς συνέπειες.

Πρέπει όμως να φαγώνεται ε ?

Αλλάζει και η θέση του καντιλεβερ μέσα στο μαγνητικό πεδίο. (στις mc πρόβλημα λόγω θέσης του πηνιου).
σε σχέση πάντα με την όποια αλλαγή χαρακτηριστικών λόγω "φθοράς" με το λαστιχο που λέγαμε (όχι καμιά σχέση με το μεγάλο πόστ σου , απλώς χρησιμοποίησα το quote για να ποστάρω @Bhutia - παπάκι για να δείς την προσθήκη αυτή. Σόρρυ.
 

daharis666

Επαγγελματίας Crystalator Μονολιθίξ
Moderator
Μηνύματα
37.875
Reaction score
77.475
σε σχέση πάντα με την όποια αλλαγή χαρακτηριστικών λόγω "φθοράς" με το λαστιχο που λέγαμε (όχι καμιά σχέση με το μεγάλο πόστ σου , απλώς χρησιμοποίησα το quote για να ποστάρω @Bhutia - παπάκι για να δείς την προσθήκη αυτή. Σόρρυ.
στον εαυτό σου μιλάς?
 






Μηνύματα
12.539
Reaction score
14.686
To κύριο πρόβλημα στη συνεννόηση έγκειται σε όσες φορές δίνει την εντύπωση ότι θα έχει πράγματι συμβεί.
Έχουμε τρείς κύκλους που για χάρη ανάλυσης και απλοποίησης, ας τους διαχωρίσουμε. Την λογική, την επικοινωνία και το συναίσθημα. Όλοι θα ήθελαν να εξαπατηθούν σε κάποιον απο αυτόν.

Τώρα κάποιοι, οι πιο υγιείς απο εμάς, παρόλο που μπορούν να ελέγξουν τον πρώτο και τον δεύτερο κύκλο μπορεί να έχουν την ανάγκη να αφήσουν να εξαπατηθούν στον τρίτο κύκλο. Εκεί είναι και ο μόνος κύκλος που είναι εθελούσια η εξαπάτηση και θέλει την συναίνεση σου σε ποσοστό 100 % καθώς πρέπει τουλάχιστον να φυτοζωήσεις. Εκεί όμως είναι και τα μεγάλα κέρδη αλλά και χασούρες. Υπάρχουν και χειρότερα όμως. Να μην αφήσεις ποτέ να αυτοεξαπατηθείς σε αυτόν τον κύκλο. Οι άλλοι και να συμβεί δεν έχουν πολλά να σου διδάξουν. Θα είχαν και αποκτούν το νόημα τους και αυτοί αλλά μόνο εάν έχει συμβεί εθελούσια εξαπάτηση στον τρίτο κύκλο πρώτα (ή μάλλον ... απο εκεί και μετά)..

Πάμε δηλαδή Α ---> Β -- > Γ και μετά Γ---> Β --- Α.

Αφού ολοκληρώσουμε την πορεία αυτήν μετά πάμε κατευθείαν στο Γ (αφου όμως εμπεριέχονται παράλληλα πλέον και όχι σειριακά μαζί και συνλειτουργούντα συνεχώς τα Α και Β ώστε να συντηρούν το Γ). Εάν μας δοθεί η ευκαιρία. Αλλιώς φυτοζωισμός και συνεχής απογοήτευση έν γνώση μας.

Θέλει ταλέντο γνώση και θάρρος να αφήσεις να εξαπατηθείς στο Γ. Το Α και Β είναι για στραγάλια. (απλό στάδιο). Πρακτική ζημιά που βέβαια εάν δεν ξέρεις (δεν έχεις κάνει την πορεία έστω κα μια φορά) οδηγεί σε προσωρινή ζημιά στο Γ.

Απλά είναι τα πράγματα. 😀
 
Last edited:

Bhutia

Hidden Guru
Editor
Μηνύματα
16.932
Reaction score
54.808
Έχουμε τρείς κύκλους που για χάρη ανάλυσης και απλοποίησης, ας τους διαχωρίσουμε. Την λογική, την επικοινωνία και το συναίσθημα. Όλοι θα ήθελαν να εξαπατηθούν σε κάποιον απο αυτόν.

Τώρα κάποιοι, οι πιο υγιείς απο εμάς, παρόλο που μπορούν να ελέγξουν τον πρώτο και τον δεύτερο κύκλο μπορεί να έχουν την ανάγκη να αφήσουν να εξαπατηθούν στον τρίτο κύκλο. Εκεί είναι και ο μόνος κύκλος που είναι εθελούσια η εξαπάτηση και θέλει την συναίνεση σου σε ποσοστό 100 % καθώς πρέπει τουλάχιστον να φυτοζωήσεις. Εκεί όμως είναι και τα μεγάλα κέρδη αλλά και χασούρες. Υπάρχουν και χειρότερα όμως. Να μην αφήσεις ποτέ να αυτοεξαπατηθείς σε αυτόν τον κύκλο. Οι άλλοι και να συμβεί δεν έχουν πολλά να σου διδάξουν. Θα είχαν και αποκτούν το νόημα τους και αυτοί αλλά μόνο εάν έχει συμβεί εθελούσια εξαπάτηση στον τρίτο κύκλο πρώτα (ή μάλλον ... απο εκεί και μετά)..

Πάμε δηλαδή Α ---> Β -- > Γ και μετά Γ---> Β --- Α.

Αφού ολοκληρώσουμε την πορεία αυτήν μετά πάμε κατευθείαν στο Γ (αφου όμως εμπεριέχονται παράλληλα πλέον και όχι σειριακά μαζί και συνλειτουργούντα συνεχώς τα Α και Β ώστε να συντηρούν το Γ). Εάν μας δοθεί η ευκαιρία. Αλλιώς φυτοζωισμός και συνεχής απογοήτευση έν γνώση μας.

Θέλει ταλέντο γνώση και θάρρος να αφήσεις να εξαπατηθείς στο Γ. Το Α και Β είναι για στραγάλια. (απλό στάδιο). Πρακτική ζημιά που βέβαια εάν δεν ξέρεις (δεν έχεις κάνει την πορεία έστω κα μια φορά) οδηγεί σε προσωρινή ζημιά στο Γ.

Απλά είναι τα πράγματα. 😀
Εκτιμώ την καλή προαίρεση από μέρους σου, από την άλλη όμως δεν γίνεται να λογαριάζουμε κατηγορηματικά την ευτυχία ή δυστυχία άλλων ατόμων με δικά μας κριτήρια. Πάντοτε θα υφίσταται κάποιος βαθμός αβεβαιότητας.

Προς αποφυγήν σύγχυσης τονίζω ότι δεν είναι στο χαρακτήρα μου να διατηρούσα εναλλακτικούς λογαριασμούς και ακόμα περισσότερο να έπλαθα συζητήσεις με κάποιο υποτιθέμενο alter ego. Φτάνει και περισσεύει όσο ΄΄εγώ΄΄ υπάρχει στον δικό μου λογαριασμό. :wink:
 

costas EAR

Δόκτωρ ΔιαXύσιος
Editor
Μηνύματα
51.411
Reaction score
125.600
Τον Εγώ στο guardians of the galaxy 2, δε τον φτάνετε και οι δυό σας μαζί.

Το μπαμπά του Star Lord, του Peter Quill ντε.

Αντιστοίχως, τον αριθμό των σαμπ που έχει ο μπουτχιας, δεν τον φτάνουμε όλοι οι υπόλοιποι γιατροί μαζί.

Φακτς.
 

Μηνύματα
12.539
Reaction score
14.686
Εκτιμώ την καλή προαίρεση από μέρους σου, από την άλλη όμως δεν γίνεται να λογαριάζουμε κατηγορηματικά την ευτυχία ή δυστυχία άλλων ατόμων με δικά μας κριτήρια. Πάντοτε θα υφίσταται κάποιος βαθμός αβεβαιότητας.
Ε, βέβαια εννοείται. Δεν υπονόησα ποτέ το αντίθετο. Εξ ου και το "φυτοζωούμε" και το "εαν σου (μας) δοθεί η ευκαιρία" που μάλιστα εάν το διάβαζες με πιο ποιητική ματιά και όχι σημειολογική θα καταλαβαίνες ότι εννοώ μάλιστα ότι αυτό είναι ο κανόνας. Αλλά να γνωρίζεις την λογική που κινείται η "πορεία" είναι και αυτό κάτι. Μπορείς να την ανασύρεις και να εκτιμήσεις το "καλό" που μπορεί να έρθει στο δρόμο σου αλλά και βοηθάει να αναγνωρίσεις τα σημάδια.
Προς αποφυγήν σύγχυσης τονίζω ότι δεν είναι στο χαρακτήρα μου να διατηρούσα εναλλακτικούς λογαριασμούς και ακόμα περισσότερο να έπλαθα συζητήσεις με κάποιο υποτιθέμενο alter ego. Φτάνει και περισσεύει όσο ΄΄εγώ΄΄ υπάρχει στον δικό μου λογαριασμό. :wink:
Θα είσαι ο μόνος που ξέρω σε κοσμική ζωή. Και σε μοναστική και φιλοσοφικά να το δώ θα είσαι το 1 της 1000 ης.

Μάθε μου αυτό και δεν με ενδιαφέρει το audio. 😀 Ο βαθμός αποστασιοποίησης πρέπει να είναι τόσο υψηλός που πιθανόν είναι ζημιογόνος. Εκτός εάν ..... χα χα .... ανέβουμε πίστα.
 

Μηνύματα
1.732
Reaction score
2.472
Αντιστοίχως, τον αριθμό των σαμπ που έχει ο μπουτχιας, δεν τον φτάνουμε όλοι οι υπόλοιποι γιατροί μαζί.
Φακτς.
Νομίζεις :D

Αγαπητέ Bhutia να βάλω ένα άλλο θέμα σχετικό με την "αναλογικότητα" στο τραπέζι.
Πρόσφατα άκουσα συγκριτικά την νέα dsd έκδοση του thriller από την mofi σε σχέση με το original vinyl.
Κατά την γνώμη μου το original έπαίζε αναλογικότερα. Σε κάποια σημεία το νέο έδινε την εντύπωση ότι υπήρχε περισσότερη "πληροφορία" αλλά κάτι με ενοχλούσε ηχητικά. Διάβασα και σε ξένα site ότι και πολλοί άλλοι προτιμούν το original. Τελικά ποιό είναι το νόημα όλων αυτών των νέων ψηφιακών βινυλίων; το κέρδος; ο φίλος ο Μαέστρος πχ συμφωνεί με αυτό και δεν αγοράζει πλέον νέα βινυλια.
 

Μηνύματα
12.855
Reaction score
10.072
Μα και αυτοί τί πάνε και κάνουν; Αντί να το περάσουν κατ' ευθείαν από την ταινία στην κονσόλα και στη μηχανή κοπής, πάνε και το κάνουν DSD.
 

wnet

Nearfieldένιος
Μηνύματα
4.443
Reaction score
15.136
στο digital domain έπεσε το remastering προφανώς
 


costas EAR

Δόκτωρ ΔιαXύσιος
Editor
Μηνύματα
51.411
Reaction score
125.600
Όποιος είναι αρκετά βλαμμένος ώστε στο σωτήριον έτος 2023 να πα να δώσει 100 ευρώ για το θρίλερ του Μιχαλάκη του Τζάκσον, αντί να πα να φάει μια μπριζόλα της προκοπής και να παίξει Μιχαλάκη από σποτιφαι, καλά θα κάνει να κλαίει όχι μόνο τα λεφτά του (με οποιαδήποτε δικαιολογία περί ελαττωμένης αναλογικότητας και άλλες τρίχες κατσαρές), αλλά να κλαίει και για την βλακεία που τον δέρνει.

Κατό ευρώπουλα δε θα έπρεπε να δώσει κανείς ούτε για ιμερσιβ παραγωγή σούπερ υψηλής πχιότητας του θρίλερ. Έως ένα τριαντάρι και πολύ είναι, ακόμα και για ιμερσιβ. Άκου κει κατό για βινύλιο, βλαμμένα έ βλαμμένα...
 

Μηνύματα
1.732
Reaction score
2.472
Σωστά, εγώ δεν το αγόρασα, έχω το παλιό και μου φτάνει. Απλά έτυχα σε κάποιον που είχε και τα δύο και τα άκουσα.
 

costas EAR

Δόκτωρ ΔιαXύσιος
Editor
Μηνύματα
51.411
Reaction score
125.600
Οκ, εγώ έχω σποτιφαι.
 
Last edited:

Bhutia

Hidden Guru
Editor
Μηνύματα
16.932
Reaction score
54.808
Όποιος είναι αρκετά βλαμμένος ώστε στο σωτήριον έτος 2023 να πα να δώσει 100 ευρώ για το θρίλερ του Μιχαλάκη του Τζάκσον, αντί να πα να φάει μια μπριζόλα της προκοπής και να παίξει Μιχαλάκη από σποτιφαι, καλά θα κάνει να κλαίει όχι μόνο τα λεφτά του (με οποιαδήποτε δικαιολογία περί ελαττωμένης αναλογικότητας και άλλες τρίχες κατσαρές), αλλά να κλαίει και για την βλακεία που τον δέρνει.

Κατό ευρώπουλα δε θα έπρεπε να δώσει κανείς ούτε για ιμερσιβ παραγωγή σούπερ υψηλής πχιότητας του θρίλερ. Έως ένα τριαντάρι και πολύ είναι, ακόμα και για ιμερσιβ. Άκου κει κατό για βινύλιο, βλαμμένα έ βλαμμένα...
Μολονότι δεν συναινώ με το ύφος που απευθύνεσαι γενικώς σε ΄΄άδολους΄΄ ακροαματικόφιλους , τα τσακάλια του mastering στη Mobile Fidelity πάνε για αρπαχτή ολκής τώρα που...γυρίζει - pun intended. :sneaky:
 


Τελευταια Μηνυματα

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.621
Μηνύματα
2.868.364
Members
37.940
Νεότερο μέλος
geo kok
Top