Μένω σπίτι! Με τι ασχολούμαι;

MaxHeadroom

Moderator
Moderator
Μηνύματα
7.642
Reaction score
9.202

n_olympios

Μαντιναδόρος!
Moderator
Μηνύματα
5.852
Reaction score
12.416
Σε ποια περιοχή είναι αυτό αν επιτρέπεται; ιδιοκτησία ή ενοίκιο;
Φοβάμαι να απαντήσω. Εφορία? ΣΔΟΕ? ΣΕΠΕ?

Πάντως έχει πληρωθεί ο ΕΝΦΙΑ, ορκίζομαι. Μέχρι και τους ημιυπαίθριους είχαμε δηλώσει όταν έπρεπε (τρομάρα μας).

Ιδιόκτητο, στα Μεσόγεια.
 

melina

Cargo 200
Μηνύματα
22.818
Reaction score
40.984
Φοβάμαι να απαντήσω. Εφορία? ΣΔΟΕ? ΣΕΠΕ?
Τίποτα από όλα αυτά. Εδώ όπως θα έχεις καταλάβει είμαστε φόρουμ αλληλεγγύης πρωτίστως. Να, για παράδειγμα, βάζει ένας μια φωτογραφία από το σύστημα του και πετάγονται από δέκα μεριές βάλε μπασοπαγίδα ο ένας, βάλε ακίδες στο ρακ ο άλλος, πέτα το πικάπ ο παράλλος, άλλαξε τα καλώδια ο πιο πέρα...
Έτσι κι εδώ, είδα τη φωτογραφία σου και επειδή μυρίζομαι πολλούς κινδύνους και στην περίπτωση σου, όπως και στου άλλου :rolleyes: , σκέφτηκα αν τυχόν είσαι σε περιοχή για την οποία μπορεί να έχω άποψη μήπως μπορώ να σου δώσω κατάλληλες συμβουλές. Βέβαια το Μεσόγεια που λες είναι πολύ γενικό* και δεν βοηθάς έτσι οπότε και η βοήθεια από τη μεριά μου είναι αδύνατη.


* κοντά στην Α.Ο.;
 


n_olympios

Μαντιναδόρος!
Moderator
Μηνύματα
5.852
Reaction score
12.416
Τίποτα από όλα αυτά. Εδώ όπως θα έχεις καταλάβει είμαστε φόρουμ αλληλεγγύης πρωτίστως.
Πρωτίστως και δευτερίστως μη σου πω. :biggrin:

Θα στείλω πριβέ για τα υπόλοιπα. Μη μας παρεξηγήσουν κιόλας. Κουμπάρε κρύβε λόγια λέμε.
 


Μηνύματα
14.877
Reaction score
20.422
χθες και σημερα, εφτιαξα ενα προχειρο τραπεζακι για το ρουτερ
IMG_20200404_183049.jpg
IMG_20200404_135134.jpg


και φρεαζαρα κατι κοντρα πλακε για να φταιξω κατι ραφακια για βιβλια στο δωμα.
αμα στεγνωσει ο καιρος θα βγουν ολα εξω και θα βιδωθουν μπας και ανοιξει ο χωρος τα υπουργεια μου
 




Μηνύματα
14.877
Reaction score
20.422
το δωμα ειναι 11.8τμ
εχει και μπανακι
δηλαδη ενιαιος χωρος 2.3χ2.4 σχεδον
εχει τωρα μια παλια βιβλιοθηκη και ενα γραφειο οποτε ειμαι στριμωγμενος μεχρι εκει που δεν παιρνει
εχω φτιαξει μια σειρα ραφια βαθους 60εκ για κουτια αποθηκευσης και μολις ανοιξει ο καιρος θα βιδωσω και τη δευτερη.
θα φυγει η βιβλιοθηκη και θα μπουν τα ραφιακια που ειναι ρηχα και δεν πατανε πατωμα , οποτε θα παει το γραφειο απο κατω τους θα μπουν τα βιβλια (απο το πολυτεχνειο και τα οικονομικα της γυναικας) και θα αδειασει ο ενας τοιχος (θα χωρεσει τοτε ενα επιτραπεζιο δραπανο και διδυμος τροχος)
θα γινουν τρολευ για τα ξυλουργικα και για το μικρο ινβερτερακι της ηλεκτροσυγκολλησης.
ενα jbl boombox θεμε μετα και ενα καλυτερο wifi router να πιανω ιντενε (η powerline )

σε επομενη φαση γκρεμιζεται ο τοιχος του μπανιου και γινεται ντουζιερα/νηπτηρας/τουαλετα με γυαλινα χωρισματα να μην πιανει χωρο.
IMG_20191214_205707.jpg

IMG_20191110_203913.jpg

IMG_20191214_193936.jpg
 







Μηνύματα
14.877
Reaction score
20.422
ε
IMG_20200405_200058.jpg

ετοιμα και τα ραφακια
κολλημενα, ρουταρισμενα, λειασμενα.
να τα πιεις στο ποτηρι
στο τσακιρ κεφι , μπορει και να τα βερνικωσω μεσοβδομαδα που θα βγαλει λιγο ηλιο.
5 τμχ , λογικα μου φτανουν
 




Staff online

  • abcd
    Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.323
Μηνύματα
2.858.541
Members
37.895
Νεότερο μέλος
Mark Zappa
Top