Μένω σπίτι! Με τι ασχολούμαι;



Μηνύματα
12.831
Reaction score
10.048
Φτιάχνεις παλιά pc με win xp που δεν μπουτάρουν...
Εγώ το έχω στημένο σαν 3ο pc στην κρεβατοκάμαρα πάνω στη 46άρα και βλέπω The Gran Tour ή βιντεάκια από το Internet.
Φέρε αυτοκίνητο με γάντζο (η BMW κάνει)
Rose, έχεις BMW; Ποιά;
 
Last edited:




Μηνύματα
2.283
Reaction score
5.173
Εγώ το έχω στημένο σαν 3ο pc στην κρεβατοκάμαρα πάνω στη 46άρα και βλέπω The Gran Tour ή βιντεάκια από το Internet.
Internet και winXP!!!

XP mόνο για:
κατέβασμα fct απο topcon
fct ---> mty
mty στο Απόδοση
export σε dxf
σώσιμο στον εξωτερικό σκληρό
Log out
 

melina

Cargo 200
Μηνύματα
22.818
Reaction score
40.984
:rolleyes: Για πες.
Να πω...τι να πω; δεν τα βλέπεις μόνος σου;

Λανθασμένη επιλογή κάδρου, μη ανάδειξη του θέματος, απουσία κοντράστ, χαμηλό δυναμικό εύρος, γραμμές αδιάφορες που προκαλούν σύγχυση στη σύνθεση, χρωματικές ανισορροπίες, λανθασμένο λευκό σημείο, κακή ρύθμιση brilliance και saturation, κομμένα ξύλα ακανόνιστα, καμία ταξινόμηση ως προς διάμετρο ή έστω μήκος - να βρεθεί κάπως ένα σύστημα αναφοράς στο χααοτικό κάδρο, τα νερά που θα ερθούν πάνω από την πλαγιά θα τα παρασύρουν όλα, αυτά που είναι δεξιά πάνω στη γωνία δεν τα φτάνεις (εσύ) από κάτω πρέπει να ανέβεις τα σκαλιά να πας γύρω γύρω ολούθε, το ίδιο και αυτά που είναι αριστερά στο βάθος πάνω στην πεζούλα - θα ανέβεις τα σκαλιά να τα πάρεις θα έχει βρέξει θα γλυστράει θα πέσεις, και τέλος έχουν ξεκινήσει και φυτρώνουν χορτάρια πάνω στη μάντρα - σημάδι ότι έχει ξεκινήσει μεγάλης κλίμακας μη αντιστρεπτή υποβάθμιση του χώρου που σημαίνει ότι πρέπει να φύγεις από κει άμεσα όσο προλαβαίνεις, με το που τελειώνει η καραντίνα αν όχι νωρίτερα με σμσ.

ΥΓ έτσι κάνει πολύς κόσμος, διαλύεται το σύμπαν γύρω του και δεν παίρνει χαμπάρι τίποτα και μετά αναρωτιόμαστε πως φτάσαμε στην καραντίνα, σοβαρευτείτε
 


Zizik

Chauncey Gardiner * tl;dr *
Super Moderator
Μηνύματα
42.346
Reaction score
74.447
Για το γκαζόν θα λέει.. :biggrin:
Κακοκουρεμένο.. :lol::lol::lol:
Έχω αναρτήσει το βίντεο με το ψαλιδάκι...
Κάνε δουλειά.... :rolleyes:
Δεν έχει γκαζόν εκεί καλέ, αν και υπήρχε αυτόματο πότισμα. Δε θα του έφταναν τα 2,5 στρέμματα γκαζόν του σ'χωρεμένου του μπαμπά της σπιτονοικοκυράζμου...

IMG_20200329_170631.jpg


Εκεί είναι το βουνό/αγριολουλουδιέρα στο επάνω τμήμα του κήπου, που στη δυτική πλευρά είναι στενό, αυτό που φαίνεται, και στην ανατολική έχουμε μίνι πουρναροβαλανιδοσχινόδασος ανάμεσα σε φυσικά βράχια. :p


IMG_20190513_194507.jpg



Να πω...τι να πω; δεν τα βλέπεις μόνος σου;

Λανθασμένη επιλογή κάδρου, μη ανάδειξη του θέματος, απουσία κοντράστ, χαμηλό δυναμικό εύρος, γραμμές αδιάφορες που προκαλούν σύγχυση στη σύνθεση, χρωματικές ανισορροπίες, λανθασμένο λευκό σημείο, κακή ρύθμιση brilliance και saturation, κομμένα ξύλα ακανόνιστα, καμία ταξινόμηση ως προς διάμετρο ή έστω μήκος - να βρεθεί κάπως ένα σύστημα αναφοράς στο χααοτικό κάδρο, τα νερά που θα ερθούν πάνω από την πλαγιά θα τα παρασύρουν όλα, αυτά που είναι δεξιά πάνω στη γωνία δεν τα φτάνεις (εσύ) από κάτω πρέπει να ανέβεις τα σκαλιά να πας γύρω γύρω ολούθε, το ίδιο και αυτά που είναι αριστερά στο βάθος πάνω στην πεζούλα - θα ανέβεις τα σκαλιά να τα πάρεις θα έχει βρέξει θα γλυστράει θα πέσεις, και τέλος έχουν ξεκινήσει και φυτρώνουν χορτάρια πάνω στη μάντρα - σημάδι ότι έχει ξεκινήσει μεγάλης κλίμακας μη αντιστρεπτή υποβάθμιση του χώρου που σημαίνει ότι πρέπει να φύγεις από κει άμεσα όσο προλαβαίνεις, με το που τελειώνει η καραντίνα αν όχι νωρίτερα με σμσ.

ΥΓ έτσι κάνει πολύς κόσμος, διαλύεται το σύμπαν γύρω του και δεν παίρνει χαμπάρι τίποτα και μετά αναρωτιόμαστε πως φτάσαμε στην καραντίνα, σοβαρευτείτε

Σε μια πρόταση, "φύγε να έρθω εγώ"; :biggrin:


Τα ξύλα παρκάρονται εκεί προσωρινά επειδή τα κόβουμε κιαποπάνου που δεν με νοιάζει για πριονίδια. Μόλις τελειώσουν οι βροχές μετακομίζουν σε παλέτες ακριβώς απο κάτω που έχει δυτικό ήλιο, και σε 2 χρόνια μπαίνουν στη μεγάλη αποθήκη απο πίσω σε 7 παλέτες που τώρα είναι ακόμα μισογεμάτες γιατί φέτος δεν καψαμε πολλά. Δεν με ενδιαφέρει πώς είναι τακτοποιημένα γιατί τους δίνω μια και πέφτουν όλα μαζί για την τακτοποίηση που κάνω πάντα μόνος μου για να γίνουν τέλεια. :p
Όσον αφορά τα χορτάρια στη μάντρα, να δεις τι νερό περνάει ανάμεσα στις πέτρες όταν βρέχει καταρρακτωδώς.
Γι' αυτό σου λέω, μην έρθεις. Δεν κάνει το μπ0υρδέλο. :party:
 

Nick Arvanitakis

Audio Pro
Administrator
Μηνύματα
46.964
Reaction score
23.739
Λανθασμένη επιλογή κάδρου, μη ανάδειξη του θέματος, απουσία κοντράστ, χαμηλό δυναμικό εύρος, γραμμές αδιάφορες που προκαλούν σύγχυση στη σύνθεση, χρωματικές ανισορροπίες, λανθασμένο λευκό σημείο, κακή ρύθμιση brilliance και saturation, κομμένα ξύλα ακανόνιστα, καμία ταξινόμηση ως προς διάμετρο ή έστω μήκος - να βρεθεί κάπως ένα σύστημα αναφοράς στο χααοτικό κάδρο,
Αμάν ο Αυγολεμόνιος!:rofl:
 

melina

Cargo 200
Μηνύματα
22.818
Reaction score
40.984
Δεν έχει γκαζόν εκεί καλέ, αν και υπήρχε αυτόματο πότισμα. Δε θα του έφταναν τα 2,5 στρέμματα γκαζόν του σ'χωρεμένου του μπαμπά της σπιτονοικοκυράζμου...

View attachment 159133

Εκεί είναι το βουνό/αγριολουλουδιέρα στο επάνω τμήμα του κήπου, που στη δυτική πλευρά είναι στενό, αυτό που φαίνεται, και στην ανατολική έχουμε μίνι πουρναροβαλανιδοσχινόδασος ανάμεσα σε φυσικά βράχια. :p


View attachment 159132





Σε μια πρόταση, "φύγε να έρθω εγώ"; :biggrin:


Τα ξύλα παρκάρονται εκεί προσωρινά επειδή τα κόβουμε κιαποπάνου που δεν με νοιάζει για πριονίδια. Μόλις τελειώσουν οι βροχές μετακομίζουν σε παλέτες ακριβώς απο κάτω που έχει δυτικό ήλιο, και σε 2 χρόνια μπαίνουν στη μεγάλη αποθήκη απο πίσω σε 7 παλέτες που τώρα είναι ακόμα μισογεμάτες γιατί φέτος δεν καψαμε πολλά. Δεν με ενδιαφέρει πώς είναι τακτοποιημένα γιατί τους δίνω μια και πέφτουν όλα μαζί για την τακτοποίηση που κάνω πάντα μόνος μου για να γίνουν τέλεια. :p
Όσον αφορά τα χορτάρια στη μάντρα, να δεις τι νερό περνάει ανάμεσα στις πέτρες όταν βρέχει καταρρακτωδώς.
Γι' αυτό σου λέω, μην έρθεις. Δεν κάνει το μπ0υρδέλο. :party:
την έρμη τη ελίτσα αν την περιποιοσουνα λιγάκι θα μάζευες λίγες ελιτσες να τις κάνεις τσακιστές και σε 2 χρόνια που θα έβαζες τα ξύλα στην αποθήκη θα έβγαζες και λίγο ουλτρα έξτρα βερτζιν ολιβ οϊλ.

αμ τα ξέρω, δεν τα ξέρω, μπ0υρδέλο γίνεται το σπίτι άμα βάλεις νοικάρη ανοικοκύρευτο και ανεπρόκοπο μέσα. πρέπει να βρω το τηλέφωνο της φοφούλας, πως την είπαμε
 

Zizik

Chauncey Gardiner * tl;dr *
Super Moderator
Μηνύματα
42.346
Reaction score
74.447
της φοφούλας, πως την είπαμε
Αρτεμούλας. Να σου στείλω το κινητό της, το έχει κάτω απ' τη φωτογραφία μου που βρίσκεται ανάμεσα στημπαναγίτσα και το μπεμπυτζίζους. :p


Τις ελιές τις κλαδεύουμε για να είναι όμορφες, όχι για να μας λερώνουν. :p :p

Να, η ελιά του πάρκινγκ που με κούρασε:


IMG_20200328_183131.jpg
 


stathis

Ultra Home Theater
Μηνύματα
21.631
Reaction score
36.414
Εκεί είναι το βουνό/αγριολουλουδιέρα στο επάνω τμήμα του κήπου, που στη δυτική πλευρά είναι στενό, αυτό που φαίνεται, και στην ανατολική έχουμε μίνι πουρναροβαλανιδοσχινόδασος ανάμεσα σε φυσικά βράχια. :p
277917_d1a38289636751380214ad4e9edf1f84 (1).jpg


:tongue:
 

Δημητρης 777

Spendorious
Μηνύματα
6.075
Reaction score
18.684
Δεν έχει γκαζόν εκεί καλέ, αν και υπήρχε αυτόματο πότισμα. Δε θα του έφταναν τα 2,5 στρέμματα γκαζόν του σ'χωρεμένου του μπαμπά της σπιτονοικοκυράζμου...

View attachment 159133

Εκεί είναι το βουνό/αγριολουλουδιέρα στο επάνω τμήμα του κήπου, που στη δυτική πλευρά είναι στενό, αυτό που φαίνεται, και στην ανατολική έχουμε μίνι πουρναροβαλανιδοσχινόδασος ανάμεσα σε φυσικά βράχια. :p


View attachment 159132





Σε μια πρόταση, "φύγε να έρθω εγώ"; :biggrin:


Τα ξύλα παρκάρονται εκεί προσωρινά επειδή τα κόβουμε κιαποπάνου που δεν με νοιάζει για πριονίδια. Μόλις τελειώσουν οι βροχές μετακομίζουν σε παλέτες ακριβώς απο κάτω που έχει δυτικό ήλιο, και σε 2 χρόνια μπαίνουν στη μεγάλη αποθήκη απο πίσω σε 7 παλέτες που τώρα είναι ακόμα μισογεμάτες γιατί φέτος δεν καψαμε πολλά. Δεν με ενδιαφέρει πώς είναι τακτοποιημένα γιατί τους δίνω μια και πέφτουν όλα μαζί για την τακτοποίηση που κάνω πάντα μόνος μου για να γίνουν τέλεια. :p
Όσον αφορά τα χορτάρια στη μάντρα, να δεις τι νερό περνάει ανάμεσα στις πέτρες όταν βρέχει καταρρακτωδώς.
Γι' αυτό σου λέω, μην έρθεις. Δεν κάνει το μπ0υρδέλο. :party:
Αυτά να τα αφήσεις...
Ξεκίνα με το ψαλιδάκι σιγά σιγά από τα κοντά φυτά
Έτσι... :rolleyes:
Και όταν τελειώσεις με το χώρο που βλέπω μπορείς να ανέβεις σιγά σιγά και την πλαγιά... :biggrin:
 

Zizik

Chauncey Gardiner * tl;dr *
Super Moderator
Μηνύματα
42.346
Reaction score
74.447
Ευτυχώς την άνοιξη φτιάχνουν τα σκυλάκια μονοπάτι. Όταν τελείωναν όλα, μα όλα τα λουλούδια κατά τον Ιούνιο, περνούσα ένα trimmer. Μισή ώρα δουλειά.

Σκέφτομαι να το σταματήσω όμως, γιατί στο κάτω μέρος του κήπου που το σταμάτησα εδώ και τέσσερα χρόνια έχει γεμίσει δεντράκια και θα γίνει καταπληκτικό πλατανοπουρναροδαφνοκυπαρισσοκουτσουποβιμπουρνοευκαλυπτόδασος. :biggrin:
Ελπίζω να το απολαύσω πριν σχολάσω απ' την Κορόνα.
 


Μηνύματα
2.092
Reaction score
5.470
Αρτεμούλας. Να σου στείλω το κινητό της, το έχει κάτω απ' τη φωτογραφία μου που βρίσκεται ανάμεσα στημπαναγίτσα και το μπεμπυτζίζους. :p


Τις ελιές τις κλαδεύουμε για να είναι όμορφες, όχι για να μας λερώνουν. :p :p

Να, η ελιά του πάρκινγκ που με κούρασε:


View attachment 159136
Εργαλειο κουρεματος ελιας αλλα ζιζικ,παλι καλα που δεν την ξεριζωσες!!!!!!

nucle.jpg
 

Zizik

Chauncey Gardiner * tl;dr *
Super Moderator
Μηνύματα
42.346
Reaction score
74.447
Ε, ξέχασα κάποια. Έχει 4-5 γιούκα που πετάχτηκαν απο κλαδέματα* και φύτρωσαν, μπόλικα σχίνα, 2 βαλανιδίτσες μπέιμπυζ, 5-6 καρυδιές απ' τα πουλιά που πετάνε καρύδια απο ψηλά για να σπάσουν ώστε να τα φάν' μα τα χάν'νε. :)



*εκεί καίμε την άνοιξη και ήδη απο τα μέσα του καλοκαιριού έχει 4-5 κυβικά κλαδέματα. Ευτυχώς κάθονται καθώς ξεραίνονται.
 


ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.326
Μηνύματα
2.858.606
Members
37.895
Νεότερο μέλος
Mark Zappa
Top