Μένω σπίτι! Με τι ασχολούμαι;

melina

Cargo 200
Μηνύματα
22.817
Reaction score
40.984
@melina, έβγαλα χθες τα αυτοκίνητα να ξεπλυθούν επειδή είχαν λίγη γύρη και δες τι ωραία που έγιναν αφού έριξε τρεις σταγόνες και άπειρη έξτρα γύρη...

View attachment 159724


View attachment 159725


Μπορείτε να φανταστείτε τι θα κάνω σήμερα; :p
καλά αυτό που το πας με τη γύρη την άνοιξη, θα είχα φύγει τρέχοντας από κει με τέτοια κατάσταση
τουλάχιστον παίρνεις από λόγια, κάτι είναι κι αυτό
 

soer

"Κύριος" Σωτήρης!
Μηνύματα
330
Reaction score
634
αλλοι ξεπλενουν τα αυτοκινητα και αλλοι διαλυουν τα μηχανακια τους ...


πολυς χρονος ..... καπως πρεπει να περασει.....

IMG_0680.JPG




IMG_0683.JPG

αλλαγη μοτερ πισω αναρτηση ψαλιδι μπροστα αναρτηση λαστιχα πλαστικα φαναρι ..... θα αφησω μονο σκελετο
εχει 3 μερες που το αρχισα ,μια μερα στο γραφειο και την επομενη στο τρανσαλπ....
η γυναικα λεει θα με χωρισει ... λετε να εχω ελπιδες?.....:p
 
Last edited:

soer

"Κύριος" Σωτήρης!
Μηνύματα
330
Reaction score
634
Α @melina;

View attachment 159734


Έχει άλλα τόσα για φτιάξιμο απο ήδη χοντροκομμένα και 5 φορές τόσα απ' όσα θα κοπούν. :cry:
σε λυπαμε πραγματικα ... αυριο κιολας αλλαζουμε σπιτια
οχι τιποτα αλλο για να μη κουραζεσε ......
 

Zizik

Chauncey Gardiner * tl;dr *
Super Moderator
Μηνύματα
42.346
Reaction score
74.447
Βγήκε δουλίτσα σήμερα, κόψαμε 5 εναλλάξ. :) Ο ένας με το αλυσοπρίονο, ο άλλος με σκοινί για να μην πέσει το μαντρέλο.

IMG_20200403_131010.jpg



Έκοψα, έσκισε μα δυστυχώς διαλύθηκε ο τροχός του καροτσιού και δε βρίσκω πουθενά. :cry:
Θα μείνουν εκεί τα ξύλα, θα λασπωθούν και θα τα πλένω ένα-ένα. :biggrin:


IMG_20200403_131335.jpg



Τα παράτησα και πήγα να καμαρώσω γλυσίνες και αγγελικές που φέτος άργησαν, αλλά σε λίγες μέρες θα γίνει μάχη. :party:

IMG_20200403_131622.jpg


IMG_20200403_131650.jpg



Μέχρι να τελειώσουν όλα τα αγριολούλουδα και να τριμάρουμε (σωστή εντολή Ντολμαδακιού), οι δρόμοι και οι σκάλες είναι φουλ στα πανέμορφα εμπόδια.


IMG_20200403_131718_1.jpg






Κρίμα που θα βρέχει τις επόμενες 4-5 μέρες για θα κλειστώ στο σπίτι και θα κόβω φλέβες. :cry::cry:
 


Decembered

Μαϊμού
Μηνύματα
16.493
Reaction score
37.569
... αυτο περιμενα, αμα θελει κανενας να πλυνει και το δικο μου τουτου να μου στειλει πι εμ ... μπορει να βαλει τη δικαιολογια οτι βοηθαει ατομο σε αναγκη.. :angel:
 

melina

Cargo 200
Μηνύματα
22.817
Reaction score
40.984
Βγήκε δουλίτσα σήμερα, κόψαμε 5 εναλλάξ. :) Ο ένας με το αλυσοπρίονο, ο άλλος με σκοινί για να μην πέσει το μαντρέλο.

View attachment 159897


Έκοψα, έσκισε μα δυστυχώς διαλύθηκε ο τροχός του καροτσιού και δε βρίσκω πουθενά. :cry:
Θα μείνουν εκεί τα ξύλα, θα λασπωθούν και θα τα πλένω ένα-ένα. :biggrin:


View attachment 159898


Τα παράτησα και πήγα να καμαρώσω γλυσίνες και αγγελικές που φέτος άργησαν, αλλά σε λίγες μέρες θα γίνει μάχη. :party:

View attachment 159900

View attachment 159901


Μέχρι να τελειώσουν όλα τα αγριολούλουδα και να τριμάρουμε (σωστή εντολή Ντολμαδακιού), οι δρόμοι και οι σκάλες είναι φουλ στα πανέμορφα εμπόδια.


View attachment 159903





Κρίμα που θα βρέχει τις επόμενες 4-5 μέρες για θα κλειστώ στο σπίτι και θα κόβω φλέβες. :cry::cry:

ρόδα δεν έχει το juke; :rolleyes:

οι ζοχοι τρώγονται, πριν βγάλουν λουλούδια :rolleyes:

τράβα μάζεψε κάνα σπαράγγι :rolleyes:

what a waste re file :rolleyes:
 



Zizik

Chauncey Gardiner * tl;dr *
Super Moderator
Μηνύματα
42.346
Reaction score
74.447
Στο κάτω μέρος του κήπου, ένα επίπεδο πάνω απ' τα προχθεσινά, έχουμε μίνι δασάκι απο μάραθους. :party:
Άλλο βρώσιμο δεν ήξερα να έχουμε, μάθε με κι άλλα μωρή βρώμα.
 

melina

Cargo 200
Μηνύματα
22.817
Reaction score
40.984
Στο κάτω μέρος του κήπου, ένα επίπεδο πάνω απ' τα προχθεσινά, έχουμε μίνι δασάκι απο μάραθους. :party:
Άλλο βρώσιμο δεν ήξερα να έχουμε, μάθε με κι άλλα μωρή βρώμα.
τον μάραθο να τον βάλεις στο κατσικάκι που θα μας φτιάξεις το Πάσχα :gamer:

youtube μανιτάρια...ξεκίνα, προλαβαίνεις, μην χαζεύεις
 



alexis

Reticular Activating System
Μηνύματα
14.399
Reaction score
27.689
Πολύ ζιζάνιο όντως.

Όλα αυτά το ζιζάνια που περπατάνε στους κήπους και μπαίνουν μέσα στο σπίτι πως τα αντιμετωπίζουμε;

Εδώ έχουμε μυρμήγκια, αράχνες κλπ.
Τα πάντα έχουμε.
Αυτά που ψεκαζα δεν υπάρχουν πλέον.
Μου πρότειναν κάτι αλλά πέρσι δεν έκανε δουλειά.

Ωραίοι κήποι παιδιά, μπράβο.
Σας χαίρομαι.

Εγώ αύριο κλάδεμα και μπορντουροψάλιδο θα πάει φουλ όλη μέρα.
 

n_olympios

Μαντιναδόρος!
Moderator
Μηνύματα
5.852
Reaction score
12.416
Εννοούσα ζιζάνια φυτά. Άπαξ και τα αφήσεις, γίνονται θεριά. Έχω ένα κομμάτι άφτιαχτο (ένα τρίγωνο περίπου μισό στρέμμα, μέσα δεξιά στην επάνω φωτό) όπου βέβαια φαίνεται ευχάριστα η πρασινάδα, αλλά η αγριάδα πάει παντού και απλώνεται και απέναντι στο γκαζόν, οπότε θέλει ψέκασμα και μετά κλάδεμα/ξύλωμα. Ενίοτε και όργωμα, γιατί οι ρίζες τους είναι άτιμο πράγμα.
By the way, βλέποντας ξανά τη φωτογραφία που έβαλα (η οποία είναι 5-6 ετών), συνειδητοποιώ πόσο έχουν ψηλώσει οι φοίνικές μου (όσοι έχουν απομείνει). Αύριο που θα είμαι εκεί θα βγάλω αντίστοιχη φωτό για τη σύγκριση.
 
Last edited:


n_olympios

Μαντιναδόρος!
Moderator
Μηνύματα
5.852
Reaction score
12.416
Ισχύει. Χάσαμε αρκετούς λόγω του σκαθαριού. Οι πιτσάρδιες ωστόσο έδειξαν πιο ανθεκτικές.

Ιδανικά θα ήθελα να τριμάρω λίγο και τα λιγούστρα αλλά μάλλον θα βαριέμ... εεε θα βρέχει. :biggrin:
 


melina

Cargo 200
Μηνύματα
22.817
Reaction score
40.984
Όντως πανέμορφος κήπος.

Μια που λέμε για κήπους, αυτό με περιμένει αύριο για ψέκασμα (πολλά ζιζάνια). Αρκεί να μη βρέχει.

View attachment 159952
Σε ποια περιοχή είναι αυτό αν επιτρέπεται; ιδιοκτησία ή ενοίκιο;
 



Staff online

  • abcd
    Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.316
Μηνύματα
2.858.280
Members
37.893
Νεότερο μέλος
k.dimitriadis
Top