Μήπως ονειρεύομαι; CHAOS hypercar

Ndis

Titika
Μηνύματα
1.867
Reaction score
4.640
Δεν αντέχει σε κριτική ούτε σε σοβαρή συζήτηση το θέμα. Για να στηθεί μια γραμμή παραγωγής δεν απαιτούνται πορδες αλλά πολλά εκατομμύρια ευρώ. Ακόμα και αν ο συγκεκριμένος κύριος ηταν μετριοπαθής, που δεν είναι σίγουρα μιας και η εταιρεία έχει το όνομα του ! Δεν θα ήταν οι τράπεζες ή οι επενδυτές οι οποίοι θα χρηματοδοτούσαν το εγχείρημα.

Το πραγματικο ερώτημα βέβαια είναι πως θα επερναν πίσω τα λ7 τους μιας και ούτε εισηγμένη εταιρεία υπάρχει αλλά ούτε και αιτηση εισαγωγής σε κάποιο χρηματιστήριο (άμα ξέρει καποιος κάτι παραπανω ξαναγράψει δλδ). Αν νομίζουν κάποιοι ότι θα περιμένουν τράπεζες και επενδυτές το αποτέλεσμα από το λιανοπουλη! Παρακαλώ να αλλάξουν πλευρό.

Επίσης οι ίδιοι ρομαντικοί πατριωτες, που ΔΕΝ εύχονται να ψοφησει η κατσίκα του γείτονα, προφανως αγνοούν το επίπεδο εμπλοκής ανθρώπων και υπηρεσιών για ένα δάνειο πχ των 10εκ. Στην περίπτωση βέβαια του εγχειρήματος αυτού 10εκ δεν φτάνουν ούτε για τσίχλες.

Ο άνθρωπος μπορεί να είναι ένας εξαιρετικός μηχανικός. Ως εκεί όμως , μην μπερδευουμαι την βούρτσα με την π€#τσα...
 

symos

You're not worthy!
Μηνύματα
3.021
Reaction score
6.814
Ο άνθρωπος μπορεί να είναι ένας εξαιρετικός μηχανικός. Ως εκεί όμως , μην μπερδευουμαι την βούρτσα με την π€#τσα...
Αν και όπως έγραψα και παραπάνω, διατηρώ κι εγώ επιφυλάξεις για το εγχείρημα, μάλλον κι εσύ μπερδεύεις αρκετά τα αντικείμενα που αναφέρεις.

Τι σχέση έχει αν η εταιρεία έχει το όνομά του; Δηλαδή η Pagani έχει κάτι προβληματικό επειδή φέρει το όνομα του ιδιοκτήτη της; Και ένα σωρό άλλες φυσικά.

Μια μη εισηγμένη εταιρεία δεν έχει τα εργαλεία για να βρει χρηματοδότηση; Ξέρεις πόσα financing rounds μπορεί να περάσει μια startup μέχρι να μπει στο χρηματιστήριο (αν μπει ποτέ);

Και τι σχέση έχει το πόσοι άνθρωποι και υπηρεσίες απαιτούνται για να δοθεί ένα δάνειο 10εκ; Δηλαδή αν μια τράπεζα θέλει να δώσει το δάνειο, δεν θα το δώσει γιατί θα της λείπει το manpower για να το εκδώσει;
 

Ndis

Titika
Μηνύματα
1.867
Reaction score
4.640
Και τι σχέση έχει το πόσοι άνθρωποι και υπηρεσίες απαιτούνται για να δοθεί ένα δάνειο 10εκ; Δηλαδή αν μια τράπεζα θέλει να δώσει το δάνειο, δεν θα το δώσει γιατί θα της λείπει το manpower για να το εκδώσει;
Θα το ξέραμε θέλω να καταλήξω, δεν υπάρχουν μυστικά με πολλούς εμπλεκόμενους
 

symos

You're not worthy!
Μηνύματα
3.021
Reaction score
6.814
Θα το ξέραμε θέλω να καταλήξω, δεν υπάρχουν μυστικά με πολλούς εμπλεκόμενους
Αδιαμφισβήτητο γεγονός παραμένει ότι έχουν ξοδευτεί ήδη αρκετά χρήματα, εκατομμύρια θα έλεγα.
Αν δεις video με τις υπάρχουσες εγκαταστάσεις, μηχανήματα και τα μέχρι στιγμής αποτελέσματα, είναι φανερό αυτό (τουλάχιστον για όσους γνωρίζουν τι απαιτείται για να παραχθούν αυτού του είδους τα αποτελέσματα).

Άρα, εφόσον έχουν βρεθεί αρκετά χρήματα για να προχωρήσει το project μέχρι αυτό το στάδιο (άσχετα αν εμείς δεν γνωρίζουμε το πώς), δεν θα στήριζα τις ενστάσεις μου στο γεγονός ότι αποκλείεται να βρεθούν αρκετά για να προχωρήσει και στο επόμενο.

Χωρίς να σημαίνει ότι έχουν βρεθεί ήδη (π.χ. τα χρήματα για την κατασκευή του εργοστασίου). Απλώς δεν νομίζω πως είναι εκεί το βασικό πρόβλημα.
 

MAD

Σιαρτάκιας
Μηνύματα
5.251
Reaction score
1.161
Άντε 4 μέρες μείνανε! να δούμε τι θόρυβο θα κάνουν οι 3000 ίπποι! :laugh:
 


TGD

Μηνύματα
7.197
Reaction score
7.228
Απλώς δεν νομίζω πως είναι εκεί το βασικό πρόβλημα.
Έχω ακούσει δύο άτομα από τον χώρο του ήχου που ξεκίνησαν δικές τους εταιρίες. Δεν κάθησαν στην Ελλάδα όμως, ο ένας πήγε στη Νρόιτσλαντ και ο άλλος στην Γιουκέι. Αλλά ακόμα δεν έχουν καταλάβει οι ελληνικές κυβερνήσεις ότι είναι πιο θελκτικό να ανοίξεις μια νέα επιχείρηση εκεί κι όχι εδώ; Και δεν μιλάμε για Βουλγαρία και Ρουμανία, έ;
Ούτε που θα ακουστούν...
Γιατί, ηλεκτρικοί είναι;
 




Μηνύματα
304
Reaction score
433
Παντως απο ρολοι ο τυπος σκιζει. Τωρα για ολα τ αλλα ιδωμεν!

Υ.γ. Αν ειναι αυτο που νομιζω (patek philippe nautilus)
 

alexis

Reticular Activating System
Μηνύματα
14.673
Reaction score
28.012
Σήμερα 20:00

 


Emmanouil 1964

"Επαγγελματίας"
Μηνύματα
7.901
Reaction score
28.691
Αλήθεια ;

.......έβαλα ξυπνητήρι .....19 & 59

......... , έεεεεεεε ρε μεγαλεία ή Ελλάδα !
 

MAD

Σιαρτάκιας
Μηνύματα
5.251
Reaction score
1.161
Περιμένουμε, όχι ''παρουσίαση'' στατική, γιατί αυτό δεν λέει τίποτα!!! Περιμένουμε να ακούσουμε τον ήχο, του κινητήρα, και να τσουλίση το εργαλείο!!! Αλλιώς ΔΕΝ θα είναι τίποτα! Λοιπόν , τοιπε και ο ίδιος θα είναι μια απλή στατική παρουσίαση!!! Δηλαδή ένα μοντέλο σαν αυτά που φτιάχνει η matchbox, σε μεγαλύτερο!!! Με τις υγείες σας!!!!!!!!!!!!!!
 
Last edited:


Emmanouil 1964

"Επαγγελματίας"
Μηνύματα
7.901
Reaction score
28.691
.......δεν ειχε προβλέψει την αλλαγή ώρας ......

περίμενε , ;)


:rolleyes:
.........άσε μας ρε Μανώλη !
 

TGD

Μηνύματα
7.197
Reaction score
7.228
503 Service Unavailable

The server is temporarily unable to service your request due to maintenance downtime or capacity problems. Please try again later.

Apache Server at spyrospanopoulos.com Port 443
 




Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.611
Μηνύματα
2.867.873
Members
37.939
Νεότερο μέλος
geo kok
Top