Μα 8 watt ανά κανάλι? 😱😱😱

Μηνύματα
296
Reaction score
846
Ρε σεις να τρελαθώ τώρα ή σε καμιά ώρα;
Πωλείται λέει ολοκληρωμένος (δε παίρνω ορκο, μπορεί να δίνεται σε δόσεις...) ενισχυτής με 8 watt ανά κανάλι.. 8 ολακερα watt! Κόστος απόκτησης του ονείρου, 2.000€...250€/watt🤑🤑🤑
Ρε που πάμε ρε; 😱😱😱😱
 
Last edited:

Μηνύματα
1.243
Reaction score
1.871
Μηπως ειναι λαμπατα βατ; γιατι αλλα τα λαμπατα αλλα τα υπολοιπα.:)
Εκτος αν ειναι class A και να χρησιμεύει και ως... θερμαστρα. δυο σε ενα!8-)
 

Μηνύματα
296
Reaction score
846
Μηπως ειναι λαμπατα βατ; γιατι αλλα τα λαμπατα αλλα τα υπολοιπα.:)
Εκτος αν ειναι class A και να χρησιμεύει και ως... θερμαστρα. δυο σε ενα!8-)
Τι να σου πω γιόκα μου... Εγώ τα λαμπατα τα φοβάμαι... Της Κυριακής χαρά και της Δευτέρας θλίψη.. 😊
 

gid

Μηνύματα
7.414
Reaction score
8.653
Στον κόσμο της μουσικής μπήκα με τη βοήθεια αυτού του ενισχυτή που τυχαίνει να είναι ακριβώς 2*8 βατ.

Για πολλά χρόνια ήταν το μόνο διαθέσιμο σε μένα σύστημα. Τις απολαυστικότερες στη ζωή μου ακροάσεις τις έχω κάνει μ' αυτόν.

Το υπνοδωμάτιο των περίπου 11τμ το γέμιζε πολύ ικανοποιητικά, με την ένταση στο one o'clock. Τα ηχεία ήταν βάσης.

Τώρα, αυτός που σχολιάζεις είναι λαμπάτος, οπότε πάει σε άλλη κατηγορία, τόσο για τον ενισχυτή, όσο και για τον χρήστη, πιστεύω καταλαβαίνεις τι εννοώ.
 

Μηνύματα
296
Reaction score
846
Στον κόσμο της μουσικής μπήκα με τη βοήθεια αυτού του ενισχυτή που τυχαίνει να είναι ακριβώς 2*8 βατ.

Για πολλά χρόνια ήταν το μόνο διαθέσιμο σε μένα σύστημα. Τις απολαυστικότερες στη ζωή μου ακροάσεις τις έχω κάνει μ' αυτόν.

Το υπνοδωμάτιο των περίπου 11τμ το γέμιζε πολύ ικανοποιητικά, με την ένταση στο one o'clock. Τα ηχεία ήταν βάσης.

Τώρα, αυτός που σχολιάζεις είναι λαμπάτος, οπότε πάει σε άλλη κατηγορία, τόσο για τον ενισχυτή, όσο και για τον χρήστη, πιστεύω καταλαβαίνεις τι εννοώ.
Στον κόσμο της μουσικής μπήκα με τη βοήθεια αυτού του ενισχυτή που τυχαίνει να είναι ακριβώς 2*8 βατ.

Για πολλά χρόνια ήταν το μόνο διαθέσιμο σε μένα σύστημα. Τις απολαυστικότερες στη ζωή μου ακροάσεις τις έχω κάνει μ' αυτόν.

Το υπνοδωμάτιο των περίπου 11τμ το γέμιζε πολύ ικανοποιητικά, με την ένταση στο one o'clock. Τα ηχεία ήταν βάσης.

Τώρα, αυτός που σχολιάζεις είναι λαμπάτος, οπότε πάει σε άλλη κατηγορία, τόσο για τον ενισχυτή, όσο και για τον χρήστη, πιστεύω καταλαβαίνεις τι εννοώ.
Καλησπέρα Gid, το σχόλιο μου εκφράζει ειλικρινή απορία, πώς δηλαδή τα 8 watt ανά κανάλι παράγουν ικανό έργο και κυρίως πως μπορούν να "τιμολογηθουν" με το αστρονομικό ποσό των 2.000€. Αντιλαμβάνομαι το αντίτιμο στη συναισθηματική του αξία, αρνούμαι να το αποδεχτώ σε κόστος κτήσης. Τόσο απλά!
 

gid

Μηνύματα
7.414
Reaction score
8.653
Καλησπέρα Gid, το σχόλιο μου εκφράζει ειλικρινή απορία, πώς δηλαδή τα 8 watt ανά κανάλι παράγουν ικανό έργο και κυρίως πως μπορούν να "τιμολογηθουν" με το αστρονομικό ποσό των 2.000€. Αντιλαμβάνομαι το αντίτιμο στη συναισθηματική του αξία, αρνούμαι να το αποδεχτώ σε κόστος κτήσης. Τόσο απλά!
Για το "ικανό έργο" σου απάντησα ήδη, από προσωπική εμπειρία.

Όσοι ψάχνονται για λαμπάτο, δεν έχουν κανένα θέμα να δώσουν 2.000Ε για 8 βατ. Μη σου πω πως μπορεί να τα θεωρούν και λαβράκια τέτοια κομμάτια.

Αν θες τη γνώμη μου, 2.000Ε είναι πάρα πολλά και για 2*200 βατ.
 


Μηνύματα
296
Reaction score
846
Με χιουμοριστική διάθεση το γράφω, σε λίγο ξεκινά τσου-λου, και εμάς τι μας νοιάζει παλικάρια πόσα βατ έχει και πόσα τον χρεώνει
Αγαπητέ Κώστα, μόνο με χιουμοριστικη διάθεση μετρω τα βατ,μετρω τα κύματα, μετρω τα πρόβατα.. 🙏(Τσου-λου, φτου το αγνόησα... 😊)
May the best team win 🎉🎊
 

wnet

Nearfieldένιος
Μηνύματα
4.443
Reaction score
15.136


daharis666

Επαγγελματίας Crystalator Μονολιθίξ
Moderator
Μηνύματα
37.870
Reaction score
77.469
Ρε σεις να τρελαθώ τώρα ή σε καμιά ώρα;
Πωλείται λέει ολοκληρωμένος (δε παίρνω ορκο, μπορεί να δίνεται σε δόσεις...) ενισχυτής με 8 watt ανά κανάλι.. 8 ολακερα watt! Κόστος απόκτησης του ονείρου, 2.000€...250€/watt🤑🤑🤑
Ρε που πάμε ρε; 😱😱😱😱
μου θύμισες πριν καμιά 10ριά χρόνια...έναν ''χαιεντά'' εδώ πάνω...που βασικά δεν ήξερε γιατί έπρεπε να είναι χαιενδάς....
έτσι του είπε ένας κατασκευαστής εδώ πάνω.....και του έβαλε λαμπάτα ενισχυτικά (με μονοψήφια watt) με τιμή 4ψήφια σε ηχεία θεριά kef (μάλλον τα iq90 αν θυμάμαι καλά) + φυσικά πικάπια και ιστορίες

κάποια στιγμή αρπάζει ο λαμπάτος και μένει χωρίς ενισχυτή....
και για να του κάνει εξυπηρέτηση (ίσα ίσα για να ακούει μέχρι να επισκευαστεί) ένας φίλος μου που του είχε αναλάβει τα ηχητικά στο μαγαζί του εκείνη την περίοδο...
του δίνει έναν behringer 1500
θυμάμαι μάλιστα φοβόταν ο χαιενδάς...γιατί πίστευε ότι με το που θα τον συνδέσει και θα τον βάλει στο ρεύμα...αυτομάτως θα κάψει τα ηχεία του...επειδή ο μπέρυ είχε πολλά βατ:lolsign::rofl:

η απάντηση του μόλις άκουσε

- Ρε ΜΛΚ τι έχει μέσα αυτό?! :roflmao:
+ πολλά βρισίδια στον έμπορο-κατασκευαστή που του φόρτωσε το φωτιστικό για ενισχυτή :biggrin:
 

Μηνύματα
296
Reaction score
846
μου θύμισες πριν καμιά 10ριά χρόνια...έναν ''χαιεντά'' εδώ πάνω...που βασικά δεν ήξερε γιατί έπρεπε να είναι χαιενδάς....
έτσι του είπε ένας κατασκευαστής εδώ πάνω.....και του έβαλε λαμπάτα ενισχυτικά (με μονοψήφια watt) με τιμή 4ψήφια σε ηχεία θεριά kef (μάλλον τα iq90 αν θυμάμαι καλά) + φυσικά πικάπια και ιστορίες

κάποια στιγμή αρπάζει ο λαμπάτος και μένει χωρίς ενισχυτή....
και για να του κάνει εξυπηρέτηση (ίσα ίσα για να ακούει μέχρι να επισκευαστεί) ένας φίλος μου που του είχε αναλάβει τα ηχητικά στο μαγαζί του εκείνη την περίοδο...
του δίνει έναν behringer 1500
θυμάμαι μάλιστα φοβόταν ο χαιενδάς...γιατί πίστευε ότι με το που θα τον συνδέσει και θα τον βάλει στο ρεύμα...αυτομάτως θα κάψει τα ηχεία του...επειδή ο μπέρυ είχε πολλά βατ:lolsign::rofl:

η απάντηση του μόλις άκουσε

- Ρε ΜΛΚ τι έχει μέσα αυτό?! :roflmao:
+ πολλά βρισίδια στον έμπορο-κατασκευαστή που του φόρτωσε το φωτιστικό για ενισχυτή :biggrin:
I rest my case your honour.... 🤟
 

Μηνύματα
27.267
Reaction score
25.272
Αν είναι ο Μιχάλης ο τεχνικός του κατασκευαστή , το άτομο έχει τεράστιες γνώσεις .
Ασχετα από τις λάμπες και τα ρέστα.
 

costas EAR

Δόκτωρ ΔιαXύσιος
Editor
Μηνύματα
51.405
Reaction score
125.593
8 μαγικά βατ, είναι αρκετά.

Όχι για μένα, αλλά για κάποιους, είναι αρκετά.


Ή έτσι λένε.

Αν είναι μαγικά βέβαια.

Τώρα θα μου πεις, και θα έχεις και δίκιο, πως δείχνεις το ότι είναι μαγικά;
Δε ξέρω, αλλά να υποθέσω με την τιμή;
Ε, άμα κοστίζουν τόσο, δε θα είναι μαγικά; θα είναι.

Κι έτσι, κλείνει η συζήτηση.
 

Μηνύματα
27.267
Reaction score
25.272
Και πως τα πολλαπλασιάζεις αυτά τα μαγικά βατ?
Αστο μεγάλε έχασες.
 

Μηνύματα
296
Reaction score
846
8 μαγικά βατ, είναι αρκετά.

Όχι για μένα, αλλά για κάποιους, είναι αρκετά.


Ή έτσι λένε.

Αν είναι μαγικά βέβαια.

Τώρα θα μου πεις, και θα έχεις και δίκιο, πως δείχνεις το ότι είναι μαγικά;
Δε ξέρω, αλλά να υποθέσω με την τιμή;
Ε, άμα κοστίζουν τόσο, δε θα είναι μαγικά; θα είναι.

Εμ.. Δε θα'ναι...
 

daharis666

Επαγγελματίας Crystalator Μονολιθίξ
Moderator
Μηνύματα
37.870
Reaction score
77.469
Αν είναι ο Μιχάλης ο τεχνικός του κατασκευαστή , το άτομο έχει τεράστιες γνώσεις .
Ασχετα από τις λάμπες και τα ρέστα.
το πρόβλημα έρχεται όταν οι γνώσεις βρίσκουν τοίχο την νοοτροπία ;)
 

hawkwind78

"Επαγγελματίας"
Μηνύματα
2.978
Reaction score
2.914
Εγώ τα μόνα μαγικά 8 watt που έχω ακούσει ειναι από τον Lepay TA2020+ των 35 ευρώ με μεταφορικά από Κίνα. Τον έχω ακόμα οποίος τον θέλει τον χαρίζω αν και έχει μικρό πρόβλημα με το bass κουμπί. Class d rules.
 




Μέλη online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.613
Μηνύματα
2.868.094
Members
37.940
Νεότερο μέλος
geo kok
Top