Μεγάλη διαδικτυακή συναυλία 13/12, 21.00 (σχόλια)

Μηνύματα
16.478
Reaction score
30.451
Για να μη λέτε! :tongue:

Νέο θέμα χωρίς σχόλια!

Άσε ρε Γιώργη τώρα...
 


Μηνύματα
4.544
Reaction score
3.085
Και γιατί παρακαλώ σας πείραξε εσάς του δύο;

Μα επειδή είστε κομμουνισταί!

Άρα... :p
Το ΄πε κι ο Χάρης.
Άσε ρε Γιώργη τώρα...
Αλλά, μάλλον, άλλους πείραξε η δημιουργία του θέματος. Γιατί, αν δεν πείραζε, δεν θα πέφτανε σαν τα κοράκια να pιthixουν το νήμα, που σε τελευταία ανάλυση η μόνη σχέση του με τον "φτου κακά" "κομουνιζμό" ήταν η προμετωπίδα του τίτλου, με τον στίχο του Ρίτσου από τα λιανοτράγουδα.

Έχετε πουθενά εδώ κάποιο παράδειγμα δικό μου, να μπω σε κάποιο νήμα, σχετιζόμενο με μουσικές συναυλίες και γενικότερα με μουσικά δρώμενα, και να το pithixΩ;

Εγώ δήλωσα ότι δεν γουστάρω ελληνική μουσική, και δη παραδοσιακή, για να μη λέτε ότι κράζω μόνο τους αριστερούς καλλιτέχνες. Διευκρίνιση ήταν.
Καλά, μας έπεισες. Για τη διευκρίνιση, εννοώ.
Εκείνη η φωτό με τον τυπά (του Ρουβά μοιάζει, αλλά δεν είμαι και σίγουρος), να προτείνει τον σταυρό, λες και κάνει εξορκισμό, σκέτη διευκρίνιση ήταν.

Μη κλέβεις κυρ Παναγιώτη! :p
Το νούμερο σε πείραξε τώρα, βρε Γιώργο;

Για να μην ξεχνιόμαστε (και για να μαθαίνουν κάποιοι που δεν έχουν ασχοληθεί με την τέχνη και τον ελληνικό πολιτισμό):

Βασίλης Διαμαντόπουλος
και
Εκατό χρόνια από τη γέννηση του δάσκαλου, του αγωνιστή, του κομμουνιστή Βασ. Διαμαντόπουλου - Ατέχνως (atexnos.gr)

Δεν μ ενδιαφέρουν οι πολιτικές θέσεις αυτών των ''καλλιτεχνών'' .

Δεν χαραμίζω όμως ούτε δευτερόλεπτο για να τους ακούσω.
Το πιο ειλικρινές και σωστό σχόλιο μέχρι στιγμής.

Ασφαλώς, τα μουσικά και καλλιτεχνικά γούστα και επιλογές είναι εντελώς προσωπική υπόθεση του καθενός. Και αυτό είναι απολύτως σεβαστό. Όταν όμως αυτό συνοδεύεται από δηκτικό έως και απαξιωτικό σχόλιο, καταντά - σχεδόν - ύβρις.

Για σκεφτείτε κάποιον να άρχιζε να γράφει ανάλογα σε νήματα, όπου δηλώνεται η προτίμηση για κάποιο αμερικάνικο ή εγγλέζικο ή γαλλικό σουξέ. Ή μήπως νομίζετε ότι δεν υπάρχουν άπειρα "ράμματα για τη γούνα" μερικών από τα πιο διαδεδομένα σουξέ της σύγχρονης (δυτικής) μουσικής;

Εδώ σταματώ και ο νοών νοήτω.
 

Μηνύματα
16.478
Reaction score
30.451
Αλλά, μάλλον, άλλους πείραξε η δημιουργία του θέματος. Γιατί, αν δεν πείραζε, δεν θα πέφτανε σαν τα κοράκια να pιthixουν το νήμα, που σε τελευταία ανάλυση η μόνη σχέση του με τον "φτου κακά" "κομουνιζμό" ήταν η προμετωπίδα του τίτλου, με τον στίχο του Ρίτσου από τα λιανοτράγουδα.
Μα αν η συναυλία αυτή με τους ίδιους ακριβώς καλλιτέχνες γινόταν υπό την αιγίδα του "όλοι μαζί μπορούμε" ή του ΚΠΙΣΝ, θα είχαν ξεσκιστεί στα λαϊκ... ;)

Οπότε, μάλλον ενόχλησε και ο διοργανωτής. Βλέπεις, αυτοί του Πανελλήνιου Μουσικού Συλλόγου, συναγελαζονται ενίοτε και με άλλους "απλυτους", σε πορείες και συλλαλητήρια..
 
Last edited:


Μηνύματα
20.074
Reaction score
14.378
Θα τη δω ..εκτός κι αν ξεχάσω τη μέρα και την ώρα.Χρειαζομαι την υπενθύμιση στο ημερολόγιο.

Αν ήταν κι ο Σφακιανακης , για μένα ,ακόμα καλύτερα!:tongue:
 

Costas Coyias

Ημίθεος
Administrator
Μηνύματα
25.051
Reaction score
20.464
Αν ήταν κι ο Σφακιανακης , για μένα ,ακόμα καλύτερα!:tongue:
Γιατί όχι; Ο Σφακ έχει καταπληκτική φωνή, ακόμα. Φαντάζομαι, τον ζηλεύουν πλείστοι όσοι συνάδελφοί του, για τη φωνή του.
 

abcd

Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος
Super Moderator
Μηνύματα
77.398
Reaction score
93.975
Μα αν η συναυλία αυτή με τους ίδιους ακριβώς καλλιτέχνες γινόταν υπό την αιγίδα του "όλοι μαζί μπορούμε" ή του ΚΠΙΣΝ, θα είχαν ξεσκιστεί στα λαϊκ... ;)
Κι όχι μόνο!

Θα κατέβαινε ο 666 και θα πηγαίναμε παρέα να τους δούμε live! :tongue:
 

Nick Arvanitakis

Audio Pro
Administrator
Μηνύματα
46.964
Reaction score
23.739
Μα αν η συναυλία αυτή με τους ίδιους ακριβώς καλλιτέχνες γινόταν υπό την αιγίδα του "όλοι μαζί μπορούμε" ή του ΚΠΙΣΝ, θα είχαν ξεσκιστεί στα λαϊκ... ;)

Μην βάλεις στοίχημα, είσαι χαμένος από χέρι.
 

Μηνύματα
16.478
Reaction score
30.451
Μην βάλεις στοίχημα, είσαι χαμένος από χέρι.
Δεν αναφέρθηκα σε σένα, εκτός αν στοιχηματιζεις για λογαριασμό άλλων.
Ούτε βέβαια το θέμα είναι το προσωπικό γούστο στη μουσική και οι καλλιτέχνες που συμμετέχουν σε αυτή τη συναυλία, κάποιοι εκ των οποίων μου είναι και μένα από αδιάφοροι εως ανυπόφοροι.
 

Μηνύματα
2.599
Reaction score
4.585
Γιατί όχι; Ο Σφακ έχει καταπληκτική φωνή, ακόμα. Φαντάζομαι, τον ζηλεύουν πλείστοι όσοι συνάδελφοί του, για τη φωνή του.
Δε θα συμφωνήσω στο "καταπληκτική" αλλά σίγουρα ο σφακιανάκης είναι καλός τραγουδιστής. Λίγοι είναι οι σύγχρονοι λαϊκοί που κατά τη γνώμη μου είναι καλύτεροι.
 


daharis666

Επαγγελματίας Crystalator Μονολιθίξ
Moderator
Μηνύματα
37.639
Reaction score
77.059
Θα κατέβαινε ο 666 και θα πηγαίναμε παρέα να τους δούμε live! :tongue:

με πιτόγυρα στο χέρι...να στάζουν τα ζουμιά στα μούσια....και μπυρόνια γκραγκ-γκρουγκ για να μας κάνουν χώρο και στις διπλανές θέσεις :laugh:

Α! και μάσκα φυσικά για να μη μας πιάνει η μπόχα:biggrin:
 
Last edited:

Nick Arvanitakis

Audio Pro
Administrator
Μηνύματα
46.964
Reaction score
23.739
εκτός αν στοιχηματιζεις για λογαριασμό άλλων.
θα είχαν ξεσκιστεί στα λαϊκ...
Όπως εικάζεις εσύ, στοιχηματίζω κι εγώ...
με πιτόγυρα στο χέρι...να στάζουν τα ζουμιά στα μούσια....και μπυρόνια γκραγκ-γκρουγκ για να μας κάνουν χώρο στις και διπλανές θέσεις :laugh:
🤮
 

Μηνύματα
16.478
Reaction score
30.451
Όπως εικάζεις εσύ, στοιχηματίζω κι εγώ...


🤮
Με την απορία θα μείνουμε λοιπόν..

Ως προς τη φατσουλα με τον εμετό, συμφωνώ απολύτως.
Ο εγκεφαλικός εμετός κάποιων ξεχείλισε.
Και επειδή έχουν ένα ιδιαίτερο ενδιαφέρον για την ατομική υγιεινή, μιας και μιλάνε συνέχεια για μπόχα , θα τους πρότεινα να βουτήξουν σε καμια πηγαδα να καθαρίσουν.
 




Μηνύματα
16.478
Reaction score
30.451
Ε και?
Ε τι ε και;
Αν εσύ είσαι οκ με τη "συνήθεια" κάποιων εδώ στο σάιτ να αφήνουν υπονοούμενα για την ατομική υγιεινή και καθαριότητα κάποιων άλλων, με μοναδικό κριτήριο την ιδεολογία τους, εμένα μου περισσεύει. Δικαίωμά σου και δικαίωμά μου να το θεωρώ εμετικό.
Και μη μου αρχίσετε πάλι τις π@π@ριες ότι τάχα μου δεν υπάρχει προσωπική αναφορά. Μεγάλα παιδιά είμαστε και καταλαβαινομαστε. Και το ότι αυτοί οι θρασυδειλοι κρύβονται πίσω από αστειάκια και γενικότητες, το κάνει ακόμα πιο εμετικό.
 



Staff online

  • abcd
    Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος
  • spylab
    Shalom
  • xfader
    Segregation supporter

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.316
Μηνύματα
2.858.268
Members
37.893
Νεότερο μέλος
k.dimitriadis
Top