Μετά κόπων και βασάνων η δική μου προσπάθεια.

Μηνύματα
1.373
Reaction score
2.751
Στήθηκε και το 7.1 δηλαδή πλέον 7.2.2.
Με νέες βάσεις made by Μελίδης Μιχάλης, τον υπερευχαριστώ για την άψογη απ όλες τις πλευρές συνεργασία, όσο για τη δουλιά, πολύ πάνω του αναμενομένου, το χρώμα κι η υφή πολυτελείας και ταίριαξε άψογα με το έπιπλο του εξοπλισμού, η τρύπα στη βάση όπως θα δείτε και στις φωτό απίστευτα πρακτική για να έρχεται απ ευθείας στην κολώνα το καλώδιο και μην "τρέχει" πάνω απ τη βάση που θα ήταν αντιαισθητικό, αγόρασα κι εγώ μαύρη κάλτσα καλωδίων ώστε να μετατρέψω το άσπρο καλώδιο της supra σε μαύρο κι έτσι όπως τα έπιασα στη βάση ούτε που φαίνεται το καλώδιο, με την ίδια κάλτσα "έντυσα" και το καλώδιο του κεντρικού ηχείου που ήταν σαν τη μύγα μες στο γάλα με τα υπόλοιπα μαύρα καλώδια, πιστεύω αισθητικά το αποτέλεσμα για σαλόνι αναβαθμίστηκε, ε τον Οκτώβρη όπως είπαμε θα στρωθούν τα χαλιά μόνο του home ώστε να γίνει και νέα ισοστάθμιση.
Ακολουθεί το καθιερωμένο οφθαλμόλουτρο.





 

Μηνύματα
1.373
Reaction score
2.751
Ξέχασα ν αναφέρω ότι με την αναστολή έβαψα (μόνος μου) κι όλο το σπίτι κι έφυγε αυτό το ηλίθιο γαλάζιο που μου θύμιζε τουαλέτες της λαχαναγοράς και που καθόλου δεν πήγαινε με την επίπλωση και τον εξοπλισμό, τον τοίχο του home τον έβαψα γκρι όπως θα δείτε και στις φωτό κι έκανε ωραία αντίθεση με τις κόκκινες κουρτίνες.




 



Μηνύματα
1.373
Reaction score
2.751
Μπράβο πολύ όμορφο.

Άντε και σε 7.4.4
Το 7.4.2 είναι ο επόμενος μακρινός βέβαια στόχος, το 7.4.4 με ενοίκιο δεν προβλέπεται, και το παρόν υπέρβαση είναι, ευχαριστώ πάντως.
 

Μηνύματα
833
Reaction score
776
Πολύ ωραίος χώρος !!! Σημασία στην λεπτομέρεια!
"Τάξη και Ηθική, Τάξη και Ηθική! "
:hi:
* απορία: Η οθόνη προβολής είναι ζωγραφιστή στον τοίχο;;; Αν ναι, με ποιους κωδικούς χρωμάτων και ποια εταιρία;;

Συγχαρητήρια !!
:drinks:
 

Μηνύματα
1.373
Reaction score
2.751
Πολύ ωραίος χώρος !!! Σημασία στην λεπτομέρεια!
"Τάξη και Ηθική, Τάξη και Ηθική! "
:hi:
* απορία: Η οθόνη προβολής είναι ζωγραφιστή στον τοίχο;;; Αν ναι, με ποιους κωδικούς χρωμάτων και ποια εταιρία;;

Συγχαρητήρια !!
:drinks:
Ευχαριστώ για τα καλά σου λόγια, ναι είναι ζωγραφιστή, μπογιά απλή είναι, ένα mat white 30 της Βιβεχρώμ και απλή μαύρη μπογιά για τη μπορντούρα, αν ήταν πιο φωτεινός ο προτζέκτορας θα το έκανα προς το γκρι οπότε εξαρτάται τι φωτεινότητα έχει το προβόλι.
Δύο φορές έχω αγοράσει πανί και το πρώτο μάλιστα ήταν και ακριβό της Dalite, την επιπεδότητα του τοίχου δεν τη βρίσκεις ούτε με 3000 ευρώ πανί.
 


Μηνύματα
1.373
Reaction score
2.751
Όμορφα, μόνο μια παρατήρηση: πολυ κοντά δεν είναι τα back surrounds στον καναπέ;
Ναι ειναι σχετικα, ενα μετρο απ τ αυτι, οταν μπουν χαλια τον Οκτωβρη και κανω ισοσταθμιση θα κανω δοκιμες κι ισως τ απομακρυνω κι αλλο αλλα οχι πολυ γιατι θα πλησιασουν επικινδυνα την τραπεζαρια.
 


Μηνύματα
1.373
Reaction score
2.751
Δες το πάντως, δεν είναι καλά εκεί. Στην ανάγκη πήγαινε και την τραπεζαρία πιο πίσω, εχει χώρο
Ποση θεωρεις οτι πρεπει νανοιξει η αποσταση;
Επισης υπαρχει βασικο προβλημα, αν τα παω πιο πισω κι ανοιξει μεταξυ τους η αποσταση, το πισω δεξι θα βρεθει μοροστα απ την πορτα του χωλ, εσυ βλεπεις σωστα χωρο πισω, δεν βλεπεις ομως δεξια.
 

Dimifoot

General Catsicofoot Patton
Editor
Μηνύματα
27.247
Reaction score
78.936
Ποση θεωρεις οτι πρεπει νανοιξει η αποσταση;
Επισης υπαρχει βασικο προβλημα, αν τα παω πιο πισω κι ανοιξει μεταξυ τους η αποσταση, το πισω δεξι θα βρεθει μοροστα απ την πορτα του χωλ, εσυ βλεπεις σωστα χωρο πισω, δεν βλεπεις ομως δεξια.
Κάνε ο,τι μπορείς...
 




Μελίδης Μιχάλης

Πρόεδρος ΕΒΒΕ
Μηνύματα
30.185
Reaction score
27.660
Τουλάχιστον Κώστα έχεις δύο σαμπ, οπότε περνάς απ΄τα σύνορα.
Δηλ. είσαι αποδεκτός σαν μέλος της κοινότητας των "βλαμμένων" του avsite.

Y.Γ.
Κάποιος είναι στο ψυγείο και κάνει επίθεση. :laugh:
 

Μηνύματα
1.373
Reaction score
2.751
Τουλάχιστον Κώστα έχεις δύο σαμπ, οπότε περνάς απ΄τα σύνορα.
Δηλ. είσαι αποδεκτός σαν μέλος της κοινότητας των "βλαμμένων" του avsite.

Y.Γ.
Κάποιος είναι στο ψυγείο και κάνει επίθεση. :laugh:
Δε νομίζω ότι έχω γίνει εντελώς αποδεκτός κι ούτε πρόκειται, βλέπεις εγώ είμαι αντιρρησίας συνείδησης και δεν πρόκειται να πάρω ενεργά ούτε να βάλω παντού μπασοπαγίδες και διαχύτες στο σαλόνι μου, να μην πούμε για τα "χρέπια" B&W και αυτή τη βλακεία το Audyssey, οπότε 'πλακωνόμαστε" με το αντίπαλο στρατόπεδο και περνάει η ώρα ευχάριστα. :drinks:
 





Staff online

  • abcd
    Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.323
Μηνύματα
2.858.556
Members
37.895
Νεότερο μέλος
Mark Zappa
Top