Με γειες το iPhone 4, zizik!


Βαγγέλης Λάμπρου

Επαγγελματίας
Μηνύματα
1.695
Reaction score
277
Απάντηση: Με γειες το iPhone 4, zizik!

Zizik, πες μας ρε σύ.....το βρήκες σε καλή προσφορά;

Ενας φίλος μου που του το έκανε δώρο η γκόμενα του, πελάγωσε στη δυστυχία του και το αφήσε επίτηδες ο φουκαράς στο τρακαρισμένο φιστικί Yugo του, στη πλατεία Κουμουνδούρου και φόρα παρτίδα πάνω στο ταμπλό για να κάνει μπαμ απο μακριά.....
Γυρνάει πίσω μετα απο μισή ώρα και οι αθεόφοβοι του κλέψανε μόνο το Υugo!

Το ρημάδι το Desire του το αφήσανε στο πεζοδρόμιο με σημειωμα να μην ξεχάσει και δεν το πάρει!

Για πες μας και συ ρε zizik.....τι δώρα σου κανανε;

Ενας κοινός γνωστός μας του κανανε δώρο με το Desire το μισό Κοτσώβολο, μια πλήρη οικοσυσκευή δώρο! Τι βλάκας θεε μου, τον πιάσανε τελείως μαλάκα.

Εγω παζαρεύω ένα τεσσάρι στη Κηφισιά αλλά αν δεν με πάνε για δίπατη μεζονέτα με πισίνα δεν το φορτώνομαι το ρημάδι με τίποτα.....
 

Zizik

Chauncey Gardiner * tl;dr *
Super Moderator
Μηνύματα
42.430
Reaction score
74.820
Re: Απάντηση: Με γειες το iPhone 4, zizik!

Zizik, πες μας ρε σύ.....το βρήκες σε καλή προσφορά;

Ενας φίλος μου που του το έκανε δώρο η γκόμενα του, πελάγωσε στη δυστυχία του και το αφήσε επίτηδες ο φουκαράς στο τρακαρισμένο φιστικί Yugo του, στη πλατεία Κουμουνδούρου και φόρα παρτίδα πάνω στο ταμπλό για να κάνει μπαμ απο μακριά.....
Γυρνάει πίσω μετα απο μισή ώρα και οι αθεόφοβοι του κλέψανε μόνο το Υugo!

Το ρημάδι το Desire του το αφήσανε στο πεζοδρόμιο με σημειωμα να μην ξεχάσει και δεν το πάρει!

Για πες μας και συ ρε zizik.....τι δώρα σου κανανε;

Ενας κοινός γνωστός μας του κανανε δώρο με το Desire το μισό Κοτσώβολο, μια πλήρη οικοσυσκευή δώρο! Τι βλάκας θεε μου, τον πιάσανε τελείως μαλάκα.

Εγω παζαρεύω ένα τεσσάρι στη Κηφισιά αλλά αν δεν με πάνε για δίπατη μεζονέτα με πισίνα δεν το φορτώνομαι το ρημάδι με τίποτα.....

:135:

Οσα δε φτάνει η αλεπού τα κάνει κρεμαστάρια! :142:


Πρόσεξε την καποτίτσα, την αφήνεις πάνω, δεν πιάνει, τη βγάζεις, σπάει! What to do, what to do??? :140::139:
 


Gebreselassie

Μαύρος!
Μηνύματα
30.910
Reaction score
2.524
Re: Απάντηση: Re: Απάντηση: Re: Απάντηση: Re: Απάντηση: Re: Με γειες το iPhone 4, ziz

Τωρα...ψωνισες απο σβερκο:136::142:
Βρε συ τα καταναλωτικά σας μπλιμπλικια (πχ android) είναι εντελώς άχρηστα για σοβαρή χρήση καθώς γι αυτήν την χρήση κριτήριο δεν αποτελεί η ευκολία με την οποία σέρνεις το δάχτυλο στην οθόνη, ούτε η απόδοση πρεστίζ στον και καλά τεχνοφρίκ ιδιοκτήτη που μπαίνει από το πανάκριβο κινητό του στο facebook, καθώς πίνει φραπεδιά στην καφετέρια. Αυτά είναι για εσάς τους "καταναλωτές" που μόλις βγει νέο μοντέλο τρέχετε μη χάσετε... ούτε κι εσείς δεν ξέρετε τι. :127:

...
 

Zizik

Chauncey Gardiner * tl;dr *
Super Moderator
Μηνύματα
42.430
Reaction score
74.820
Re: Απάντηση: Re: Απάντηση: Re: Απάντηση: Re: Απάντηση: Re: Με γειες το iPhone 4, ziz

Βρε συ τα καταναλωτικά σας μπλιμπλικια (πχ android) είναι εντελώς άχρηστα για σοβαρή χρήση καθώς γι αυτήν την χρήση κριτήριο δεν αποτελεί η ευκολία με την οποία σέρνεις το δάχτυλο στην οθόνη, ούτε η απόδοση πρεστίζ στον και καλά τεχνοφρίκ ιδιοκτήτη που μπαίνει από το πανάκριβο κινητό του στο facebook, καθώς πίνει φραπεδιά στην καφετέρια. Αυτά είναι για εσάς τους "καταναλωτές" που μόλις βγει νέο μοντέλο τρέχετε μη χάσετε... ούτε κι εσείς δεν ξέρετε τι. :127:

...


Μα ποιός τα παίρνει γιά σοβαρή χρήση? Δεν είμαστε όλοι businessmen!







Βαγγέληηη!


 


Zizik

Chauncey Gardiner * tl;dr *
Super Moderator
Μηνύματα
42.430
Reaction score
74.820



Sorry γιά τη φωτό, βιαζόμουν!


PS: Μιά χαρά sync έκανε, απλώς θέλει Outlook ή Express. Που τα σιχαίνομαι! :419:
 

Μηνύματα
4.059
Reaction score
776
έχω πάντως μία εντύπωση οτι το ιδανικό για επαγγελματίες είναι το blackberry.
απ ότι θυμάμαι σου πουλάει η εταιρεία και δικό της mail server που τον στήνεις στην εταιρεία...

το chrome και το iphone είναι multimedia κινητά.βέβαια απ ότι ακούω το iphone συγχρονίζει τέλεια με τα πάντα.
 

Gebreselassie

Μαύρος!
Μηνύματα
30.910
Reaction score
2.524
έχω πάντως μία εντύπωση οτι το ιδανικό για επαγγελματίες είναι το blackberry. απ ότι θυμάμαι σου πουλάει η εταιρεία και δικό της mail server που τον στήνεις στην εταιρεία...
Σωστό! Και πολύ καλές συσκευές.

το chrome και το iphone είναι multimedia κινητά.βέβαια απ ότι ακούω το iphone συγχρονίζει τέλεια με τα πάντα.
Το iphone ναι, το android ούτε με σφαίρες, θέλει gmail. Αυτό από μόνο του το βγάζει εκτός περιβάλλοντος εργασίας. Αλλά δεν είναι το μόνο. Οι εφαρμογές είναι το θέμα. Άμα δεν έχει windows... δεν παίζει ρε φίλε. Δυστυχώς ή ευτυχώς έτσι είναι. H microsoft έχει φτιάξει πολλά προϊόντα της και για win mobile και έτσι οι συσκευές συνεργάζονται άμεσα με τις ανάγκες σε ένα εργασιακό περιβάλλον. Τα κινητά πλέον αποτελούν μέρος της μηχανογράφησης των εταιρειών. Αυτό δεν χτυπιέται με τίποτα.

Τώρα αν το ζόρι μας είναι τα μεγαπίξελ της φωτογραφικής... όλα καλά. :126:

...
 

ichaltou

Αλλαχτήρι
Μηνύματα
4.032
Reaction score
1.004
έχω πάντως μία εντύπωση οτι το ιδανικό για επαγγελματίες είναι το blackberry.
απ ότι θυμάμαι σου πουλάει η εταιρεία και δικό της mail server που τον στήνεις στην εταιρεία.
έτσι, ακριβώς είναι. Ειδικά στην εταιρική του έκδοση με τον dedicated server.
Υστερούσε λίγο η bbery στο interface των συσκευών αλλά με το νεο της λειτουργικό το εχει ξεπεράσει.
 

Μηνύματα
2.459
Reaction score
1.724
Απάντηση: Re: Απάντηση: Re: Απάντηση: Re: Απάντηση: Re: Απάντηση: Re: Με γειες το iPh

Μα ποιός τα παίρνει γιά σοβαρή χρήση? Δεν είμαστε όλοι businessmen!







Βαγγέληηη!


χαχα!

Ως κάτοχος του τελευταίου μηλαρακίου εχω να πω το εξής:

ΜΑΚΑΡΙ να ήταν το αηφόνι τόσο εύχρηστο όσο τα υπόλοιπα στο να παίρνεις τηλέφωνο!













...βέβαια δεν είναι μόνο τηλέφωνο....
 

Μηνύματα
620
Reaction score
4
Απάντηση: Με γειες το iPhone 4, zizik!

iphone...τα υπόλοιπα είναι απλώς μπαταρίες με chipάκια....
 

ΑΝΔΡΕΑΣ Κ.

Ιδρυτής
Μηνύματα
30.058
Reaction score
728
Απάντηση: Με γειες το iPhone 4, zizik!

iphone...τα υπόλοιπα είναι απλώς μπαταρίες με chipάκια....
Εχω παντως εγω μια μπαταρια με chipaki που θα κανει το iPhone σου να κοκκινησει
απο ντροπη...:120::136:
 

Zizik

Chauncey Gardiner * tl;dr *
Super Moderator
Μηνύματα
42.430
Reaction score
74.820
Re: Απάντηση: Re: Απάντηση: Re: Απάντηση: Re: Απάντηση: Re: Απάντηση: Re: Με γειες το

χαχα!

Ως κάτοχος του τελευταίου μηλαρακίου εχω να πω το εξής:

ΜΑΚΑΡΙ να ήταν το αηφόνι τόσο εύχρηστο όσο τα υπόλοιπα στο να παίρνεις τηλέφωνο!





...βέβαια δεν είναι μόνο τηλέφωνο....


Καλημέρα! Μιά χαρά είναι το iPhone, προσωπικά είχα προβλήματα λήψης και το άλλαξα. Είχα το 3GS ενάμιση χρόνο, και ούτε κόλλησε, ούτε έσπασε από τα άφθονα πεσίματα, και η οθόνη ούτε γρατσουνιά. Το 4 τώρα, δεν είναι γιά μένα!


Τα παιχνίδια που παίζει η φίλη μου (επίσης 3GS owner), Angry Birds! στην οθονάρα του Desire, φαίνονται προφανώς πολύ καλύτερα, και το προτιμά! Η μπαταρία όμως κράτησε 2:30 ώρες με το ζόρι με το παιχνίδι, αλλά ήταν η πρώτη φόρτιση.

Λογικά το unibody σασί θα αντέξει στα πεσίματα, η οθόνη θα δείξει.

Το τηλέφωνο ήρθε με 8GB MicroSD εγκατεστημένη.


More later!


EDIT: Είναι λίγο ενοχλητικό το ότι το GMail είναι χωριστά από τα υπόλοιπα accounts, υποθέτω ότι είναι θέμα συνήθειας (η τα κάνεις όλα forward στο GMail).
 

Μηνύματα
620
Reaction score
4
Απάντηση: Με γειες το iPhone 4, zizik!

Εχω πάντως εγω μια μπαταρια με chipaki που θα κανει το iPhone σου να κοκκινησει
απο ντροπη...:120::136:
χαχαχα...αν και δεν έχω πάρει το 4 και είμαι ακόμα με το 3gs δεν πρόκειται να το αλλάξω με το 4άρι γιατί αυταπου θέλω να κάνει τα κάνει και με το παραπάνω...
 

Μηνύματα
4.059
Reaction score
776
λοιπόν...
τελικά βρήκα γιατί δέν το σπάω...δέν έχει βγεί jailbreak για την version 4,2.πρέπει να περιμένω.όπως κατάλαβα downgrade δέν γίνεται....:117:

παιδιά, αν εξαιρέσουμε την όλη φιλοσοφία του τύπου "σε περιμένω με την πιστωτική στη γωνία ακόμα και για ringtone" το κινητό απλά είναι αλλού.
έχει απίστευτα καλοστημένο λογισμικό, έχει απίστευτη κατασκευή.στην οθόνη του είναι αδύνατο να βρείς το μέγεθος του πίξελ.είναι σχεδόν ψεύτικο τόσο καλό που είναι!!!
πραγματικά είναι μαγικό!!!!!

γενικά αν βρίσκω ένα κατά είναι η ποιότητα ήχου απο το ακουστικό.δέν μου φαίνεται τόσο καλή όσο σε άλλα iphone που είχα μιλήσει...λέτε να φταίει το δικό μου ή όλα έτσι είναι?
 


xfader

Segregation supporter
Administrator
Μηνύματα
35.837
Reaction score
83.905
Απάντηση: Με γειες το iPhone 4, zizik!

Ωραία όσα λέτε, αλλά η Apple είναι (σχεδόν) η μόνη εταιρεία προϊόντων τεχνολογίας με τόσο υψηλά αναγνωρίσιμο brand name.

Τα συγκριτικά τεστ είναι λίγο άτοπα, μιας και ο πελάτης της Apple δεν πρόκειται να συγκινηθεί από 1-2 χαρακτηριστικά άλλης συσκευής που δεν κάνει το π.χ. iPhone. Όπως επίσης και ο πιο "απαιτητικός" ή o Linux-ας δεν θα συμπεριλάβει στις υποψήφιες αγορές του συσκευές της Apple. Είναι σαν να συγκρίνουμε τζιπ με αυτοκίνητα GT.
 

Zizik

Chauncey Gardiner * tl;dr *
Super Moderator
Μηνύματα
42.430
Reaction score
74.820
Re: Απάντηση: Με γειες το iPhone 4, zizik!

Τα συγκριτικά τεστ είναι λίγο άτοπα, μιας και ο πελάτης της Apple δεν πρόκειται να συγκινηθεί από 1-2 χαρακτηριστικά άλλης συσκευής που δεν κάνει το π.χ. iPhone. Όπως επίσης και ο πιο "απαιτητικός" ή o Linux-ας δεν θα συμπεριλάβει στις υποψήφιες αγορές του συσκευές της Apple. Είναι σαν να συγκρίνουμε τζιπ με αυτοκίνητα GT.

Αυτό εδώ είναι συγκριτικό??? :116:

Δεν θα συμφωνήσω καθόλου με τους παραλληλισμούς! Μάλλον μπερδεύετε τα fanboys με τους πελάτες. Τα fanboys είναι πολύ μικρό (και φωνακλάδικο!) ποσοστό των πελατών της Apple.

Ξέρω και παλιούς πελάτες της Apple που μισούν το iPhone, και εχθρούς(!) της, που το πήραν. Και?

Εργαλεία είναι κι ότι θέλουμε κάνουμε. Είχα 2 iPhones, πήρα Android. Μετά από δύο χρόνια, δε με ικανοποιούν. Δεν ήμουν πελάτης τους?*















*I wouldn't touch their PCs with a ten foot pole!!!:143:
 


Staff online

  • abcd
    Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.649
Μηνύματα
2.870.795
Members
37.928
Νεότερο μέλος
Spirand
Top