Με τα tattoo πώς τα πάτε;

Μηνύματα
1.380
Reaction score
1.655
Καλο ειναι πριν κανει καποιος ενα τατουαζ να δει ποσοι που το εκαναν στο παρελθον θελουν να το ξεφορτωθουν. Νομιζω ειναι 8 ή 9 στους 10.
 

Mr Spock

demokratischer - sektor
Μηνύματα
18.410
Reaction score
50.371
- υπάρχει λύση σε αυτό , χένα στην αρχή , και όταν & εάν συγουρευτούμε πως μας αρέσει , το κάνουμε μόνιμο
 

Μηνύματα
510
Reaction score
659
Επειδή δεν είμαι ακόλουθος της μόδας να γίνονται οι άνθρωποι ζωγραφιστοί , δεν έχω και ούτε πρόκειται να κάνω γιατί ούτε μου αρέσει αλλά και δε πρόκειται να μου προσφέρει τίποτα απολύτως.
 

Μηνύματα
1.380
Reaction score
1.655
Επειδή δεν είμαι ακόλουθος της μόδας να γίνονται οι άνθρωποι ζωγραφιστοί , δεν έχω και ούτε πρόκειται να κάνω γιατί ούτε μου αρέσει αλλά και δε πρόκειται να μου προσφέρει τίποτα απολύτως.
Ακριβώς, μόδα είναι με μόνιμα δυστυχώς αποτελέσματα. Θέλει πολύ σκέψη οτιδήποτε μόνιμο (γάμος, πεθερά, τατού :) ).
 

Mr Spock

demokratischer - sektor
Μηνύματα
18.410
Reaction score
50.371
Επειδή δεν είμαι ακόλουθος της μόδας να γίνονται οι άνθρωποι ζωγραφιστοί , δεν έχω και ούτε πρόκειται να κάνω γιατί ούτε μου αρέσει αλλά και δε πρόκειται να μου προσφέρει τίποτα απολύτως.
- εγώ πάλι θα ήθελα ένα διακριτικό , αλλά όπως και να έχει εκτιμώ τους ανθρώπους με άποψη ( ανεξάρτητα εάν συμφωνώ ή όχι )
 

D

Deleted member 23222

Guest
Αφαιρούνται πλέον.
Επίπονο, αλλά γίνεται και σε κέντρα αισθητικής.
 

Μηνύματα
55
Reaction score
48
Έχω 3 που τα έκανα την περίοδο 1991 με 1993
Σήμερα δεν θα τα έκανα και με ενοχλεί που είναι και μόδα πλέον...
 

xfader

Segregation supporter
Administrator
Μηνύματα
35.629
Reaction score
83.112
Ήδη κυκλοφορούν στο εξωτερικό μελάνια που είναι κατασκευασμένα για να αφαιρούνται πιο εύκολα.
 

Gojakla

Αρχαιολάγνος πιουριτανίστας
Μηνύματα
5.250
Reaction score
7.491
- υπάρχει λύση σε αυτό , χένα στην αρχή , και όταν & εάν συγουρευτούμε πως μας αρέσει , το κάνουμε μόνιμο

Καλό είναι να αποφεύγεται η χένα διότι είναι υπεύθυνη για πάρα πολλές αλεργίες.
 


argi

"Επαγγελματίας"
Μηνύματα
30.024
Reaction score
6.876
.............σβηνουν απονα......γνωστος αποτυχημενος ραπερ (ταπερ) πρωην - τατου αρτιστ
το εχει ρειξει στο σβησε.....λειζερακι και τελος.....
αλλα....
αν ειναι να κανεις ενα τατου για να το σβησεις...........τσαμπα κοπος -τσαμπα πονος....
......περα απο την μοδα.....για καποιους ειναι τροπος ζωης........
 

Μηνύματα
2.886
Reaction score
50
Δηλαδή όταν λέμε σβήνονται εννοούμε ότι το δέρμα επιστρέφει στην πρότερή του κατάσταση (σα να μην είχες κάνει tatoo καθόλου) ή μένει κάποιο κατάλοιπο; Ή φεύγει π.χ. το tatoo αλλά το δέρμα έχει κάποια - μικρή έστω - παραμόρφωση;
 

Mr Spock

demokratischer - sektor
Μηνύματα
18.410
Reaction score
50.371
- έχω ακούσει πως αφήνει μία σκιά , αλλά ας μιλήσουν οι ειδικοί
 

argi

"Επαγγελματίας"
Μηνύματα
30.024
Reaction score
6.876
το μονο θεμα ειναι οπτι οταν σπαει το μελανι ερχεται το αιμα και τα παει βολτες ...και καταληγεοι στο συκωτι....τρεχει και βιντεακι που δειχνει γιατι δεν κανει να σβηνεις τατου.....και παλι...........ο κοσμος σβηνει
 

Gojakla

Αρχαιολάγνος πιουριτανίστας
Μηνύματα
5.250
Reaction score
7.491
Δεν υπαρχει γενικος κανονας. 100% "εξαφανιση" μονο υπο συνθηκες υπαρχει (πχ σε πολυ ξεθωριασμενο -ασπρομαυρο- tattoo).

Αναλογως των χρωματων, του ποσο "βαρια" εχει χτυπηθει, αναλογως του δερματος κλπ κλπ, ποικιλει το αποτελεσμα. Σε αρκετους εχει προκυψει μεχρι και αλλεργια και εγινε ζημια χειροτερη απο οτι αν το αφηνε στην ησυχια του (σπανιο).

Α, και ειναι επιπονο. Πολυ περισσοτερο απο οταν το χτυπας (πολλοι δεν νοιωθουν καν πονο οταν αποκτουν tattoo).


Οπως σωστα ειπωθηκε, αν ειναι καποιος να το παρει αποφαση ας το 1000σκεφθει.
Καλυτερα να μην το κανεις αν εχεις εστω και 0,1% αμφιβολια ή δισταγμο.
 


argi

"Επαγγελματίας"
Μηνύματα
30.024
Reaction score
6.876
Το να λες painstaking process.....αν δεν την εχεις υποστει ...μαλλον ειναι ατοπο...
Το να λες σε καποιον (ας πουμε που εχει φαει 20 κιλα πονο) οτι θα πονεσει......και αυτο ιδια γευση....
τα μηχανηματα του σημερα (και σε απλο δερματολογο στην ανω γλυφαδα) με λειζερ με ρυθμιζομενη κεφαλη......απλα δεν πονανε........Οταν τσιμπησει λιγο το λειζερ (οχι για αφαιρεση τατου ) για να <καψει> κατι ....ακομα και εκει αντεχεις,....
οκ πονακι ειναι......μικρουλι......χαδι μπρος στο κεντημα στα πλευρα.......
Τελος να λες αδυνατο να φυγει.....μαλλον εχεις μεινει σε αλλους χρονους και καιρους.....
μια βολτα εδω δειχνει καμποσα.....Ακομα και αν δεν πιστευεις....ζητας εγγυηση για το αποτελεσμα.......



http://www.thiriotattooremoval.com/videos
Αλλεργιες ? σε κακης ποιοητας μελανια..και κυριως στα χρωματιστα
 

Mr Spock

demokratischer - sektor
Μηνύματα
18.410
Reaction score
50.371
Ηχητικά τατουάζ, που μπορείς να ακούσεις!

Η απόφαση για ένα τατουάζ τις περισσότερες φορές παραπέμπει στη θύμηση μιας συγκεκριμένης χρονικής στιγμής ή κάποιου αγαπημένου προσώπου. Συνδυάζοντας την τέχνη της δερματοστιξίας με την εξέλιξη της τεχνολογίας, γεννήθηκαν τα Soundwave Tattoos: μια νέα γενιά τατουάζ που πέρα από την ανάμνηση ενός γεγονότος ή ενός προσώπου μπορούν να κλειδώσουν για πάντα στο δέρμα μια μελωδία ή μια… φωνή!



Η πρωτότυπη ιδέα δημιουργήθηκε από τον tattoo artist Νέιτ Σίγκαρντ, ο οποίος δημιούργησε τo Skin Motion: ένα app που επιτρέπει την ανάγνωση των ηχητικών τατουάζ αναπαράγοντας το ηχητικό μήνυμα που κρύβουν. Η πρωτότυπη τεχνική λειτουργεί ως εξής: τα ηχητικά κύματα ζωγραφίζονται στο δέρμα, αφού έχουν προηγουμένως καταχωρηθεί στην ειδική εφαρμογή. Στη συνέχεια, με τη βοήθεια της κάμερας ενός smartphone, η εφαρμογή διαβάζει και αναγνωρίζει το ηχητικό μοτίβο, αναπαράγοντας τον ήχο, τη μελωδία ή τη φωνή που αντιπροσωπεύει.



To app για ηχητικά τατουάζ αναμένεται να διατεθεί στο κοινό μέσα στο καλοκαίρι του 2017. Με αφορμή την ιδέα του, ο Σίγκαρντ έχει δημιουργήσει μια σχολή εκπαίδευσης για τους ενδιαφερόμενους tattoo artists όπου θα διδάσκει την τέχνη των… ζωντανών Soundwave Tattoos.



 

Μελίδης Μιχάλης

Πρόεδρος ΕΒΒΕ
Μηνύματα
30.183
Reaction score
27.660
Προσωπικά μιλώντας, δεν μου αρέσουν καθόλου, δεν έκανα και ούτε θα κάνω ποτέ μου.
Αποφεύγω να κάνω κάτι που δεν μπορώ να αναιρέσω.
Εκτός αυτού σιχαίνομαι τις βελόνες.
Απεχθάνομαι να βλέπω τατουάζ που είναι πάντα εμφανή, όπως π.χ. στο λαιμό.
Και δεν καταλαβαίνω τι σου προσφέρει ένα τατουάζ.
Γίνεσαι πιο όμορφος;
Έχεις μια άλλη άποψη της τέχνης;
Ή είσαι απλά στο πνεύμα της εποχής που είναι πια πολύ της μοδός;

Funny-tattoo-fail.png
 



Τελευταια Μηνυματα

Staff online

Μέλη online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.317
Μηνύματα
2.858.304
Members
37.893
Νεότερο μέλος
k.dimitriadis
Top