Με τα tattoo πώς τα πάτε;

Mr Spock

demokratischer - sektor
Μηνύματα
18.407
Reaction score
50.361
Αρχικά δούλευε στο υπόγειο του δωματίου του και με την πάροδο του χρόνου δημιούργησε ένα από τα πιο γνωστά «τατουατζίδικα» της Ελλάδας. Έμαθε τη δουλειά στον Καναδά επειδή κάτω από το σπίτι του υπήρχε στούντιο. Όταν γύρισε στην Ελλάδα δούλευε ταξί και ένας Αμερικάνος ναύτης τον ρώτησε που έκαναν τατουάζ τότε στην Ελλάδα. Έτσι γεννήθηκε η ιδέα στον Δημήτρη Μαματσή, γνωστό ως Τζίμη, να ασχοληθεί με την τέχνη της δερματοστιξίας και να δηλώσει πως το τατουάζ δεν είναι ταμπού, αλλά κόσμημα. Στα τέλη της δεκαετίας του ΄70 άνοιξε το μαγαζί στην Πλάκα....





Μέχρι και ο θρυλικός διοικητής της αστυνομίας, ο Νίκων Αρκουδέας, τον επισκέφθηκε όχι όμως για να τον ελέγξει, αλλά για να τουευχηθεί καλές δουλειές....




https://www.mixanitouxronou.gr/tzim...-meriki-ton-plironan-me-bires-ke-anapsiktika/
 

Mr Spock

demokratischer - sektor
Μηνύματα
18.407
Reaction score
50.361
Ο βασιλιάς Φρειδερίκος Θ’ της Δανίας είναι από τους ελάχιστους που πόζαραν με τα τατουάζ σε κοινή θέα...

1571910071542.png




Ο Βασιλιάς Γεώργιος φρόντισε να κρατήσει το τατουάζ του κρυφό. Έχουν διασωθεί μόνο περιγραφές και θρύλοι...

1571910124521.png




Ο βασιλιάς Παύλος είχε αποκτήσει το τατουάζ στο δεξί του χέρι πολύ πριν ανέλθει στο θρόνο...

1571910174881.png




 

Decembered

Μαϊμού
Μηνύματα
16.492
Reaction score
37.569

...ειχα πει οτι θα κανω αυτο στο πλευρο οταν παρω το διπλωμα οδηγησης .... και ειναι απο τις λιγες υποσχεσεις που εδωσα και δεν κρατησα.
απο την αλλη δεν το εχω μετανιωσει που δεν εχω κανει και αμφιβαλω αν ποτε μπω στην διαδικασια για κατι τετοιο.
Παντως, στο ερειπιο που εχω για σωμα δεν ταιριαζει τουτουαζ .. και οι περισσοτεροι κοντινοι μου δεν εχουν, οντως περιεργως.. θεορω οτι ειναι περισσοτερο στο μυαλο ολο αυτο.
 

Mr Spock

demokratischer - sektor
Μηνύματα
18.407
Reaction score
50.361

1601559867877.png


. . . θα μπορούσε βέβαια να παραδίδει ιδιαιτέρα στην οικογένεια Addams
 

Decembered

Μαϊμού
Μηνύματα
16.492
Reaction score
37.569
............ απο το μαρτη, παρακολουθησα ολες τις σεζον του ινκμαστερ στο γιουτουμπ, και θελω πολυ περισσοτερο να κανω(αλλα δεν κανω γιατι οσο θελω αλλο τοσο δεν γινεται). 🐒
 

Μηνύματα
7.362
Reaction score
2.554
Δημητρη μου, αν αρχισεις απο τη δικη μου....................:110:

Ειμαι εντελως κατα των tatoo. Βεβαια , περι ορεξεως κολοκυθοπιττα.
Αν σου αρεσει μην ρωτας κανεναν. Καντο. :105:
Κι εγώ είμαι τελείως κατά των tatoo αλλά σωστά λές,, περί ορέξεως κολοκυθόπιττα.
Ο καθένας κάνει ότι θέλει στο σώμα του, εννοείται.
Αλλά έχω μεγάλη περιέργεια να μάθω γιατί κάποιος κάνει τατουάζ...
 

jag

Μηνύματα
9.160
Reaction score
27.394
Πιστευω ταιριαζουν πολυ περισσοτερο στις γυναικες, τις κανουν πιο σεξυ. Εχω ενα στην πλατη και μου φτανει..
Κι εγώ είμαι τελείως κατά των tatoo αλλά σωστά λές,, περί ορέξεως κολοκυθόπιττα.
Ο καθένας κάνει ότι θέλει στο σώμα του, εννοείται.
Αλλά έχω μεγάλη περιέργεια να μάθω γιατί κάποιος κάνει τατουάζ...
Οι περισσοτεροι τα κανουν για μουρη :)
 


jag

Μηνύματα
9.160
Reaction score
27.394
Ενας φιλος εχει γεμισει την πλατη με πολυχρωμα και τον εχω σαν κακο παραδειγμα. Δεν του πανε και θελει να κανει κιαλλα. :prankster: Του λεω μη...
 



Decembered

Μαϊμού
Μηνύματα
16.492
Reaction score
37.569
... το καταλαβα ;)
... η πλατη ειναι για μεγαλα σχεδια και οχι παραπανω απο 4, πολυ βολικο γιατι δε τα βλεπεις κιολας.
 




Decembered

Μαϊμού
Μηνύματα
16.492
Reaction score
37.569

και ενα βιντεο γιατι οι τσεκεμπριτιζ κανουν χαλια τουτου...
 

Μηνύματα
1.449
Reaction score
6.710
Εγώ λέω να κάνω αυτό....
Με την άδεια του συγγραφέα πάντα....



Ευχαριστώ για την κατανόηση (των προσωπικών μου απαιτησεων στον ήχο, και για την αδιαφορία περί των δικών σας).

:rofl: :rofl::rofl:
 





Τελευταια Μηνυματα

Staff online

  • abcd
    Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος
  • xfader
    Segregation supporter
  • Zizik
    Chauncey Gardiner * tl;dr *
  • rose.athens
    Not in the mood Mod

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.309
Μηνύματα
2.858.053
Members
37.892
Νεότερο μέλος
Nardo
Top